Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hiba
 
Témaindító: nagysusu, idő: Júl 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   89 / 92
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Ezt a lehetőséget probáltam kihasználni
de elakadtam a beírásnál

Hogyan kell beírni az Alcatel modell feloldókódját

1. lehetőség - Alcatel modellek
1. Kapcsolja be telefonját SIM-kártya nélkül
2. Ezután írja be: * # 0 0 0 0 * YOUR_CODE_HERE #
3. És a befejezéshez írja be: * # 0 0 0 1 * YOUR_CODE_HERE #

2. lehetőség - Alcatel modellek
1. Kapcsolja be telefonját olyan SIM-kártyával, amely nem az eredeti hálózat.
2. Amikor megjelenik az „Enter Network Key” üzenet, írja be a mellékelt feloldókódot
(#) pucuka válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
A *, és a # -nek van gombja a 0 mellett, jobbról balról. A + -t a 0 gomb hosszú nyomásával tudod beírni. a betűket, és a spec karaktereket azon gomb rövid idejű nyomkodásával tudod elérni, amelyiken szerepel. (pl 2 -es gombon az A, B, C)
Például a _ karaktert a # gomb kétszeri megnyomásával.
A számok mögötti betűknél a a * gomb kétszeri megnyomásával tudsz kisbetűt nagybetűt váltani. (ha jól látom, ott van egy kövér felfelé nyíl, de ha nem, keresd meg)
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Értem én , hogy mit ajánlsz, amikór a belső szerkestő progi üzemel az akkor van , az mükszik is rendesen , de ezt a képernyőre kellene beírni mintha egy spontán telefon szám lenne, de csak a számokat viszi be , nem tudok betűkre váltani sehogy , ha ismétlem a gombok nyomkodását akkor annyi számot ír be ,mintha csak a telefonszámot írnám a képernyőre .Azért köszönöm a segíteni akarásodat .
(#) pucuka válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Kipróbáltam az asszony rég levetett N 3110 én, ott működött.
(#) Andr3wJ válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
A feloldó kód tartalmaz számokon kívül karaktert is? Ebben az esetben érteném, egyébként valószínű csak számok lesznek.

Valaki írta a nokiát, ott is csak két karakter van , de azt elérni a csillag gomb többszöri gyors lenyomására jön elő.(#PW+YOURCODEHERE+1#)
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Itt a beírandó
1. lehetőség - Alcatel modellek

1. Kapcsolja be telefonját SIM-kártya nélkül
2. Ezután írja be: * # 0 0 0 0 * YOUR_CODE_HERE #
3. És a befejezéshez írja be: * # 0 0 0 1 * YOUR_CODE_HERE
(#) Andr3wJ válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
YOUR_CODE_HERE <--- ide egy számsort kell behelyetesíteni, amit vagy már tudsz, vagy megfelelő programmal kiolvasol vagy kalkulálsz, vagy online szolgáltatásból megveszed, vagy kikéred a szolgáltatótól ha lejárt a hűség idő.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Köszönöm
(#) gyök2 hozzászólása Jan 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudnátok javasolni néhány olyan programot, amivel egy "halott" telefonból ki tudnám szedni az adatokat? Az alany egy Acer liquid Z6 plus. Egyenlőre ott tartok hogy be sem tudom kapcsolni.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 8, 2021 /
 
Hali!
Szeretném a telefonomról a laptopomra lementeni a telefonszámokat. Milyen alkalmazás szükséges ehhez?
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Legalább a telefon típusát add meg!
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Bocs! SAMSUNG GALAXI 4 J3 Remélem jól írtam.?
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Kérem , ha tudna valaki tanácsot adni , hogy az ALCATEL ONETOUCH 2045 telómat hogy tudnám kihangosítani , a tulajdonságaiban meg van , de a használati utmutatójában nem találok erről egy betűt sem . előre is köszönöm .
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Lenovo A2010 okosteleon, Android 5 van rajta.
A hatalmas probléma az, hogy már lassan alig marad rajta app, mivel alig csinálok rajta valamit - jelenleg csak online videókat nézek - de így is elfogy a tárhelyem! Google Play beállításainál már letiltottam a frisítéseket, de valahogyan még így is jönnek frissítések, sőt, nem tudom magának az Androidnak a frissítéseit letiltani, mert csak azt engedi, hogy felteszem-e a rendszerfrissítést vagy sem, amihez sajnos már nincsen elég helyem. Valósággal fukarkodnom kell a megabájtokkal, mivel úgy is fogy a hely, hogy szinte semmit se csinálok. Nem szeretnék végképp kiszorulni a készülékből és visszaállítást sem szeretnék rajta.
Minden segítséget szívesen fogadok!
(#) orosziem hozzászólása Aug 12, 2021 /
 
Üdv a kedves fórumozóknak!

Az édesanyámnak van egy Huawei Mate 20 Lite készüléke ami beázott. Kiszárítás után a mikrofon szakadozva továbbítja a hangokat.
Vettem hozzá új töltőcsatlakozót (ezen van a mikrofon) de ugyanúgy szakadozva továbbítja a beszédet.
Összehasonlítottam a két PCB-t és jelentős a különbség az útvonalak kialakításában és az alkatrészek jó része ami a régin van, az újon nincs.
Aztán vásároltam egy másik PCB-t is nevesebb helyről, de az is ugyan ilyen.

Van valaki hasonló problémával esetleg? Illetve aki ilyen problémát megoldott?
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2021
(#) mugab válasza orosziem hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Az összes csatlakozót járasd meg és nézd meg akár nagyítóval, hogy van e korróziós nyom. Nem biztos, hogy a mikrofonnál van a hiba.
(#) uniman válasza orosziem hozzászólására (») Aug 12, 2021 / 1
 
Ha a beázás után azonnal nem lett kiszerelve belőle az akku, akkor a "kiszárítás" ideje alatt keletkezett elektrokémiai folyamatok ezt-azt még károsíthattak.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2021
(#) Gafly válasza mugab hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Abban valószinüleg igazad van, hogy:
Idézet:
„Nem biztos, hogy a mikrofonnál van a hiba.”

Ha erről beszélünk, akkor ezen nem igazán sok okosság van.
Álmoskönyv szerint beázott mobilt nem célszerű próbálgatni, SMD alkatrészek alatt az elektrolit csúnya dolgokat tud csinálni...
Mivel azt a panelt már kicserélte kétszer a kolléga, ahol a mikrofon van, és ugye két panelből áll a telefon, akkor...
(#) pipi válasza orosziem hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Ha olyan mint amit Gafly linkelt, akkor azon a panelon én nem látok mikrofont, csak gyanús a két rugós érintkező, hogy azon csatlakozik a műa.házba belenyomott mikrofon...
A mikrofont kéne csereberélni...
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Ezen meg van...
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2021
(#) orosziem válasza pipi hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
A linkelt termékről van szó. A mikrofon a PCB másik felén van.

@mugab: megtettem, ki is cseréltem eme sub-PCB-t

@Gafly: sajnos édesanyám nem műszaki zseni így a készülék legalább fél évig így ment. Aztán 1 évre a fiókba került. És nemrég fedeztem fel, aztán jött az infó tőle, hogy miért is nem használja.

Ha bedugom a JACK csatit a telóba, (ami a képen is láthatóan szintén eme sub-PCB-n van), akkor minden tökéletes. tehát külső mikrofon jelét ez a PCB tökéletesen átviszi.
Továbbá a gyári és vásárolt(mindkettő) PCB, mint említettem csak a külalakban a konnektorban, JACK csatiban, USB csatiban és a mikrofon helyzetében egyezik.
A gyárin megannyi másik SMD is forrasztva van, és az útvonalak is másak.
+1: A régi és egyik új panelről lehalásztam a mikrofont:
A régi 3 érintkezős, míg az újon 5 különálló rézfelületet számoltam mikroszkóp alatt.
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Hát ki nem néztem volna belőle, hogy az a mikrofon
(#) peter1995 hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Sziasztok. Adott egy Ulefone Armor 3W mindenálló telefon. Teljesen meg vagyok vele elégedve, viszont egy ideje a hátlapi kamera használhatatlan. Működik a fókusz, de szellemképes az egész 3 kép látszik aki megadott "pályán mozog"és ebből kifolyólag részletes képet nem lehet készíteni.
Talalkoztatok már hasonlóval? Csináltam gyári visszaállítása, de sajnos a szoftver frissítés nem megy vissza, gondolván hátha szoftveres hiba. Vagy esetleg mechanikus hiba lenne?
(#) sany hozzászólása Aug 20, 2021 /
 
Sajnos ma véletlen leesett a telefonom. A kijelzője egy kicsit berepedt. A telefon szerencsére használható, az érintőfelület nem sérült. Ha vízszintesen tartom a telefont, akkor nagyon látszik a repedés rajta, ami a telefon felső részén van. Tanácsért fordulnék hozzátok. A telefon egy ( Samsung Galaxy j6 (2018) ) típusú. AMOLED a gyári kijelzője, ennek ára kb. 20000 - 30000 Ft között mozog. Az utángyártott kijelzője pedig mindössze kb. 8000 Ft, ami TFT típusú.
A kérdésem az lenne, hogy a TFT-re érdemes lenne, ebben az esetben lecserélni az AMOLED-et kijelzőt? Tudom, hogy rosszabb minőségű a kijelző képe. Vagy inkább maradjak a törött kijelzőnél, mert nem éri meg cserélni, még ha olcsóbban is megúsznám?
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2021
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Aug 21, 2021 /
 
Én nem cserélném le az amoledet. Ha van kép a telefonon és csak egy repedés van rajta, akkor használd úgy, vagy cseréld ki eredeti kijelzőre, de az akármilyen utángyártott sok esetben egy kalap szamócát nem ér... Pont samsung telefonban cseréltem kijelzőt, aminek pl. a gombsora nem működik és a hozzá adott ragasztó is elengedett.
Ami neked kell az valóban 15000 körül van alin: Bővebben: Link
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Aug 21, 2021 /
 
Az egy repedés a felső negyed részben van. A jobb saroktól , a bal oldal felső negyed részéig, ha felső peremtől nézzük. Akkor inkább megszokom. Köszi a linket.
(#) Udvari Zsombor válasza peter1995 hozzászólására (») Aug 21, 2021 /
 
Vidd szervízbe a telefonodat, ezek szerint valamit mégsem bírt ki és a hátlapi kamera sínylette meg. A helyedben addig nem erőltetném, nehogy esetleg tovább romoljon. Ez már sajnos olyan, hogy otthon nem tudsz mit kezdeni a problémával...
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
NOKIA 150 ! RM1190 ! Valaki tudna segíteni ? A kijelző behalt, gombok jók. A gombok lenyomási sorrendje kellene, a főmenüből indulva ,hogy a telefonból át tudjam másolni a telószámokat a sim-re. (A navigáló gombokat is beleértve.) Képnek is örülnék. Köszönöm.
Következő: »»   89 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem