Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   255 / 276
(#) mpisti válasza fastaction hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Ok, az 24V-os, de nem WEL. A WEL az teljesen más kinézetre is. A W22 a traconicban volt fellelhető.
(#) Phile80 hozzászólása Márc 10, 2021 / 1
 
Na akkor, az eredeti 80-as évekbeli Osztrák Elresta W-22 24V-os volt a legrosszabb, mert bakelit nyákon van és a réz vezetősávok úgy törnek rajta, mint a ropi, a fólia pedig egy forrasztás után leválik. Aztán volt egy másik osztrák borzalom, kétoldalas nyákon, szinte csak kontakthibás meghibásodás. A 90-es évek elején a budapesti Trakis lemásolta több féle verzióban, felirat nélkül, nagyon sok készült üvegszálas nyákkal, sokan azt hiszik valami házi gyártmány. 1998-ban gyártottak zöld nyákos verziót, szitázott pozíciójelöléssel és feliratokkal, ez a legmegbízhatóbb verzió. Kb 2010-ig szerelték a Trakis Hetra gépekbe (MIG 160-240-300-400). A W-122 42V-os pedig szintén Trakis Hetra gyártmány, ha jól emlékszem valami EWM másolat és a MIG-450 külön tolós gépben volt a kezdetektől kb. 2012-ig. A WEL jelzésű pedig a W10E, W-22, W-122 panelek kisebbre tervezésével, a reléket elhagyva építették úgy, hogy az eredetiekkel kompatibilis legyen, kivéve a W-122-es másolat, mert az is DS121 csatlakozót kapott és többnyire a Weld-Impex gépekben fordul elő.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
(#) fastaction hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
A MIG 3 fázisú gépekben Ganz mágneskapcsoló volt (van) ? A Trakisos gépekre gondolok .Dil 052 esetleg ?
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
(#) Phile80 válasza fastaction hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Igen, vagy DL-K4-10. Sok gépbe került Relpol gyártmány is, ami jobb mint a Ganz.
(#) fastaction válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) fastaction hozzászólása Márc 11, 2021 /
 
Kedves mpisti és Phile80 köszönöm a segítséget ! A panelt most bekötöttem , és szépen működik a hegesztő .
(#) kari142 hozzászólása Márc 12, 2021 /
 
Helló!Az lenne a kérdés,ha a fokozatkapcsoló szorúl vagy olyan nehezen akar átfordulni WD-40 mehet rá?(bele?) Üdv.K
(#) Ge Lee válasza kari142 hozzászólására (») Márc 12, 2021 / 1
 
Felejtsd el. Ha szorul annak mindig oka van, tele van kosszal, és/vagy nincs már benne kenőanyag. Szét kell teljesen szedni, kitisztítani, rugókat golyókat átmosni, újra zsírozni, és közben az érintkezőket is meg tudod nézni, milyen mértékben van a felületük megégve, azokat is meg kell tisztítani.
Összerakás után pedig nem árt csinálni rá egy műanyag kupakot ami megvédi a portól, kosztól.
(#) kari142 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Hát kosz szerintem nem vagy nem sok lehetett benne,mert kontakttisztitóval fujtam közben ment a levegő rá nem sok mindent hozott ki (van hogy beválik)1-2 fokozatban gyengélkedett 3 fázisu gép és meg is lett a hiba de nam a kapcsoló volt( Egy biztositék forrasztása elengedett és csak úgy érintkezett ahogy.
(#) mpisti válasza kari142 hozzászólására (») Márc 12, 2021 / 1
 
Ha kínai kapcsolóról van szó és nem koszos,akkor előfordul hogy megolvadt az érintkezőt emelgető bütyök, és azért szorul. Ebben az esetben csak csere segít. Minden más esetre igaz amit Gee Lee írt. A kontakt tisztító azért nem jó mert feloldja a kapcsoló kenőanyagát, és ha addig szorult, utána annál jobban fog szorulni.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) kari142 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Sajnos én nem merem bevállalni legfeljebb a kivételt ,mennyi ennek a tisztitás ára ha nem kellene hozáá .......? Valaki vállalná? Leghet priv üzenetben is
(#) Ge Lee válasza kari142 hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Legalább egy képet tegyél fel róla, kivitel, érintkezőpárok száma, szerelés (szegecses vagy csavaros), hogy látni lehessen hogy néz ki.
Mert ha nem valami nagyon egyedi, akkor lehet hogy egyszerűbb venni mint tisztogatni. A jófogáson szoktak árulni 6 állású ganz fokozatkapcsolót ilyen 1500Ft körüli árban, annál még a postaköltség is több, én is ott vettem régebben.
(#) kari142 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
4047 a száma ha jól emlékszem 8 fokozatu
ha leszz időm fényképezem
(#) sándor67 hozzászólása Márc 13, 2021 /
 
Sziasztok!
Újra én vagyok a Trakis Hetra Mig 160 co gépemmel. Ma szétszedtem kapcsoló csere miatt. Az a problémám, hogy ez a Kontakta gyártmányú volt benne. Ez bekötésileg csereszabatos az új Ganz kapcsolóval?
(#) sándor67 hozzászólása Márc 13, 2021 /
 
A Ganz ijen.

IMGP7956.JPG
    
(#) mpisti válasza sándor67 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Egyáltalán nem biztos hogy a számozás csereszabatos, de funkcionálisan ugyan az . Ha a régi kapcsoló körbeforog, szemmel is lekövethető a kapcsolási sorrend, hiszen az emelőbütykök mozgása kiválóan látszik. Amikor besüllyed a kapcsolótestbe, akkor zár az adott fokozat. A ganz kapcsolóban nagy eséllyel gyárilag benne vannak a zövidzárak, az eredetiben ezek külön voltak a csavarok alá dugva. Egy ilyen egyszerű kapcsolót bekötni nem lehet kihívás.
(#) sándor67 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Heló! a régiben nem volt rövid zár a Ganzban van egy szigetelt drót átkötés egy helyen, akkor azt most kivegyem?
(#) Phile80 válasza sándor67 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Vedd ki, nem kell semmilyen áthidaló kötés a kapcsolóba. Miután bekötötted, egy induktivitásmérővel ellenőrizd, hogy ha minél nagyobb fokozatba kapcsolsz, annál kisebb lesz az induktivitása a primer tekercsnek. A számozás meg kell hogy egyezzen a régivel, 6037-es kapcsoló, de ha kézzel van ráírva a számozás, akkor nem venném készpénznek.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2021
(#) mpisti válasza sándor67 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Ha van benne külső átkötés, akkor érdemes megnézni hogy belső átkötés nincs-e a kapcsolóban. Szerintem van, ha volt benne külső átkötés. Ezt abból látod meg, ha fellazítod a bekötő csavarokat akkor az érintkező felett egy vékony lemezke van, amit nem tudsz kivenni csak akkor ha a kapcsolót szétszeded, ezt viszont nem ajánlom. Ha minden érintkezőnél csak a leszorító lemezt látod, a vékony lemezkét nem, akkor nincs belső átkötés.
(#) Phile80 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Gyárilag nincs benne semmilyen átkötés, a kapcsoló a két féltekercs közé van téve.
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Akkor valóban nincs. De eszerint te azt is tudod hogy milyen gépben van, én ennek az infónak híján vagyok.
(#) Phile80 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
(#) fastaction hozzászólása Márc 16, 2021 /
 
Jó estét az uraknak ! A hegesztőmet tesztelgetve a következő hibákat találtam . 1.) Kicsit gyenge a gyári 300A - hez képest . 2.) Fröcsköl a 10l / perc Co2 ellenére is . 3./ Dübörgő hangot ad a trafó . Esetleg ideje levenni a diódahidat ?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2021
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Ugy látom nem csak nézni kellett volna a képet, hanem olvasni is a leírtakat.
(#) mpisti válasza fastaction hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
A diódahíddal kellett volna kezdeni a hibakeresést. A "dübörgés"üresjárásban is( amikor nem hegesztesz csak nyomod a pisztolygombot) hallható, vagy csak hegesztés közben? Ha csak hegesztés közben, akkor az attól lehet,hogy valamelyik oszlopon fellazult a tekercs. Ez nem túl szerencsés, mert elég rövid idő alatt leamortizálja a gépet. Emellett üresjárási áram mérésével kellene ellenőrizni hogy a fokozatkapcsoló helyesen van-e bekötve? A legkisebb és a legnagyobb fokozatban nagyjából azonosnak kellene lenni mindhárom fázison az áramfelvételnek. Az áramot a mágneskapcsoló után kell mérni, hogy a segédtrafó és ventilátor árama ne zavarjon be. Aztán üresjárási feszültséget is kellene mérni minden fokozatban. Ennek egyenletesen kellene emelkednie, ahogy a fokozatokat egyre feljebb kapcsolod. Természetesen a DC oldalon kell mérni, nem a trafón.
(#) fastaction válasza mpisti hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Szia! Köszönöm , hogy szánsz rám időt ! Üresjáratban nem ad hangot a trafó . A feszültség fokozatosan emelkedik , ahogy kapcsolom a fokozatokat . Áramot fogok mérni , mert , bár gyenge a hálózatom , de ötös fokozaton (7 van) 10 perc hegesztés után leveri a 25A-es biztosítékot . Csak kettőt mindig . Gyanús , hogy nem hármat . A zörgés nem tekercshang , hanem , mintha a lemezt rángatná a mágneses mező . Mérek , akkor !
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2021
(#) kari142 hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Helló! A fokozatkapcsoló tönkrement és egy igeje már áll nem találok hozzá ,de ha lehet átköttetném két kétállásura mint a profi mig-nél..... valaki elvállalná ??
(#) sándor67 hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
Sziasztok!
Hány Amperesek lehetnek ezek a diódák?
(#) marcellus96 hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy MM253 típusú CO hegesztőgépem. A 10 fokozatú kapcsolója ment tönkre. Koncar GN20-7226U a típusa a kapcsolónak. Ez a típus nehezen beszerezhető. Esetleg van valakinek ötlete, hogy milyen kapcsolóval lehetne helyettesíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) publutyka hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
Szép jó napot mindenkinek.

Van egy Güde 192/6k co hegesztőm.Az vele a gondom,hogy a tolómotor fordulatát nem tudom szabályozni.Fokozatot kapcsolok akkor változik a motor fordulata, egyébként hiába forgatom a potméter gombot nincsen változás.A hegesztő úgy néz ki hogy új a burkolatot kellett kikalapálni.
Potmétert cseréltem mert le volt törve a tengely.Segítségeteket szeretném kérni a javításban vagy a hiba megtalálásában. Küldök képet a panelról.
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2021
Következő: »»   255 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem