Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   263 / 291
(#) Joe_001 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Fagyszó ajtó szigetelés.
Ajtó Szigetelés
Nem tudom megéri-e
(#) erdgab válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Köszönöm!
Elgondolkodtató megéri e megvenni.A masina kb. 10-15 éves,kiváló állapotban van egyébként, 110 rugóért vettem anno.
(#) Joe_001 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Lehet máshol olcsóbb...
(#) totipityu hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy régi indesit hűtőszekrény, aminek elfüstölt a kompresszor indító reléje. Többszöri nekifutás után is beszerezhetetlen az eredeti alkatrész!
Most vásároltam egy MPV 25 relét (ez elméletileg helyettesíti az eredeti alkatrészt)
A kérdés a bekötéssel kapcsolatban lenne!
A kompresszorra menő felén S és M valamit 3 jelölések vannak! Jól gondolom, hogy itt a hármas jellel ellátott csatlakozónak kell a kompresszor tekercseinek közös pontjára mennie???

A másik bekötési ponton két kivezetés van, egy 4-es és egy 1-es jellel ellátott!
Ott az egyes láb közvetlenül a relé kapcsolójára csatlakozik!
Jól gondolom, hogy erre (egyes) kötöm a fázist, a másikra (négyes) menne a termosztát egyik vezetéke, a termosztát másik vezetéke pedig a nullára???
Sajnos nem találtam bekötési rajzot a neten!

Köszi előre is!

Sziasztok
(#) StMiklos válasza totipityu hozzászólására (») Feb 3, 2021 / 1
 
Szevasz!

Ha felrakod a helyére, az írás fejjel lefelé lesz, akkor már nem lehet elrontani.
A fázis - 0 megnevezés elvi jelentőségű, de legyen.
A vízszintesen lévőre a fázis, célszerű ezt a termosztáton keresztül kapnia, a fűggőlegesre a 0.

Nem emlékszem, ebben van-e motorvédő klixon. Ha nem megy 3 másodpercen belül a kompresszor, kapcsold ki mert valószínűleg sose fog,
Üdv: StMiklos
(#) totipityu válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Szia!
Köszi a válaszod! Elméletileg kell benne legyen motorvédő, de gyorsan levettem a "sapkáját" és lefényképeztem, megköszönöm ha ránézel hogy benne van-e!
Amúgy a kompresszor meg lett indítva relé nélkül, könnyen indul egy kis érintés az indító tekercsnek és már megy is! Az áramfelvétele is rendben volt.
Üdv: totipityu
(#) totipityu válasza totipityu hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Hoppá, a kép lemaradt!
(#) StMiklos válasza totipityu hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Szevasz!

Úgy látom benne van.

Üdv: StMiklos
(#) bajuszrichard hozzászólása Feb 15, 2021 /
 
Sziasztok. Az utóbbi időben ritkán, vagy talán már ki sem kapcsol a hűtőnk.
A hátfal felső részén jegesedés volt, amit eltavolítottam egy melegvizes rongyal. Ekkor vettem észre, hogy a hátlap bal fele telljesen fel van púposodva.
Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
(#) proli007 válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 15, 2021 / 1
 
Hello! Nem nehéz kitalálni. Az elpárologtató fel van ragasztva a hátfalra. Az leválik, bemegy a levegő amiből kifagy a pára. A tágulás meg szétnyomja az egészet, miközben folyamatosan romlik a hőátadás. Lehet vele megkínálni a szelektívet..
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Sajnos nem teljesen igaz amit írtál (kicsit rosszabb a helyzet) Az elpárologtató kilyukadt és a hűtőgáz nyomta fel a műanyagot . Viszont a szelektív az igaz ....
(#) moltam válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Nekünk egy szerelő a régi hűtőt átalakította külső elpárologtatósra, vagyis olyanra ami nincs a műanyag mögé rejtve. Bár nemtudom mennyire éri meg.
(#) kaqkk válasza moltam hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Ma már nem nagyon éri meg egy ilyen javítás (kb 20-30 e ) , inkább venni kell egy új hűtőt ingyenhitelre ...
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
(#) bajuszrichard válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Köszi, ez rossz hír.
(#) kaqkk válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Ne halogasd a cserét , már nem sokáig húzza , ha már jegesedett a sarka akkor elég kevés benne a gáz , egyre gyengébb lesz ahogy fogy belőle ....
(#) drumsman válasza erdgab hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Üdv!
A fagyasztó ajtóhoz van egy hibátlan bontottam.
Az enyém BIAA13 volt.
Annak nagyobb hosszra a hűtőtér ajtótömítése (552x925mm).
Abból van egy vadi új.
Esetleg ki lehetne vágni a hosszából.
Nálam okosabbak majd megmondják.
(#) Bacsó hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Helló, folyamatosan világit a piros gyorsfagyasztó lámpa.a kompresszor mellett ahol a csövek bemennek a ládatestbe egy nagydarab jég van persze kívül.....azt szeretném tudni ez mitől van?köszi a válaszokat....
(#) antikzsolt válasza Bacsó hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Helló.

Első körben leolvasztás teljes mértékben. Ha mér kivülről is van jég lehet a szigetelés ffeladta a harcot és kuka a hűtő.
(#) kaqkk válasza Bacsó hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
A piros az a hibajelző ! Ha az világít akkor tényleg kuka a gép , ha a sárga világít akkor azt csak le kell kapcsolni (az a gyorsfagyasztó kapcsoló) De a leolvasztás semmiképp sem árthat .
(#) Csabadi hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Sziasztok,volna egy beko rdsa-240k30s típusú hűtőnk.Tegnap este óta nem indul el, csak a relét hallani de a kompresszor nem indul. Mi lehet vele?Belső világításmegy és a relé kattog ennyi...
(#) kaqkk válasza Csabadi hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Valószínűleg a kompresszor indítóreléje akadt fel (ha szerencséd van) kapcsold ki hagyd 15-20 percet pihenni majd ütögesd meg egy csavarhúzó nyelével a kompresszor bekötődobozát és kapcsold vissza ha elindul szerencséd van , ha nem akkor vagy indítórelé vagy kompresszor csere .
(#) yulo5310 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Beko tóni,akkor elindul!
(#) kaqkk válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Köszönjük az értékes hozzászólást , jót nevettünk
(#) Csabadi hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Köszi kipróbálom
(#) Csabadi hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Még valami ha elindul akkor onnantól kezdve működni fog vagy előfordulhat, hogy máskor is beragad a relé?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) kaqkk válasza Csabadi hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Sokszor előfordul hogy egy nagyon rövid áramszünet miatt leáll a kompresszor és mivel hatalmas a nyomáskülönbség a szívó-nyomó oldal közt nem bír újraindulni ezért leold a túláramvédelem , majd indulni próbál ,és újra leold ..... Ha hagyod hogy kiegyenlítődjön a nyomás akkor tehermentesen indulhat a kompresszor .
(#) Csabadi hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Sajnos nem indul el csak ugyan úgy kattog
Ilyen kompresszorral szerelt
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) kaqkk válasza Csabadi hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Akkor hívj szerelőt .
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Ábra alapján, kinai kompresszornál a "suction" az szivást jelent, ha csak kattog?
(#) Csabadi hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   263 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem