Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Internetes rádióvevő
 
Témaindító: Vales, idő: Júl 4, 2008
Lapozás: OK   8 / 15
(#) kistee válasza Skori hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Nem tudom, hogy csatlakoztam, azt a Wemos firmware állítja be elvileg, ha jól sejtem. Lehet, hogy ez volt a hiba benne.

A status:255 "Authentication failed"-et jelent, ha a forráskódból jól olvastam ki. Végülis az volt: ismeretlen SSID.

TP-Link Archer C50 routerem van, eddig csak a DHCP klienseket néztem rajta, a syslog-ot nem.

A jobb oldaliban azért van idézőjelben, mert nem tudtam, hogyan kell beírni. Két SSID-t lehet megadni, ha az egyikre nem tud csatlakozni, akkor megpróbálja a másikkal... szóval csak kísérlet volt, mert már nem volt jobb ötletem.
(#) kistee válasza kistee hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Bocs, rosszul értelmeztem a forráskódot... találtam egy hibakód listát:

ESP8266 WiFi Result Codes

Code Meaning Description
1 No SSID Available Unit is too far from the Wi-Fi access point, the SSID and/or password is incorrect, or the SSID is for a 5GHz-band access point.
2 Scan Completed Scanning for available networks is completed.
3 Connected Success
4 Connection Failed The opposite of success.
5 Connection Lost
6 Disconnected
255 No Shield Used for compatibility with the Arduino WiFi Shield - not relevant to the ESP8266.
(#) StMiklos hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Szevasztok!

Segítségetek kérem! Első felindulásomban rendeltem egy ilyet:
WEMOS TTGO ESP32 WiFi Bluetooth 18650 Battery 0.96 inch OLED Development CP2102
Természetesen (volt időm rá) sok anyagot átolvastam, YT-t megnéztem, de nem találtam hozzá (általam érthető, módosítható) programot (*.ino).
*.bin file fellelhető, de módosítani kellene a WiFi elérhetőségét és "adókat", de ott nem tudom megtenni.
Arduinoval korábban már állítottam össze (ollóztam) programot, persze nem első blikkre (sokadikra), de vannak működő programjaim, ez inkább a kitartásomnak, mint ismereteimnek köszönhető.
Az Arduino IDE megkapta a kiegészítést, de a lista választékban ez nincs is benne (lehet nem teljes?).
A "darab" megérkezett, futott rajta egy demo program, kijelzőn geometriai ábrával.
Egy nyúlfarknyi programot próbáltam rátölteni, lefordult, felment (van itt ESP32 WROOM is más célra még az ismerkedés szintjén) a TTGO-Lora32_OLED-et választva, de a kék led villogásán kívül semmi életjel (piros ég). Serial printtel sem látszik semmi.

Megköszönném, ha kaphatnék egy működő, feltölthető filet (*.ino), amivel el tudnám indítani.

Üdvözlettel: StMiklos
(#) proba válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Ha csak a wifit, és az adókat akarod módosítani, akkor lehetséges, hogy a .bin file is jó. A karadiónál pl szoftveresen indulásnál létrehoz egy hotspotot, oda felcsatlakozva minden beállítható. Utána meg webes felületen a csatorna lista szerkeszthető. Abszolut semmi szükség nincs az alapprogram módosítására ehhez. Ha arrébb viszed, csak egy telefon kell hozzá, nem kell újra programozni. A bedrótozásnak semmi előnye sincs.
(#) StMiklos válasza proba hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Szevasz!

Ezt köszönöm, de *.bin filet sose tettem fel, meg a webes felületet sem használtam még.

Üdv: StMiklos
(#) proba válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Egy próbát megér, ha amúgy tetszene a program. A legtöbbnél nem bonyolult. Bekapcsoláskor létre hoz egy wifi hálózatot, ahhoz telefon wifijével lehet csatlakozni.Utána értelemszerű. Ha ezen túlesett, utána meg az IP címén a legtöbb egy html szervert üzemeltet beállításokhoz.
(#) StMiklos válasza proba hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Szevasz!

A probléma "lejjebb" volt.
Ez egy kpl. panel ESP32-vel, 0,96 OLED kijelzővel, hátul 18650 akku tartóval.
Amikor felkerült az első program, eltűnt a kijelző.
Ez tán a clónok clónja, semmi nem volt jó rá, abban az értelemben, hogy bármit tettem rá, sötét maradt a képernyő. Nem a szokásos, hanem fekete a védőlakk, követhetetlen.
Végül oszcilloszkóppal kerestem meg a az OLEDhez tartozó vezérlő lábakat, oda átírva már ment.
Lábkiosztása eltért a korábban látott legalább 5 félétől, ő mondjuk a 6. volt.

Mindenesetre köszönöm, üdv: StMiklos
(#) Inhouse válasza Pimpike4952 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Mennyire haladtál el a megszűnt FM rádió pótló netes rádió vevőddel?
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Ugyan nem engem kérdeztél, de szereztem némi tapasztalatot.
- Tényleg kicsit több mint 20 000.-, de ezért már házhoz is hozzák. Van a készletben USB-C töltő (akkuról is megy, nem kell hozzá semmi vezeték). Meg távirányitó (az mi a bánatnak ).
- A hangja elég vacak (beszédre elmegy).
- Beállitása csak annyi, hogy amikor bekapcsolod, akkor felajánlja az elérhető WiFi hálózatokat, és kiválasztás után be kell adni a password-ot. Mindezt a hangerőszabályzóval meg lehet csinálni.
- Állomásválasztásnál a "Local"-ban benn van a keresett rádió.
- Innentől kezdve csak van egy Ki/Be kacsoló és egy hangerő. És viheti magával vezeték nélkül. Csak néha fel kell tölteni...

Tehát szerintem ha gyerek/unoka hajlandó ez első felinstalálást megcsinálni (ami nem agysebészet), akkor onnantól erre két kezelőszervre van szükség. Ha maga épiti meg az ember, akkor sem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Bocs, nem vettem észre a válaszod.
Ez most a Pimpike féle 1 rádióra adott promóciós vevő, amit írsz? Nem úgy volt, hogy igyekeznek 5000Ft alatt tartani? 20000-ért már van univerzális vevő, ami az összes rádiót tudja, azt is egyszer kell az unokának beállítani, csak itt lehet csatornát váltani...
(#) attika hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Sziasztok.
Vajon az esp8266 beköthető egy fm transmitter sd kártya bemenetére?
Működhetne úgy a DAC?
(#) Skori válasza attika hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
A rövid válasz a kérdéseidre: Nem.
Bővebben pedig:
Idézet:
„Vajon az esp8266 beköthető egy fm transmitter sd kártya bemenetére?”
Persze, az SPI buszt kell bekötni.
Idézet:
„Működhetne úgy a DAC?”
Ha megfelelő szoftvert tudsz írni az ESP-re, hogy emulálni tudjon egy SD kártyát. De a kérdésed alapján nyilvánvaló, hogy nem tudsz, és innentől a rövid válasz lép érvénybe.
(#) attika válasza Skori hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Ez a chip van benne, valahogy csak rá lehet bírni, hogy működjön vele, nem?
(#) Skori válasza attika hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Úgy nézem abban a chip-ben van I2S_RX. Ha az ESP32-t használod, az használható I2S kimenettel is. Elképzelhető, hogy összeilleszthető valahogyan. Csak tartok tőle, hogy nem lesz olyan egyszerű...
(#) attika válasza Skori hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Esp8266-os lapot használok, nem tudom, hogy annak milyen kimenete van.
Szépen működik a rádió, az app is meg webes felületről is, csak sajnos nincs vs1053 modulom.
(#) HA5AWS hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Sikerült feléleszteni a projektet. (ESP32+VS1053) Egy kérdésem van a rádió listával kapcsolatban. Egy adott online rádió oldalról, hogyan lehet kiollózni a webcímeket a lista frissítéséhez. Konkrétan az "https://onlineradiobox.com" oldalról szeretném a rádió állomásokat a kis készülékbe áttenni.
Kérném segítségeteket!
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Bocsánat de a szerkesztés közben lejárt a javítási idő...
Másik kérdés, hogy van-e lehetőség a meglevő panelek segítségével három digites kijelzőre kiíratni az állomás sorszámát?
Üdv: Gábor
(#) Inhouse válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Firefoxnál jobb gomb a rádió lejátszópanelján, ott vizsgálat, majd kimásolod az ott megjelenő címet. pl. Rádió1->https://icast.connectmedia.hu/5201/live.mp3
Mondjuk nekem az rémlik, hogy a https oldalak nem mennek a Karadioban.
(#) Skori válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Valóban, de a legtöbb https:// ádió működik sima http:// kezdettel is.
(#) Skori válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
A karadio minden adatot kiküld a soros porton. Szinte bármilyen MCU-val kiszűrhető a kívánt adat, és megjeleníthető egy hozzá illesztett kijelzőn.
(#) Inhouse válasza Skori hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Köszi, ezt nem tudtam. PC-s böngészőben nehéz kipróbálni, mivel automatikusan kiegészíti. De VLC-vel néztem és valóban...
(#) HA5AWS válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget. Kicsit macerás, de sikerült megoldani.
Üdv: Gábor
(#) Inhouse válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Vannak videó (média) letöltő pluginok a böngészőhöz, ahol a linket is kinyerheted, de minek, ha így is lehet...
(#) HA5AWS válasza Skori hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm az infót. Sajnálom, hogy a meglevő ESP-vel ez nem megoldható pedig van szabad portja bőven. Az .ino file estén talán megoldható lenne. A http-s információ nagyon hasznos volt.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szia! Igen köszönöm sikerült megoldani.
Üdv: Gábor
(#) Inhouse válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Raknál fel képeket a készülékedről?
Erre milyen szoftver ment fel?
(#) HA5AWS válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2022 / 3
 
Szia!
Még van mit alakítani a készüléken de jól működik aminek nagyon örülök. Csak a gombok kerültek rá és a működést jelző LED. 1.7-es verziót sikerült rátölteni. Ezzel sokat kínlódtam, de egy programozó kollégával sikerült feltenni a bin-eket.
(#) Inhouse válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Szép munka!
Engem kicsit megkavart, hogy ESP32-őt írtál, de ez is ESP8266, ezért kérdeztem a szoftvert. Nem tudom, hogy arra is simán felmegy-e, vagy az külön project.
(#) HA5AWS válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Köszönöm!
Még van rajta mit csinálni...
A szoftvert csak a FLASH_DOWNLOAD_TOOLS_v2.3 verzióval sikerült feltölteni. Azt is csak szerencsés csillagálláskor.
Tegnap játszottam a lista feltöltésével. Ez se egy egyszerű feladat, legalábbis nekem. Sok cím van ami a kis készülékben nem működik. Mire összehozom biztos megtanulom hogy kell.
Üdv: Gábor
(#) Travolta válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Idézet:
„Tegnap játszottam a lista feltöltésével. Ez se egy egyszerű feladat, legalábbis nekem.”

Egy sima szövegszerkesztőben pillanatok alatt össze lehet rakni.
Következő: »»   8 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem