Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   485 / 570
(#) VIM válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A kerámia lapka is lyukas, van rajta átmenő furat? A kerámia lapka nem kettő darabból van?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
(#) VIM válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A házban lévő tömítés az teljesen hibás, rosszul rakták össze. Nem csoda hogy átereszt. Ha sikerül visszaigazítanod a helyére, nincs annyira elnyomorodva a tömítés akkor az összerakási sorrendet betartva a kengyelt tedd rá utóljára (ha tudod).
(#) Studioworks válasza VIM hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A kerámia lap az érintkezős résszel van egyberakva, de átmenő lyuk nincs rajta.

Hát ez úgy van hogy:

Legalsó az a fekete "burkolat" a gumigyűrűvel, ami rosszul volt beszerelve 3 ból 2 nyomásérzékelőnel,mert azóta szétszedtem a másikat is amit cseréltem,még egy van a kazánban.(de gondolom annál is az a hiba)
Aztán arra megy rá ez a kerámia lapos "nyák-érintkezős cucc ami lezár ott mindent.
Arra megy rá a kerámia lap amiben egy kis mélyedés van a rugós résznek hogy el ne mozduljon gondolom.
Aztán jön a rugóra a szoritó aluminium.Na ez elég macerás feladat volt

Jah és visszatettem a tömítést és láss csodát nem tudok atfújni rajta
Jah és még a szerelő azt mondta ezeket nem lehet szétszedni. Aztán mégis
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
(#) cs75 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Köszi! Hogy kell hozzáfogni,és melyik az pontosan? Hülye vagyok hozzá.
(#) VIM válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Profi vagy! Bíztam benne, hogy meg tudod oldani ezt a kis problémát, meg abban is, hogy ha ez a nyomásérzékelő szétszedhető akkor ki fog derülni a hiányossága is ami nem lehet olyan komoly, hogy ne lehessen sk. megjavítani. (Először azt gondoltam, hogy fordítva rakták össze)
(#) VIM válasza cs75 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Ha ehhez a 23. oldalon még magyarázkodni kellene akkor inkább ne nyúlj hozzá, mert ha eltörsz valamit akkor sokkal többe fog kerülni a javítás.
(#) cs75 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Köszi! Ez ugye nem a sarokszeleppel függ össze?
(#) VIM válasza cs75 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Milyen sarok szeleppel kellene összefüggenie? Talán a sarokszelep után vannak a további víz vételezési helyek? Hogy kerül a meleg víz körbe sarok szelep, egyáltalán elzáró?
(#) csocsoszan hozzászólása Ápr 7, 2021 /
 
Sziasztok! Tudnátok ajánlani gázkonvektor szerelőt Budapesten? (FÉG) Köszönöm!
(#) apeape hozzászólása Ápr 11, 2021 /
 
A beteg azonosítója : SAUINER DUVAL SEMIA. A menyemé ez a cirkó ,tőlem 40 Km.-re. Húsvétkor cseréltem benne vezérlőpanelt , a tápegysége nyiffant ki. Rögtön működött is , csak kevés a használati víz hőfoka.
Beállítottam a panelon a parancsolt értékeket, de már kevés volt a mosogatáskor a vízhőfoka , a láng nagysága is elég nagy volt, tehát volt bőven teljesítmény.
Csak nagy volt a nyüzsgés , mint a disznóvágáskor és már jól felfűtötték a radiátorokat és így nem tudtuk nézni cső hőfokát. Csak már mikor hazaértem ugrott be, hogy közvetlen a kazánnál kellet volna megnézni a hőfokot , de már a burkolat is fenn volt.
Azóta telefonon eljutottunk oda , hogy vagy félig vált vagy teljesen halott a váltószelep.
A hiba oka , nem vált át a váltószelep, mert a víz egy része elmegy a radiátorok felé. Egyelőre tudja így használni, de szeretnék a végére járni és lehetőleg felkészülten érkezni. Mivel csak képet látok róla - amolyan halott kémlelés volt eddig, fogd meg csövet, milyen meleg ,stb. három vezetéket látok, gondolom 230 VAC lehet, de ez sem biztos.
Röviden azt kérdem tőletek :
mi az működési elv
mi adja a fogásirányt
van-e végálláskapcsoló
mennyi ideig megy ki a fesz ,alapállása biztosan feszmentes
mik a szokásos hibaokok , nem csak elektromos hibák
az új szelep ára 50,000 Ft
Ha 10 nap múlva olvassátok , akkor is még aktuális a válaszokat megköszönöm.
(#) mugab válasza apeape hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Ha nem vált át teljesen, akkor vagy szorul, vagy hordalék miatt nem zár.
Szétszedés, tisztítás, szilikonzsírzás a legalapvetőbbek, az összes többi ok jóval kisebb valószínűségű.
(#) apeape válasza mugab hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Köszönöm mugab, ha valóban csak tisztítás és zsírzás , akkor menni fog.
(#) LG009 hozzászólása Ápr 13, 2021 /
 
Üdv Szakértők!

Az alábbi probléma megoldásához szeretnék segítséget:

5 éve épített komplett fűtési rendszer Bosch Condens 5000 WT beépített víztartályos kazánnal rendetlenkedik. Szakember 2 éve nézett rá - hibát nem talált - gyorsan végzett. Jelenlegi problémám: lakásban lévő bármely csap teljes meleg állásban "köp" egyet nagy nyomáson és utána csak csurog lassan. Folyatás közben kis mértékben lüktet a nyomás vagy talán levegőbuborék távozik. Hidegvíz nyomása csapon át normális. Fűtési kör tökéletesen működik, kazán kijelzőn nyomás normális és tartományban marad.

Mi lehet a probléma, mit nézzek át?
Házilag tudom orvosolni?
(#) VIM válasza LG009 hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Szia! Talán a magnézium anód rúd elfogyott ennyi idő alatt amit 2 évente cserélni kellene, főleg ha rohamosan fogy, mert a zománcozás fogja látni a kárát azután meg lyuk lesz rajta (a tartályon).
(#) LG009 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Köszönöm VIM!

Kitekerem, ránézek...
(#) isandor hozzászólása Ápr 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Quadriga/Ariston 15RFFI kazánnal lenne problémám. A kazán elindulásakor (kiszellőztetés és begyújtás után) a kazánkörben lévő víz felmelegedésekor kattogó hang hallatszik. Oda jutottam, hogy valószínűleg a kazánban lévő tágulási tartályból szökhetett meg a levegő és a víz felmelegedésekor a tágulás okozza ezt a hangot. Leengedve a kazánkörből valamennyi vizet (0.9 bar nyomásnál) a kattogás jelentősen csökkent (ilyenkor egyébként a víz felmelegedésekor ~1.5 bar nyomást mutat a kazán nyomásmérője).
Ebből gondolom, hogy a tágulási tartályból fogyhatott el a levegő. Megvan a tartály és látom rajta a szelepet, de nem találtam leírást arról, hogy hogyan is kellene jól feltölteni.
Olvasgattam ezt a fórumot, de a tágulási tartállyal kapcsolatos tanácsok - ahogy megértettem - a fűtőkörbe épített tágulási tartály alapnyomását taglalják, a kazánkörét nem.

Szóval az első kérdés, hogy jó-e a diagnózisom. Ha nem, akkor mi lehet a probléma oka?
Ha levegőt kell tölteni a kazán tágulási tartályába, akkor mennyit? Mi a sorrend?
Az automata légtelenítő vízköves, szóval elképzelhető ott mehet el a víz, ami miatt rendszeresen (3-4 hetente) utána kell tölteni. Ezt nyilván kitakarítom, mielőtt elkezdenék pumpálni.

Előre is köszi minden segítséget.
(#) niedziela válasza isandor hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Tágulásin nyomd meg a szelepet, ha prüszköl némi vizet, akkor a membrán kiszakadt. (tágulási csere)
Ha száraz levegő jön, akkor engedd le a kazánból a vizet, a tágulási tartály nyomása 1bar - 1.1bar
ahogy pumpálod, közben a vizet ereszd le.
Ha meg van akkor a kazán nyomása 1.1bar - 1.2bar legyen.
(#) isandor hozzászólása Ápr 18, 2021 /
 
Köszi szépen!
(#) isandor válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Köszi szépen. Meg is csináltam, de sajnos nem segített. A tágulási tartályból nem szivárgott semmi a szelepet benyomva, szóval az rendben van.
Feltöltöttem 1bar-ra, előtte leeresztettem a vizet a kazánból. Ezt követően feltöltöttem a kazánt 1.5 bar-ra vízzel.
Beindítva a kazánt újra hallatszik a hang. Kazán hangja
Mi lehet ez?

Előre is köszi.
(#) isandor válasza isandor hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
11 mp-nél gyújt a kazán, aztán kb 26 mp-nél kezdődik a kattogó hang. Amúgy az automata légtelenítőt nem tudtam szétszedni (nem akartam csőfogóval nekiesni a műanyag háznak).
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2021
(#) niedziela válasza isandor hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Nem a turbó ventilátor, vagy a keringető zörög ?
(#) isandor válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Nem hinném, mert ha jól gondolom, akkor ugyanaz a ventilátor csinálja a szellőztetést is és akkor nem zörög. A keringtető is megy akkor is, ha épp nincs fűtés, amikor melegvizet csinál a kazán. (Ugye ilyenkor felfűti a vizet és ha a HMV tartályban nem tudja az összes hőt leadni, akkor keringtet anélkül, hogy begyújtana. Ilyenkor sem hallatszik a kattogó hang. Nyilván nem folyamatosan megy a keringtető.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2021
(#) isandor válasza isandor hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Amikor begyújt a kazán még pár mp-ig nem hallatszik, aztán elkezdődik. Nem tudom, mennyire jött vissza a felvételen, de kicsit olyan a hang, mint amikor a tűzhelyen vizet forralok és a buborékok kialakulnak a fazék alján. Csak itt persze a kazán lemez alkatrészei felerősítik a hangot.
Persze lehet, hogy félreértelmezem a dolgokat.
(#) szerviz válasza isandor hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Ez a hőcserélőben lerakódott vízkő, vasiszap hangja.
Megoldás a hőcserélő savazása, de csak kiszerelt állapotban, savszivattyúval kazántisztító vegyszerrel!
Azért is ki kell szerelni a kazántestet, mert kívülről is gyalázatosan le tud dugulni, azt csak így lehet tisztítani.........vagy így se.
Persze, tudom, vannak Mekkmesterek, akik porszívóval, drótkefével, sőt, fűrészlappal böködik a hőcserélőt.
Vagy ha ki is veszik a kazántestet, akkor vízkőoldóval, ecetsavval lögybölik, ami persze semmit se ér.
És a még rosszabb, amikor van a szakinak vegyszerszivattyúja, de nem meri vagy lusta szétszedni a kazánt, ezért megbontja a fűtéscsöveket, ott csatlakozik és megsavazza a kazánt a falon.
És még annyit, hogy aszíved mélyén készülj egy kazántest cserére.
(#) isandor válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Köszi szépen. Valahol mélyen éreztem, hogy erről lehet szó. Nyilván szerelőt kell hozzá hívni, nekem nincsenek meg az eszközeim, hogy kitakarítsam (múlt héten már próbálkoztam, de borzasztó nehéz elérni).
Ezt a szezont még (vagy legalábbis a fűtési részét) jó volna, ha kibírná, mert egyébként hőszivattyúra lesz cserélve. Szóval kazántest-cserét elkerülném (gondolom az zsebbenyúlós).
Amíg meg nem jön a szaki, addig lehet így használni?
(#) szerviz válasza isandor hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Próbáld meg a kazán teljesítményét kisebbre állítani, akkor azt a hőmennyiséget el tudja vinni a hőcserélő.
Ezt be lehetne állítani a gázszelepen vagy a készülék menüjében (nem tudom, mi a készüléked típusa) de nem szeretek hozzá nem értőknek iránymutatást adni.
Ezért próbáld meg a kazán gázelzáró csapját óvatosan zárni, miközben figyeled a lángnagyságot és a kazán hangját. Jó esetben megtalálsz egy kisebb hőterhelést (lángnagyságot) ahol még jó a kazán gyújtása és fűteni is tud, de már elhallgat a hőcserélő.
Ezzel kihúzod tavaszig......
(#) isandor válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Leszedtem a tűztér elejét, hogy megnézzem, hogy néz ki a hőcserélő. Ilyen szürkésfehér porréteggel van bevonva. Nem nyúltam hozzá - majd a szerelő - viszont miután visszatettem és újra elindítottam a kazánt, jelentősen csökkent (szinte megszűnt) a hang. Jövő hétig ki kellene, hogy bírja. Amúgy Quadriga 15RFFI. Az elején van egy tárcsa, ami most max-on áll. Azt lehet lejjebb venni. Majd azzal kísérletezem.
Köszi szépen!
(#) Tatta hozzászólása Ápr 20, 2021 /
 
Tisztelt Fórumozók. Az alábbi probléma miatt szeretnék Hozzátok segítségért fordulni. Adott egy Bosch Condens 3000 W kombi kazán, kettő darab Computherm Q7 szobatermosztáttal. Az egyik a padlófűtéshez, a másik a szobai radiátorokhoz. A probléma az, hogy a szobai termosztát, kézi üzemmódban (még nem jutottam el addig, hogy a napi rutint beprogramozzam) ha az elért beállított hőmérsékletet után kikapcsol, majd ha hül a szoba hőmérséklete és újra be kellene indítania a fűtést, akkor csak kattan egyet, piktogrammal kijelzi, hogy megy a fűtés, de a radiátoros körön lévő motoros váltószelep (ESBA MBA100) nem nyit ki. Ekkor ha kézzel leviszem a hőmérsékletet a termosztáton (az ismét kattan, eltűnik a fűtés piktogramm), majd ismét felvidve a hőmérsékletet (újabb kattanás, hogy indul a fűtés) kinyit a motoros szelep. Van úgy, hogy ezzel a hőmérséklet fel-le állogatással is csak 3.-4.alkalommal sikerül a szelepet nyittatni. (A padlófűtés kör, szintén kézi üzemmódban, jól működik.) Érdeklődni szeretnék, hogy van e valakinek ötlete, hol lehet a hiba. Előre is köszönöm.
(#) JZoli válasza Tatta hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
A vevője minden alkalommal jelzi a bekapcsolást? Mert lehet, hogy bizonytalan a vétel, vagy merül benne az elem, és gyengébben sugározza a bekapcsolójelet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2021
(#) Tatta válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Elnézést a tudatlanságomért, de sajnos nem tudom elsőre, hogy hol keressem a vevőt. Ez egy kétvezetékes fali termosztát, létezik külön vevője? Már a kezdetek óta így viselkedik ez a radiátoros kör., ezért nem gondoltam elem gondra. A két termosztát vezetéke belemegy egy kapcsolódobozba (Term5 és Term6 bekötésbe), majd egy kimenő vezeték (COM és NO bekötésről) megy a kazánba. Ugyan ebbe a kapcsolódobozba vannak a két kör mototos szelepei is bekötve.
Következő: »»   485 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem