Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   163 / 208
(#) Thomas10100 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Furcsa hogy a kondenzátorral párhuzamos 31GF6 TO220as dióda nem zárlatos, vagy cseréljem mérés nélkül?
Illetve kék 220pf 3kV kerámia kondi jó lesz a felrobbant helyett?


Igen a Fan7530 ic 7es 8as lába rövidzárban van, illetve a környező összes KDS184 smd dupladióda.
Ellenállás nem szakadt, bár 0,0ohm furcsa, elvileg 1ohm a panelen lévő és 5Wos
Kds184 helyett a BAV70 betehető? Bav70 4ns,kds184 1,6ns ennyi belefér?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2021
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Letöltöttem a tápegység száma szerinti rajzot, ez jó. Itt az ellenállás is jól van 0,1ohm 5W.
A másik nem stimmelt,több alkatrészben sem.
(#) deebo válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Nincs ebben semmi furcsa, ott maga a kondenzátor okozhatta a problémát. Ha valami rövidzárba megy, akkor a vele párhuzamos alkatrész lényegében védve van bármiféle áramtól, ráadásul ha üzemel a PFC, akkor azon a didódán nem folyik áram.

A 3kV kondi természetesen jó a másik helyett, ami a dupla diódát illetti, valószínűleg az is jó lesz, ellenkező esetben a FET a kelleténél jobban fog melegedni (nem hinném, gate meghajtó áramkörökbe 1N4148-at szoktak tenni az esetek 95%-ban, ráadásol a KDS-nél 4ns a max, szóval annyira nem feltétlenül kell komolyan venni az 1.6ns-et).

A jó alkatrészeket nem kell cserélni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2021
(#) Thomas10100 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) Thomas10100 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Csak a FAN PFC vezérlő IC és a FET volt rossz. a KDS diódákat a 0,1ohmos ellenállás miatt mértem zárlatosnak.
Működik a TV

Köszi!
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Hali!
Visszatérve ide.
A TV-t bevittem a szervizbe. Garanciába főpanel csere, és szoftver frissítés. Nagyon korrekt volt a hozzáállás.
(#) jdani hozzászólása Ápr 29, 2021 /
 
Üdv. Egy újabb Samsung TV háttérvilágításával van gond.
A hűtő lapra van ragasztva a led sor, de maga a led sor nem egy vékony alumínium lapon van, ahogy eddig találkoztam ilyennel.
Szinte egy vékony papír vastagságú lapon van, természetesen hajlik.
Cserélt már valaki ilyet?
Másik kérdésem az lenne, érdemes inkább olyat venni, ahol hűtőbordával együtt árulják, vagy elég megvenni csak simán a led szalagot.
Az eredeti hűtőbordának nincs baja, csak eimatt hezitálok, hogy elég vékony lapon vana led azalag, nehogy megsérüljön amikor rakom össze.
(#) Thomas88 hozzászólása Máj 1, 2021 /
 
Sziasztok

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni.
Van egy SHarp
model: LC-49cuf8462es modelü LCD tv-ém.
A probléma. hogy nem hajlandó bekapcsolni még a Sharp logó sem jön be.
Távírányítóra nem reagál, feszültség visszakapcsolásakor alul a led 1x villog (vlmi hibakód lesz sztem )
Valami ötletetek, tippetek lenne ezzel kapcsolatban ?
Válaszokat köszönöm előre is.
(#) zoli0078 hozzászólása Máj 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy Loewe Led-es TV ami hozzám került. Sajnos a tápegységet kivették belőle így kis keresgélés után meg lett a táp típusa (vestel_17pw06-3). A táp és az alaplap (vestel_17mb71-3) rajzai alapján sikerült egy PC táp és néhány step-up és step-down konverter segítségével előállítani a feszültségeket, hogy ki tudjam próbálni. Odaáig eljutottam, hogy a készülék rendeltetés szerűen bekapcsol a kijelző is működik, de mindössze ~20-30 másodpercig és utána újraindul a készülék. Amit megfigyeltem a step-up konverte kicsit zizegni kezd amikor bekapcsol a háttérvilágítás de a 24 V az mindig fix addig míg úja nem indul.
A konverter terhelhetősége 3A lehet kevés a LED-es háttérnek?
Vagy esetelg az alaplap se 100-as?

Van valakinek ötlete merre keresgéljem a probléma forrását (rendelnék hozzá tápot ha biztosan jó a többi része de addig nem költenék rá)?
(#) deebo válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Valószínűleg okkal szedték ki a táppanelt, a ok pedig az alaplap hibája (alkatrésznek jó volt a táp), mint általában ezeknél a vestel szörnyűségeknél.

Azért döbbenet, hogy egykor a loewe TV-kben saját fejlesztésű elektronika lapult, egyedileg programozott FPGA-kkal stb., most meg a legalja török szar vestel elektronikával tákolják össze.
(#) zoli0078 válasza deebo hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Köszi az infót, akkor az alaplappal nem kísérletezek tovább inkább felhasználom a kijelzőt.
(#) uniman válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
A "táppótlásod" érdekes és merész...de a táp nem csak feszültségeket ad le az alaplapnak.
Vannak ott még más csatlakozópontok is, gondolom azokkal nem foglalkoztál...
(#) deebo válasza uniman hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Ha nem foglalkozott volna, nem indult volna a készülék. Amúgy a vestel tápok pont csak tápfeszt adnak az alaplapnak, maximum fogadnak jelet az alaplapról, ami indítja a tápot, háttérvilágítást, fényerőszabályzás stb. Ha valami diagnosztika létezne ezeken, akkor hibakóddal álna le a TV és nem újraindulna.
(#) Remci hozzászólása Máj 8, 2021 /
 
Üdv!

Adott egy LG 42LB650V-ZN Lcd tévé , ami bekapcsoláskor kettőt villan, előjön az LG logó és nem lép tovább. Se távirányítóra,se a kikapcsoló gombra nem reagál ez után. Körülbelül mi lehet a hiba oka, javítható házilag?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2021
(#) deebo válasza Remci hozzászólására (») Máj 8, 2021 / 1
 
Vagy szoftveres nyűgje van, vagy a processzor környékén/tokozásán/forrasztásán van kontakthiba. Ha felmelegítve a processzort elidul, akkor kontakthiba és panelcsere megoldja (hoszú tűvo más nem), ha akkor sem változik semmi, akkor szakszervíz újra tudja írni a szoftverét.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2021
(#) Remci válasza deebo hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Hőlégfúvós pákával átmelegítve a procit, az megoldás lehet? Vagy speciálisabb szerszám kell hozzá?
(#) deebo válasza Remci hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Nem, erre nincs értelmes hosszútávú megoldás, még az újragolyózásnak sincs semmi értelme az esetek 95%-ban. A melegítés csak diagnosztikai jelleggel működik és nem kell szétsütni, csak melegítsd fel, ha akkor elindul, egyértelmű a hiba oka és ki kell cserélni a panelt.
(#) Remci válasza deebo hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Szia!
Nos, megnéztem. Hajszárítóval el kezdtem melegíteni a processzort és környékét, megjegyzem egy kerámia szerű kocka alatt van és elindult a tv. Akkor ilyen formán alaplap cserés?
(#) deebo válasza Remci hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Igen. Esetleg próbálkozhatsz újragolyóztatással, de ritkán hosszú élettartamu utána a masina.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Szia! SMD elkók vannak a proci körül?
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Szia! Az van egy pár.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Ezen én nem látok egy elektrolitkondenzátort sem. Marad a golyózás vagy teljes panelcsere.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Jaj,bocsánat. Telefonon olvasva elsiklottam felette hogy elkót kérdeztél . Csak az SMD kondi jutott el a tudatomig. Elko az tényleg nincs.
(#) aramis hozzászólása Máj 13, 2021 /
 
Sziasztok.!
Tudna valaki segiteni lG televizió kijelző hátlapján van egy szám sor HC320-DXN-VHHS3-5112

mit jelentenek a VHHS3 betúk és az 5112
üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2021
(#) antiktelefon válasza aramis hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Mi az, hogy mit jelentenek?
Ez egy alkatrész gyári azonosítója, azt jelenti, hogy az az alkatrész azon a számon van
LG 32LF592U a tv, te meg egy darab fémnek nézed az azonosítóját, ami valószínűleg nem hibás, inkább írd le, mi a probléma, mit szeretnél cserélni.
(#) deebo válasza aramis hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
A VHHS3 a tipus egy változata, az 5112, lehet akár az is, hogy 2012 51. hetében gyártották.
(#) aramis válasza deebo hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Szia!
Nem a tv száma amiről szó van maga az lcd kijelző aminek a száma utal a ledes háttér világításra is mivel beirva a HC320 DXN betűket aliexpress kiadja a 3 led sort kb 3000 ft. idáig renden. de ha kijelzőt szeretnék vásárolni ugyanezen a számon tudnék vásárolni kijelzőt mert az a hibás. de sajnos változatok vannak a VHHS3 miatt mivel itt meg a Tcon csatlakozó kábel pin sora változik. ezért kérdeztem ha valaki tudja..
(#) deebo válasza aramis hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Ezért válaszoltam azt, hogy a VHHS3 a kijelző (modul egyben, tehát LCD+háttér) egy változatára utal. Jól tudom, hogy ez nem a TV típusa. Attól, hogy az ali kiadjaa kijelző modul tipusára ledsorokat, az még nem a ledek tipusszáma.
(#) kovacspista hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Üdvözlök mindenkit! Medion MD30580 DE - A készülékről van szó, ami 17MB70-5P alaplappal és LC420 EUD (SD)(M1) kijelzővel van szerelve. Nem indul, csak villog a készenléti led. Valószínűleg szoftver hiba, de nem találok frissítést. Ahol lenne , ott meg regisztráltatni akarnak valamire . Nincs véletlen valakinek frissítése rá?
(#) Isibá hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Digihome nevezetű TV, amit távirányitóval nem lehet ki-be kapcsolni és váltani vele.
Hátul van egy dzsojsztikszerü kis gomb amivel 1-2 dolgot belehet állítani, igy beltériről szinte kitűnően mükszik. Úgy gondoltam,hogy kiszerelem belőle a nem villogóledes 17LD166 IR TÁVIRÁNYÍTÓ SZENZORT (mivel a googli a barátunk megmondta mi is ez)
Ha valakinek esetleg van,vagy tudja hol lehet beszerezni ne tartsa vissza.

Köszi,
igy néz ki:
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
Következő: »»   163 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem