Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hiraga erősitő
 
Témaindító: pcmaster90, idő: Máj 27, 2013
Lapozás: OK   27 / 33
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Ennek az LCR-mérőnek ilyen az algoritmusa. Jó lesz mindkettő SGD szerint beültetve. A TINA-TI szimulátorban például nem befolyásolja a működést, ha a drain, source lábakat felcserélem, nem is jelöli melyik-melyik. Ha nem volna ilyen kényes alkatrész mondanám próbáld ki mindkét lehetőséget.
Az Ugs - Ids olyan messze van az eredeti FET-ekhez képest, hogy a beültetés módja lesz itt a legkisebb probléma. A rajz szerinti 1k helyett várhatóan annak felére, harmadára is le kell menni értékben. Ettől azért még élvezetes erősítő lesz belőle.
(#) tunerman válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Idézet:
„Jó lesz mindkettő SGD szerint beültetve. A TINA-TI szimulátorban például nem befolyásolja a működést, ha a drain, source lábakat felcserélem, nem is jelöli melyik-melyik. Ha nem volna ilyen kényes alkatrész mondanám próbáld ki mindkét lehetőséget.
Az Ugs - Ids olyan messze van az eredeti FET-ekhez képest, hogy a beültetés módja lesz itt a legkisebb probléma. A rajz szerinti 1k helyett várhatóan annak felére, harmadára is le kell menni értékben. Ettől azért még élvezetes erősítő lesz belőle.”

Természeresen nem így van, az emlitett JFET-ek (2SK246/2SJ103) drain és source kivezetése nem cserélhető fel, azokat az elnevezésüknek megfelelően kell beforrasztani.
Mellékelem a Toshiba 2SJ103 adatlapját, ahol látható, hogy minden fontosabb paramétere -10 volt feszültségnél van definiálva. Például a bemeneti, vagy a Miller kapacitása, továbbá az eszköz meredeksége csak a helyes polaritású alkalmazásnál értelmezhető.
TJ.
,
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2021
(#) reloop válasza tunerman hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Üdv! Az adatlapot lejjebb már belinkeltem a kollégának és természetes az annak megfelelő beültetést ajánlottam. A felmerült probléma, az RCL teszter nem tudja felismerni melyik a source és melyik a drain. Végeztél már ezzel kapcsolatos mérést?
(#) tunerman válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Nincs ilyen teszterem és ezért nem is tudok róla nyilatkozni. Különböző JFET-ekkel építettem, tuningoltam készülékeket, de mindig gondosan ügyeltem arra, hogy a megfelelő pozicióba kerüljenek a kivezetéseik.
Mondjuk ezért közlik a gyártók a felhasználóknak az eszközök lábkiosztását - ki így, ki úgy
TJ.
(#) reloop válasza tunerman hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Csak rövid kitérő erejéig. Az Erősítő mindig témában megrökönyödtek a fórumtársak mikor valaki egy bázis-kollektor árammal vezérelt differenciálerősítőt mutatott be. Nem mondom, hogy nem tudatos tervezés eredménye, de benne van a pakliban, véletlen fordított beültetésből származik az amúgy nagyon patent megoldás.

Lábcsere.gif
    
(#) levaitamas válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Végrehajtottam reloop javaslatait. Kivettem T5-T6 tranzisztorokat, R3-R4 helyére trimmer került 500Ω-ra állítva, R6-R7 helyére 2kΩ került. Milyen védelmet javasolsz az induláshoz?
(#) CIROKL válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 26, 2021 / 1
 
Igy nem kell semmi.
(#) levaitamas válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
A pozitív oldalon 6,6mA áramot vesz fel. Beállítottam az 1,6V-ot a trimmereken. Akkor megy vissza T5 és T6.
R3 helyén lévő trimmeren 480Ω-ot mérek, helyette gondolom mehet 470Ω, R4 helyén pedig 550Ω-ot. Ide 560Ω-ot tennék majd.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
CIROKL-nek megírtam a mérési eredményeimet. T5-T6-ot visszarakva a pozitív és a negatív tápágban egyaránt 920mA áramot mérek.
A kimeneten hangszóró nélkül, rövidrezárt bemenet mellett -150mV-ot mérek a GND-hez képest.
(#) CIROKL válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Ofszetet tudod állitani?
Korrekciózd , a nyugalmi áramot is tekerheted feljebb.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Az elöbb rosszul irtam nem feljebb hanem lejjebb de ha igy hagyod sem gond jobban fog melegedni.
Viszont célszerü meghallgatni majd ha olyan fázisba érsz .
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021

P1110064.jpg
    
(#) levaitamas válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Be tudtam állítani 0,7-0,7A áramot a tápágakban és a kimeneti 0V is szépen állítható a P1-el.
A trimmer értékek viszont csökkentek, 410Ω és 460Ω-ra.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) CIROKL válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Szuper !
A trimer érték nem lényeges ,.belefért az 500ohm ba igy nem gond.
Ismeteld meg a másik panellel is aztán lehet meghallgatni is .
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) levaitamas válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Másik még nincs, úgy voltam vele, először egy működjön.
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Szia! A 410 és a 460 szerencsésen közei értékek, jól lesz ez
(#) levaitamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Fix 390Ω és 470Ω-ra cseréltem, így leesett a nyugalmi áram 630mA-re.
(#) venezia101 hozzászólása Márc 17, 2021 /
 
Szeretnék tanácsot kérni, estleges tapasztalatokról hallani kapcs. üzemű tápegység alkalmazásáról A osztályú erősítőknél.
(#) rockerjimmy válasza venezia101 hozzászólására (») Márc 17, 2021 / 1
 
Szörnyű, és még drágább is lehet mint egy sima analóg táp!
(#) levaitamas hozzászólása Jún 2, 2021 / 1
 
Sziasztok!
Hallgathatóvá vált a 8W-os Hiraga. Azért nincs még készen, mert nem tudom bedobozolni, nem tudom szétszedni. Gyakorlatilag, mióta március közepén összeraktam, minden hétvégén, esténként több órán át éjszakába nyúlóan, komolyzenét hallgatok. Nem tudom igazán leírni a hangját, mert eddig nem volt ilyen élményben részem. Mintha pl. a zongora vagy a hegedű a fejemben szólna. Számomra fantasztikus, azt sajnálom, hogy előbb nem épült meg.
Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjak CIROKL, reloop, tothbela segítségéért, valamint érdeklődnék a 30W-os példány felől.
Mire érdemes figyelni, mik lehetnek a buktatók?
(#) pisti89 válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 5, 2021 / 1
 
Én is hasonlóan érzek a hiragával kapcsolatban.
Még 2009-ben építettem meg, azóta volt 3 másik erősítőm amiknek szintén tetszett a hangjuk de végül mindet eladogattam és még mindig ezt hallgatom.
Most épül még 2db (szebb doboz, minőségibb alkatrészek, kapacitás sokszorozó, bi-amp/bi-wire választó elektronika...stb)

30W nekem is tervben volt (az legyen a most épülői 2db erősítőben), de rájöttem, hogy bi-ampozva kicsit más sok lenne így letettem róla
De ez még nem zárja ki, hogy próbaképp nem fogom megépíteni
jelenleg házvásárlás, költözés, műhely kialakítás fontosabb, de utána teljes gázzal nyomom majd-valószínű téli projekt lesz
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) violin válasza venezia101 hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Én építettem egy autós változatot... természetesen kapcsoló-üzemű táppal. Akik elkérték tesztelni, azt mondták befektetnek, csak kezdjük el gyártani....

Nyílván függ a táptól, de nem elvetendő ötlet.... szerintem.
(#) violin hozzászólása Feb 23, 2022 /
 
Visszakerült hozzám javításra a régi erősítőm....
Szegény, elég leharcolt állapotban van....
(#) segítő válasza violin hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Nem tűnik leharcoltnak.
(#) violin válasza segítő hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Pedig az... szegény....
(#) segítő válasza violin hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Ha jól látom, az elkók adták meg magukat az összes tápban?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2022
(#) violin válasza segítő hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Igen, úgy tűnik ennyit bírtak.... kb 16-17 éve csináltam.
(#) segítő válasza violin hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Mennyik voltak az üzemi feszültségek és hány voltos elkók voltak?
(#) violin válasza segítő hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
~22-23V az üzemi, és 35V/85°C-osak a kondik. Inkább a folyamatos hőterhelés árthatott nekik.... fel is dobom a tulajnak, hogy nem ártana néhány szellőző nyílás....

Mondjuk abból a szempontból érdekes a dolog, hogy a nagy, oldalsó bordákon van a hőterhelés... ezen csak a graetz van, meg két kisebb teljesítmény ellenállás. Ez többnyire csak kézmeleg szokott lenni.

A nagy pufferek is 85°C-osak, és azok közvetlenül a végfok mellett vannak.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) segítő válasza violin hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
1990-ben építettem Hiragát. 22.000 µF/25V ROEE kondikkal. Az üzemi fesz 21 volt. Semmilyen probléma nem volt. Jó nagy darabok voltak.
Mai puffer kondenzátorokat feszültségre legalább 150%-al túlméretezném. És 105 fokos változatot választanék. Kis költségnövekedés, megbízható működés.)
(#) mrbini hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Sziasztok!
8W-oa Hiraga-nál lehetséges hogy R3 240Ω és R4 460Ω? Ha egyformára állítom be a két ellenállás értékét akkor T7 szerintem jobban melegszik mint T8. A nyugalmi áram 700mA. Maradhat így?
Előre is köszönöm.
Következő: »»   27 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem