Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3601 / 3946
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Idézet:
„Tegyél egy kondit az órával párhuzamosan”

Ebben mi nem érthető? Az akkumulátorral sorba kötött kondenzátoron keresztül mi jutna az órára?
(#) Zsora válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Zsombor! Nem ártana kicsit foglalkoznod az elméleti alapokkal!
Egyszerű feszültségcsökkentéshez soros ellenállás helyett feszültségosztót használj, vagy Zener diódás megoldást! Nem árt a megfelelő méretezés. Hogy hogyan? Nézz utána!
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Tudok bontani 4,7µF 50V kondnzátort, jó lesz-e az?
Nem fogja gyorsabban meríteni az akkumulátort, hogy állandóan rajta van?
Az ellenállások előttre vagy utánra tegyem be a kondenzátort?
(Próbálkozok, fizikából mindig is gyenge voltam.)
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Idézet:
„Próbálkozok, fizikából mindig is gyenge voltam”

Fizikából is, meg sok másból. Miért kell mindig olyan alkatrészt használni ami nem arra a célra való amire használni szeretnéd? Megfelelő töltő nélkül az akkumulátorodat hamar tönkre teszed. Mutasd meg milyen órát működtetsz erről az akkumulátorról.
(#) Gabó válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2021 / 1
 
Szerintem, erre a műre gondolt.
Bővebben: Link
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Kedves Zsombor!

Légy olyan kedves és tedd meg nekünk, és az elektroniai alkatrészeknek azt a szívességet, hogy mielőtt kezedbe veszel még valamit és feszültséget kapcsolsz rá, hogy nekiállsz és elkezded az alapoktól átolvasni az elektronikára vonatkozó dolgokat!

Kezd mondjuk azzal mi az az egyenáram, váltóáram, frekvencia, feszültség, áramerősség,
Aztán jöhetnek az ellenállások, kondenzátorok , mire használjuk, milyen paraméterei vannak stb ...

Pár éve volt itt valaki aki PIC-et akart programozni, TV-ből oscilloszkópot építeni stb ... A neve nagyon hasonlít a Tiédre ... Sőt ... Mintha Te lettél volna az ... Na akkor most vagy nagyon sokat felejtettél azóta, vagy csak azért jársz ide, hogy mások és saját idődet pocsékold. Az elmúlt közel 7 év itt töltött idő alatt nem sokkat sikerült előre jutnod ebben a hobbiban. Lehet inkább a horgolással kéne próbálkoznod!
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Az órának mekkora feszültség kell? Ha van ilyen érték, akkor tegyél be egy soros zenert, ami az akkufeszültségből kivonva az óra feszültségét adja. 2 db. 1 megaohm az ellenállás amit betettél?
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Zenert?? Már próbáltam egyszerű diódát sorosan, hogy azon essen feszültség, de olyan keveset fogyaszt az óra, hogy a dióda nem akart rendesen nyitva maradni.
Eredetileg egy "AG3" jelölésű gombelem működtette az órát, annak a feszültségét próbáltam megközelíteni 2× 1MΩ soros ellenállással. Az akkumulátorban ~4.1V feszültség van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2021
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 / 4
 
Egy 100 Ft-os gombelem ára miatt "szórakozol" velünk két fórumban is már több hete? Ezt nem gondolod komolyan, vagy igen? Egyetértek "Lamprologus" fórumtársal, gondolkodj el azon amit írt Neked!
Az AG3 gombelem az egyik áruházláncban hatos csomagolásban nem egészen 600 Ft még ma is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2021
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 / 3
 
Ez az óra legalább egy évet működik egy olyan ceruzaelemről, ami már egy távirányítóban sem használható.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Abból dolgoztam, ami van itthon, 1× AA elemtartó az nincs, pedig az lehetett volna.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Nincs otthon egy AA vagy AAA elem amire ráforrasztasz két darab 10 cm huzalt? Ezt Te sem mondod komolyan! Minek az elemtartó? Évente, két évente 2 forrasztás az elemcsere!
(#) ftirius válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Pont az jutott eszembe, hogy csak van valaki itt a fórumon, aki 3D nyomtatna egy elemtartót, stílszerűen valami macidonaldsos mintával...
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Az én logikám az, hogy "Ceruzaelemre/gimbelemre nem forrasztunk, az elem maradjon kiszedhető a töltéshez/cseréhez!". Sóhaj... Lehet, hogy hamarosan kellene egy újabb HE rendelést intéznem?
(#) Lamprologus válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Ne már! Most komolyan?
Ennyire lealázzuk ezt a gyönyörű szép hobbit?
Tele a "Ki mit épített?" profi kütyükkel, itt meg elemre forrasztani???? Nem mááááár!!!!
Azért tartusnk már egy minimum színvonalat!!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2021
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Neeeeeee rendelj!!!! Az alkatrészek érdekében kérlek ne tedd!!!!

Előbb TANULJ!
(#) vargaf válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Láttad már Zsombor eddigi "Ki mit épített" fórumba feltett műveit? Én azokból indultam ki! Na azok valóban lealázóak a hobbi kategóriában is. Nekem mindenféle elemtartóm van az e-Bay-ről, AAA elemhez, AA elemhez, 18650 akkumulátorhoz, én nem forrasztok elemre, akkumulátorra.
(#) granpa válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2021 / 2
 
Nem kell a gyengén kezdőket sémfelni, majd belejönnek (ha lassan is).
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Idézet:
„majd belejönnek (ha lassan is)”

Ez mondjuk igaz, de 6 év még csak az út kezdete.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Ha ősszel arra járok, bedobok egyet.
(#) ftirius válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
" hosszú az út, és nehéz, mely a pokolból a FÉNYBE vezet..." JM
És akkor még nem is offoltam
(#) vargaf válasza granpa hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Az aki már 6 éve és 210 napja regisztrált még mindig kezdőnek számít? 2255 hozzászólással és legalább 10000 válasszal amit a hozzászólásaira kapott? Aki mikrovezérlő programozásba fogna, oszcilloszkópot építene TV-ből? Mikor fog belejönni? Költői kérdés, csaknem 7 év után. Én már régóta leveleztem vele a privát üzenetben feltett kérdéseiről is, de semmi előrelépést nem tapasztaltam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2021
(#) nagym6 válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Idézet:
„meg elemre forrasztani?”
Igaz, nem vitatni akarom, de én pld.: a tv távirányító elemeket rövid dróttal beforrasztom. Gyakori az elemérintkező kontakthiba, hely nincs normális anyagú kontaktot beépíteni. Viszont bevált tökéletesen, csak kb.: öt évente csere.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 15, 2021 /
 
Ehhez jó lenne-e a TP4056-1A-MUPR USB töltő modul? Vagy esetleg TP4056-1A-MU modul?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2021
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 / 1
 
Ez 1000 mAh, vagy nagyobb akkumulátorhoz való. Egy ellenállás cseréjével lehet kisebb cellához használni.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Melyik? Kettőt linkeltem.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Mindegyik-
(#) vagnerjazon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Az első két link ugyanaz, gondolom, véletlenül. Az "Ehhez" linknek gondolom, valami akkumulátorra kéne mutatnia.
(#) Patópali válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Idézet:
„Az első két link ugyanaz, gondolom, véletlenül. Az "Ehhez" linknek gondolom, valami akkumulátorra kéne mutatnia.”


Az első kettő (ugyan az) - akku védelemmel ellátott, a harmadik link sima akku töltő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2021
(#) vargaf válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Az "ehhez" ez lenne:
Bővebben: Link
Csak éppen más témában kezdte a nagy művet ismertetni.
Következő: »»   3601 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem