Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hiraga erősitő
 
Témaindító: pcmaster90, idő: Máj 27, 2013
Lapozás: OK   26 / 33
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Hallottam, hogy volt akinek gondot okozott a tápegység hibás huzalozása. Azt gondolom, hogy az egész erősítőnek a lelke a táp lehet, így egy jó fél nap gondolkodás után ezt sikerült összehhozni. Az áteresztők természetesen a panel alatt lesznek TIP142-re gondoltam. Ez nálam már egy jóideje bevált konstrukció. Jó lesz így a huzalozás? Igyekeztem mindenhol minél nagyobb fóriaréteget hagyni, nem mentem 4mm szélesség alá ott, ahol áram is folyik. Nem tudom, hogy érdemes-e RC szűrés gyanánt akár még egy R tagot beépíteni a két puffer kondi közé?
(#) pisti89 válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
A GND-nél a hozzávezetést (keresztet) hogy csináltad?
(#) scooby_ válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Ha beszúrsz nekem egy képet, hogy mire gondolsz pontosan, akkor megmutatom.
(#) pisti89 válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Erre

Névtelen.jpg
    
(#) scooby_ válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 16, 2020 / 1
 
Őt úgy hívják, hogy Thermal Pad. Ez egy funkciója a programnak. Katt a PAD-re, majd jobb oldalon megjelenik a menüsávban egy bepipálható négyzet. Itt tudod kiválasztani azt is, hogy trought pad, azaz átvezető furatgalvános pad legyen-e az a pad.
(#) pisti89 válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Köszi
(#) scooby_ hozzászólása Feb 8, 2021 /
 
Sziasztok!
Elkészült a két kis 8W-os hiraga végfokom, ma beállítottam, élesztettem. Szkóppal mérve 1kHz szinusz jelen kis keresztezési torzítás látható. Ez mennyire probléma? Más is tapasztalt ilyet a mérésnél?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) reloop válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Szia! Mekkora nyugalmi áramot állítottál be?
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Szia!
800mA-t lőttem neki egyenlőre. Kicsi volt a borda.
(#) reloop válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Az inkább valami zavar, vagy ábrázolási probléma lehet. 100 mA nyugalmi felett még nem találkoztam így mutatkozó töréssel nullátmenetnél. Ha a hallható leghalkabbra veszed kákás a hang? - ez keresztezési torzítás legkönnyebb felismerési módja.
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Meghallgatva még nem volt, csak élesztettem. Szkóppal ránéztem azért a kimenetre. Terhelve sem volt egyébként.
(#) levaitamas válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Megtörtént az első indítás. Két darab 12V 1,3Ah-s akkut használtam ideiglenes tápként.
A FET-eket egyik kézzel betettem a panelba, másikkal a földelést fogtam. Összetekertem a lábaikat, majd beforrasztottam. Forrasztás alatt a páka nem csatlakozott a hálózathoz és a hegyet is leföldeltem. Bemenetet rövidrezártam, kimenetre nem került semmi. Végtranzisztorok és azok meghajtói fixen bordára kerültek. Mindkét tápágba 1-1 árammérő került. Hidegen 0,3A-t vett fel, füst nem volt. Az a 0,3A szépen szimmetrikusan elkezdett emelkedni, +2,55A és -2,3A lett a vége. 1Ohm 5W ellenállások kézzel nem érinthetők, borda langyos.
Sem a nyugalmi áram, sem pedig a tápágak árama nem állítható. Kimeneten +4,5V van hangszóró nélkül.
(#) tothbela válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Sajnos a jfetek nem kezes bárányok. Nagyon nagy szórásuk van. Régebben egy Randall RG100 gitár erősítő replika projektje készült, éppen az előerősítőjét készítettem el rendelésre. Jfet fokozatokból áll, semmi különleges. Eredeti feteket vettem bele, majd próba. Hát nem hogy nem edősít, de mi den fet mintha DS zárlatos lenne. De nem, csak az UGS lezáró feszültség -0,2, és -4V között lehet az adatlap szerint, nekem pedig -3,4 -3,7V között változik. A eredeti kapcsolásban alacsony UGS-re válogatott darabok szerepelhetnek, mert kalkulációm szerint -1,3V alatti példányok tudnak csak működni, tipikusan -0,5V az optimum.
Szóval gombhoz a kabát. Először be kell szerezni a jfeteket, megmérni a lényeges paramétereket, majd tervezni hozzá erősítőt.
(#) CIROKL válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Több mindent nem értek ,.na de mindegy
Semmi védelem nélkül inditottad ?

Tegyél már föl képet a panelről .
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Valami gond lesz mérések körül. Az áramfelvétel ekkora változása nem normális jelenség. Hangszóró nélkül a tápágak áramfelvétele nem különbözhet többel mint 50 mA. Lehet leesik az akkufeszültség, arra is rá kéne mérned.
A Laci által is kért fotó sokat segítene a tanácsadásban.
Hivatkozás. Egyelőre távolítsd el a T5, T6 tranzisztorokat. P1-et állítsd középállásba. Ha R3, R4 fix ellenállás, akkor mérd meg a rajtuk eső feszültséget, ha trimmer, akkor állíts be rajtuk 1,6 V-ot!
(#) levaitamas válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Itt vannak a képek. Igaz, nincs lemosva, de nem gondolnám, hogy ez a hiba forrása.
Nem tudom, nekem legalábbis furcsa, de a FET-ek lábkiosztása nem azonos az adatlap szerint
(#) CIROKL válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Ellenőrizd az István ajánlása szerint ,amennyiben egészen biztos vagy a fet ek helyes beültetésével.
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Rendben. Kiveszem T5-T6-ot.
(#) levaitamas válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Adatlapok szerint így annak a lábkiosztások, azért van az egyik FET fordítva beültetve. Akkor vettem észre, mikor már kimarattam a panelt.
(#) CIROKL válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 / 3
 
Sajnos az adatlap nem mindig takarja a valóságot ,mindig megnézem müszerrel az a biztos.
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Ezt az adatlapot látom valamennyi keresésemre.
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Tedd fel a NYÁK-tervet! Valami nagyon nem stimmel.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 21, 2021 / 2
 
Valamelyes kibogarásztam, R6, R7 helyre raktad a trimmert, ahol semmi értelme. Oda tegyél az R5, R8-cal megegyező értékű ellenállásokat! R3, R4 helyére drótozd be ideiglenesen a trimmereket, beállítás után amúgy is illik fix ellenállásra cserélned. A trimmereket nagyjából 500 Ω-ra állítsd induláshoz. Mint korábban írtam, 1,6 V-essen rajtuk a finomítás után.
Ha eddig sikerül eljutnod, visszarakható a T5, T6.
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Köszönöm az észrevételt, hamarosan javítom.

Hiraga.lay
    
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
A 2SK246-ost (lapolás szemben, lábak lefelé) SGD lábkiosztásúnak ismerem. A DGS lábrendre milyen forrás utal?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Meg kell keresnem az adatlapot, de az LCR szerint is különbözik a lábuk. Ezt én is érdekesnek találtam.
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
Tedd be a foglaltba úgy, hogy a lapolás a kijelző felé nézzen. Vajon így hogyan osztja ki a lábakat?
Elméletben a csatorna közepén van a gate, tehát a drain és a source felcserélésével is működnie kéne a JFET-nek.
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Ugyan azt adja, ha fordítva teszem a foglalatba.
(#) scooby_ válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Hamis FET-et kaphattál. Nálam egyforma a kiosztása a két fetnek.
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Erre nem vennék mérget nézd csak ,ezek 11 éves fetek amik szinte 100% igaziak.
Amennyi gyártmány mind más ...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
Következő: »»   26 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem