Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromágnes
 
Témaindító: alex.25, idő: Jan 21, 2007
Lapozás: OK   19 / 19
(#) granpa válasza EricTheRed hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Ez így bonyolult. Egyenes ütéssel könnyebb megvalósítani. Csövek mögé az ütők, merőlegesen. Mágnes beránt, üt, rúgó visszahúz.
Az antenna ferritek elég sima felületűek. Jó méretezéssel egy 10 cm-es, D=10 mm-esből 3-4 db kijön. Méretet még mindig nem írtál. 1"-os csövekhez nagyobb ütő kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2021
(#) pont válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Ez van rá írva: "Készítette: Homolya József Műsz. Tan. 1948"
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Nem pont erre számitottam.
(#) erbe válasza pont hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Nem szokták mágnesasztal táplálását pufferelni. Többször javítottam síkköszörű 1,5 m-es asztalának körét (kapcsoló, demagnetizálás előtétellenállása). Nem volt más kondi a körben, mint a reléérintkezők szikraoltó kondijai.
(#) pont válasza erbe hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Értem, köszönöm! Bár nem tudom 1948-ban mekkora volt a hálózati feszültség, de akkor valószínűleg 240 v-nál nem kíván többet. Csak egy kicsit keveslem a felvett mindössze 1A-es áramot, egy ilyen robusztus készüléknél...
(#) pont válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2021 / 1
 
Ismered a viccet, mikor az állatorvos elmegy a háziorvosához és az megkérdezi, hogy mi a panasza - ja kolléga, így könnyű.... Szóval ha lenne rá írva valami villamos adat, akkor könnyű helyzetben lennék....
(#) erbe válasza pont hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Szerinted robusztus, szerintem kicsi.
Elég oda az az 1 A. Az 1,5 * 0,4 m-es asztal mágnese ~1,7 A-t vesz fel. Komoly méretű vasakat is pakolnak rá.
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Hosszú távon melegedésre szoktunk méretezni, mint felső határ...
(#) Peter65 válasza pont hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Szerintem a 24V igaz lehet. Mindenféle mágneses ügyeknél (pl.: kuplungok) a leggyakoribb. Nem írtad a méreteket, de ami a képek alapján saccolható, az alapján 200W-tal nagyon meleg lesz, jó eséllyel le fog égni. De te is utána számolhatsz, 1dm2 felületen tartósan 10W-nál több hűlést nem kellene elvárni. Ha tiszta a felület (nagyon kicsi a légrés az asztal és a munkadarab között), viszonylag kis gerjesztés is nagy vonzerőt tud kifejteni.
Az ilyen tekercsek legtöbbször puffer nélküli az egyenirányítóról üzemelnek. Ha puffert is raksz, a feszültség és az áram is emelkedik.
(#) pont válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Köszönöm nektek, a melegedést tudjuk ellenőrizni. Az asztal kb 8dm2, lehet akkor 110v-ról ment, mintha az gyakori lett volna akkoriban.
(#) kendre256 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Szerintem a ferrit a folyamatos ütögetéstől hamar porrá törne, nem erre találták ki.
(#) granpa válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Én nem direkt üttetném vele a csövet, mert a hangja sem lenne jó.
(#) mosoi hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy kis problémám:
Szerszámgép mágnesasztal DC220V buffer nélküli egyenirányítással.
1N 3 állású kapcsoló, a leírás szerint jobbra fog, balra lemágnesez (igazából megfordítja a polaritást), középen kikapcsol. 2N mágnes nélküli üzemhez van.
A jelenség: az asztalon a rögzítő kockák átmegneseződnek és a kikapcsolás után is fognak a mágnesasztal fém testéhez. Rövid fordított polarítás lemágnesezi de a gép tulajdonosa szerint eddig erre nem volt szükség. A mágnesben nincs elektronika, rögzítő kockák 20 éve vannak használva. Összeraktam egy másik (DC110V) mágnest is de a helyzet ugyanez.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021

magnes.jpg
    
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem