Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szilárdtest relé
 
Témaindító: zolee, idő: Feb 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 30
(#) bandika válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Emlékeim szerint egy mezei SSR-nek 5-8mA kell a gyújtáshoz. Én 0-10 analóg kimenetet használtam anno SSR gyújtásra (0V-0, 10V-1) és a kimenet terhelhetősége miatt mértem. De próba cseresznye.
(#) bandika válasza exabit hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
A linkelt meghajtó tökéletes megoldásnak látszik.
(#) bandika válasza bandika hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Kicsit hózós az ára...ssr driver
(#) proli007 válasza exabit hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1
 
Ha a PID analóg jelet ad ki, akkor ez az ellenállásos megoldás nem jó, mert az kétállású szabályzót készít belőle. (Létezik olyan PID is ami kétállású szabályzóval szabályoz, de akkor nam 4-20mA a kimenet.)
Én így oldanám meg a dolgot. A gyári megoldásnál van némi köd számomra, de az legyen az én szoc. problémám. Én minden esetre 1sec-ra választottam a ciklusidőt. De hogy ez működni fog-e vagy sem, azt majd Te fogd megtudni, ha megépíted. De ha van gyári megoldás, akkor miért nem veszel azt? Minden esetre itt az áramkör és az SSR fogyasztásának összege nem haladhatja meg a 4mA-t.
(#) exabit válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szia! Nagyon szépen köszönöm hogy ennyit foglalkoztál vele. Tekintve hogy a ponthegesztő időzítőm és a Peltier vezérlőm is tökéletesen működik amit te terveztél, én elég bizakodó vagyok hogy ez is szépen fog működni.
Azért nem akartam gyári megoldást mert szeretek építeni (meg környezettudatosabb is, hiszen ehhez minden alkatrészem megvan; bontottak) de egy olyat amivel te előálltál én sajnos nem tudtam volna megtervezni.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2021
(#) pipi válasza exabit hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Hali!
Ezt írtad "4-20mA-t átalakítja 0-100% kitöltési tényezőjű DC impulzusokká". most akkor mit is szeretnél SSR-el kapcsolgatni? AC vagy DC?
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1
 
SSR-t, a kapott (vezérlőtől származó) 4-20 mA függvényében. Egyfajta teljesítményszabályzó.
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
De nem világos, DC, vagy AC, mert DC-t írt. SSR meg van DC-ben is : Bővebben: Link
(#) exabit válasza pipi hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Az SSR-el váltóáramot szeretnék kapcsolgatni (egy 150VA-os trafó szekunderét - ami durván 30V lenne - kapcsolgatnám egy rezisztív terhelésre), de az SSR bemenete az egyenáramú.
(#) pipi válasza exabit hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 1
 
Hali!
Én inkább a szekundert egyenirányítanám, és fettel kapcsolgatnám a terhelésre.
Erről a 30V-ról működhet az elektronika ami fogadja/konvertálja az áramjelet, és kapcsolgat.
Szárazabb érzés a kisfesz macerálása.
Szerintem a max 4mA összfogyasztást nem tudod kigazdálkodni az elektronika+ssr fogyasztásával,
jobb ha a könverter elektronika rendes tápról megy, nem a bemenőjelet terheli.
(#) Imti hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan triacos kapcsolásra, ahol két teljesen külömböző fázist kéne úgy kapcsolni, hogy egyik fázis az úgymond állandóan használt, de ha az megszűnik a lehető leggyorsabban váltson át a másikra. MOC3041 rendelkezésre áll,és vannak itthon BTA100-800B triacok

Sokmindent építettem már de triacokkal még nem nagyon dolgoztam. Az MOC3041 adatlapján van is javasolt kapcsolás, ami baromi egyszerű, csak azt nem tudom hogyan kéne össze kötni két ilyen kapcsolást hogy az említett felállás megvalósuljon .

Valaki segítsen légyszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) Sebi válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Ha két kapcsolandó fázis azonos, akkor megoldható.
(#) Imti válasza Sebi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
sajnos nem azonos
(#) Sebi válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Különböző fázisok közötti átkapcsolás még mágneskapcsolóval is problémás - főleg rövid idő alatt. Gondolj bele: ha az átkapcsolás pillanatában az épp kikapcsolni kívánt fázis a csúcsértéken van és a rajta lévő - pl egy trafó - így van felgerjesztve, majd megkapja a másik fázist, ami úgy értékében, mint időbeli futásában teljesen más. Akár kV-os tranziensek is fellépnek - nem kis árammal.
Még a legegyszerűbb UPS-ekben is egy PLL figyeli a táplálás megszűnésének pillanatát, hogy ahhoz szinkronozva indítsa az invertert.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) Imti válasza Sebi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
vajon mennyi idő elteltével váltahtó át biztonságosan a fázis? a baj,hogy nem tudom.. vagyis esélytelen szinkronizálni a két fázist
(#) Bakman válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Mennyi a megengedett kiesési idő? Milyen fogyasztók vannak a rendszerre kötve?
(#) kaqkk válasza Sebi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Vannak nulfeszültség kapcsolós szilárdtestrelék , azokkal nem lehet megoldani ?
(#) Imti válasza Bakman hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Egy ház áramfogyasztását kell váltani, ha éppen lemerült a szigetüzemű napelemes rendszer.
Ritkán fordul elő, de olyankor nekem kell manuálisan átváltani. ezt szeretném automatizálni
(#) Sebi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Nem. Két fázis közé képzelj két SSR-t sorosan. Már bekapcsolni sem mindig lehet, veri a biztosítókat... A dU/dt paraméterei egy triacnak - de még a kész SSR-eknek is - túl kicsik a feladathoz...
(#) Bakman válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Úgy tudtam, hogy ezek a dolgok automatikusan történnek ilyen rendszereknél. Valami hiányzik nálad?
(#) Imti válasza Bakman hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
A teljes rendszert én építettem. mint inverter,mint tiszta színuszos átalakító, mint lítium akkuk, annak töltésvezérlője, és védelme.ez ugye független a hálózattól. .
Viszont a 19Kw nyi akku télen a sok szürke napokon hiába van bejövő töltés sajnos kevesebb, mint amit elhasználok, és kb 1 hét alatt képes lemerülni. ilyenkor ugye leáll a rendszer ,és ujra is indul ,ha újra legalább 30% on van az akku kapacitás. de ezt szeretném valahogy automatizálni.
(#) Sebi válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Én ezt az egyenfeszültségű oldalon oldanám meg: egy hálózati töltés az akkuknak, ami szükség szerint bekapcsol. Nem kell a fogyasztókat bántani.
(#) Imti válasza Sebi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Az ötlet jó, csak ugye bár a ház fogyasztása időnként időszakosan elérheti a 4Kw ot is,így a töltőnek ezt tudnia kell, és egy ekkora teljesítményű töltő nem olyan egyszerű,és olcsó. De elgondolkodom rajta.

S mi van akkor, ha az átváltási időt kihúzzuk ?
Teszem azt 0,1s re?
A legtöbb készülék a házban kapcsolóüzemű táppal rendelkezik,így szerintem észre sem venné, a kimaradást.
A hűtő motorja viszont jó kérdés hogy reagálna ?!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) Sebi válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Idézet:
„a 19Kw nyi akku télen a sok szürke napokon hiába van bejövő töltés sajnos kevesebb, mint amit elhasználok, és kb 1 hét alatt képes lemerülni”

Csak akkora töltés kell - némi plusszal - amennyivel kevesebbet tud a fényelem szolgáltatni. Ha egy hét alatt merül le az akkud, akkor nem túl sok kellhet - számolni kell kicsit.

Talán az átkapcsolásra kényesebb fogyasztókat érdemes lehet - külön áramkörön - az inverteren hagyni és csak a többit átkapcsolni.
Két mágneskapcsoló - keresztretesszel - jó megoldás lehet, de több lesz a kiesés 0,1s-nál.
(#) Imti válasza Sebi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Igen.. matekolok.. a ház alapjában véve pár100 W állandó fogyasztást kíván, de ha megy a mosógép, vagy mikró vagy klíma . akkor ha éppen lemerülne,és tölteni kellene akkor bizony azt az energiát bele kell tolni az akkuba,hogy ne essen a feszültsége. és ez a pillanat lehet pont éjszaka történik, mikor a napelemek semmit sem adnak a betápláláshoz.

talán az lehet segítség, hogy a töltő indítása legyen mondjuk akkuk 10% töltöttségi szintjénél.. így ha nem is fedezi a töltő a fogyasztást,de van némi tartalék az akkuban
(#) Sebi válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Közeledik egymáshoz a véleményünk.
Nem hagynám 10%-ig merülni az akkut - legyen inkább 30% felett.

Saját építésű inverternél elgondolkodnék, hogyan lehetne szinkronizálni a hálózathoz, ha mégis az átkapcsolás mellett döntenél.
(#) Bakman válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Tulajdonképpen megoldható két nagyobb mágneskapcsolóval, viszonylag egyszerűen. Annyi a trükk, hogy a kapcsolások között kell tartani kb. tíz másodpercnyi szünetet. A nagyobb háztartási gépeknek ez nem gond (pl. mosógép), az érzékeny szerkezetek elé (pl. számítógép) pedig rakni kell szünetmentes tápegységet.

A 0,2 - 1 másodperces kimaradás sokkal több problémát tud okozni, mint a tíz másodpercnyi.
(#) Imti válasza Sebi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
A rendszer két egységből áll, van egy inverter ami 48DC ből 380Dc csinál. majd egy másik ,ami a 380 DC ből 220V ac . ennek a lelke EG8010 . sajnos ezt szinkronizálni nem lehet semmivel.

A 30% elég magas.. az lehet egy vagy 2 napi energia.. és ha ezt elkezdem a hálózatról tölteni, miközben lehet másnap a nap is megtehetné?!
(#) pipi válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Hali!
Ne felejtsd el hogy az ssr-nek van saját folyamatos áramfogyasztása, nem szakadás mint egy relé. Szóval két fázis közé kötni nagyon nem célszerű.
(#) Sebi válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
No, igen. Ez döntés kérdése: a biztonság és a költség közt...
Következő: »»   25 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem