Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   64 / 66
(#) zamatőr válasza Gafly hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Köszönöm már működik , valamiért nem nyitotta meg a fájlt.
(#) joco53 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Segitséget szeretnék kérni Tőletek. Van egy PIC16F84A Hex kodom. Át szeretném iratni PIC16F628A-ra
Tudna e ebben segíteni valaki ????
(#) superuser válasza joco53 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
A .hex állomány bináris, működésében nem módosítható. A programot lehetne átírni, de a fentiek alapján nem rendelkezel vele. Tehát új programot lehet írni a másik vezérlőre.
(#) Elektro.on válasza joco53 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Én azt javasolnám, hogy vegyél egy olyan vezérlőt amire a programot megírták.
(#) Hp41C válasza joco53 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Töltsd fel az állományt!
(#) joco53 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Köszönöm szépen, hogy segíteni próbálsz
(#) Hp41C válasza joco53 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Talán futni fog a 16F628A -n....
(#) joco53 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Köszönöm szépen. Hamarosan kipróbálom.
(#) jefflynn válasza superuser hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
A hex visszafordítható assembly-re, és a szükséges módosítások elvégezhetők. Szerencsére a 84 és a 628 elég közel áll egymáshoz, nem kell sok mindent változtatni. Én sajnos nem tudok segíteni, mert akkor programoztam utoljára assembly-ben 84-est, amikor a főiskolán *******, az meg legalább 25 éve volt.

Mod: Nyilvános fórumon vagy.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) joco53 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Szervusz !
Most volt lehetőségem a Hex fájlt beolvasni., de sajnos nem jó.
Egyszerüen nem jelenik meg a kijelzön semmi.
(#) Hp41C válasza joco53 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Van hozzá kapcsolási rajz, leírás?
(#) joco53 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Igen. Eagle-böl átkonvertáltam pdf-be.
.....
(#) Peticilin hozzászólása Feb 19, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek,mivel programozni nem tudok. A cikkek között van az alábbi
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/digitalis_frekvenciamero.html
digitális frekvenciamérő. Ezt szeretném folyadék áramlásmérő impulzusának mérésére,számlálására használni. (( Az alkotóval felvettem a kapcsolatot,már nem foglalkozik fejlesztéssel,ezért fordulok hozzátok. )) Tehát a feladat az lenne,hogy az áramlásmérő frekvenciáját számolni és L/min-ben kiíratni az lcd kijelzőre . Az áramlásmérő 2.5mL/pulse jelet ad ki,tehát 400 pulse 1 liter. Csatolom az asm-et is. PIC16F84A van benne.

Az áramlásmérő : https://www.aliexpress.com/item/32846383290.html?spm=a2g0s.9042311....5F2wJG

Válaszotokat,segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv. Peti

WCT6.asm
    
(#) sonajkniz válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 19, 2021 / 1
 
Szia!

Nulláról összedobni egyszerűbb lene.
Pillanatnyi átfolyás kijelzése a cél, vagy folyamatos mérés, esetleg mennyiség beállítás?
(#) Hp41C válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Szia!

Annó 2012 -ben, még Vicsys kérésére készítettem egy olyan verziót, amiben a mért érték negyedét jeleníti meg. Itt van a mellékletben. Ha a tizedespontot a megfelelő helyre tevő kijelzési rutint választod és egy kicsit módosítod, máris kész a liter kijelzés.
Sajnos most nincs rá időm...
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2021
(#) Peticilin válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Szia!

Ha úgy gondolod,hogy legyen egy teljesen új,nekem az is jó. Előre is köszönöm.
Csak a pillanatnyi kijelzés kell. Esetleg ha tized pontos lenne a kijelzés,az még jó lenne,ha megoldható. Vagy még pontosabb,nem tudom mit enged a PIC...
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) Peticilin válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Szia!

Ha leírod pontosan mit és hol kell módosítsak,akkor megcsinálom,de így nem tudom hol is kezdjem...
(#) sonajkniz válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Szia!

A PIC akár 0,01 L kijelzést is enged. Nem ez a kérdés, hanem az, hogy hány liter/perces maximális kijelzéssel kell számolni, milyen frissítési gyakorisággal.
Pl. kevesebb mint 10L/perc esetén 0,1 másodperces frissítéssel egy ilyen LED kijelzővel kiíratható formátum "1,23L". 99 literig "12,34" vagy "12,3L" Mindez megoldható akár egy 6 lábú PIC10F322-es kontrollerrel. Ennél olcsóbban nem lehet kihozni.
Informatívabb kijelzés (LCD) már nem hozható ki (kijelzőtől függően) 3-6 ezer Ft alatt.
(#) Hp41C válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Ha az eredeti program 40Hz -t mér, akkor a módosítás után 0.100 L -t kellene kiírni.
Ha az eredeti program 400Hz -t mér, akkor a módosítás után 1.000 L -t kellene kiírni.
Ha az eredeti program 4kHz -t mér, akkor a módosítás után 10.00 L -t kellene kiírni.
Ha az eredeti program 40kHz -t mér, akkor a módosítás után 100.0 L -t kellene kiírni.
Ha az eredeti program 400kHz -t mér, akkor a módosítás után 1000 L -t kellene kiírni.
stb.

A számot már megadja a néggyel való osztás. Csak a kijelzési formátumokat kellene átvariálni.
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Nem 4 el hanem 400 al kéne osztani , azután már nincs vele dolgod ... Ámbár nem tudom hogy INT vagy float változókat használsz ...
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Nem én fejleszteném. PIC16F84 van benne és LCD kijelző. Természetesen egyetlen lebegő pontos művelet sincs a kódban. A negyedelős verzió már kész volt, feltöltöttem. Ebben már csak 100 -zal kell osztani - illetve a tizedespontot máshová helyezni és a mértékegységet átírni.

Ha leírod pontosan mit és hol kell módosítsak,akkor megcsinálom,de ...em...
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Nem tudom a 84 be belefér e egyáltalán egy lebegőpontos változóval végrehajtott művelet ? Soha nem használtam ,628 al kezdtem ...
(#) Peticilin válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Szia!

Mivel az áramlásmérő max 10 L/min-t tud,ezért az lenne a kijelzés maximális értéke. Bár esetleg fellehetne készíteni a kijelző egységet nagyobb átfolyású érzékelő fogadására is. Pl.most a mérési tartomány 0 - 10 L/min,de tudna 5 - 50 ; 10 - 100 L/min kijelzést is. Ezek között DIP kapcsolóval lehetne váltani. A frissítés bőven elég 0.5 - 1 másodpercenként. A " 12,34 " formátum jó. Majd a dobozra ráírom hogy L/min. Részemről a linkelt led kijelző is jó. Továbbá nekem a 6 ezres költségvetés is belefér. Még annyi infó,hogy Pickit 2 -m van,azzal tudok programozni .
Lehet már amit fent írtam,az se igaz... Mert a kijelzést tudja a kijelző 0 - 99.00 L/min-ig ,tehát nem azt kellene DIP kapcsolóval változtatni tudni,hanem ha másik áramlásmérő szenzort teszünk rá,annak más lesz a kiadott frekvenciája ugyanazon L/min-re. Pár példát szedtem még az aliról:

Flow rate : 1~30L/min
Flow Pulse: F(Hz)=(6.6xQ) Q=L/min

Accuracy [in 2~50L\MIN]±5%
6 Flow pulse characteristics (6*Q-8) Q=L/Min±5% 2 - 50 L/Min
(#) sonajkniz válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Szia!

Ne haragudj, de nem értelek.
Ha többféle érzékelővel, több mindenre is szeretnéd használni, és nem gond akár 6 ezer forint sem az anyagra, amivel utána még munka is van, be is kell dobozolni, akkor miért nem vetted meg a hozzávaló műszerrelh együtt?
Én szívesen összedobok neked egy programot az alapkérésedre, mert ott nincs semilyen extra számłtás, a kijelzőhöz már írtam programot, nagyon hamar össze tudom dobni. De azt ne várd el, hogy többféle szenzorhoz végezzek linearizációs számításokat átkapcsolható módban. Erre nincs időm.
(#) Peticilin válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Szia!

Amit linkeltél azokat én is nézegettem... Biztos én értelmeztem férre a leírást,de ha jól értettem benne,csak programozni tudod,hogy mennyi litert engedjen ki,akkor számol. Folyamatosan nem,nekem padig az kellene. Azért fordultam hozzátok egy ilyen progival. Az alap programot is nagyon köszönöm akkor. Bocsánat,azt hittem nem annyira összetett...
(#) sonajkniz válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Most olvastam vissza az előző írásodat.
A PICkit 2-vel gond van. Sem a PIC10F322-t sem a PIC12F1840-et nem támogatja. Nekem pedig ezekre van kész kijelző rutinom. Át tudom ültetni még a PIC18F14K22-esre. Azt már kezeli, de azt is csak módjával. Nincs a környezetedben valakinek PICkit 3-a?
(#) Peticilin válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Nincsen sajnos...
Akkor egyenlőre hagyjuk is a projektet. Megpróbálok az aliról kész kijelzőt venni. Ha nem válik be,akkor nincs mese, be kell feccöljek egy PICkit 3-ra és akkor megkereslek megint.
Nagyon köszönöm eddigi segítséged.

Üdv. Peti
(#) Hp41C válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Idézet:
„A PICkit 2-vel gond van. Sem a PIC10F322-t sem a PIC12F1840-et nem támogatja.”

Már a 2011.10.04 -ei a Microchip által kiadott Pk2Devicefile.dat 1.62.14 verziójában mind a két típus benne van.
(#) sonajkniz válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Az MPLAB X beállításaiban néztem meg, és ha a fent említett típusokat állítom be, nem is engedi, hogy a PK2-re kattintsak.
Ha más programmal megy, akkor szívesen megírom PIC12F1840-re.
(#) Hp41C válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
PICkit2 V2.61.00 kezeli. Az MpLabX egyáltalán nem támogatja a PICkit2 -t.
Következő: »»   64 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem