Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3585 / 3940
(#) vargham válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Neked valami ilyen kell: https://www.hestore.hu/prod_10040862.html
Nagyméretű hőlégfúvóval csak tönkretesnnéd a NYÁKot.
(#) Peet19 válasza vargham hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Ez jó lesz, tetszik, köszi.
(#) aramis hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok! Egy Sony hifi bekapcsoláskor a trafó védelme 2d bizositék mindig kiég. leggyakoribb hibák mik lehetnek?
(#) Gafly válasza aramis hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Kiég a biztositék?
(#) aramis válasza Gafly hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Jó, de csere után is azért, kérdeztem mi okozhatja a zárlatot,leggyakrabban.
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Erre csak ennyit lehet mondani: természetesen egy/több hibás alkatrész
Kapcsoló üzemű, vagy hagyományos trafós táp?
Lehet trafó hibás, vagy ha van túlfeszvédő, az zárlatos, de lehet a trafó után kisfesz oldalon is zárlat, amitól a primer áram jelentősen megnő.
Ha kapcsolóüzemű, akkor lehet még a diódahíd, kapcsoló tranyó, pufferkondi...
Apropó mi az a 2d biztosíték?
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 4
 
Idézet:
„Apropó mi az a 2d biztosíték?”

Lapos, mert ha nem az lenne, akkor 3D volna...
(#) jani1987 hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
A műszer nem mutatott élet jelet így megkukkantottam. A kijelzőről levált a vezető és nem tudom mivel rögzíthették. Nyomás hatására egy ikon megjelent a kijelzőn. Van ötlet mivel rakhatom vissza?
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Szia! Nem kapcsolóüzem, A traőn van 2db biztosíték. Az van lehet az STK4ZZ2 IC de annyira nem értek hozzá.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Talán a gumizebra, a panel és az lcd üveg közötti összekötés. Mintha szalagkábel lenne, úgy kell értelmezni.
(#) attika válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Tudtommal az semmivel nincs ragasztva, legalább is én már többször szedtem le ilyet és vissza, de hibátlanul működött utána is.
(#) aramis válasza attika hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Konrad vezető ragasztó
(#) attika válasza aramis hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Én leszedtem, visszaraktam azt annyi, nem tudtam, hogy ragasztva van
(#) proli007 válasza attika hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Hello! Nem egészen értem. Nem szokott az ragasztva lenni, maximum feltapad és azért tűnik annak. A zebrában két vezető réteg között egy szigetelő van és ebből sorozat. Sűrűbben mint a szemben lévő vezetősávok és a köztük lévő szigetelő térköz. Ha ezt bármivel összekenjük, hogy fog működni? Akár mezei ragasztóval, de ha vezetővel, akkor egy katyvasz lesz az egész, utána már tuti nem használható semmire a zebra..
(#) Bakman válasza aramis hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Ezzel tökéletesen tönkre lehet tenni.
(#) attika válasza proli007 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Én nem is írtam, hogy ragasztva van.
Idézet:
„Tudtommal az semmivel nincs ragasztva”
(#) proli007 válasza attika hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Bocs, igazából nem Neked szántam, csak az értetlenségemet próbáltam kifejezni a témával kapcsolatban.
(#) aramis hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Sziasztok! segitséget kérek egy dioda hid RBA-402. A Sony hifit bekapcsolom és a diodahid egyenerámot nem mutat méréskor -1 különben 37.5 v egyen áram nak kell lenni.?
(#) Epu2 válasza aramis hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Cseréld ki. De a további áramköri részben lehet hiba. Csak úgy nem romlik el.
(#) janigel válasza aramis hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Tegyél fel egy képet a műszerről, hogy milyen beállításban mérsz.
Lehet biztosíték hiba is.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) aramis válasza janigel hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Maxvell a műszer, és természetesen egyen feszültségre van állitva , egyébként a váltakozó áram ponton mérvr rendben a fszültség. De most kicserélem és írok majd a fejleményekről. Köszönöm a segítséget.
(#) janigel válasza aramis hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Ha " -1 " jelenik meg a műszeren, akkor magasabb méréshatárba kell állítani a műszert, és a polaritás pedig fordított.
(#) aramis válasza janigel hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Szia ! Kicseréltem a graetz hidat , ugyana nem volt valami hasonlót valóban ez működik mérhető csak sajnos az a baj ,hogy a rajzon 37.5 v az Stk IC 11- 9 lábon. most 43 v mivel nem ugyanaz a hid van benn. igy már nincs is erősités csend van. semmi zaj. tipped?
(#) janigel válasza aramis hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Nincs tippem, nem tudok hozzászólni.
Én csak azt gondoltam hogy rosszul mérsz.
Attól hogy kicseréled a D-hidat, nem emelkedhet a feszültség az eredetihez képest.
Ott valami más is van, vagy történhetett.
(#) aramis válasza janigel hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Szia! Mindenesetre te adtad a tippet és jó lett. Van egy relés védelem a kimenet előtt, ezt egy 2sc tranyó kapcsolja. Ez tönkrement és ezért nem volt hang. Most üvöltő dervis lett. Kicseréltem a tranyót, igaz ott is csak helyettesítőt. De azért a tipped a cserére bejött. Köszönöm neked, jó fej vagy.
Te is jó fej lennél, ha nem adnál munkát a modiknak.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Doctor Béci hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Sziasztok

Van egy térfigyelő kamerám. Gyári adatai: Power Supply 12 VDC ± 25% Tehát 9-15 Voltról működik.

Power Consumption 12 VDC, max. 7.2 W az energiafogyasztása.

A kérdésem az lenne, hogy ha rákötöm egy autó akkumulátorra mely 12V 40Ah arról mennyi ideig működik a kamera? Mennyi idő alatt meríti le 9 Voltra az akkumulátort?
(#) killbill válasza Doctor Béci hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
A kamera fogyasztása 7.2 W / 12 V = 0.7 A. 40 Ah / 0.7 A = 57h. Szóval nagyságrendileg 60 óra. De csak, ha új az akku. Ahogy öregszik, veszít a kapacitásából. De nem merítheted le 9 voltra az akkumumátort, mert azt akkor viheted is a MÉH-be.. Egy ilyen akksit cellánként 1.8V alá nem illik meríteni, ami 10.8 V.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) Doctor Béci válasza killbill hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
57 óra alatt mennyit esne a feszültség 12 Voltról?
(#) nedudgi válasza Doctor Béci hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Kis kiegészítés a kolléga válaszához. A kamera nappal kevesebbet, éjszaka többet fogyaszt, mert valószínűleg beépített infra világítást is bekapcsolja, ha kevés a külső fény. Az említett 7,2
watt honnan jött, mérted, vagy a tápegység maximális teljesítményét adtad meg?
(#) Doctor Béci válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Power Consumption 12 VDC, max. 7.2 W az energiafogyasztása.

Ezt a gyártó adta meg a kamera könyvében.
Következő: »»   3585 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem