Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   82 / 88
(#) bbb válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Én ugyan aludobozzal csináltam, de ott egyrészt a meglévő lyukakat használtam fel a lehető legjobban, amit meg el kellett tűntetni, ott bizony lecseréltem az egész oldalt. Az offtopikban kitárgyalt aluforrasztós pálcát használtam az összerakáshoz és remek eredményt kaptam.
Vékony lemeznél, ahol sok foltot kellene eltűntetni, egyszerűbb a lapot kicserélni.
(#) CIROKL válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Egy az egyben lefedném ,vagy cserélném !
(#) pisti89 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Ez is egy ötlet, de akkor már belülről egy komplett vékony lemez is mehet bele, mert ott ugye nehéz csiszolni, festeni.
Mondjuk ha belülről teszek bele egy nagy lemezt, akkor a lyukakat már epoxigyantával is feltölthetem, a többit meg ahogy te is írtad.
(bár fordítva tuti szebb lenne-külső lemez, belső ragasztás)

Köszi a tippet
(#) pisti89 válasza bbb hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
A hátlap hajtogatott, ponthegesztett, azt sajnos nem tudom cserélni.
A belső felépítés szinte teljesen szimmetrikus lesz, így a gyári csatlakozásokat nem tudom hasznosítani.
(#) bbb válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 22, 2020 / 1
 
Ha egy képet raknál fel a kérdéses darabról, meg az elképzelésedről, akkor lehet könnyebb lenne segíteni
(#) pisti89 válasza bbb hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Később teszek fel róla képet, jelenleg nincs olyan, amin látszana.
(az egyiket behegesztgettem, a másikból meg még nem bontottam ki a csatlakozásokat)

Egyébként így néz ki csatlakozókkal

Doboz.jpg
    
(#) CIROKL hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
Ma reggeli szösszenet.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
(#) JZoli válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Megint valami csöves erősítő készül? Nagyon jók lettek! Irigyellek, hogy ilyeneket tudsz készíteni!
(#) Frankye válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Szép, nagy dobókockák! (A lényeg, hogy ide dobjad őket, a műhelyembe... )
Elismerésem, szépek, mint mindig a Te alkotásaid!
(#) trickentrack hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Festéssel kapcsolatos kérdésem lenne.
Egy ismerősom készittetett nekem egy dobozt, lézerrel vagtak, profin meg lett hajtva 0,5ös saválló lemezből.
Van valami ötletetek, hogyan lehetne házilag saválót festeni?
Előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Én inkább fényesiteném, ha már jó az anyag és profi a megmunkálás.
Bocsánat a kép minőségéért.
(#) jethro válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Savállót festeni halálos vétek,hacsak nincs összekalapálva.Szálba húzni ,vagy polírozni.
(#) trickentrack válasza jethro hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Szálbacsiszolni hazilag lehetséges? Illetve a polírhoz elég egy "mezei" polírpaszta pl. prevent? Illetve fúróbafogható polírszivacs?
(#) granpa válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
A "fúróba foghatót" felejtsd el, a többit lehet (sőt úgy).
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
"kk"! Az műanyagokhoz (gombfoci!), kőhöz (féldrágakő juo-jou-k) . Fémhez nem igazán.
(#) sector99 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Pláne ha FOGKRÉMMEL csinálja, úgy biztos szép lesz... Bocs, ezt nem tudtam kihagyni...De bárkivel elkövethet "sajtóhibát"...
(#) jethro válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Fogsz egy vonalzót és egy smirglit és szépen vonalzóval párhuzamosan húzod a smirglit de csak egyszer aztán kicsit odébb megint.
(#) jethro válasza granpa hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Van jó fúrógépbe fogható rongykorong és a kék színű paszta hozzá.
(#) granpa válasza jethro hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Lehet, de macerás; nagy figyelmet igényel, a kis átmérő miatt.
(#) Gafly válasza sector99 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Ez szándékos trollkodás volt, olyan mint a bicigli.
(#) trickentrack hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Koszonom az otleteket mindenkinek! Elso probanak rendeltem egy sarokcsiszoloba rakhato korongot kinabol, megprobalom azzal, ha nem akkor furoba foghatot. Ezert az egy dobozert nem akarok polirgepet venni. A maradek lemezen kiprobalom, nehogy elrontsam magat a dobozt.
(#) sector99 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Igen, ebben a bezártságban sok mindent elkövet az ember... De remélem a "csapat" érti a tréfát...
(#) JZoli hozzászólása Ápr 12, 2021 /
 
Sziasztok. Egy kültéri hangszórós projekthez kellene fém kötődobozt szereznem. A rendszer már régebb óta üzemel, eredetileg kerek fémdobozokkal volt az elosztás megoldva, de az idő vasfoga, meg a rozsda megtette a hatását, így ha meg kell bontani annak a doboznak a hagyományos nyitása nem lehetséges. A pótlásukat falon kívüli műanyagdobozzal oldottuk meg. Sajnos ezek viszont az UV miatt egy-két év alatt olyan rideggé váltak, hogy letörnek a rögzítésről. Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e ajánlani valamilyen külsőtéren használható kötődobozt amiben 3db 2x0,75 vezetéket kellene összekötni. Tehát 60-80 mm-es méretű lenne a legideálisabb. Na meg az ára sem mellékes mert több rendszerhez kellene, így elég sok kellene belőle(50-60 db)
(#) pont válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Elsőre ezt hozta fel a gugli Bővebben: Link nem tudom milyen árban gondolkozol, de szerintem a gyáriak ilyen körül lesznek. Esetleg még, ekkora darabszámnál, és ha nem követelmény a CE minősítés, meg lehet próbálni esztergályostól, maróstól ajánlatot kérni a gyártásra. Ha nincs forgácsoló ismerős, esetleg tudok segíteni.
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
És akkor még kellene hozzá tömszelence, meg mire kifurkálja...
Műanyagból is van időjárás/UV álló (de az sem olcsó)...
(#) JZoli válasza pont hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Hát ezt én is megtaláltam, de ezt a tulaj biztosan nem fizeti ki, ahogy mondta még a felét is sokallaná ezért a kis dobozkáért. Valóban még fém tömszelence is kellene hozzá, az is elég jól megnyomja az árat. Elvileg UV álló dobozok lettek felrakva három éve, de úgy látszik, hogy a dobozok ezt nem tudták, mert csak az utóbbi két hónapban öt doboz tört le a szél hatására a tartóról.
Azért köszi, hogy próbáltok segíteni.
(#) Dióda válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
https://www.hestore.hu/prod_10024921.html

Ettől olcsóbbat nem fogsz találni.
A fém tömszelencét nem erőltetném mert horror az ára.
(#) Alkotó válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Gondold újra a műanyag doboz lehetőségét. Sok előnye van, és árban is racionálisabb. Ha a műanyag dobozt elpusztítja az időjárás, akkor nagy valószínűséggel a műanyag szigetelésű kábelt is.
(#) Ge Lee válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Tehettél volna fel képet ezekről a tönkrement dobozokról, hogyan, milyen módon törtek le, mert nem mindegy. A műanyagot az UV eszi meg, de lehet hogy esetedben ehhez semmi köze nem volt az UV-nak, sőt majdnem biztos, mert az kívülről (ahol éri) teszi tönkre, a felfogatás (ami tört) meg gondolom alul (belül) van.
A műanyagra (is) jól tapad a kültéri diszperzió (falfesték) ha azzal lekened nem mehet tönkre. A felfogatás ezeken a dobozokon elég vékonyka szokott lenni, azt meg kell erősíteni és akkor nem töri le a szél. Persze, ha a kábel súlyát is a doboznak kell tartani akkor lehet hogy letöri még úgy is.
Következő: »»   82 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem