Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3260 / 3551
(#) Frankye válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Nekem degim voltak. (Degu.)
Ők is rágcsálók, házi kedvencként voltak tartva. Meglehetősen jól tartott társaik egy ismerősnél szintén kiszöktek, és annak ellenére, hogy mindenféle finomságot kaptak amúgy is, csupa olyan dolgot, amit szeretnek, az összes létező és számukra elérhető kábelt megrágták. Pedig volt kimondottan fogkoptatásra szolgáló eszköz is a ketrecükben.
Az okát soha nem sikerült megfejtenünk.
Idézet:
„Lehet, hogy kihúzta a kutya a hálózati kábel dugóját, elrágta a kábelt, majd visszadugta a dugvillát.”

Igen, csak így történhetett.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2021
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
De hogy miért pont a bicikli gumiján?...
(#) gyerek67 válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
A kutyáknak nincs szüksége ilyesmikre:
Kollégámék (annó) betonoznak a sógorral.
Egyszer csak leáll a három fázisú betonkeverő.
Nézik, hogy mi történt.
Tompika, a sógor vendégségbe érkezett bullterrierje is szemmel láthatóan értetlenkedett, hogy ki művelhette ezt a disznóságot a kábellel....
ÉS SEMMI BAJA NEM VOLT! (Mármint a Tompikának...)
(#) voodoo hozzászólása Márc 25, 2021 /
 
Sziasztok!

Kicsit beszélgetősebb kedvemben lennék a nálam gyakorlottabb mesterekkel.
Itt a jó idő, tehát ez azt jelenti akadt egy kis kert körüli munka hegesztgetni való... Kinek mi a véleménye ezekről a parkside, (Lidl) meg stromo, raketa, straus 15.990-22.990 Ft-os egyszerű, inverteres hegesztő gépekről?
Nos, idáig kb 5...6x volt alkalmam gyakorolgatni a hegesztéssel még régebben. Durrogott, villogott letapadt, de úgy érzem bele tudnék jönni.
Mire figyeljek, tanácsok?
Köszi.


Rendeltem egyet.
(#) Dióda válasza voodoo hozzászólására (») Márc 25, 2021 / 1
 
A stromo ha jól mondta a kolléga orosz piacra gyártott cucc és egész jó.
Ajánlom mint hegesztő szaki hogy első dolog legyen egy automata pajzs amit veszel.
A szemed világánál semmi sem fontosabb.
Vegyél hegesztő kesztyűt is (jó vastag bőrkesztű) mert forró dolog a hegesztés.
Inverteres hegesztő el tudja hegeszteni a bázikus pálcát is de én inkább er23-as rutilpálcát ajánlanék mégis. Abból is lehetőleg a 2,5mm-es verziót.
Majd ha ezek megvannak akkor egy nagy darab vasat elő és rá a testkábelt és lehet rajta gyakorolgatni és kiismerni az invertert hogy hol a legjobb neki . Kezdésnek 3-5mm -es anyagnál olyan 80ampertől már lehet szépen húzni a varratokat. Ha sok az amper akkor mély lessz a hegesztés és kormos fekete. Ha meg kevés az amper akkor dundori a hegesztési varrat és ragadozni fog.
Trükk( ha frissen megvett pálca nem akar begyujtani vagy csak nehezen és fröcskölve ragadozva tudsz csak hegeszteni vele akkor tedd a kazán tetejére hagy száradjon 1-2 napot mert nedves a pálca.) Mi már ezt brutálkodva szoktuk csinálni hogy totál rövidzárba toljuk és beizzítjuk a pálcát és utánna hegesztünk csak vele mert addigra már ki is száradt.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2021
(#) bbalazs_ válasza Dióda hozzászólására (») Márc 25, 2021 / 1
 
Egy jó asztal (vagy olyan, amit nem sajnálsz), satu, FÉM asztalos szorító (ha bármi műanyag van benne, az elolvad). Kis és nagy drótkefe. Salakverő kalapács.

Amikor a vasat mentem venni, mindig kunyeráltam ilyen 1-10cm körüli leesett darabokat ingyen, azokon lehet gyakorolni.
Ha van flexed, az jó. Drótkorong, 1mm-es vágókorong, csiszolókorong).
És ha flexelsz, akkor valami kötény vagy játszós ruha, mert a fém- és csiszolóanyag-szemcsék soha nem jönnek ki a rendes ruhából. A strandpapucsot is felejtsd el )
Nem tudom, mennyire vagy ügyes az ívfogásban, nekem az okozta a legnagyobb kihívást.
Igen fontos volt, hogy a rutilos pálca végén mennyire áll ki a fém. Ezért csípőfogó is javasolt.
Sima 2-3mm vasat általában 45-50A körül szoktam varrni a 2.5-ös pálcával, az nekem kényelmes.
A pálca az elején túl hosszúnak tűnik, nekem meg remeg a kezem, ilyenkor a másik (kesztyűs) kezeddel megtámaszthatod, megfoghatod kb a felénél. Mindenkinek más a technikája, de ne siess a húzással, szépen lassan ide-oda mozgatva a végét hagyd, hogy beleolvadjon a pálca.
A végén érdemes kicsit várni, a salak egyben lepattintható valami hegyes cuccal oldalról megütve.
Üdv:
egy szintén kezdő (már átálltam TIG-re, csak kerítéshez az drága )
(#) Szárnyas válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
És gondolom közben nagy, ártatlan szemekkel nézett, ahogy a kutyák szoktak. Vagy bűnbánóan. Olyankor nem lehet rájuk haragudni.
(#) Szárnyas válasza Frankye hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Kedves kis jószágok lehetnek, nem találkoztam még velük élőben.

Valamit tudhatnak a kábelgyártók, ha mindenféle rágcsálók harapnak a termékeikre. Legközelebb majd kipróbálom, hogy egy kábeldarabot rögzítek az egérfogóra.
(#) voodoo válasza Dióda hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Dióda és bbalazs!
Köszi a tanácsokat! Mindenképp megfogadom. Fő a biztonság.
(#) SALáta válasza szs hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Forrasztó állomással csinált a dög ugyan ezt.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Mert nincs megfelelő fa. Régen falusi háznál direkt volt valamilyen fatörzs hagyva macskáknak kaparónak. Ez komoly.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Nálunk is van ilyen fa, a terasz egyik oszlopa.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Van fa. Élő is, tönk is. Tanyán lakom
Mégis a bicikligumit, meg a nejem nyári gumiját karmozta a Vöröske.
Szokták persze a többiek a rendes fát, a tönköt, a raklapokat karmozni, de ez "gumicica" lehet
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Nálunk a trombitavirág fás törzse, kérgétől megszabadították, lassan kipusztul.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Márc 25, 2021 / 1
 
Vagy fakerekű a bicó.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Fagumi? Az olyasmi, mint a műanyagüveg?
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Gumifa. Ilyen van.
(#) gyerek67 válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Nyilván ártatlan volt! Állítólag látszott rajta...
És az ártatlanság vélelme, a római jog alapján is ugye....
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Az a növény mérgező pedig.
Az a baj, hogy nem csak kaparják, közeleg az igazi tavasz a szomszéd kandúr macskák bejönnek. Szagjelzést helyeznek el az oszlopon. Még azt a büdöst. Aki ismeri tudja mire gondolok.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2021
(#) Frankye válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Nagyon aranyosak, igen. Viszont mindent (de tényleg mindent!) megrágnak. Viszont kézhez lehet őket szoktatni, akár valami kis macskát/kutyát.
(#) Frankye válasza szs hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Idézet:
„Fagumi? Az olyasmi, mint a műanyagüveg?”

Igen, meg az alu szögvas.
(#) furko válasza Frankye hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Vagy a vasútnál a beton talpfa.
Vagy a műanyag vállfa.
(#) teglascs válasza furko hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
....és a temetőben a műanyag fejfa.
(#) gkari válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Figyelem, az 50`- es években pályaverseny-kerékpár volt fakerekű(faabroncs) - saját szememmel láttam.
(#) kaqkk válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Klíma javítás : nincs áram a gépben . Nézem dugvilla a helyén de 1,5m vezeték hiányzik a klíma és a dugvilla közt ??????? A gazdának van egy oroszlánfejű nyula ......
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
A nyulakkal jó lesz vigyázni!
(#) reloop válasza granpa hozzászólására (») Márc 28, 2021 / 2
 
(#) Gafly hozzászólása Márc 30, 2021 /
 
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Nem is volt sohasem.
30+ éve minden húsvét hétfőn autózom. Még sohasem láttam húsvétkor sem rendőrt, pláne nem szondáztatást.
80km-es úton.
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Akkor józanul nem is merek autóba ülni. Kell hozzá pár korty bátorság.
Következő: »»   3260 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem