Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 84
(#) Mustang75 hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Sok év után elővettem dobozából a meglehetősen koros de alig pár lemezt elhasznált jó kis Pioneer dv340 asztali lejátszóm hogy megnézzek már egy filmet nosztalgiából. Gyorsan ki is próbáltam előtte hogy a hosszú állás után viszi e még rendesen a régi RW CD/DVD lemezeket és meglehetősen szépen gyorsan be is olvasta mindet mint régen. Örömömben meg is hallgattam az esti filmnézés előtt a kedvenc CD-met, majd kikapcsoltam. És most jön a meglepetés, mert mire újból bekapcsoltam és betettem a lemezt egy lendületes pörgetés, fókuszlencse csattogtatás után nyílik a tálca és sorba adja vissza a lemezeimet mind a CD mind a DVD-ket. Most töröm a fejem hogy mi lelte ezt ilyen hirtelenjében. Szemrevételre lézerfény erős, szervó működik, lencsét megpucoltam, lemezt pörget, tápon semmi égésnyom vagy púpos kondi. Kérdésem lenne hogy mit vizsgáljak rajta hogy mi lett vele? Hogyan zárható ki a lézer vagy ez fotódióda hiba lenne?
Érdekességképpen első bekapcsolásnál néha üresen azonnal visszahúzta a tálcát mielőtt gombot nyomhattam volna. Ezt betudtam némi kontakthibának ami ezután már nincs jelen. De ettől gondolom még lehet valami vezérlő hiba is nem tudom.
(#) leono hozzászólása Ápr 28, 2021 /
 
Sziasztok

Egy TECHWOOD 2805 5.1 DivX DVD lejátszót nem lehet készenléti állapotról bekapcsolni. A tápon semmi
kondi felpuffadás, vagy bármi gyanús alkatrész elváltozás nem látható. Sajnos kapcsolási rajz, sem a tápegységről, sem a kezelő áramkörről nincs. Köszönettel veszek bármilyen segítséget.
(#) CHZ válasza leono hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Szia!
Még lehet táphiba, feszültségeit kéne ellenőrizni.
Végfok zárlat is lehet, ami terheli a tápegységét.
Valamelyik motor szorulása is okozhat gondot, mechanika csatijának lehúzásával ellenőrizhető.
(#) tomcat1976 hozzászólása Jún 23, 2021 /
 
Sziasztok!

A héten került a birtokomba egy Hyundai PDP388SUATV típusú hordozható DVD-játszó.
Kb. 5 film megnézése után a következő hibajelenséget produkálja: a képernyőnek csak a bal oldali 50%-a ad képet, a másik oldal kék,vagy csíkos. Kijelző jó, mert a kép elforgatásával a jelenség is megfordul. Ha kikapcsolás után várok, akkor van, hogy bejön a teljes kép 1-2 percig,aztán elkezd a fele csíkozódni, majd bekékül. Minden üzemmódban produkálja a hibajelenséget.
Csatlakozókat belül széthúzgáltam,panelon látható hiba nincs.

Valaki tud segíteni, hogy merrefelé keresgéljek?

Segítséget előre is köszönöm!

dvd.jpg
    
(#) renegat1 hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy ORION DVD 4200HC ami egy durranás és füst kíséretében megadta magát. Szétszedtem. Egy kondenzátor volt eldurranva (22µF/400V), amit kicseréltem egy 22µF/1000V-osra. Szemre más nem ment tönkre, de nem kapcsol be kondenzátor csere után sem. A kérdésem, hogyan tudnám a bent ragadt dvd lemezt kiszedni? Ha nem is lehet működésre bírni, lehetséges e mechanikus úton eltávolítani?
(#) kadarist válasza renegat1 hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Szia! Nem hiszem, hogy 1000V-os az a 22 mikrofarádos kondenzátor.
(#) Gafly válasza renegat1 hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Ha már úgyis szétszedted, akkor esetleg megpróbálhatod a tálca mozgató motort külső áramforrással megtáplálni.
Ha nem akarod megjavitani, csak a DVD-t visszanyerni, akkor szét is lehet barmolni a kiszedéshez.
Kis szerencsével csak tápegységet kell javitani.
(#) renegat1 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Szia!
Igazad van, csak 100V.
(#) Gafly válasza renegat1 hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 1
 
Szerencsére mivel a biztositék is kiment, igy nem robbant a képedbe a 100 V-os elkó.
(#) renegat1 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Vissza volt téve a teteje bekapcsoláskor. Különben egy használt, lekopott feliratú volt. Csak nagyítóval sikerült kideríteni, hogy csak 100V. Egyébként roncsolás mentesen sikerült kiszednem a dvd lemezt.
(#) elektrorudi válasza tomcat1976 hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Szia!
Nem az a kérdés, hogy merre keresgélj, hanem az, hogy merrefelé dobd, hogy ne szennyezd vele a környezetet.
Nem jópofizni, humorizálni akarok. Nekem is volt egy ilyen (ajándékba kaptam). Az 3,5 film után nyekkent meg. Szétszedni sem érdemes, mert akár a kijelző kontakthibás, akár valamelyik alkatrész hibásodott meg, úgysem tudod pótolni. Ha sok órai munkával mégis rájössz, hogy mit kellene cserélni benne, a szükséges apró alkatrész beszerzése 2x drágább lesz, mint az egész DVD lejátszó újonnan.
(#) Doky586 hozzászólása Aug 26, 2021 /
 
Sziasztok. Van egy jó asztali Blueray lejátszóm (Panasonic).
Van rá esély hogy ideiglenesen PC-re kössem az olvasóját digitálisan hogy hdd-re másoljam a BR lemezeimet? (veszteségmentesen) Csinált már valaki ilyet? De elrontani nem akarom, mert amúgy használom és jól működik.

(tudom hogy ez DVD topic, de nem találtam hasonlót blueray-hez)
(#) czeropal hozzászólása Szept 21, 2021 /
 
egy pioneer merevlemezes felvevő az áramszünetek miatt leállt , nem ismeri fel a winyót.
Ha egy új winyót rakok bele hogyan tudom felismertetni, Talán a formatálás a titok . segítsetek.

czerop
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Sziasztok, ebben a topikban nem jártam még, de hátha tud valaki segíteni...
Érdeklődnék PH-W16FM optikának melyik potméter tartozik a DVD és melyik a CD lézerhez?

Egy Samsung SH-S223C PC meghajtóban van, és már 11 éves. Szóval mostanában nem akarja olvasni a DVD -t. Állítottam mindkét potin és a DVD most már megy, de a CD még vaksi szegény.
Nem akarom újra mindkettőt tekergetni, azért kérdem, jó lenne csak a CD lézerén tekerni.

PH-W16FM.jpg
    
(#) mraulajos hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Hali!
A képen egy DVD lejátszó panel. A bal szélen lévő forrasztási csatlakozó pontokkal kapcsolatba lenne kérdésem.
Az Az AGDN-DGDN-
(#) Suba53 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
AGND: Az analóg áramköri részek GND pontja.
DGND: A digitális áramköri részek GND pontja.

GND: Földpont, nulla pont, test, stb.
(#) Doky586 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Nem GDN, hanem GND. Analóg és digitális...
(#) mraulajos hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Bocsi, baromságot írtam. Újra kezdem.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2022
(#) mraulajos hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Lényeg.
Ha felülről lefelé számolom a forr.pontokat, akkor a 8. forrpontnál, (2,5V) is nullát mérek a GDN ek ről.
A hibajelenség az, hogy DVD ERROR-t ír ki a lejátszó, ezáltal nem működik semmi. A 7805 ös IC, ahonnan táp jön a lejátszóra, rendkívüli módon melegszik. Ha lehúzom a képen látható csatlakozót, akkor viszont nem. Utol tudom e érni, hogy lehet zárlat.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2022
(#) mraulajos hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Hali!
Újra kezdem.
A képen egy DVD lejátszó panel látható. A bal szélen, a becsatlakozási forr.pontokat mérve, az AGND, és DGND pont közös. Legalább is a méréseim alapján. A felülről lefelé számolva lévő 8. (2,5V) forr.pont, szintén nullát mutat, min kettő GND re.
A hiba jelenség, hogy a kijelző a DVD ERROR t írja ki. Van egy 7805 ös IC, ami rendkívül módon melegszik, ha csatlakoztatva van panelen látható csatlakozó. Próbálkozzak e a zárlat kereséssel, vagy adjam fel.?
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Az a 2,5V milyen területet láthat el? Vagy nem érdemes vele foglalkozni? Mert itt, ezen a részen van totál zárlat.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Idézet:
„Próbálkozzak e a zárlat kereséssel, vagy adjam fel.?”

Igen, keresd meg a zárlatot, és ne add fel a hiba keresését.
(#) Scoud hozzászólása Jún 7, 2022 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Hozzám került egy noname hordozható dvd lejátszó. A lemezt beolvassa, hangot ad, de nincs kép. Próbáltam megvilágítani fénnyel akkor sem látszik semmi.
Az alaplap üresen 120mA-t vesz fel,minden ic hideg kivéve az lcd driver ic-t. Az ilyen kézmeleg. Az normális?
Ez az ic pontos típusa, de nem találok datasheet-et, és pont ilyen ic-t sem. Medi/itek 1389VDU 1120-QDTL CB113423
Mivel lehetne helyettesíteni illetve egyátalán jó irányba indultam el?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Udvari Zsombor válasza Scoud hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Ha csak az az egy IC meleg, eléggé gyanús. Azt kellene megfontolni, hogy megéri-e az eszközzel bajlódni, vagy inkább legyen belőle alkatrész forrás.
Én egy hordozható DVD lejátszó kijelzőjéből csináltam világító képkeretet úgy, hogy papírra cseréltem az üveg LCD-t és külön áramkörrel hajtom a (fénycsöves) háttérvilágítást. ☺
(#) RockFonok hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Sziasztok!

Philips DVDR3480 Felvevő üresnek írja a lemezt amin már vannak filmek.
2x Volt már javítva 5 évente tálca nem nyílt ki, meg táp hibája volt, 6500 Ft volt a javítása.

Most ez a hiba nekem új hogy miért csinálja?
Hogy be rakom a PC-n lévő írt filmet az asztali DVD felvevőbe és tölt egy kicsit várni kell és ki írja hogy DVD-R, rá nyomok és látom üres semmi nincs csak írja még elérhető 2 óra felvétel hely, ki nyitóm a tálcát megint várni kell és jön ki de már írja ki mint ha én nyomtam volna meg mennyen vissza és magától vissza megy a tálca és ha sikerül akkor ki írja amit kell adatlemez és működik a lejátszás.
Van egy Trion Vision TR-6117 DVD lejátszóm azon is ki próbáltam és egyből be is töltött gyorsan és játszotta le, sokat próbálkoztam de hiba mentes volt de a Philips párszor szívatott, a Trion sose kellet még javíttatnom.

Akarok majd digitalizálni vele.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) DonThomasino hozzászólása Okt 23, 2022 /
 
Az lenne kérdésem, CD, DVD és BR lemez olvasás, egyetlen lencsével történik egy asztali olvasóban? Nálam most előállt egy olyan jelenség , hogy a CD-t nem olvassa, viszont a DVD és a BR lemez olvasása hibátlanul megy. Van erre ötlete valakinek mi lehet?
(#) Massawa válasza DonThomasino hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Egy CD-t vagy többet? Milyen CD-k gyári préselt vagy valamilyen CD-ROM?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2022
(#) DonThomasino válasza Massawa hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Random csinálja, minden CD vel éppen milyen kedve van.
Gyári audio CD, mondjuk más adattípussal nem próbáltam. (mp3,divx,stb.)
(#) küzmös Gergely hozzászólása Nov 26, 2022 /
 
Sziasztok! Kaptam egy AKAI DVD játékost. Hibajelenség az az hogy nem olvassa be a DVD.-t, s a tulaj elmondása szerint "zajos", amikor felpörög.. Nos szétszedtem, valóban zajos, mert olyan mintha nem lenne kiegyensúlyozva, kiemeli, majd elkezd pörögni, de kóvályog miközben pörög, szinte eliptikus pályát jár le benne a lemez, ütődik, csattog, rezeg, remeg, így biztosan nem fogja beolvasni. A motoron nem látok semmit, a kis műanyag tárcsán se. Ez motorhiba lenne?
(#) Udvari Zsombor válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Először azt nézd meg, hogy a lemez tartó hogyan áll a tengelyen, valamint felülről rendesen rácuppan-e a lemezre a mágneses tartó, mikor felemeli a mechanikát (már ha sikerül rendesen felemelnie).
Következő: »»   83 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem