Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   122 / 138
(#) Gafly válasza ftirius hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Csakhát ugye titok, hogy az ország melyik szegletébe kellene elvinni. Budapest és környékén szerintem még én is...
Fizikai dolgokkal annak már elvből nem segitek, aki annyira sem képes, hogy nagyjából be tudjam határolni, hogy az ország melyik részéről van szó.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2021
(#) ftirius válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Friss regisztráló. Majd belejön!
(#) Norbi86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Időközben kaptam ftirius tagtól kondenzátort és diódát is. Hamarosan nekiállok kicserélni. Viszont mielőtt bekapcsolnám még egy kérdésem lenne. A szekunder részénél a trafónak ha a magnetronra menő két sarut dióda mérésbe megnézem multiméterrel, az zárlatot kell hogy mutasson?
A magnetronrol ha lehúzom a sarut amúgy maga a magnetron ahogy írtad is a háza felé nem mutat semmit, egymás között viszont rövidzárlatot mutat, tehát elviekben a magnetronnak jónak kell lennie.
(#) Ge Lee válasza Norbi86 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Azt nem kell mérni, azon megy be a fűtése, tehát a fűtőtekercset méred rajta.
(#) Gafly válasza Norbi86 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Idézet:
„A magnetronrol ha lehúzom a sarut amúgy maga a magnetron ahogy írtad is a háza felé nem mutat semmit, egymás között viszont rövidzárlatot mutat, tehát elviekben a magnetronnak jónak kell lennie.”

Igen, egyenáramú szempontból a magnetron egy "fejre állitott" dióda.
Az antenna és a fémház (ami az anód) rövidzárat kell mérned.
Mint ahogyan a két saru között is, ami fűtés (és egyben katód is).
A saru és a fémház között visztont nem szabad vezetnie.
Szokatlan lehet, hogy az anód van testen, és a katód pedig -4 kV-on, de ez az ára a "faék" egyszerű főáramkörnek.
(#) Norbi86 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Jelentem, működik a mikró. A kondi volt a ludas ahogy sejthető volt. Most már csak majd azt kell kitaláljam (bár ez elenyésző probléma) hogy a csengőt hogyan tudom megjavítani. Mert nem ér a csengő fém részéhez a kis műanyag. Látom hogy picit mozog de csak 1-2 mm mozgása van ha nulla állásba visszateszem az időzítőt. Gondolom valami belül mehetett tönkre, mert a rugó rajta van kívülről. A tipusa: TM30MU01E
(#) kaposznyak hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Sziasztok.

A kondenzátort hogyan tudom bemérni, hogy jó-e?

Van egy multiméterem de nem nagyon értek hozzá....
(#) ferci válasza kaposznyak hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Szia!
1., Ha van a multin pl. 2 µF határ, ott megnézed...
2., Ellenállás pedig 10 Mohm kb., ha jó a kisütő ellenállás belül.
3., 230-on egy soros 40...100 wattos izzó, mennyire világít.
(#) Gafly válasza kaposznyak hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Ez így ebben a formában nem igaz...az Xc miatt egy 25...40 wattos izzó már halványan izzik, ha jó a kondi ( nem zárlatos, stb...).
(#) kaposznyak válasza ferci hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Kösz a gyors választ!

200 ohm a legkisebb, ott jó?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021
(#) ferci válasza kaposznyak hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Akkor ez a multi-mérés miatt kiesik, marad a 230-as teszt.
25 wattos izzóval kezdheted, ha van- izzik, sötétben izzik 40-es, semmi, 60-as...
(#) kaposznyak válasza ferci hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Ez a módszer is kiesik, LED izzók vannak itthon, max 8 W...vagy az nem gond?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021
(#) ferci válasza kaposznyak hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Azt inkább hagyjuk...
Gondolom, nem akarsz nekiállni 230-ról feszültségháromszorozót összerakni csak egy tesztért, de az nem is tartozik a topikba.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Akkor nem nézted meg Ge Lee hozzászólását, amit linkeltem.
(#) kaposznyak válasza ferci hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Hát nem...meg megrázatni sem akarom magam.

Akkor másik irányból megközelítve:

Az a hibajelenség, hogy elkezdődik a folyamat, pár másodpercig melegít, aztán elkezd búgni és már nem melegít. Ez lehet kondenzátor hiba?
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
De megnéztem... és?
Az összes most ( általam ) beírt módszerrel vizsgálom ezeket a kondikat és nem tegnap óta.
(#) ferci válasza kaposznyak hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Gondoltam rögtön..

Lehet az egy kezdődő menetzárlat, ami trafó melegedésre aktiválódik.
Kondenzátor hiba sincs kizárva, de az "kint" egy hoszabb idejű teszt lenne.
Biztosíték téma kizárva.
(#) kaposznyak válasza ferci hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Kösz.

Hát igen, a távdiagnosztika nehéz...
Ha trafó, akkor nem éri meg cserélni...benézek a helyi boltba, ha van kondenzátor veszek, aztán kiderül.
(#) ferci válasza kaposznyak hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
A diódát is letesztelhetnéd, ha nem félsz a villanytól: 24 volt váltó ( pákatrafó pl. ), 24 voltos izzó sorban a diódával és ha jó, sacc csak fél fénnyel világít. 12 voltról már nem.
(#) akovacs15 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Üdvözlet mindenkinek.
Kaptam egy kb 4 éves Samsung GE83M tipusu ÉRINTŐPANELES mikrót. Hálózatra kapcsolás után se kép se hang.
Szétkaptam,a tápbiztosíték halott volt. Lehúztam a nagyfeszt a magnetronról,majd kicseréltem a biztit hibátlanra. Bedugtam a hálózatba, a kijelzőn megjelent az összes ikon, majd átválltott pontos időre azaz 12 órára.
És itt vége a tudománynak. Nem reagál az érintőpanel semmire. Az óra az működik,igaz az időt nem tudom beállítani mivel az érintőpanel nem érzékel.
A lámpa az világít ha kinyitom az ajtót.
A kezelőpanelt kiszedtem,de semmi égésnyomot szakadást nem láttam.
A vezérlő áramot kap, mivel a kijelző működik. Az ajtó kinyitás pillanatában a ventillátor is beindul egy pillanatra.
Kérnék egy kis segítséget hogy hol lehet a gond.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2021
(#) Ge Lee válasza akovacs15 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Volt hasonló, digitális, processzorvezérlésű mikróm. Némi szívás és mérgelődés után mechanikusat csináltam belőle, mert a vezérlést sehogy sem tudtam életre kelteni. Azaz becsuktam az ajtót, elindult a mikró, kikapcsolni pedig az ajtókapcsolóval tudtam (ez nyitotta mechanikusan az ajtót és egyben az áramkört is megszakította). Évekig használtam így, aztán kaptam jelképes összegért egy másikat, ezt meg elajándékoztam.
(#) akovacs15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
AZ is érintőpaneles volt?
(#) akovacs15 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Üdvözlet mindenkinek.
A probléma megoldódott! A szallagkábel vagy a földelő fólia lehetett a ludas, mert az összeszerelés után működik!!!
A tápbiszti nem tudom miért ment ki,de gyanítom,hogy az elhanyagolt piszkos zsíros belsőrész miatt.
Köszönöm Ge Lee hozzászólását.
(#) PHARO hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Sziasztok!

A mikróban az a cserélhető lemez szikrázott és kiégett. Miből van és hol lehet kapni?
A mikró nagyon régi, ha nincs esetleg meg lehet csinálni?
(#) mraulajos válasza PHARO hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Hali!
Villamossági boltban lehet kapni, különböző méretű lapocskákba. Az a neve, hogy CSILLÁM lemez. Kirajzolod, és éles szikével/késheggyel kivágod egy kemény (üveg) lapon. Nem ollóval!
(#) Gafly válasza PHARO hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Lehet válogatni.
Felföccsenő szaftot érdemes időben letörölni, a hasonló (bal)eseteket elkerülendő.
(#) PHARO válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Szia!

Megvettem a csillámot, de most ahogy letakarítottam az égés nyomokat, meg van égve a sütő bevonata. Az egész szennyeződés le se jött, valószínűleg bele van égve a bevonatba.
Lehet ettől még használni?
(#) gömb válasza PHARO hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Amennyire csak lehet le kell súrolni és kipróbálni csillám nélkül pár pillanatra. Ha nem tűzijátékozik akkor valószínűleg jó lesz.
(Otthon csillám nélkül van használva, azon is megégett a festék is).
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2021
(#) amperjano hozzászólása Júl 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Lg mikróhoz keresek tasztatúrát.
TIP: MH6342BS
Az indító nyomógomb nem működik.
Ha nem sikerül, esetleg beépítenék egy plusz nyomógombot,
ha valaki kisegít kapcsolással.
Köszönöm!

IMG_1602.JPG
    
Következő: »»   122 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem