Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   884 / 967
(#) sargarigo válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Nekem szirupostul pár perc volt a rekordom! Levegő bennt tart, aztán jól begyakorolt előre megtervezett mozduklatokkal ment a csomagolás. Csak a szemetet kellett sűrűn levinni, mert az aztán borzasztó büdös volt
(#) Kovidivi válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Olyan videót láttam, mikor az apuka a popsitörlést öklendezéssel tudta csak elvégezni Aztán takaríthatott maga után is
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Ószegény! Az ilyen vagy megszokik, vagy megszökik
(#) antikzsolt válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Én ma sikeresen elhánytam magam. Nemigazán volt jó ötlet sok sütit ennem. Fel volt keveredve a gyomrom. De hát a gyerek tömte befelé nekem. Aztán egy sima peluscser jó ok mondom nekiugrunk csak pisi, aham kibontáskor a meglepetés megjött aztán a szagtól kijött a süti
Első róka jó pár kicserélt pelus után. Sosem voltam kényes rá.
(#) Macsek71 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Hasonló cipőben járok én is... Próbálom lazán, viccesen felfogni, de ...

Jópár évig dolgoztam egy szennyvíz kezelő telepen. Ott "megtanulja" az ember "kikapcsolni" az orrát. Most meg rágom a kefét, hogy a régi beidegződés, vagy az új vírus hatásaként nem érzem az elkészült ebéd illatát ...
(#) granpa válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 / 1
 
Vagy az is lehet, hogy már ebéd sincs.
(#) Egri Frédi hozzászólása Ápr 6, 2021 1 /
 
Nem annyira vicces és mókás, de ...
Kezdődött a dolog az AIDS vírussal, aztán jött a madárinfulenza meg a SARS kórság. Az Ebola csak hab a tetején az eddigieknek. Most itt a Covid. És állítólag - a NET -en olvastam - a Sínai-félsziget és környékén van valami hasonló vírus, ami a denevérekről terjedt át az emberekre. Szerencsére lassabban fertőz viszont 50% körüli az elhullás a fertőzöttek körében.

Tényleg megérett az emberiség a pusztulásra ???
(#) dokidoki válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Az első kettő percig kell kibírni: 2017-ben még így gondolták... hoppá ez sem vicces.
(#) Remci válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
És mondja valaki hogy nem megrendezett...
(#) dokidoki válasza Remci hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Igen, ... ebben a nagy démonkráciában ez a gondolat büntetendő. Ez a vicc.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 6, 2021
 
Egyrészt a topic címe, hogy "Vicces - mókás történetek". Az utóbbi hozzászólások viszont sem nem viccesek, sem nem mókásak.
Másrészt a fejlécben kiemelten is szerepel, hogy a politikai jellegű hozzászólásokat, vicceket kérjük mellőzni!
(#) lazsi válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 3
 
Számomra összeállt a kép:
Bill Gates egy semmitmondó cégből milliárdos lett. Miért? Mert tudta, hogy mit kell tennie...
A videó szerint Bill Gates már 2017-ben (két évvel előre) figyelmeztetett a COVID-ra. Miért? Mert tudta, hogy jön...

Egyértelmű, hogy Bill Gatesnek van egy működő időgépe!
(#) granpa válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
A. "Mert jőni fog, ha jőni kell", ez a logika (mert okos).
B. Benne van a "buliban" (mert profitorientált).
(#) sany válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Idézet:
„Bill Gates egy semmitmondó cégből milliárdos lett. Miért? Mert tudta, hogy mit kell tennie...”


Ezt már sokan tudják/tudták.
(#) Bakman válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 1
 
Nincs időgépe. nevezett úr sokkal előrelátóbb minthogy ilyenekkel foglalkozzon.

BG.png
    
(#) Hp41C válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 1
 
Az jön ki a feltételezésből, hogy az időgépnek is több verziója lehetett....
- 640 kByte memória mindenre elegendő.
- 32 Mbyte merem lemezen minden DOS program elfér.
- A Windows 95 nem tartalmaz hibákat.
- A FAT12 akarom mondani FAT16 pontosabban a FAT32 a legmodernebb fájlrendszer.
- A névben levő NT a new technology -t jelenti (Windows NT)
- Ha a General Motors úgy fejlődött volna, mint a számítástechnika, ma huszonöt dolláros autókat vezetnénk, melyek 1000 mérföldet tennének meg egy gallon benzinnel.
- Nincsen egyetlen Microsoft programban sem olyan hiba, amit a felhasználók nagyobb része ki akarna javíttatni.

Úgy látom, az újabb verzió jobban működik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) Pethical válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 2
 
Itt jön képbe az üzleti véna. Látta ő, hogy 2021-ben 32GByte ram lesz egy laptopba és több magos processzor, de, ha egyből erre ment volna rá, akkor sok lépcsőt kihagyott volna, amit egyrészt az akkori társadalom nem tudott volna még elfogadni, másrészt így ciklikusan tudott pénzt csinálni. Tudta ő, hogy nem lesz elég a 640, de mindenki elhitte, ezért meg is vették, hogy ez örökre jó lesz, aztán nem lett elég, jöhetett a következő adag a piacra...
(#) tbarath hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Bill Gates azt mondja, hogy a 640k-st sose mondta. Mondott sok marhaságot, de ezt pont nem, ilyet nem mondana egy ember, aki számítógépekkel foglalkozik. Valami ilyesmi rémlik erről.
(#) Joe_001 válasza sany hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Úgy könnyű, hogy Op rendszert is lopunk, (DOS), aztán a pert úgy szüntetjük meg , hogy a haszonból megvásároljuk a minket beperelő céget...
(Az IBM-re gondolok.)
(#) Egri Frédi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Szomorú, de ez így igaz ...
Vagy ott a Netscape Navigátor esete. Szó nélkül beépítették - más néven, kicsit átpofásítva - majd a pert úgy oldották meg, hogy felvásárolták az ötletadó céget. Vagy a DoubleSpace, ami Drivespace néven futott tovább ...
(#) Pethical válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 7, 2021 / 1
 
A Netscape Navigator esete nem tudom hogy jön képbe. Az AOL vásárolta fel, aztán ketté vált a fejlesztése Netscapere és Firefoxra, végül az utóbbi maradt fenn, amit ugyebár a Mozilla fejleszt és nyílt forrású.
A DOS-t sem lopták, a QDOS forráskódját és jogait vették meg, és sem a fejlesztő céget sem az IBM-et nem vásárolták fel.
Természetesen voltak és lesznek is perek az életükben és nem mondom, hogy mindig a lehető legkedvesebb módon jártak el, de ez a haladás ára. Az, meg, hogy Bill Gates lopásból szerezte a pénzét úgy gondolom, hogy csak azért terjedt el, mert nagyon sokan irigylik tőle.
(#) Egri Frédi válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Én nem íregylek tőle semmit. Az érdemei elévülhetetlenek ! Az meg hogy kitalálta hogyan lehet elérni/megcímezni egy 8 bites processzorral 1024kB -ot az a tökély volt a maga korában. Pár év múlva meg a haladás megakasztója. 64 kB -os "lapokon" lehetett programokat írni, amit Assembly -ben "teleírni" szinte képtelenség. Ehhez képest a 640 kB memória irdatlan méret - és ezen valóban elfér mindem.
(#) nedudgi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
A processzor külső adat/cím busza voltak nyolc bit széles, a belsejében valamivel szélesebb volt. Bill barátunk még hátulgombolós volt, amikor ez már régen működött.
(#) Pethical válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2021 / 1
 
A 8086-os és a 8088-as címbusza 20 bites volt, nem 8. A 8088 esetén volt 8 bites a külső adatbusz, 8086 esetén 16. És ez valóban nem Bill érdeme, hanem az Intelé.
(#) nedudgi válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Így pontos a válasz.
(#) sonajkniz válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 7, 2021 / 2
 
Idézet:
„nem lesz elég a 640, de mindenki elhitte, ezért meg is vették, hogy ez örökre jó lesz, aztán nem lett elég”

Addig volt elég, amíg igazi PROGRAMOZÓK írták a programokat, nem pedig gyorstalpalót végzett informatikusok.
Sajna előbbiek törvényszerűen kihaltak, mert ebben a rohanó világban semmire nincs idő.
(#) sany válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Kitalálta, de Neumann János nem fekteti le a digitális számítógép építéséhez nélkülözhetetlen alapelveit, nem lenne neki szerintem ilyen kis házikója és nem tudná minden hétvégén lenyírni a füvet a hétvégi háza előtt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2021

házikó.jpg
    
(#) tbarath válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Ez kb. az a siránkozás, mint hogy ma mindent pár évre gyártanak, nincs alkatrész, és ha valami elromlik akkor az gazdasági totálkár. Pedig csak meg kell nézni mondjuk egy legolcsóbb Miele, vagy egy legolcsóbb noname mosógép árát.
Programból is ez van, ahol igazán számít, ott beleteszik az erőforrást, mert máshogy nem megy. De ha ilyen emberekkel és ilyen minőségben akárnál megiratni egy random PC programot, akkor sokkal többe kerülne, mint X GB RAM.
(#) lazsi válasza sany hozzászólására (») Ápr 7, 2021 / 1
 
Idézet:
„... és nem tudná minden hétvégén lenyírni a füvet a hétvégi háza előtt.”

Szegénynek nem telik egy robot-fűnyíróra? Vagy windows-os robot-fűnyírókat vett, és a fele frissít, a másik fele meg a bokrok között várja az újraindítást...
(#) sany válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Nem tudom, hogy ő nyírja-e.
Következő: »»   884 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem