Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vadkamera Raspberry alapon
 
Témaindító: Samsa, idő: Márc 3, 2021
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Samsa hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok, az alábbiban kérnek segítséget, tanácsot:

Sztori:
Tavaly nyáron tiszatónál találtam egy tisztást ahol elég sok állatnyom volt gondoltam ki kéne tenni ide egy vadkamerát.
Persze nincs vadkamerám és annyira azert nem érdekelt h ezért vegyek egyett… de aztan eszembe jutott h van egy raspberry pi-m kamerával elfekvõbe es igy mar egy egész izgalmas pet project lehet az idén
Ugye kellett meg nekem ehez egy 2dolcsis mozgás érzekelõ PIR szenzor meg egy akku és kész D
Na igen de az akku 2nap alatt lemerül… Gondoltam legyen akkor hozzá még egy napelem… De ahogy jobban utánna olvastam, talaltam egy cikket egy Cseh cégrol ami power manager megoldásokat készit Pi-hez, igy rendeltem egy Witty pi 3at napelem helyett.
Ideálisan a Wittyre van kötve az akku es a PIR szenzor amit a Witty folyamatosan ellát árammal és ha érkezik egy signal a PIRtõl bekapcsolja a Pi-t is, ami egybõl bootal elinditja a kamerát csinal pár képet aztán lekapcsol. Igy a 2nap power bank elég lehet 2 honapra is ha csak a mozgás alatt van bekapcsolva a Pi es holt idõben csak a szenzor megy és még a Witty van keszenléti állapotban.


A Witti dokumentációjában (http://www.uugear.com/doc/WittyPi3Rev2_UserManual.pdf) a 31 oldalon van szò arrol hogyan lehetne megoldani ezt, de kellene hozza transformator de nem tudom milyen lenne a jò vagy ez a signal milyen hardverrel mukodne?

"Alternatively, if you wish to trigger Witty Pi 3 with external signal, you can use a N-channel
MOSFET... The signal should be a positive pulse, and the pulse length should be longer than 300ms. Processing a
pulse will be equal to taping the switch once, so it will turn on your Raspberry Pi if your Pi is off, or
turn off your Raspberry Pi if your Pi is on."

Szoval en egy ilyen siganált szeretnék a PIRtõl.

Amugy a programozókén a softverrel még elboldogulok csak a hardverel nem

Ezer hála és köszönet minden segítségért!
Gergõ
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) Bakman válasza Samsa hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Itt valami keveredés lesz. A külső jel bekapcsolja a Rapberry-t ha ki volt kapcsolva, illetve kikapcsolja, ha be volt kapcsolva. Hogyan akarsz ilyen jelet kérni a Raspberry-től?

A Raspberry-nek kell kb. egy perc az induláshoz, ennyi idő alatt eliszkolhatnak a vadak. Ez nem lesz probléma?
(#) Samsa hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Ezt a jelet (indító jel) nem a raspberry adja hiszen az még ilyenkor ki van kapcsolva hanem a Witty modul kapja meg a mazgaserzékelõtõl amit a witti áram alatt tart es a jelre indítja el a witty modul a raspberryt.
Még ezt be kell hangolnom h hany képet mennyi idõközönként készítsen vagy video akár
de szerintem nem lesz 1perc mert egybõl a bootba irnám meg a képkêszítést, tehát nem kell hozzá felállnia az oprendszernek.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) pucuka válasza Samsa hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Nem lenne jobb, ha a mozgásérzékelő egyből a kamerának adna tápot? Hókuszpókusz nélkül.
(#) Pethical válasza Samsa hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Egy ilyen szignál nem is lesz elég, mert:
Jön a vad érzékeli a PIR
Bekapcsol a Pi
Odébb megy a vad
Érzékeli a PIR
Kikapcsol a Pi
Szóval, ha jól értem kell valami, ami felhúzza legalább 300ms időre a witty bemenetét, de csak akkor, ha nincs épp bekapcsolva a Pi. Ha be van, akkor viszont békén hagyja, bármi is történik, mert ekkor kikapcsolódást érné el vele. A Pi pedig gondolom figyeli, hogy van-e mozgás és, ha X ideig nincs, akkor kikapcsolja magát.
Ha így van, akkor egy flip-flopot be lehet kötni a PIR és a Pi közé, a PIR mozgásra bebillenti, a Pi meg kikapcsolás előtt törli. Nem szép megoldás, de működhet. (Kivéve, ha a 300ms minimum mellett van maximum idő is)
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) vargham hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Én kihagynám ebből az egészből a RPIt. Sokat fogyaszt, és lassan indul el.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem