Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hálózati feszültség
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 11
(#) Balaa16 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 19, 2021 / 1
 
A szabványnál szigorúbb követlemény a garantált szolgáltatás, ami +-7,5%-ot ír elő (~212V-247V). Lásd garantált szolgáltatás 9. pont: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) Hp41C válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Idézet:
„9. Feszültség a kisfeszültségű felhasználási hely csatlakozási pontján
A felhasználási hely csatlakozási pontján az Engedélyes a névleges feszültség+/-7,5%
tartományon belül szolgáltatja a villamos energiát normál állapotú egyhetes mérése alatt
a nap bármely 10 percre átlagolt értékek 95%-ában. A legnagyobb feszültségnövekedés
mértéke a névleges feszültség 115%-át, feszültségcsökkenés mértéke a névleges
feszültség 80%-át nem haladhatja meg 1 perces átlagban.”

Kiemelem:
+/-7,5% tartományon belül szolgáltatja a villamos energiát normál állapotú egyhetes mérése alatt a nap bármely 10 percre átlagolt értékek 95%-ában.
Egy multiméteres mérés nem átlagol 1 percre és beleshet abba az 5% -ba is, amiről nem ír a szabályzat.
Továbbá a legtöbb multiméter csúcsétéket mér és effektívet mutat - kivétel a true RMS mérési módot használók. Egy nem csak az alapharmónikust tartalmazó feszültség jelnél a mérés jelentő eltérést mutathat.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) Balaa16 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
A szabványos feszültségmérés nem a házibarkács kategória természetesen. Ehhez a méréshez az áramszolgáltatók rendelkeznek dedikált műszerekkel, amelyek elvégzik ezt az általad kiemelt módon is. De, ha egyszerű multiméterrel többször is sikerül a GSZ-en kívüli feszültséget mérned véletlenül, akkor már gyanús, hogy gond van. Ha feszültségproblémát tapasztalsz és jelzed, akkor sor kerülhet a szolgáltató részéről ilyen mérésre. Bár nem mondanám, hogy ez egy gyors folyamat. Dolgoztam olyan áramszolgáltatónál, ahol 2-3 éves feszültségpanaszok is a fiókban várták a megoldásukat..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) Hp41C válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Rendszereinkben PM8000 -eket hazsnálunk a heti jelentés lekészítésére.
(#) antikzsolt válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Nekem a szerelő azt mondta ha 209V vagy az alatt van akkor nyugodtan írhatok hogy probléma van. Pont ezért vettem meg a fogyasztásmérőt is. Hogy tudjam hogy mennyi a feszültség. Meg hogy mennyi a fogyasztás a pár eszköznek.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) Balaa16 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Azt nem ismerem, az elműnél a VHR22 típust használtuk.
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 19, 2021 / 1
 
Valaki elmagyarázná hogy most mi van? Akárhogy próbálom értelmezni ezt a kuszaságot nem jövök rá hogy mit akart a nagy tudású.

Idézet:
„A felhasználási hely csatlakozási pontján az Engedélyes a névleges feszültség+/-7,5%
tartományon belül szolgáltatja a villamos energiát normál állapotú egyhetes mérése alatt
a nap bármely 10 percre átlagolt értékek 95%-ában. A legnagyobb feszültségnövekedés
mértéke a névleges feszültség 115%-át, feszültségcsökkenés mértéke a névleges
feszültség 80%-át nem haladhatja meg 1 perces átlagban.”

95% ig pontosak a 7,5% tartományon belül ez eddig megvan.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) szs válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Na, de ha érted, hogy a nap bármelyik 10 percének 95%-ában maximum 7,5% eltérés lehet, akkor azt is érted, hogy néha maximum 1 (azaz egyetlen) percre felszökhet 115%ra, vagy csökkenhet 80%-ra...
Tehát ha egyetlen percig mérsz 260V-ot, aztán visszamegy normálra, vagy egyetlen percig 185V-ot, akkor (eszerint) nincs helye raklamációnak
Ha nem egész 10 percig mérsz 245V-ot, de utána visszábbmegy, avagy nem egész 10 percig 225-öt, akkor sem...
(Nem számoltam ki fejben a pontos számokat, csak közelítő)
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 19, 2021 / 2
 
Pedig ebben semmi "kuszaság" nincsen, szerintem nem véletlen véreznek el annyian szövegértésen a vizsgákon.
Talán annyi, hogy: Néha azért lehet több is, meg kevesebb is, de nem sokáig, és nem sokszor.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Idézet:
„nem egész 10 percig 225-öt, ”

Pláne, hogy itt 215-öt szerettem volna írni
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Elég jó vagyok szövegértésből általában. De néha megakad nálam is a tudomány főleg ha többet vagyok fent az alvási időmben mint amit alszok.


szs Köszi. Most már sikerült megértenem.
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Na megjött végre a műszer be is üzemelve egyből. Aztán most kiderül hogy mi is a baj. Eddig reménykedtem hogy nem áll le a gép. Most meg azt várom hogy álljon le. Fura tákolás az ember. Sosem jó neki semmi
(#) Directors hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Sziasztok!

Van helye panasznak az áramszolgáltató felé ha néha több mint 1 percig csak 175V és 185V mérek a hálózaton ? Van hogy akár 1-2 órán keresztül is ekkora feszültséget mérünk. 220V még soha nem volt. Éjszaka tudunk mérni maximum ilyen 210V-ot. Estefelé és este mérjük mindég az alacsonyabb értékeket.
Függetlenül attól hogy sok vagy kevés fogyasztó üzemel a háztartásban. Ilyen esetekben a mikró alig melegít, illetve a mosogatógép is hibaüzenettel leáll. Ez egyébként egy zsákutca. Már elég hosszú ideje tapasztaljuk ezt az incidenst.

Itt kicsit visszább olvasva ha jól vettem ki a szövegből akkor igen.
Ha kijönnek akkor egyáltalán mit fognak ellenőrizni ? Mert sajna ha pont akkor jönnek mikor mondjuk 200V mérünk akkor szerintem azt fogják mondani hogy ez így rendben van.
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Szia! Lehet, hogy nullaszakadás van nálatok és csak a földelésen keresztül záródnak az áramkörök.
(#) antikzsolt válasza Directors hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Első körben kiszánlak megnézik hogy tényleg hibás e. Azután felszerelnek egy mérműszerűt. Ha a műszer szerint okés akkor a 2 kiszállást fizetni kell. Ha mégis szolgáltató hiba akkor ingyenes a javítás is.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Ezt sajnos nem tudom.
Amit még megtudok tenni hogy a szomszédnál is tudok mérést csinálni.
(#) Directors válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Köszi!

Azt lehet tudni hogy mennyi a kiszállás díja ?
Azt hogyan állapítják meg hogy tényleg hibás e ?
(#) antikzsolt válasza Directors hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Mérőműszeres vizsgálat ami naplózza a hálózatot kb 1 héten át. A kiszállási díjról a szolgáltatódnak kell érdeklődni. Első körben az óra után vizsgálj át minden csatlakozást multiméterrel. Hátha meglesz a hibás csatlakozás. De valószínűleg sokan vagytok egy fázison emiatt esett a feszültség le nagyon ha szolgáltatói hiba van.
(#) dokidoki válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Jó az ötlet. Érdekes, de nálam is hasonló a helyzet, illetve csak annyiban, hogy három fázis van, de csak a egyik fázis a gyenge. Igaz azon van a lakás összes fogyasztója. 40+ éves szerelés így bármi lehet. Kicsit aggódom.
(#) gszabo1 hozzászólása Jún 13, 2023 /
 
Segítséget kérnék, mert az útóbbi időben megnőtt a bejövő hálózati fesz nagysága (240 felett) és idén már 4 drága eszköz ment tönkre (régebben pont ellenkezője volt de semmi nem ment tönkre, de a napelemes visszatáplálók megemelik a feszt)
Javasoltak bejövő táp után rakható stabilizáló áramkört, de milyet ajánlotok? Családi ház, 1 fázis, max 30 A terheléshez?
Jó lenne valami bevált megoldás ami meg is fizethető és jól müködik hosszú távon
(#) proba válasza gszabo1 hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Nem tudom váltófeszültségre ekkora áramra milyen stabilizátor létezik, és mennyiért, én egy autotranszformátort alkalmaznék. Azt hogy ez hogyan kivitelezhető, nem tudom. Ami 20V-30V-ot csökkent folyamatosan 30A mellett az minimum egy 6-700W-os 230/24V os transzformátorból lehet készíteni. Az meg már nem kicsi. Ezt elhelyezni az órához elég necces.
(#) proli007 válasza gszabo1 hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
"Jó lenne valami bevált megoldás ami meg is fizethető és jól működik hosszú távon'
A mi cégünk, gyors, pontos, olcsó. Ön ebből két opciót választhat.
(#) Massawa válasza gszabo1 hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Mi lenne, ha szolnál a szolgáltatonak, a hálozati feszültségre kemény szabványok vannak, és azt nem lehet csak ugy ahogy leirtad überelni. Ha ez igy müködne ahogy irod, akkor abbol per is lehet, mert valaki sérti a szabványt.
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Semmiféle szabványt (inkább szabályt) nem sértenek meg, el kell olvasni az üzletszabályzatot, abban pontosan le van írva hogy mit vállaltak és mi engedhető meg adott időtartamokra, emlékeim szerint a 7% simán, akár huzamosabb időn át is, ami ugye 246V. De ha jól emlékszem rövid időre a +/-15% is benne van, ki kell számolni hogy az mennyi...
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 13, 2023 / 1
 
Az europai szabvány azért meglehetösen pontosan fogalmaz ( ennyi mindenféle szabványtákolmány után) én is meglepödtem, amikor azt irják, hogy a hálozati feszültség 230 +/-23 Volt.

Ugye milyen bátrak, semilyen százalék meg hasonlo félrebeszélés. Azaz, ha 243 Voltnál többet mérsz illetve 207 Voltnál kevesebbet, akkor már a szolgáltato felelös a hibákért.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2023
(#) vision61 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Elszámoltad, a 207 V helyes, de a 243 V, az 253 V, ha valóban ±23 V lehet az eltérés.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2023
(#) Massawa válasza vision61 hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Igazad van elirtam a számot, ilyen a tapiképernyö.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Ha érdekel itt nézheted hogyan müködik az europai hálozat ( nem tudom, hogy a magyar központnak is van ilyen elérhetö oldala, de elvben ugyanezt látnánk ott is, mert a hálozatok már pár éve össze vannak kapcsolva.
A rendszerekben elsösorban a frekvenciát mérik, a tolerancia +/-0,18 Hz.

A napelemeknek 50,2 Hznél vagy le kell kapcsolodniuk a hálozatrol vagy csökkenteni a termelést, a központ igy tudja szabályozni a napelemek termelését. Elvben ennek automatikusan kell történnie.
A skála bal oldalán meg el kell inditani az áramtermelö egységeket, illetve le kell kapcsolni nagy fogyasztokat.

https://www.netzfrequenz.info/aktuelle-netzfrequenz-full

( Németországban most kezdenek egyesek felvilágosodni, mert az e-auto töltök is a nagyfogyaszto kategoriába tartoznak és bizony éjszaka a napelemek hiányában már be kell avatkozni - azaz lekapcsolni a töltöt).
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2023
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 13, 2023 /
 
Igen, itt van egy üzletszabályzat.
Meg egy tanulmány.
(#) gszabo1 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 14, 2023 /
 
tegnap voltak kinn, kb 40 perc duma és jegyzőkönyv, semmi eredmény
Következő: »»   9 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem