Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Védőföldelés kialakítása - problémák

A védőföldelés a Te és embertársaid életét védi! Gondold meg mit teszel!

Lapozás: OK   20 / 28
(#) gyuszo válasza Higgs_Bozont hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Ha most volt bővítve nemrég, akkor a PE vezetéknek is 16 mm2-nek kellene lennie én 10 mm2-est látok a képen.
(#) mikrodigit válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
A csatorna lefolyócső (PVC vagy beton, stb.) nincs összekötve a védőföldeléssel. Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a házban minden rendben van, de kerülőúton jön be valami feszültség.

Az én házamban pl. a kábeltv bejövő kábele (UPC) rázott: 110 V-ot mértem rajta. Kintről jött, pár nF zavarszűrő kondenzátor okozhatta.
(#) gyuszo válasza mikrodigit hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Igen sajnos nálunk a településen kábel tv hibás szerelés miatt volt halál eset is. Talán 1 éve.
Lehetséges ilyen is, sajnos.
(#) keszeg01 válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Jó estét.
Egy próbát megér és legalább ki lesz zárva a kábeltévét ki kéne húzni lehet nullszakadás az oszlopnál.
(#) gyuszo válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Szerintem ennek a mondatna fuss neki még egyszer. Azt is nézd meg kinek és mire válaszolsz.
(#) keszeg01 válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Bocs.
(#) erbe válasza mikrodigit hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Ügyes vagy. Leírnád nekem, hogyan kell földelni a PVC vagy beton szennyvízcsövet!
(#) proli007 válasza erbe hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 5
 
Legalább 80cm-re a földfelszín alá, hogy a fagyhatár alatt legyen és 1%-os lejtéssel..
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2021
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 1
 
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Pech. Nekem 110-es csövem van.
(#) Higgs_Bozont válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Optikai kábellel jön a kábeltévé.
(#) VIM válasza Higgs_Bozont hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Szia! Megtennéd, hogy lehetőség szerint megpróbálsz minden feltett kérdésre válaszolni, mert így csak több oldalon keresztül találgatásokba bonyolódunk. Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
(#) VIM válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ezt linkelte Gafly.
(#) VIM válasza Higgs_Bozont hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
A "kutya" valahol itt ebben a hozzászólásban lesz elásva. Szerintem nem a szennyvíz hozza be a "kóbor áramot" hanem a ház vízhálózatán van jelen és ott földelődik le részlegesen. Ha pedig az odavitt földeléssel nem lehetett ezt megszüntetni akkor a földelés rossz. Telepíteni kell még szondát vagy szondákat. Az FI relét ki kellene próbálni de nem a próba gombbal hanem próbalámpával. A bojler automatáját is lekapcsoltad amikor vizsgálódtál?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2021
(#) Ge Lee válasza VIM hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Idézet:
„akkor a földelés rossz”
Akkor nézzük. Mi van olyankor, amikor folyik mondjuk 5-6mA áram a föld felé, de legalábbis akkora, ami nem oldja le a FI-t? Attól, hogy beteszel mondjuk egy fém közdarabot az elfolyóba semmi nem változik, csak annyi, hogy már akkor csípni fog amikor kifolyik a kádból a víz, és nem csak akkor amikor a földbe ér.
Én ezt a lefolyó EPH-ba kötését épp fordítva látom, szerintem jobb ha nincs bekötve, épp ezért. Ha ugyanis nincs bekötve, de mégis ráz a víz, van esélyed túlélni a nagyobb földelési ellenállás miatt. Ha viszont egyből ott van a kád alatt a védővezető, akkor lehet hogy azonnal agyoncsap, főleg ha nincs Fi.
Ezért írtam, hogy szigetelésvizsgálatot kéne csinálni a bojleren, de ugye ha akkor is csíp amikor a bojler sincs áram alatt na az az érdekes.
(#) VIM válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Én nem favorizálnám a közdarabot csak a két fórumtárs egyről beszélt. Az áram az mindig a rövidebb utat keresi és annak nem egy nagy ellenálláson kellene haladni mint a szóban forgó esetben. Ahogy visszaolvastam a hozzászólásban csak a bojlernak van FI reléje de, hogy az le lett e kapcsolva az áramtalanításkor arról nem esik szó. A PEN az akkor sincs megszakítva ha minden automata le van húzva és ha nincs jól leföldelve akkor az egy potenciálkülönbség lesz. Talán azt kellene megpróbálni, hogy a bojlert leválasztani (kikötni) a táplálásról és úgy megnézni, hogy előfordul e az esemény, mert így nem kerül kapcsolatba (feltételezhetően) a vízhálózattal az elektromos.
(#) mikrodigit hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Találgathatunk itt napokig, oda kell menni és pár perc alatt bemérni, mi a hiba.
(#) Higgs_Bozont válasza VIM hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Nem csak a bojlernak van fi-reléje, de annak egy külön van. Igazából 3 fi relé van, egy a bojlernak, egy a mosógépnek és egy amire gondolom minden más van kötve.
(#) Higgs_Bozont válasza VIM hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Igen, a bojler fi-jét lekapcsolva is próbáltam. Direkt akkor kapcsoltam le amikor épp fűtött, hogy biztos lekapcsolja -e.
(#) Higgs_Bozont hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
A két szomszédot is megkérdeztem, náluk nem ráznak a csapok. Még le is kapcsoltam náluk az áramot a szekrényben és úgy is rázott nálam a tusoló és mosdó, a korábban említett módon.
(#) VIM válasza Higgs_Bozont hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
A bojler FI reléjéből kösd ki a bojler táplálását így nem lesz kapcsolat a víz hálózat és az elektromos között és így nézd meg, hogy fenn áll e az eset.
(#) Higgs_Bozont válasza VIM hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Így is fennáll.
(#) gyuszo válasza Higgs_Bozont hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
A tetőtartó csöve nem került feszültség alá ?
A nedves falon már át tud jutni a feszültség .
Ha le van minden kapcsolva és jó a védőföldelés a méretlen bejövő vezetéken lesz a hiba.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2021
(#) keszeg01 válasza Higgs_Bozont hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
A földelést ellenőrizted nincs e szakadás a dobozig.
A jelenség legelső észlelése élőt a hálózaton volt-e javítás ( oszlop csere vagy egyéb)nem e ot kötöttek el valamit.
(#) Peter65 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Szerintem pedig az egyik legbiztosabb védelem, ha a kád/zuhanyzótálca/lefolyó fém részét (már ha van) összekötjük a vízcső fém részével. Mivel az előbbi egyre gyakrabban nincs, ezért árulnak ilyen idomokat, amiket be lehet tenni, és létre lehet hozni ezt a kötést.
Ha a lefolyó és a vízcső így EPH-ra van hozva, így akkor ha van egy kis szivárgó áram, ki fog kerülni, amikor vizesen, kis ellenállással benne lennénk az áramkörben. Azok a tanulmányok, amiket olvastam az ilyen problémákról, azok ezt mind megerősítették, hogy az egyik legbiztosabb védelem, ha a lefolyó és a vízcsőhálózat egymással össze vannak kötve helyben.
(#) Inhouse válasza VIM hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Nem, ő egy terméket linkelt és pedig egy szakmai leírást, hogy mi a helyzet ezzel a termékkel.
(#) VIM válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ez igaz. Ebben a dologban a hozzászólás volt a legmeggyőzőbb erre vonatkozólag.
Idézet:

Villanyszerelők Lapja
A témában született, Facebook-on olvasható véleményeket elküldtük Rátai Attilának, aki az alábbiakban reagált a felvetettekre:

„Dr. Novothny Ferenc elolvasta a cikkemet, amelyben több mint 7 évvel ezelőtt azt írtam, hogy nem kell a fémes közdarab beiktatása. Több tucat ember előtt – a MEE által szervezett összejövetelen –, a kezében tartva a cikket jelentette ki, hogy igazam van és tényleg nem szükséges. Ez 2013. március 6-án történt.
Akik hozzászólásaikban a passzdarab mellett álltak ki, elismerték, hogy mindig a villamos berendezés és esetleg épületszerkezeti-gépészeti súlyos hiányosságok járultak hozzá veszélyes helyzetek kialakításához. Az EPH nem ezek megszüntetése helyett van! Ezen esetekben a hibákat kell megszüntetni. A kiegészítő EPH-is csak arra szolgál, hogy a villamos berendezés meghibásodott részének lekapcsolásáig a Ué-t UL alatt tartsa. Tartós hiba vagy üzemi áram nem folyhat EPH vezetőn!””

... egy másik pedig:
Idézet:
„Hogy is gondolhatja egy józanéletű villanyász, hogy a műanyag csövet földelni kell. Nevetséges. Azt hogy gyártanak ilyet, bakker a kínaiak még az apám faszát is legyártják ha van rá vevő.”

Persze a hiba ettől még továbbra is fennáll. Szerintem mindannyian kíváncsiak vagyunk arra, hogy mi lesz a megoldása.
(#) Higgs_Bozont válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Nincs szakadás, megnéztem.
(#) gyuszo válasza Higgs_Bozont hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
A bejövő méretlennel és a tetőtartóval mi a helyzet ?
Következő: »»   20 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem