Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   80 / 85
(#) Antony hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Szia.A duplázó zónáknál 2,2k, az EOL 1k, az 1-4 zónáknál 1k.
(#) Antony hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Igen, az ATZ-be van kapcsolva az EOL.
(#) thecyrus válasza Antony hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Szia! Ezt most nem értem! Az 1K érzékelőknél legyen az 1K 1K eol a többinél meg csak a 2.2K legyen! Esetleg rajzold le vagy küld el a programozást és megírva jól vissza küldöm. Ha az segít
(#) Antony hozzászólása Márc 16, 2021 /
 
Szia! Megtaláltam a hibát, az EOL nem volt bekapcsolva a 706 címen. Köszi a segítséget!
(#) thecyrus válasza Antony hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Szia! Eol-al kezdtem örömmel máskor is
(#) vpvpvp hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Sziasztok,
Elképzelhető, hogy nagyon régi sw-ü SP7000-nél nem működik a kulcskapcsolós élesítés/hatástalanítás? Hiába nyitom/zárom a zónát, semmit nem csinál.
Zóna definíció: 25
Partíció: 1
Zóna opciók: 4 5 7
Ugyanezzel a beállítással egy SP4000 tökéletesen működik.
Köszi!
(#) aroxol válasza vpvpvp hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia!
Csak alsó zónákon működik.
(#) vpvpvp válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Nem minden integrált alaplapi zónánál???
A telepítői útmutató pedig azt írja. Én a 16-os zónát akartam használni, mert 1-12-ig foglaltak.
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Átkötöttem az 1-es majd a 8-as zónára, de egyiken sem működik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2021
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Az esetleg lehetséges, hogy az EOL kavar be ami alapból be van kapcsolva de a kulcskapcsoló gyakorlatilag csak rövidrezár?
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Ahogy gondoltam, az EOL volt a ludas. EOL ellenállások használatával minden integrált zónán működik a kulcskapcsoló.
(#) habazutty hozzászólása Ápr 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Elakadtunk egy SP4000-es központ telepítésénél, remélem van ötletetek mi lehet a hiba...
A központ duplázott zónákkal megy, ami rendben is van. Két kezelő van hozzá, egy K10-es led és egy K32+ LCD. Kompatibilitási táblázat alapján összevalóak. DE! A K32+ kezelő zónáját nem tudjuk aktiválni. BabyWare-en keresztül megkapja a zónabeállításokat, elküldi a program, de nem működik és visszaolvasásnál már nem használtként szerepel. Próbáltuk a kezelőn is beprogramozni, de ott sem marad meg. A k10-esé működik ahogy kell. Ami gyanús, hogy a BabyWare-ben hiába választjuk ki, hogy kezelő zóna, nem látszik, hogy honnan kapja a jelet (BUS azonosító). Maga a kezelő működik rendben.

Akinek van ötlete kérem ne tartsa magában!
Előre is köszi!
(#) kovijani hozzászólása Máj 11, 2021 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni Paradox EVO192 egyik kezelője tönkrement. Vettem újat, kicseréltem, de a régi kezelőt továbbra is keresi a rendszer. A fa struktúrában kérdőjellel szerepel. Az új kezelő a lista aljára került. A központ firmware-e régi, 2.2 verzió, az InField megkeresi a Paradox honlapon az aktuális verziót, letölti, de nem engedi telepíteni, mert nem kompatibilis a központtal. Próbálta 2.6 verzióval, de ugyanaz a tapasztalat.
Kérem, ha valaki tud segítsen.
Köszönöm.
Kj
(#) szucs1974 válasza kovijani hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Szia!
4006 opció, modul keresés. Végignéz mindent, ha nem találja valamelyik modult, akkor kitörli.

Üdv: zsolt
(#) sector99 hozzászólása Jún 9, 2021 /
 
Sziasztok ! Vásároltunk egy nyaralót CA-10 KLED riasztórendszerrel szerelve. Szeretnék  SIM kártyát betenni a központba, hogy betrörés, de elsősorban 230-as hiba esetén SMS értesítést küldjön egy megadott telefonszámra.Tanulmányoztam már a programozási listát. Ha jól értelmeztem FS 87 nél kell a telefonszámot megadni, de a megadás módjában nem vagyok biztos. (mikor melyik led világít - villog a 12 közül)Ebben kérném a segítségeteket. (akár priviben is)
(#) krisztoo hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy DSC 1864-es központom használok hozzá egy mobisec diamond komunikátort mert ez tudja a contact ID kezelni. Eddig csak a riasztás zónánkénti azonosításához és a riasztó ki-be kapcsolásához használtam de most már szeretném kihasználni az AC hiány jelzését stb.
Beállítottam a 377-es szekció AC komunikáció hiba késleltetést 001.
382 szekció 6-ost kikapcsolva hagytam.
350 szekció 03-ra
A komunikátorban a CID 301 AC hiba beírva de nem küldi el holott felette lévő sorban be van írva a CID 130 Betörés, amit riasztás esetén el is küld a zónaszámmal együtt.
Mit kell még beállítani a központban, hogy működjön?
Köszönöm előre is!
(#) PAJERDT hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Jó napot az Uraknak!
Édeklödnék, hogy a:
Paradox EVOHD, Kommunikátor IP 150, TM70W kezelővel
mindig szuperul müködik SWAN szerveren keresztül.
De a Paradox Soros-Port kábellal még nem sikerült kommunikálni
a panellal. Hiba: Kommunikációra vár. A PC és Termék led ég.
Kommunikáció nulla.
A kezelön esetleg engedélyezni kellene?
Üdv. T.
(#) musika hozzászólása Szept 12, 2021 /
 
Sziasztok ! Paradox EVO központra viszonylag sok füstérzékelőt kellene feltennem és az lenne a kérdésem , hogy a PGM1 kimenetét 2 vezetékes füstérzékelőre programozva elbír vajon 4 db füstérzékelőt ? illetve van egy másik helyem ahol a villanyszerelő a füstérzékelők kábeleit nem láncba fűzte hanem egyenként a központba vitte mint a mozgás érzékelőket és ezért itt 4 vezetékes füstjelzőt szeretnék használni zóna bővítő modulba kötve. A kérdésem csupán annyi , hogy megvan-e szabva , hogy mennyi a maximálisan használható tűzjelző zóna szám a bővítő modulon vagy felprogramozhatom az összeset is akár annak ?
Másik kérdésem , hogy járt-e már valaki úgy , mely szerint az EVO HD -n nem lehetett beüzemelni az ATZ zónaduplázás funkciót.A legújabb BabyWare t használtam 5.4.26 valamint a panelen is a legújabb FW 7.52.001 fut.Látszólag mindent beállít a BabyWare de mégsem működnek a felső zónák.Lehetséges , hogy nem jól "kommunikál" a pc s program a panellal és csak látszólag állítja át a program helyeket? vagy csak én bénáztam el valamit ? (tudom , hogy néha a paradox csapata is tud nagyokat alkotni software szinten.. .......) Tüzetesen nem néztem át a kezelőről de első blikkre ott is azt mutatja , hogy be van kapcsolva a duplázás engedélyezve vannak a felső zónák és hozzá vannak rendelve az alsó zóna megfelelő bemeneteihez. Viszonylag sok SP központot raktam már fel de EVO ban kezdő vagyok......Paradox szaki segítségét kérném.....
(#) crazyman hozzászólása Szept 20, 2021 /
 
Sziasztok! Az eddig bevált Pyronix KX10DP helyett kellene egy másik kisállat biztos PIR, amit ajánlanátok. A Pyronixet nem nagyon lehet mostanában beszerezni.
Fontos lenne, hogy modern, gyors típus legyen, mert nemcsak riasztásra, hanem jelenlét érzékelésre is szoktuk ezeket használni (smarthome környezetben).

Ezeket néztem még:
Paradox NV5
Crow Swan Quad
Bosch ISC-BPR2-WP12

A Bosch jó márkának számít, biztonságtechnikában is jó?

Köszi, András
(#) mineral1888 hozzászólása Dec 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Paradox EVO192 + Satel SPL2010 sziréna bekötés előtt állok, még nem fogtam hozzá. (A szirénában nincs akku, van SO+- és SA+- és TAMPER bemenete. Utóbbi bekötése egyértelmű. Az "SO" a led-es villanó, az "SA" a hangszóró bemenete.)

Jól gondolom, hogy semmi más dolgom nincs, mint a központ Bell(+) kimenetét az SO és SA (+) bemenetekre, a Bell(-) kimenetét az SO és SA(-) bemenetekre kötnöm? (Illetve ha recseg-ropog, akkor egy-egy 1kOhm ellenállást a sziréna SA és SO+- bemenetei közé?)

Köszi szépen!
(#) Feri hozzászólása Dec 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Hogyan lehet SP központot kulcsos kapcsolóval élesíteni és hatástalanítani.
Köszönöm a segítségeket.
(#) amulet hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Insite Gold használatával kapcsolatban csak nekem van problémám? Egyszerűen nincs push értesítés, üzenet, semmi. Még riasztáskor sem küld semmit
(#) kisninja válasza amulet hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Szarakodik a swan, állítólag javítva van nálam és ügyfeleimnél helyreállt. Viszont van jó pár panaszos még. Ezt meg loptam de beillesztem ez a legutóbbi infó. (Kedves Kollégák!
A SWAN szerver problémát az okozta, hogy Észak Amerikában egy külső szolgáltatói probléma kapcsán a SWAN adatbázis elérhetősége sérült.
A Paradox szerver csapata folyamatosan dolgozik a probléma elhárításán. Tegnapra ígérték a befejezést, de 100 %-ban nem sikerült végezniük. A tapasztalataink alapján a helyszínek 70-80 %-a már helyreállt és folyamatosan állnak vissza az elérések.
Bízom benne, hogy a mai nap végére teljes mértékben helyreállnak a kapcsolatok.
A problémáért elnézést kérünk, a Paradox mindent megtesz a megoldásért.
Mindenkinek köszönjük a megértését és a türelmét!)
(#) sumox hozzászólása Dec 26, 2021 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. PCS250G-t telepítek Paradox EVO HD központhoz. A modul csatlakozás ok, a ledek világítanak. GPRS ip címet kap. Lekérdező SMS -ekre válaszol. Konzolon SMS értesítési telefonszám és riasztási paraméterek beállítva.

Mégis, a konzolon nem regisztrált GSM modul hibaüzenetet ad, nem küld SMS -t sem eseményre sem riasztásra és a riasztási SMS -re sem reagál. Modul scan futtatva, hiba maradt.

Szerinetetek, mi lehet a gond?

Köszönöm, ha segítetek.
(#) tampika hozzászólása Jan 17, 2022 1 / 1
 
"Elakadtunk egy SP4000-es központ telepítésénél, remélem van ötletetek mi lehet a hiba...
A központ duplázott zónákkal megy, ami rendben is van. Két kezelő van hozzá, egy K10-es led és egy K32+ "
Mi is így jártunk a riaszto.info szerelője elküldte.

Ezt kell még elvégezni és utána kell a zóna definíciót és a partíció hozzárendelést megcsinálni.

image001.png
    
(#) thecyrus válasza tampika hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Szia! Nem értem mit szeretnél meg oldani? Szívesen segítek csak a kérdést nem értem!
(#) dB_Thunder válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Idézet:
„Szívesen segítek csak a kérdést nem értem!”

Nem is volt kérdés!!
Nemhogy kérdőjelet, de még kérdőmondat szerkezetet sem találtam!
(#) thecyrus válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2022 1 / 1
 
Ohh igaz! Bocs ha elnéztem és bocs a jóindulatért!
(#) Fats Domino hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Jó reggelt!
Rádiós modul jelét(868 MHz) téglafal,vagy vályogfal csillapítja jobban? Van erről valakinek információja, tapasztalata?
(#) uniman válasza Fats Domino hozzászólására (») Feb 1, 2022 2 /
 
Idézet:
„(kizárólag haladóknak)”

Haladó ilyet nem kérdez, ha mégis, akkor leírja, hogy 12,5 cm-es porszáraz válaszfal kontra 55 cm vastag csuromvizes vályogfal...persze akkor könnyű lenne válaszolni!
Következő: »»   80 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem