Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramkör megszakítása, ha az áram adott fesz alá csökken
Lapozás: OK   1 / 1
(#) vbartha hozzászólása Feb 12, 2021 /
 
Sziasztok!

Futárként dolgozom, és a motoromon van ülés és markolatfűtés, valamint egy gyorstöltő. Ezeket egy kapcsolóval egyszerre tudom áramtalanítani. Sajnos azomban előfordul, hogy esténként elfelejtem, és reggelre lemerül az akku. Abban szertnék segítséget kérni, hogy hogyan lehetne ezeket az eszközöket egy relén keresztül automatikusan lekapcsolni, ha az akkumulátor feszültség egy adott szint alá esik. Pl ha 11.5 voltnál kevesebb. Létezik erre egy egyszerű megoldás? Esetleg szabályozható módon?
Előre is köszönöm,
Viktor
(#) Lucifer válasza vbartha hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
LVC == Low Voltage Cutoff a varázsszó. Főleg li-ion/po akkuknál alkalmazzák ezt sokat, olyat keress ami állítható, mert a 3S-hez belőtt feszültségszint szerintem az ólmos akkunál már alacsony lesz.

Edit: ebayen vannak olcsón ilyen modulok:
https://www.ebay.com/itm/Battery-Low-Voltage-Cut-off-Discharge-Prot...FbA8Z6
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021
(#) superuser válasza vbartha hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Ha nincsen gyújtás, le lehet áramtalanítani a fűtést. Nem igaz?
Ebben az esetben egy darab relére van szükséged, ami ha nincsen gyújtás, megszakítja a fűtést.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021
(#) vbartha válasza superuser hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Mivel a fűtőszálak lassan melegednek fel a markolatban, egész nap megy, függetlenül attól, hogy jár e a motor. Csak este kapcsolnám le, de néha ezt is elfelejtem.
(#) vbartha válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Köszönöm!!!
(#) bbb válasza vbartha hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
A mellékelt kapcsolást pont ezért raktam össze még 14-ben. Eagle-ben készült, TL431 IC van benne. A hibája, hogy a benne lévő FET remekül melegedett amikor a határ közelében volt a feszültség, de azt kidobva belőle és helyére relét rakva szerintem működhet melegedés nélkül. A kapcsolás szimulációját (LTSpice) is mellékeltem, így láthatod, hogy melyik értékeket változtatva hogyan változik a kimenet.
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Feb 13, 2021 / 1
 
Ha a kimenetről raktál volna egy nagy ellenállást a TL431 bemenetére, hogy legyen egy kicsi (mondjuk 0,1V vagy akár 1V) hiszterézise az áramkörödnek, akkor határozottan kapcsol, és nem melegedett volna a FET.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) pucuka válasza vbartha hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Ez ugyan hűtőszekrényhez való, de jó lehet.
Bővebben: Link
(#) Skori válasza vbartha hozzászólására (») Feb 13, 2021 / 3
 
Ha mégis építenél...

UV.png
    
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Köszi a tippet, valóban nem gondoltam rá! Először próbáltam ki ezt a kis IC-t és pont erre a problémára használtam - a GPS nyomkövető szipkázta az akksit egy hét alatt indítási problémáig A kocsi fémfelülete adott elég hűtést neki, így nem volt nagy gond a melegedés.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem