Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   133 / 146
(#) TAttila77 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Farnell, TME, ezek normális helyek csak. Vagy a nagy hatalmas RS data (parasztosan RS online )
Farnell=FDH kft.hu Distrelecn is nézegetheted.
Én nemrég cumiztam be a gyönyörűséges DN2540-ekkel. Az országnan jelenleg egyetlen jót se kapsz csak semmire se való hamis f...st. 10-et vettem, egy se jó. Csöves PP-be áramgenyának, meg hibrid RIAA-ba kimenetre szántam volna. Mind egytől egyig kuka. Amit tavaly vettem még jók. Úgyhogy nagyon vigyázzatok! Rávvan írva, hogy bírja 409V-ig, de 300-nál mefílt mind!!! Semmire való ótvar lett a DN kiürítéses fet. Kénytelen voltam CHZ módszerével tranyós áramgenerátort fabrikálni Led referenciával. CHZ is így járt mint én. A kis vackerály J-fetek jók, abból nem volt még rosz, főleg az SMD MMBFJ 50-ek. És tökéletesen bírják 6n16b-v anódjában ezek is. Ráadásúl hogy piciny lábaik vannak még jobb is, az érzékeny cucc SMD-ben sokjal kisebb és nem szed össze lába annyi szemetet-zajt a flanszterből, mint a “lábas jószágok.” Viszont vannak egyebek, főleg kondik, amiket nem lehet SMD-vel pótolni. Ellenállást viszont igen, ráadásúl még indukciószegény is.
(#) nandika76 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Köszi!
Elkezdtem átrajzolni, Kb. pont a fele lesz apanel, és mivel kínai gyártásra szánom simán kétoldalas lesz.
(#) TAttila77 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Na kíváncsi leszek mit ügyködsz össze. De vigyázz a kankurjás kunkorokkal, nehogy megszórd fars nano-piko Henrys induktivitások millióival. Remélem majd megmutatod nekem is mi lett a produktum.
(#) nandika76 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Nos itt tartok. Szeretném ha véleményeznétek, hogy van e értelme igy fojtatni.
Köszünüm!
(#) TAttila77 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Azt csak próbával tudhatod meg. Lesz aki mellette, lesz aki ellene lesz. Ha már ennyit haladtál mindenképpen fejezd be. Láthatóan is sokkal kisebb lesz. Nemhinném, hogy rosz lenne, viszont helitrimm poti van SMD-kivitelben is, 5x5mm kivitelben. Kialakítása ugyan ilyen. Nézz utána, pl. TME-n van, egyet megnyitsz és a datasheetjéről át tudod méretezni. A GNG- középfóliasávot majd a végén vedd a leg vastagabbra ahol csak lehet, itt-ott lehet még szélesebb is.
(#) Moszkvai válasza rewox hozzászólására (») Márc 21, 2021 / 1
 
Egy kis ízelítő a hangzásról: Actidamp MK-IV felvétel
(#) gkari válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Itt csak egy hiba van: helyesen: perhaps
(#) Moszkvai válasza gkari hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Akkor az nem egy, hanem mindjárt három.
(#) nandika76 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Talán elkészűlt.Szeretném ha véleményeznétek.
Köszi.
Ha jónak itélitek meg még a vezetősávokat megigazítom, hogy minnél inkább egységes legyen. A lényeg ne legyen benne elkötés!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2021

Actidam.JPG
    
(#) TAttila77 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Így gondoltam én is. Így SMD-ben talán icipicit kisebb zaja lesz a temérdek műveleti erősítő IC-nek. Ennyi célja van.
(#) nandika76 hozzászólása Márc 23, 2021 /
 
Csak egy kérdés, +-15voltról is el üzemel?
(#) scooby_ válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Arra figyelj azért oda, hogy a 680nF-os kondik ugyan olyan vastagságúak lesznek mint az 1µF-os fólia kondi!
(#) TAttila77 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Milyen konditípust használtok?
(#) nandika76 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Szrintem Wima lesz
(#) Karesz 50 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 24, 2021 / 2
 
Két vezetékkel rámegyünk, két vezetékkel eljövünk... a múltkor már megfogadtad...

Nandika.JPG
    
(#) nandika76 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Szia!
Ezt nagyon köszönöm!!
(#) Bobika79 hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
sziasztok!
tudnátok ajánlani,egy jó riaa kollektort ?
QUAD 405 erősítőhöz szeretném ha lehet akkor +-15v tápfesszel tudnám ellátni
A segítséget előre is köszönöm!
(#) kistee válasza Bobika79 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
RIAA korrektor

Itt van például ez.
(#) Bobika79 válasza kistee hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Szia!
az az igazság, hogy én hobbi szinten vagyok az elektronikával ,kérhetek hozzá egy nyáktervet meg egy beültetési rajzot?
(#) kistee válasza Bobika79 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Nekem olyanom nincsen, de a cikkek között is találsz egyet, amit könnyű lekoppintani:
Bővebben: Link
(#) simona hozzászólása Ápr 20, 2021 / 2
 
Sziasztok! "Abukodonozo" cikke alapján elkészítettem a RIAA korrektort, elsőre tökéletesen működött, így megosztanám Veletek a hozzá tervezett NYÁK rajzot, ha valaki szintén után szeretné építeni. Sikeres utánépítést!
(#) tunerman hozzászólása Máj 9, 2021 / 3
 
Mivel a RIAA korrektor szerves része (eléje van kötve) az MC pickup alacsonyszintű kimenőjelét erősítő "MC Preamplifier" - beteszem ide a saját fejlesztésű készülékem információit.
Több évtizeddel az elkészülte után visszakerült hozzám a - 2 darab ECC86 elektroncsővel - megépített Twin Servo tube MC preamplifier prototípusa, átnézésre és recapra. A munka elkészülte után csináltam néhány fotót róla, mivel nem sok hasonló látható a hifi világában 
TJ.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) mek-elek válasza tunerman hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Nagyon tetszett az építési struktúrád!
Tanulságos az audiofil építőknek.
(#) compozit válasza tunerman hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Ez mitől " twin servo " ?
(#) tunerman válasza compozit hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Csak egy név, amit én adtam.
TJ.
(#) TAttila77 hozzászólása Máj 10, 2021 / 7
 
Sziasztok.
Készen vagyok a RIAA korrektorommal, már csak dobozán törpölök. CHZ Zoli féle Audio Research PH3 módosított változata, aki nem ismeri. Egy jó ideje már hallgatom. Eleinte szokatlan volt, de miután hangszedőt cseréltem meseszép hangokat hallgatok. Sajnos arról is be kell számoljak, hogy igen nehéz volt megépíteni, a működőképessége 4db ( nekem végül is 6db lett) J-feten múlt. Sajnos 4db 2SK170GR-t 40db-ból sem tudtam pontos egyformát válogatni, így még további kettőt kellett betenni. Nem tudtam beszerezni egyformákat. Majdnem feladtam emiatt, de jó barátom Zoli untig noszogatott, hogy ne adjam fel, majd kerül bele jó fet. Végül nagy nehezen a 2SK170GR kérdés is megoldódott és már azon veszem észre magam, hogy Shibata tűs MM és MC hangszedők után kutakodok. Nagy élvezettel művelem ezzel az LP hallgatást. Azóta már tekertem két féle MC trafópárt is sárga és kék M32 Permalloy magokra.
Itt van az 50Hz és 10kHz mérésképe. Sajnos az 50Hz-ről nagyon nehéz jó képet csinálni mobillal.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2021
(#) nandika76 válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Nagyon szép lett, jó zenehalgatást Kívánok !
Egy apró kérdésem lenne, a 2SK-kat honnan vételezed?
(#) TAttila77 válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Sejtettem, hogy jön a keresztkérdés. De a DN2540 se kis piskóta. Jelzem neked, hogy jelenleg DN2540 kiürítéses fet nincs az országban. /Ez van a kimeneti fokozatban./ 2SK170GR fetet pedig a kontelnél kaptam, de készűlj fel, hogy rengeteg kell, hogy egyező, vagy közelítő párt találj. Nekem se jött össze, mert nem állt be a rajta eső 14V még egyező párossal sem, mert amiket leltem azok árama odébb esett, mint kéne, így még egyet-egyet be kellett szúrjak harmadiknak.
A képen réz fóliába csomagolva vannak, amit testre kötöttem.
(#) nandika76 válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Köszönöm!
Még egy kérdés, milyen módszerrel válogattad őket?
https://diyaudiostore.com/collections/b1-buffer-w-korg-triode-pre-amplifier, még itt találtam feteket nekem ezek vannak.
(#) Moszkvai válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
DN2540 az országban: DN2540
Következő: »»   133 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem