Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   913 / 1121
(#) devergo74 hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Feltelepítettem a laptopomra a Hard Disk Sentinel nevezetű programot.
Egyből indítás után, kiírta, teljesítmény-100%, kondíció-92%. Ez mit jelent pontosan, hamarosan ssd-t kellene cserélni?
(#) antiktelefon válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Kiírja a százalék okát is a mezőben fölötte, illetve a részletes listában is látszik, csak decimálisra kell állítani az értékeket.
(#) SzilCsong válasza Pethical hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Köszi a tippet, igazad van, visszaállítom.
Egyébként egy régi samsung nyomtató driverét akartam futtatni, amit a hivatalos oldalról töltöttem le.
Mint kiderült, nem volt win10 kompatibilis.
(#) devergo74 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Szia!
Ezt írja ki: A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #173 Wear Leveling Count
(#) antiktelefon válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Az nem túl érdekes akkor, szimplán csak kopik. 80% alatt szokott erősen zuhanni, 60%-nál gyakorlatilag halott az ssd, de nem lineárisan változik. Ha a részletes leírásnál semmi durva hibát nem ír, akkor még bírja valószínűleg.
(#) devergo74 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Köszi az infókat.
Lehet hogy a biztonságért veszek egy új ssd-t, mert rengeteg adat van a gépen, és ha ezek elvesznek, akkor nem tudom beszerezni, pótolni őket.
(#) antiktelefon válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Nem kérdés, hogy a fontos adatokról másolatot kell tartani.
Én még nem cserélném, de ha kritikus, hogy mindig működjön, akkor cseréld.
Ezt tudod teszt ssdnek használni, vagy esetleg külső USB3 tokban pendrive helyett.
(#) Epu2 hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Üdv! Inkább szoftveres problémám van. W 10 alatt, hol tudom beállítani, hogy az Office linkjei elinduljanak. Az általános infó nekem nem szerencsés, mert egy év használat után is áttekinthetetlenek a beállítások.
(#) Poli válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Szia!

Én pont ilyen probléma miatt a Classic Shell-t használom.
(#) Epu2 válasza Poli hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Át lehet állítani, mert régebben sikerült, de elfelejtettem feljegyzést készíteni.
(#) orizon hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Uraim SOS kérdésem lenne -Adott agy AM4 es lap Gigabyte ax370 Gaming 5 amibe tudnák venni olcsón egy Kingmax 1 csatornás XPM 32 Gb 3000 MHz es ramot.Viszont a lapban egy Athlon X4 950 processzor lenne ami az adatlapja szerint csak 2400 MHz ig támogatja a rendszer memóriát. Használhtó a ram , mondjuk nem megy 3000-ren hanem csak 2400 -on?
(#) eyess válasza orizon hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Ha Az alaplap csak 2400 MHz et támogat , akkor , csak annyival fog menni , illetve kérdéses , hogy lehet e húzni.Ha nem akkor felesleges 3000MHz eset venni a 2400 MHz es olcsóbb.Kérdés mennyire olcsóbb a 3000 es .
(#) orizon válasza eyess hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Alaplap az 3600 MHz-t Ramot is támogat,de az x4 950 proci adatlapja 2400 MHz-t. Nem Ryzen procit haszálok mert az még drága maradtam az egyetlen élérhetó X4 950 es procinál ezt az egyet támogatja a lap az x4 palettából.
(#) antiktelefon válasza orizon hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Senki nem fogja ezt megmondani neked vakon, több embert látok fórumokon, akiknek nem ment, elméleti alapon kéne mennie, gyakorlatban lap függő lehet.
(#) sector99 hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Sziasztok !
Youtube ferirat fordítási gondom van. Konkrétan, hogy pár nappal ezelőtt még működött ezen a gépen, de ma már nem. Sőt a bekapcsolt eredeti felirat is eltűnik. A rendszer: hivatalosan vásárolt WIN 10, a gép Lenovo Ideapad. Amiket kipróbáltam: cacha és csokik törlése, gép újraindítása, böngészés normál és privát módban, Google-ból kijelentkezés (de ha bent vagyok akkor se megy) Próbáltam Vivaldi böngészővel, meg Chrommal is. Természetesen olyan videót is próbáltam, amir már láttam fordítással nem régen ezen a gépen. Ha más nyelvet választok, akkor is eltünik az eredeti. Betűszin, stílus alapba visszaállítva.
Úgyhogy egyedül már csak a fejvakarás maradt..
Várom a további ötleteket. Köszi !
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Már nem aktuális, mert működik, mintha mi sem történt volna ! Biztos a szerverekkel volt valami gond... Köszi !
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Szerintetek ez miért van:
Bizonyos weboldalak hibát jeleznek, ha be van kapcsolva az adblocker.
Oké, kikapcsolom, majd ráfrissítek. Erre még mindig ugyanúgy jelzik, hogy kapcsoljam ki, de hisz már kikapcsoltam! Ennél jobban hova kapcsoljam?
(#) nedudgi válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
A gyorsítótárat törölted?
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Nincs másik adblock kiegészítőd? youtube ilyesmi több féle adblockert mindet érzékelik az oldalak és mindet kikapcsoltatják hogy nézhetetlenné váljanak a videók a sok hirdetéstől
(#) SzilCsong válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Adblocker megjegyzi, hogy melyik oldalon lett kikapcsolva, ha legközelebb (miután újra indítottam a firefoxot) már kikapcvsolt adblockerrel nyitja meg a web oldalt, a Thingiverse ennek ellenére kiszúrja.
A gyorsítótár törlés se segít.
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Ne rémisztgess légy szíves, hogy a youtube se fog menni (még most megy) adblockerrel, adom el a gépemet, ha végig kell néznem a reklámokat.
(#) FAZ1 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Bocsika, de rosszul értelmeztél valamit.

Nekem 2x2GB van az alaplapomban, ami tehát összesen 4GB.
Többet a 32bites Windows7 tudtommal nem is képes kezelni!

Ha meg még hozzáadjuk az alaplap saját gyári 512MB-jét, máris túl vagyunk szinte minden 4GB-os határon.
(#) Ragathol válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
A 32 bites windows csak 3GB -t kezel.
(#) FAZ1 válasza Ragathol hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Tudom.
Mindig kiírja induláskor, hogy a használt memória valami 3476MB.

De azért az egyik 2GB-os memóriakártyából még nem fűrészeltem le a felét.
Benne van - "oszt jónapot!"
(#) Epu2 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Csak a teljesség kedvéért a Pro, lazán tud sokkal többet.
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
A 32 bites Windows címterülete 4 GB. Ennek egy részét a rendszer BIOSai és a grafikus memória használják.

256 MB-os grafikus kártyával körülbelül 3,3-3,5 GB RAM-ot lehet megszólítani és felhasználni, feltéve, hogy rendelkezik 4 GB-mal.

Ha 1 GB memóriával rendelkező grafikus kártyát illeszt be, akkor a RAM körülbelül 2,6–2,8 GB-ja lenne címezhető és használható.
(#) Doky586 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Tehet be akár 6GB-os vga kártyát is, ez sem von le több ramot mint a 256MB-os..
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2021
(#) Skori válasza vargaf hozzászólására (») Feb 10, 2021 / 1
 
Idézet:
„A 32 bites Windows címterülete 4 GB.”
Igen, de amelyikben sikerül a PAE-t aktivizálni, az tud akár 64Gb RAMot is kezelni. XP-n kipróbáltam, működött. W7-en nem próbáltam, de a neten található leírás hozzá, hogy hogyan kell.
(#) FAZ1 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Miféle Pro?
Windows 7 Pro?

Még sohasem halottam róla.
Nekem Windows 7 Ultimate Professional van a gépemen.
Csak jelzem, tegnap este is frissített valamit.
(#) Epu2 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
98 is, de az Xp tuti, csak már nem emlékszem hogyan.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021
Következő: »»   913 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem