Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3239 / 3552
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Falusi vakcina, mindenre is jó.
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Kis segítséget tud valaki? Rádiomuseum.org -ra szeretnék "regisztrálni" mondta egyik ismerősöm régebben hogy van "fizetés mentes opció" is, de nem találom, vagy emlékszem rá hogy kellett.

Valakinek ötlet?
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Amióta SSD van a gépeimben, azóta azon van a SWAP. Mondjuk elég kevés írás megy rá, mert többnyire elég a memória, de szerintem ilyen a normális swap használat, ha folyton azt darálja akkor bűnlassú a gép -> memóriabővítés.
Nem félteni kell az SSD-t, hanem használni.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 27, 2021
 
Kedves Kollégák!
Igaz, hogy ez az OFF topic, de ez kifejezetten és deklaráltan nem informatikai portál, hanem elektronikai. Ezért kérjük, hogy a számítógépekkel és részegységeikkel kapcsolatos diskurzusnak itt legyen vége!
Köszönjük.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Az apróban meg lett hírdetve egy freki mérő de bankszámla híján csak kp-ban tudok fizetni. Átveszi valaki itt Hajdú-Bihar megyében amit ki is fizetek?
(#) Szárnyas válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Ha a bankszámlát vezető banknak van a közeledben helyi fiókja, akkor befizetheted az eladó számlaszámra készpénzesen magad is a vételárat.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Postán is lehet bármelyik bankba utalni, készpénzfizetéssel.
(#) jani1987 válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Reggel hétkor vesznek fel és délután legkorábban ötkor végzek. Mikor érek rá?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Amikor használni fogod a frekvenciamérőt, amit éppen megvásárolni szeretnél.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Posta 19 h-ig van nyitva (nálunk).
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 2
 
El vagy te tévedve rendesen! Városban,( nagyfau) igen, de vidéken délután négykor apukám kilincs-kuluncs és viharzik haza a postamester. Legalábbis falun. De lefogadom, van hol méghamarabb bezárnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Szárnyas válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Mivel ezt a részletet nem közölted velünk, nem tudhattam...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) granpa válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Jó, jó, nagy faluban (itt még éjjeli és hétvégi is van ), de Györökön is van hosszúnapos nyitva tartás, heti egyszer. (pedig csak ~700 fő. 1070 fő papíron)
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Akkor ez most egy felajánlás akart lenni, hogy ha "átbiciglizik" a hétvégén a kolléga a pénzzel, akkor befizeted helyette, és átveszed az áhitott frekvenciamérőt?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Helyes értelmezés szerint: Igen! Amúgy nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 2
 
Nem. Ne kombinálj, mert már túltoltátok megint...
(#) szs válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Bizony, ez van. Nálunk sincs 4 után nyitva, ezt is mondtam akkor, amikor leírtam, hogy nem postázok. Attól, hogy Györökön van hosszú nyitvatartás, azért 3200 település van (némelyik posta nélkül, de most nem ez a lényeg)
(#) TAttila77 válasza szs hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Csókoltatlak. Nálunk ezerkét-háromszázan laknak, de mióta élek sose volt 4-nél később nyitva.
Tudok olyan falut asszemAZT HISZEM nem_messze, ahol vagy csak délig van posta, vagy minden másnap délig, nem emlékszem, de ott 500-nál is kevesebben laknak.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) szs válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Tehát egyről beszélünk.
Ne csókoltass, mert az (mifelénk) vsúfolódás
(#) TAttila77 válasza szs hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Tudod azt te hogy kell felfogni.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Tanácsolnám, hogy nyiss bankszámlát, és hozzá kártyát is igényelj, internet és telefonbankkal együtt. Megoldódnak az ilyen gondjaid, hogy nem tudsz utalni.
Értem, hpgy susmákolós munkaadód készpénzben fizet, de a '90-es években nyitottam számlát, az én munkáltatóm sem volt hajlandó utalni, én fizetgettem be a számlámra. Most meg már ATM-nél is tudsz befizetni rá. Amikor megáll a mikrobusz a kocsmánál, vagy a reggelivevő helnél, akkor te befizetsz az ATM-nél.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Idézet:
„vsú”

Felénk ezt nem ismerik, van olyan hogy:
- #1> Zsú
- #2> Csú
Bár a frekvenciamérő szerintem második körös a műszerkészletben, és ott sem a kötelezők között.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 2
 
Akkor ez egy meglehetősen jó, és nagyon hasznos beszélgetés volt.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Nekem sosem volt. Nem is hiányzott.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Nekem meg van, de igazán/őszintén soha nem kellett használnom.
Na jó, ténylegesen egyszer sem tudok olyat mondani amihez érdemben kellett volna, butaság volt megvenni. De ez olyan, mint a lányoknál a mosómedve bunda.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Mire szeretnéd használni a frekimérőt?
Néztem az aprót, de csak egy méregdrága műszert láttam, vagy egy
multimétert, ami tud frekvenciát is mérni.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Ki fogsz nevetni. Kondenzátor mérésre. Nyílván nem lesz halál pontos de "bármekkora" értéket lehet vele mérni. SZERINTEM.
(#) Gery78 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 2
 
Én azt nem értem Janikám, hogy hogyan szeretnél kondimérésre használni egy frekimérőt. Kíváncsi lennék a mérési elvre, amit megvalósítanál. Tudtommal inkább mérőhidat kellene használni kondimérésre, de ahhoz meg funkciógenerátor kellene inkább, nem frekimérő. Ha kondit szeretnél mérni, akkor inkább vegyél egy kis HE-Store-os panelműszert, az a legolcsóbb megoldás, de ha kicsit nagyobban gondolkodsz, akkor inkább valami LCR-mérő kéziműszert javasolnék, esetleg olyat ami ESR-t is tud mérni. A műszerépítést nem javasolnám neked, mert a mért paramétert valamihez viszonyítani kell, vagyis ha megépült a műszer azt még komoly kalibrálásnak is alá kell vetni, különben a pontossága a saccolás kategóriájába fog esni. Nem fogod tudni eldönteni, hogy pontos-e a műszered amit mutat éppen.
(#) jani1987 válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Ne menjünk át onba a fórumot illetően de 555-re gondoltam. Zárjuk a témát mielőtt ránk szólnak. Kicsiben kezdem.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Itt folytatható.
Következő: »»   3239 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem