Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   159 / 181
(#) awex válasza gépromboló hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Gondolom igazad van, mert időnként magától megjavul. működik, ahogy kell. Majd összerakom és megint hibát produkál.....
(#) sanchomuzax válasza gépromboló hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Megérkezett a cseh fogaskerék. Tökéletes. Elsőre a K511S-ben cseréltem, mert abban a korábban valaki által lemezzel gyűrűzött kezdett szarakodni. A tengelyt is fogta és megszorította valamivel, hogy ne csússzon, emiatt olyan, mintha ragasztós lenne. Kókler munka. Mindenesetre ráment az új és szépen patent.
(#) gépromboló válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Szuper! Csak mostmár ha fent van, ne igazgasd és főleg ne szedd le! Ez pont az, amit én is vettem, emlékszem a kupakra, mint csomagolásra.
(#) sanchomuzax válasza gépromboló hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Rendben!
(#) jfeher hozzászólása Márc 30, 2021 /
 
Van nekem egy régi Sanyo M2502U magnóm. Gondoltam rendbe hozom. Szétszedtem, a házát kimostam, újra szíjaztam, összeraktam. Legnagyobb meglepetésemre egy kanyi hang se jön ki belőle. Szépen húzza a szalagot, tekeri oda-vissza, számláló is forog, de hang egy szál se. A deprez műszere mondjuk felugrik 0-ra. Van valakinek ötlete, mi lehet a gond? Előtte szólt. Köszönöm.
(#) CHZ válasza jfeher hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Felvételiátkapcsolót tisztítsd ki, műszer kiakadását általában ez okozza.
(#) gépromboló hozzászólása Ápr 2, 2021 /
 
Sziasztok, nem deck, csak walkman, de a lényeg, hogy szerintem meglehetősen halk. Lehet annak az okoskodásomnak valami létjogosultsága, hogy a félig-meddig kifolyt, talán kiszáradt kimenőkondik okozzák a hangerőveszteséget?
Amúgy szép hangja van, basszus is van rendesen, csak hát halkabb, mint azt reméltem egy ilyen kaliberű készüléktől. WM-EX50-ről van szó. Ja, és a mélykiemelés (akarom mondani extra bassz) nem okoz egyik állásában sem értékelhető mélykiemelést. Próbáltam egy Sennheiser agybadugóssal, meg két fejessel, egyikkel sem vettem észre szinte semmit, kivéve, hogy az X-bass bekapcsolása után erősebb a suhogás (ami minden, csak nem mélyhang )
(#) sanchomuzax válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Ha basszusa van, akkor nem a kimenő elkó folyt ki. De ettől még lehet elkó fáradása.

Lehet az oka az is, hogy nagyimpedanciás a fejhallgatód. Kisebb impedanciákra vannak ezek tervezve.
(#) gépromboló válasza sanchomuzax hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Köszi a választ, ezért írtam, hogy Sennheiserrel is próbáltam, mert az egy kisimpedanciás agybadugós és nem voltam elragadtatva az eredménytől. A WM-24-es öreg jószágom jópár decibelt ráver erre a csodaszerszámra. Lehet, hogy ezeken már le van korlátozva a hangerő, nehogy megsüketüljön a szerencsétlen zeneélvező?
(#) Saggitarius válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Talaltam egy service manualt, ha minden igaz az IC303 lesz a bibis. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2021

Sony.jpg
    
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Keresgéltem görgőket hifihez, szerintetek jók lesznek?

Ehhez találtam hasonlókat, de nem vagyok biztos hogy ezek lennének amire nekem szükségem van:

Saját Hifim görgője https://kepkuldes.com/image/Q5O83P

Ezeket találtam:
https://www.jofogas.hu/pest/Revox_b_710_kazettas_magno_deck_nyomogo...25.htm
https://shop.euras.com/artikelsuche_ma.php?apage=1&g7=3114768N&...%C5%91
Ide keresőbe csak írjátok be hogy nyomogörgő https://www.arwill.hu/

Ha minden igaz ez van nekem de csak sajnos külföldön van:
https://www.turntableneedles.com/Cassette_Tape_Player_Pinch_Roller_...-Black

Millenium MN 9644 Hifi-ről van szó.

Javíttatáson volt több honnapig, de sajnos nem találtak hozzá görgőt semmilyen alkatrészt a többi részeihez sem.


Ha érdekel hogy néz ki külsőleg akkor megtekinthető itt:
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Millenium_MN9644_Hifi_torony_CD_...37.htm
(#) gépromboló válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Köszi, a manualt én is megtaláltam, gondolod, hogy ez az IC a felelős mindkét hibáért?A halkságért, meg az Xbass hibájáért is? Nekem eszembe se jutott ezt az IC-t okolni.
Ha ő a ludas, akkor a kérdés az, hogy lehet-e kapni és főleg megéri-e kicserélni? Meg az elektrolitokat/tantálokat.
(#) sanchomuzax válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 5, 2021 / 1
 
Vedd ki és mérd meg a görgőt és annak tengelyét is. Ez a kettő együtt már megkönnyíti a döntést, hogy melyik is jó Neked.
(#) jfeher válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 1
 
Köszönöm! Most már van hang, műszer is jó. Egy-két poti kontakthibás volt, vacakoltam vele rendesen. Jelenleg gondom a hangerő-szabályozással van. 10-es osztású a skála, de ha már egyesre húzom, olyan hangerővel bömböl, hogy leröpül a hajam. Van egy kimeneti jelszintet szabályozó potméter, de hiába tekergetem. Van valakinek ötlete?
(Sanyo M2502U; Magnósok évkönyve 1980, 257. oldal)
(Fel szabad töltenem? Mi itt az etikett?)
(#) gépromboló válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Az a hangerőpoti durván kontakthibás, próbáld meg WD40-nel megoldani a gondot. Ha nem megy, akkor még van egy esély arra, hogy az egyik lába vált el (amelyik a testre csatlakozik), ez esetben forraszd újra mindhárom lábát. Ha ez sem segít, akkor csere. Cserénél figyelj oda, hogy mit veszel, a rajzán nem szerepel, hogy logaritmikus-e, vagy lineáris, így valószínű, hogy az utóbbi. Az a legbiztosabb, ha megnézed, hátha írja rajta.
(#) jfeher válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Köszönöm a tippeket. Nagyjából helyre állt a rend, bár egy ponton túl, egy bizonyos hangerő felett gerjed, olyan a hangja, mint egy vuvuzelának. Elég idegtépő. Erre van valami ötletetek?
(#) gépromboló válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Ötletekben jó vagyok! Az én tippem, hogy van valahol egy kiszáradt kondi, ami anno megakadályozta a gerjedést. Másik tipp: szakadt a hangszóró pereme. Fülesen próbáltad hallgatni? Ha ott jó, akkor a hangszóró lesz a ludas.
(#) Udvari Zsombor válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Egy szakadt peremű hangszóró még nem okozna torzításos jelenséget, legfeljebb zizeghet vagy valami ilyesmi... Az inkább lehet, hogy az elektronika nyűgje, bár ha elég régi a készülék, akkor a fejhallgató kimenet érintkezőit is kellhet ellenőrizni, ugyanis az sorban van a hangszóró és az elektronika között...
(#) CHZ válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 8, 2021 / 1
 
Gerjedést általában a felvételi átkapcsoló okozza.
(#) jfeher válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
A pikoló ez esetben CHZ-t illeti!
Már csak két hibája van, amit jó lenne megoldanom:
- az auto stop nem működik
- a szalag elejét kissé húzza (talán a végét is)
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) CHZ válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 8, 2021 / 2
 
Szíj, nyomógörgő csere és ki fog kapcsolni.
(#) jfeher válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Szíjcsere megvolt. Akkor jöhet a nyomógörgő.
(#) CHZ válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Igen, nincs elég ereje, nem feszíti meg a szalagot eléggé a végén, ezért nem kapcsol ki.
Nyávogása is megszűnik.
(#) Tomi94 válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Végső esetben, ha nem találsz hozzá megfelelő méretet - bár szerintem szabványszerű kialakítású - 1000-es polírpapírral fel is csiszolható. Vagy akár egy alaposabb alkoholos vattás dörzsölés is segíthet rajta. Ha jól rémlik, milyen görgő van benne, azokkal nem szokott mélységében anyaghiba (kiszáradás) lenni, csak a felület fényesedik ki. Nyilván egy háromfejes-kétgörgős gépnél nem javasolt módszer, de ebben a kategóriában simán beválhat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) sanchomuzax válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
A gumigörgők alkoholizálása tovább szárítja az amúgy is öreg görgőket. Azaz még keményebb lesz. Én cserélném.
(#) CHZ válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 / 1
 
Jobb megoldás, NIVEA krémmel puhítani, majd fúrógépbe fogatva felcsiszolni a felületét.
Sok esetben eredményes lehet, de legjobb cserélni.
(#) jfeher válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Lemértem, az átmérője 12,5mm lett. Gondolom akkor a 13mm-es kell. Létezik, hogy fél mm-t kopott/zsugorodott?
(#) CHZ válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Átmérő nem lényeg ennyire pontosan, tengely átmérője és a görgő magassága fontosabb.
(#) Tomi94 válasza sanchomuzax hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Vannak olyan gyártmányok, amik tényleg képesek még rosszabbul kinézni egy alkoholos takarítást követően (fényes, kemény, nulla tapadással). De a klasszikus gumi anyagnál sose tapasztaltam ezt, csak az újabb kori, ki tudja mivel adalékolt verzióknál. Ott tényleg nincs más, mint a csere.
(#) jfeher válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Meg fogom próbálni a csiszolást, már csak kíváncsiságból is. Nedves csiszolást javasoltok?
Következő: »»   159 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem