Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   390 / 581
(#) Hp41C válasza szs hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Angol tanulmányaim során mindig nagyon szerettem azokat a feladatokat, ahol mondatok voltak, amiből egynél több szó ki volt hagyva. A feladathoz tartozott meg egy szószedet. A szavakat a mondatokba kellett helyezni, mindet fel kellett használni és egy szót csak egyszer.
Vajon mire gondolt a kötő?.? Egyszerűen imádtam, főleg, ha volt olyan szó, aminek nem tudtam (pontosan) a jelentését / jelentéseit.
(#) HeZ válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 25, 2021 / 2
 
Szerencsére nem vagyunk egyformák: én meg rühelltem ezeket kitalálni, megtippelni. Én azért beszélek máshoz, hogy neki információt közöljek. Ha nem érti, akkor nekem változtatni kell a beszédemen, hogy megértse, különben nem lesz megfelelően átadva az információ, félreértés az végeredmény (vagy eleve feleslegesen beszélek ). Az ilyesmi kommunikációt inkább a nők kedvelik: ködösítenek, elejtett szavakat alkalmaznak, félrebeszélnek, a férfiak meg találják ki mit is akartak = mire is gondolt a költő ?
Egy ismerősöm fiatalként 10 éven át élt angol környezetben, ott érettségizett, perfekt angol. Itthon háromszor sem tudta letenni a felsőfokú nyelvvizsgát az ilyen rejtvények, rébuszok, mesterséges mondatok miatt, amin csodálkoztak a tanárok, mert beszédben perfekt volt. Azóta az utóbbi 30 évben számos angollal gond nélkül megértették egymást szóban és írásban is, sosem kellett a vizsgapapír hozzá - ahogy eddig nekem sem.
Bödőcs Tibor: matekórán: mennyi az X? Honnan tudjam, azért jelöljük X-szel!
(#) Hp41C válasza HeZ hozzászólására (») Feb 25, 2021 / 2
 
- Pistike, magad oldottad meg ezt a nehéz példát?
- Igen, tanárnő, két ismeretlennel.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Mit találtam vásárlás közben?
(#) ftirius hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Valószínűleg csak nekem újdonság, de ilyet még nem láttam!
(#) sargarigo válasza ftirius hozzászólására (») Feb 26, 2021 / 2
 
A biztonsági övekben is ugyanezt a technikát alkalmazzák! Ha nincs megfelelő szögben, akkor reteszel. Itt meg egy kapcsolót nyom. Egyszerű, és nagyszerű megoldás!
(#) Epu2 hozzászólása Feb 26, 2021 / 1
 
Ma karbantartottam az ősrégi 550 VA-es toroidomat. Szénkefe beállítás, belső tisztítás és kenés. Gondoltam teszek, nem, szerelek az aljára egy ventilátort kényszerhűtésnek, mert hamar melegszik. Találtam itthon egy lapos ventilátort. A leágazásra kb. 20 V~, kötöttem előtétellenállással egy greatz-et. Nem megy. Szétszedem, megy. Összerakom nem megy. Mérek, semmi. Szétszedem. Mérek 6,7V és szépen pörög. Összerakom, nem megy. A sánta Murphy öreganyád! Apróra szedem, kibelezem. A vezetékek kihúzásakor majdnem megütött a guta. Alig tudtam elhajolni. Az egyik, kb, 20 CM-es vezeték, amit bontott MT kábelből műtöttem, kontakthibás volt. Egyenesen vezette az áramot, meghajlítva nem.
Azért volt értelme a dolognak. Mivel teljesen elfogyott az ólmos forrasztó ónom, egy kelet-kínai ólommentessel forrasztottam. Működött, de nem értem honnan a fenéből származik az a dzsuva amitől pár forrasztás után még csak meg sem olyan a cucc a hegyen, mert bevonat keletkezik rajta. Melegen kefélni a dróttal és megint jó pár forrasztásig. Ez nyáknál is így megy?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) Sorkapocs válasza ftirius hozzászólására (») Feb 26, 2021 / 2
 
Sargarigo hozzászólását toldanám még meg annyival, hogy folyadéktartályok, medencék stb. úszókapcsolóiban is gyakorlatilag pontosan ezt a mikrokapcsoló-golyó párosítást alkalmazzák.
(#) Rosszmáj válasza ftirius hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 1
 
Higanymentes higanykapcsoló.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 2
 
Én azt nem ismerem, a helyi elektronikai üzletben kapható olcsó ónnal szoktam a hobbi szintű forrasztgatásaimat kivitelezni. Ennyi van rajta (a spulnin) feltűntetve:
Idézet:
„SUPER SOLDER WIRE
Size: 60% Dia 1.0mm
N.W. 100gr Lot: ____
THE BEST QUALITY SOLDER”
Erősen kétlem, hogy ez lenne a "legjobb" (the best), de nekem bevált. Volt korábban valami "kínai" ónom is, na, azzal szinte szenvedés volt bármit kivitelezni, annyira szutyok volt...

Javasolom, hogy mielőtt valahova beépítesz valamit, sípold át multiméterrel, főleg ha az adott alkatrész bontásból származik.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Ólmos, vagy ólommentes volt az ón? Hány fokos volt a páka? Milyen folyasztószert használsz?
(#) sargarigo válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
És mi az összetétele? Pont ez nem derült ki
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Idézet:
„mielőtt valahova beépítesz valamit, sípold át multiméterrel,”
Csak azt lehet átsípolni, ami -általában- 30Ω alatt van. Így az alkatrészek 99%-a kiesik, ne dobd el mert jó lehet.
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Az enyém is hasonló. Az eltérés 63%. (Csak kínai.)
A vezeték sípoltatásról. Egy húszcentis darabot levágok a tekercsről és kisípolom, nem igazán életszerű. Ha egyenes, illetve alig görbe jó, ha nem akkor nem jó. Nem elég a sípoltatás, mér gyürkészni is kellene. Kicsit tébolydás.
(#) Epu2 válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
A spulniról sem. 63%, de mi és a többi?
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Pillanat páka, 190...220V -al. Folyasztóm van. Szalmiákos cinkkloridos oldat. Agresszív. Gyanta, gyanta oldva meg valami zsír a H-tól. A trutymósodás mindnél megvan. A hegy kefélése használ, néhány forrasztásig. Hagyományos pákánál is fennál a helyzet, de azt nem kefélhetem, mert a hegy nem lesz hosszúéletű. Nyáknál vékony gyantaréteget használok.
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 1
 
HEStore-ban is kapható, SSW kódnéven, pl.: SSW 0,56/0,5. Merem ajánlani, tényleg nagyon jó.
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Kegyeletből, valahol a padláson megtartottam a pillanatpákát. Az a trükkje, hogy rengeteg ón elpazarlásával lehet jól használni. Nyákot is lehet forrasztani, akár kvarcórát is, de a fűtőbetétre egy vékonyabb kiegészítőt kell tekerni.
Manapság egy rekesz sör áráért elérhető egy valamilyen szinten szabályozott forrasztóállomás.
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Bocsi, nem fogy annyi ón, ha egy pici doboz hegedűgyantába nyomod időnként, és tisztán tartja a hegyet!
(#) nedudgi válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Azért kell a több ón, mert különben csak kis felületen érintkezik a pákahegy a felfűtendő felülettel. Utána meg el kell távolítani, hogy szebb legyen a forrasztás. De ez már kezd offtopik lenni. Zsombor "valami kínai", "szutyok" hozzászólása emelete meg a vérnyomásomat.
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Stimmt!
Mindig azt szoktam mondani, hogy rendes munkához megfelelő szerszámra van szükség.
Emellett némi tapasztalat:
Nejem még régen kérdezte, hogy, ha Ő akarná megtanulni, hányadik forrasztás fog először rendesen sikerülni?
Mondtam Neki, a 3-4 ezredik általában már rendesnek szokott tűnni...
(#) rectamas válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 1
 
Ez a lényeg, a tisztított fenyőgyanta (hegedűgyanta).
Forrasztás után a fenyőgyanta folyatószert nem fontos lemosni (ez a esetek 99%-ra igaz), nem vezet át és nem okoz korróziót.
Nyolc évesen kaptam meg a második forrasztópákám, ami egy pillanatforrasztó volt.
Elég jól megtanultam bánni vele, kis (sok) gyakorlattal szépen is lehet forrasztani vele, a nyomtatott áramkört sem égeti szét.
Kellő gyakorlattal szerintem csak egy nagy hátránya van: gyorsan fogy a hegye, a réz jól oldódik a forrasztó ónban. Ennek csökkentésére gyártanak réz tartalmú forrasztó ónt.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2021
(#) nedudgi válasza rectamas hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Amíg nem lesz meg a gyakorlat, addig azért rendesen megég a gyanta, és akkor már csúnya, le kell mosni.
Snassz, nem snassz, én inkább vennék (kezdőként) egy olcsó forrasztóállomást.
(#) rectamas válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ezzel teljesen egyettértek, jó ideje én is egy Weller WS51-et használok, minden tekintetben jobb.
SMD-t sem álom pillanatpákával forrasztani, még a nagyobbakat lehet, de a picikhez felejtős...
Az olcsó, pl. Lid*-ös hőfokszabályozóst sem ajánlom, főleg a hegye nagyon vacak, de a válsztáshoz ott a forrasztópákás fórum, ahol kibeszélik, melyik milyen...
Egyébként a pillanatforrasztó is hőfokszabályzós, beépített PWM-es szabályozó van benne, csak használni kell
Érdekes, hogy a kapcsoló gyári bronz lemez kontaktusai mélyen átoxidálódtak kemény vöröses, jól szigetelő anyaggá. Gyakran kellet reszelni, picit odébb hajlítani, érintkezési poziciót változtatni.
Ezt a hibát egy motorkerékpár gyújtás megszakítóból kitermelt wolfram-platina ötvözet (?) kontaktusok felforrasztásával orvosoltam.
(#) sargarigo válasza rectamas hozzászólására (») Feb 28, 2021 / 1
 
Idézet:
„Az olcsó, pl. Lid*-ös hőfokszabályozóst sem ajánlom,”

Cserébe a Tes*os Fahrenheit egészen jó szerintem 5000-ért.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2021
(#) Inhouse hozzászólása Márc 1, 2021 /
 
Beat it, jól megmókolva. Ha gombokkal akartok álmodni.
(#) Gafly hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Néha még van, hogy én is meglepődök forditásokon:
Eredeti
Magyar
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Azt nem tudom, hogy milyen az ón (ezeket nem ismerem), a mostanival normálisan lehet forrasztani, az előző volt vacak. Se gyantát, se folyatószert nem használok, sose volt nekem.
Korábban egy gyenge pisztolypákám volt, nagyobb hőelvezetésű panelból esélytelen volt alkatrészt bontani, valamint visszahűlt a hegye mire megigazítottam a következő alkatrészt. Viszont jelenleg egy ilyen 100W 230V páka van az eredeti tompa ceruza alakú hegyével, egy ilyen egyszerű univerzális tartóval. Jó páka ez, én szereltem a kábelére kapcsolót is, csupán arra kell figyelni, hogy nem kapcsolgat, a fűtőbetét lazán feltolja maga körül a fémet vörösre, ha az ember elfelejti lekapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2021
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Egy életképtelen világban élünk... Sok száz utas útja hiúsult meg, plusz gondolom óriási veszteség keletkezett a kiesett út, szállítás és a járulékos költségek miatt. Ha elindult volna szépen a vonat, a macsek nem ugrott volna le róla? Illetve én is szeretem az állatokat, de itt egy ilyen eset miatt óriási költségek keletkeztek, miközben kisgyermekeknek a jószándékú adományozóktól függhet az élete...beteg világ ez.
Vandálkodhatnak, randalírozhatnak emberek kedvükre és még nagyon rájuk sem lehet szólni...ehh..
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
A pisztolypákák pillanatpákák szoktak lenni, persze, hogy visszahűl, hiszen kapcsolgatni kell. Mégis piszok jól használhatóak a jobb fajták, pl. Lidokov. Mindennel meg kell tanulni bánni, nem hinném, hogy egy hőfokfüggő vezérlés nélküli tollpákával sikeresebb lehetsz.
Következő: »»   390 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem