Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   69 / 82
(#) vyky hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Fiúk! Köszönöm a segítséget. A gond megoldódott!
De a tömítés csere nem volt olyan könnyű,mint azt képzeltem
Nem kevés erőszak,és vízkőoldó segített.
De a gumit a helyére tenni sem volt egyszerű
Se nem láttam,se nem éreztem,de sikerült
Már csak a keringető mögötti szimering csepeg,de azzal most nem foglalkozok,ha valaki tudja annak a mértét,azt megköszönném.
(#) vyky hozzászólása Márc 13, 2021 /
 
Sziasztok! Az újdonság erejével,ismét jelentkezem
Most olyan gonddal állok szemben,hogy a kazánt nem tudom légteleníteni.
A hang mintha a hőcserélőből jön.
A szivattyún lévő légtelenítő megy csinálja a dolgát,de onnan nem tudom kihajtani.
Erre van valami módszer?
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 / 1
 
Szia
A kazán csak nagyon lassan szabad vízzel feltölteni! Kicsit kell megnyitni, a csapot!
Kazán tekerő gombja off állásba legyen,a feltöltés ideje alatt!
Ha a szivattyú tetején rendesen működik a légtelenítő szelep(sziszeg a levegő rajta)akkor rendben lesz a dolog! Sajnos valamennyi levegő így is bejut a hőcserélőbe,ezt a szivattyú kijáratja!
(#) vyky válasza Épületgépész hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia! Elvileg a légtelenítő jó,de már nem mernék mérget venni erre sem!
Az lehetséges,hogy a hőcserélő csövénél szívja a levegőt? Ott ahol a tömítést cseréltem?
Mert már minden formában próbáltam kihajtani belőle a levegőt,de csak van benne,nem kevés.
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia!
Biztos hogy nem a hőcserélő csatlakozásánál szívja be a levegőt! Ha így lenne akkor ott folynia kéne a víznek! Zárt vagy nyitott a fűtési rendszered?
(#) vyky válasza Épületgépész hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Zárt,De úgynéz ki Sikerül kihajtani a vizet
A keringető csavarját kilazítva elment a levegő.
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia!
Akkor most már biztos hogy a szivattyú tetején lévő légtelenítőd,nem működik! Ugyanis az a csavar amit kilazítottál,az gyárilag nem légtelenítésre találták ki! Ott tudod ellenőrizni hogy forog-e a tengely,illetve ha megszorult,akkor megmozgasd!
(#) vyky válasza Épületgépész hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia!
Valóban nem működik,pedig szétszedtem,és kipucoltam,de ez az én formám
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 / 1
 
Sokat ne görcsölj rajta,cseréld le mihamarabb ha tudod! Nézd a jó oldalát,legalább renben lesz a kazánod
(#) tony777 válasza VIM hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
kedves VIM

megmentetted az életemet. A vízhiánykapcsolonál ahol van az a kis rudazat és fém lap azt kicsim megmozgattam kifújogattam és azóta tökéletesen müködik! Sőt a hibakód is eltűnt!!!

Már új kazánon gondolkoztam.... Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a segítséget!

Remélem ez volt a baj de ezek szerint igen. Ha mégis történne valami jelentkezem!
De most úgy nézki minden rendbe jött.

Üdv!
(#) VIM válasza tony777 hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Nincs mit, nem csináltam semmit. A Te érdemed. Kezded megismerni a kazánodat.
(#) vyky hozzászólása Márc 17, 2021 /
 
Sziasztok!
VIM,Épületgépész,és mindenki aki segített,köszönöm!!!
Úgy néz ki ideig,óráig megy a kazán,majd nyáron jobban átnézem,csak bírja ki ezt az időt még
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 24, 2021 /
 
Szevasztok. Megint én, bajban vagyok a Star Master csodakazánommal. Segitsetek! Most azt csinálja, hogy a régóta beállitott 40C HMV viz 56C-n jön ki a csapból.Mi történT Köszi a tanácsokat.
(#) VIM válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 24, 2021 1 /
 
Szia! Az NTC-ket mérd ki, hogy megfelelő értékűek e, főleg a fűtésit. Olyan 10kΩ körüli az értéke szobahőmérsékleten és csökken emelkedő hőmérsékletre 3kΩ környékére. Valamelyik hibás értéket ad vagy egyedül vagy összehasonlításban a kettő együtt. A vezérlőben megadott érték valamilyen változóra van megadva és ha ez eltér ettől akkor nem azon az értéken modulál le a főégő ahol kellene.
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 25, 2021 /
 
Szia VIM.Beletrafáltál. Az előremenő fútéscsövön lévő NTC ki sem látszott a zöldrozsdától. Nem tudom, hogy miként keletkezett, mert vizszivárgásnak nyoma sincs. Ez az NTC klipsszel van a csőre szoritva. Le sem mertem venni. Óvatosan házi praktikákkal leszedtem a vizkövet, vagy mi a nyavalyát, multiméterrel megmértem az ellenállás változást, szépen mutatta, ahogy változik a viz hőfoka, úgy változott az ellenállás értéke is. Levenni továbbra sem mertem, mert a vizkő annyira megette még az NTC réz részét is. hogy csak a csatlakozók állnak ki .Gondolom, valami átvezetés lehetett a vezetékek között, ezért működött úgy ahogy. Kissé azért megmozgattam a jobb érintkezés miatt, de masszivan tapad a rézcsőhöz, most jól működik. Kentem a hiányzó részekre egy kevés FBS ragasztót, de kérlek, adjál tipust és beszezési cimet, ahol tudok olcsón venni NTC-t. Nagyon durva árakat találtam az interneten. Köszönöm mindenkinek a segitségét.
(#) VIM válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Szia! Az a zöld réteg az szulfátosodás ami esetleg a primer hőcserélő csatlakozójától szivárgott le egy kis fűtő víz addig majd a klipszen megállva kiszáradt, miközben reakcióba lépet a klipsz részeivel. Használt fogkefével le lehet tisztogatni, esetleg vízkőoldóval vagy citromsavval "beáztatva" le jön az róla csak a kivezetések között ne legyen ebből a szulfátos anyagból. Ha az acéllemez klipsz részét nem "ette" meg a szulfát akkor azt le lehet venni a jobb tisztíthatóság érdekében, visszatéve pedig egy kis szilikonzsírt vagy hővezető pasztát kell tenni az NTC és a cső közötti részre. Az FBS az nem egy jó megoldás volt még átmenetileg sem, mert az elég nehezen eltávolítható szilikon kaucsuk tömítő/ragasztó.
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 25, 2021 /
 
Szia. Köszi a gyors választ. Pontositás végett az FBSsel nem ragasztottam a klipszet a rézcsőhöz, hanem csak eltömitettem azt a hiányzó részt amit a rézszulfát kimart a klipsz és az érzékelő rész közötti fémből. Most működik. Ha tudsz, kérlek adj NTC beszerzési cimet. valamint NTC tipust. Köszi.
(#) Zephael hozzászólása Ápr 19, 2021 /
 
Kedves Hozzáértők!

Segítségetek kérném egy Westen Star Master 240 FI-hez!
Nem vagyok hozzáértő, viszont édesapám "általános" gázszerelő, sikerrel javított már pár kazánt. FI240-es tapasztalata viszont nincs. Ha hozzá kell nyúlni, ő fogja megtenni.
Kerestem a környéken (Miskolc) Westen szerelőt, de akiket találtam, azok vagy nem értenek hozzá, vagy nyugdíjasok, vagy csak az újabb típusokból vannak kitanítva. Ezt vérmérsékletüktől függően adták a tudtomra.

A jelenség, hogy nem mindig bír begyújtani a készülék.
Volt, hogy kikapcsolt állapotból nem sikerült - ez azért ritka - de leginkább akkor, mikor a fűtési oldal visszaszabályoz. Ilyenkor elveszi a lángot, leállítja a kifújó ventillátort, és vár, hogy a keringető szivattyú elkeringesse a meleg vizet.

Nálunk egy váltó szeleppel irányítható a 'fűtés' előre menője a radiátorokra vagy egy HMV tartályra. A HMV-nél elő-előfordul, hogy nem bír annyi hőt leadni, így túlfut a beállított 58 fokos értéken.

Ha kikapcsolom a kazánt, majd újra be, akkor szokott indulni.
Ha oroszosan megkocogtatom a jobb oldalát, akkor újra szikrázik, és indul.

Újra indulásnál felpörög az elszívó ventillátor, de nem mindig van szikra.
Mint, ha a vákum kapcsoló nem húzna be. Ha levesszük a gumicsövet, gyengén megszívjuk, hogy kattanjon a kapcsoló, elzárjuk, akkor mindig van szikra.

Egy esetben olyat is láttunk - ekkor szét volt szedve az égéstér - hogy fellobbant a láng, ment 2 másodpercet, majd elaludt. Inkább az a jellemző, hogy szikrát se hallok.

Apropó, első induláskor vagy kilencszer szikrázik a készülék, újrainduláskor meg vagy csak háromszor.
Kitakarítottuk az égésteret és a a lamellákat drótkefével. Az elszívó ventillátor lapátjait is megtakarítottuk kefével.

Jelenleg a kémény melletti klipsz-ek közül kinyitottam a bal oldalit (belső?). Hátha így nagyobb kiáramlást érek el.

Esetleg a kéményben is érdemes lehet szétnézni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a tippeket!
(#) Zephael válasza Zephael hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Álljon itt a történet folytatása az utókornak.
merlingerin fórumtárs is próbált segíteni. A köztünk lévő távolság miatt idáig jutottunk.


Idézet:
„A cirkó több védelmi szinttel rendelkezik.
1. Ha indul a propeller, és a nyomáskülönbség kapcsoló nem kapcsol, nem lép tovább.
2. Indul a szivattyú. Ha az áramlás kapcsoló nem kapcsol ( bal oldalon hátul kis rudazat nem jön fel stabilan... vagy a mikrokapcsoló nem jó), nem lép tovább.
3. Szikráztat. Ha szikrára nincs stabil ion áram, vagy nem gyullad be, letilt.
4. Ha a bal oldalon az előremenő ntc túl magas hőfokot mér, tilt, de a szivattyú megy a végtelenségig.
5. A füstgázelvezető tetején van egy klixon. Az ha meleget érez, tilt. Nem enged gyújtani, vagy leállítja az égést.


Nálam a legtöbbet tapasztalt jelenség a szikra hiánya.

Házilag elvégzett javítások:
- lángérzékelő csere
- gázkémény belső csövének áttörlése ronggyal. Nincs benne madár, vagy darázsfészek...
- égéstér kitakarítás
- ventillátor lapátok kitakarítása
- ventillátor tengelyére pici wd40

Korábban elvégzett karbantartási munkák:
- Kondenzvíz szifon tisztítása
- Másodlagos hőcserélő tisztítása (~2019, lásd visszább a fórumban)

Ma kiérkezett egy szerelő, akinek az alábbi megállapításai voltak:
- A belső kéménycsövem flexibilis gégecső. Talán 50-es. Erre azt mondta, hogy 5-8 évig szokták bírni. Az 'átvágós' kivitelezők szokása telepíteni.
- A kémény végeleme szerinte nem jó, mert olyan kialakítású, hogy a kiáramló füstgáz nyílása kb 40 cm-el feljebb van, mint a beáramló levegőé. Végelem cserét is javasolt.
- A turbó ventillátor gyengélkedésére fogta a hibajelenségeket.
- Ventillátor csere 20-30e-es tétel. Bontottnak nem ismerjük az előéletét. Megy, ameddig megy.
- A kazán öreg, drágák az alkatrészek az értékéhez képest. A kazán cseréjét javasolta.
- Ő nem foglalkozik cserével, nem is ajánlott ismerőst, barátot, rokont.
- Nem megfelelőnek találta továbbá az iszap leválasztóm. Ilyesmi kivitel.

Átmeneti megoldásként nem került vissza az előlapi burkolat. Hátha jobban tud a szerinte gyengélkedő ventillátor levegőt szívni. Szellőző pincehelyiségben van a kazán, ahova csak én járok le.

Hajdú kazánt javasolt, mert állítása szerint ott nincs megkövetelve a felhelyezés előtti radiátor rendszer átmosatás. Ellenkező esetben ugrik a hőcserélőről a garancia.

Innen már nálunk pattog a labda, hogy ebbe a kazánba, vagy egy újba tegyük a pénzt. Mindkettőnek van előnye és hátránya.

Remélem valakinek tudtam segíteni a történettel!
(#) tamas65 hozzászólása Ápr 29, 2021 /
 
Sziasztok
Vezérlő panelrol nem találok rajzot elvan égve egy ellenállás pozíció száma R79 egy diodarol jön és 3 db 24v os zenére megy értékét keresném
Képet küldök
Köszönöm előre is
Tamás
(#) vyky hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Sziasztok ismét.
Arra lennék kíváncsi,hogy a Baxi és a Westend kazánok között mekkora a különbség?
Típusszám ugyan az.
(#) jszabo5 hozzászólása Jún 8, 2021 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!
Westen Star 240 fi kazánom van melynél a következő hiba állt elő:
A meleg vízcsap megnyitásakor a HMV mikrókapcsolót működtető tüske 2- 3 mm-t mozdul csak előre.
Ebből szerintem az következik, hogy a háromutas váltószelep nem kapcsol át.
Az újratöltő egységben a differenciálkapcsoló rendben ( kitisztítva - savazva ) szintén kitisztítva a HMV hőcserélő is. A mikrokapcsoló rendben működik.
Hol keressem a hibát?
Kérdésem még az is, hogy a váltószelep megbontásánál (szemből 6 db csavar kivétele) mi végzi a tömítést, mivel a rajz alapján itt semmi tömítőt nem látok. Így nem mertem eddig a tisztításához, átvizsgálásához az egységet megbontani.

Előre is köszönöm a segítő választ.
(#) sakrafi válasza jszabo5 hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Szia!
Abban van egy membrán az tömít is egyben.Valószínű az lehet lyukas és azért nem jön ki rendesen a tüske.
(#) jszabo5 válasza sakrafi hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Üdvözlöm!
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget.
Most fogom megrendelni a két membránt, remélem sikerrel járok.
Majd jelzem az eredményt.

Maradok tisztelettel: jszabo5
(#) VIM válasza jszabo5 hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Szia! Ne felejtsd el a bemeneti vízszűrőt is megnézni, hogy elég tiszta e és az impulzus csövek is átjárhatóak e. A szűrő az a feltöltő csap feletti nagy (18-as kulcsnyílással) réz csavar "alatt", illetve belül található (fehér színű ha tiszta).
(#) jszabo5 válasza VIM hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Üdvözlöm!
Nagyon szépen köszönöm a kiegészítést. A differenciál kapcsoló tisztítása alatt, a feltöltő csapnál lévő szűrő tisztítását értettem, ahol egy nyomáskapcsoló is létezik. Ez rendbe lett téve és működik.
Az impulzus csöveket nem néztem meg, elfogom végezni azok tisztítását is, állapotuktól függetlenül.
Tisztelettel, köszönöm a kiegészítést: jszabo5
(#) brigadir hozzászólása Okt 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Westen energy 240fi kazánomnál tegnap este óta a következő hiba jelentkezett.
A kazán felfűt a beállított hőfokra, de nem lángot állít, és tartja az értéket, hanem kikapcsol...A víz elkezd hűlni, kb 10-15 fokot, 4-6 másodperc alatt, amikor újra begyújt a kazán és visszamelegít.
Aztán kezdődik az egész előlről...
Ntc volt itthon ,cseréltem, mert hasonló hibajelenségnél már egyszer cseréltem.
Most ez nem járt eredménnyel...
Esetleg valami ötlet?
Köszönettel
(#) merlingerin válasza brigadir hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Szia!

Amikor elindul, akkor modulál? Ha nem, akkor mérj rá a moduláló tekercsre, nem szakadt?
(#) brigadir válasza merlingerin hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Amikor indul lobban a gáz egyet, de nem gyullad be, hanem hallani a szikrázásokat és csak utána lobban ismételten éa marad begyújta a gáz.
Melegszik a víz, amikor eléri a beállított hőfokot a láng kialszik, de a kijelzőn továbbra is világít a sárga lángjel...
És így dolgozik, melegít, láng elalszik, lehűl picit, láng begyújt, melegít....
(#) brigadir válasza brigadir hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Rámértem, v1 -3kohm, v2-1,7 kohm.
Ezek alapján jónak tűnik...
Következő: »»   69 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem