Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   129 / 132
(#) macibacsi hozzászólása Dec 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Vifa D25AG-35-06 magassugárzóm és egy Vifa P17WJ-00 06 tip. mélynyomó.
Milyen hangváltót ajánlanátok hozzá?
Mind a kettő 6,5 ohmos.
Köszi.
(#) macibacsi válasza macibacsi hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Ez esetleg jó lehet?
(#) GARFIELD13 válasza macibacsi hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szia!
Hát ez 8 Ohmos hangszórókhoz van és a magas D20, nem D25.
Ha már 6 Ohm, akkor "konyhakész" max egy B31-es váltó lehetne itthon, de ott meg a mély D21, de legalább Vifa - Vifa, így kiindulásnak elmehet.
A legjobban illeszkedő a mérés után épített lenne, ha az olyan egyszerű lenne, de nem az.
Itt érdemes esetleg elkezdeni olvasni a témában:
subvoice
Megkérdezhetem, hogy a StandART-ról berakott oldal milyen újságból van?
Az "audiofilia" nem hozott értékelhető találatot, ami közelebb vitt volna a megoldáshoz.
Boldog és Egészséges Karácsonyt kívánok.
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza macibacsi hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szia!
A P17WJ-00 az biztosan 6 Ohm?
A google csak 8 Ohmos találatot dobott erre.
lásd pl ezt az adatlapot:
P17WJ-00-08
Üdv.
(#) macibacsi válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Köszönöm szépen!
Műszerrel mérve a mély 5,9 ohm a magas pedig 4,2 ohm.
A képeken látható a gyári váltója, egy csoda, az is hogy ezzel működik..
A cikk a Hang&Technika ujságban jelent meg.
H&T
Azóta én már lebontottam a KH-s hangváltót, szerintem az ellenállások lábai voltak eloxidálódva, a terv hogy újraépítem az eredeti alkatrész értékekkel az eredeti panelra.
(#) GARFIELD13 válasza macibacsi hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Szia!
A képek alapján már egyszerűbb a helyzet.
Ez egy StandART 2, a mély a címke szerint is 8 OHM, így vagy van vele valami, vagy ez a "custom made" egyediség egyik jellegzetessége, amiért pótolhatatlan ez a mély.
(Esetleg nem kiforrasztva mérted, így a váltó is beleszólt a mért értékbe.)
Egy kis szösszenet egy másik fórumon róla:
2182-es hozzászólás olvasandó
Huszti Zsoltot kell megkeresni, mert ez az Ő alkotása.
Most a Heed Audio vezetője.
contact
Szerintem nem nagyon van más aki jobb váltót csinálna hozzá.
Vigyázz rá, mert ez egy darab magyar Hi-Fi történelem.
Sikeres műtétet és további jó zenehallgatást kívánok.
BUÉK!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2020
(#) macibacsi válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Szia!
Igen, én is gondoltam rá hogy ez lehet valamilyen speckó hangszoró, írja is a HT-ben a szerző, hogy ezek egyedileg készült darabok.
Köszönöm az infókat.
Beszéltem telefonon a szerzővel, azt mondta hogy vigyem be, és megnézi,azt nem mertem megkérdezni hogy mennyiért.
Az alkatrész értékeken nem szeretnék változtatni, marad az eredeti felállás.
A kondikból érdemes jobb minőségűt venni, vagy a remixek(c219) maradhat?
Köszi.
BUÉK!
(#) GARFIELD13 válasza macibacsi hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Szia!
A váltókészítést/felújítást szerintem érdemes rábízni az eredeti alkotóra.
A kondenzátorokat is, mert az egy veszélyes terület lehet.
Határ a csillagos ég, az árakban is...
Azt azért érdemes legkésőbb a bevitelkor tisztázni, hogy milyen összeget kell majd készíteni mellé.

Nálam a preludiumokban még mindben az eredeti kondenzátorok vannak.
Csak az egyik C100 váltóban kell majd beavatkozás, mert az eredeti szerelő másnapos volt a készítéskor (felcserélt kettő kondenzátort), az utólagos kókányoló meg azt tette bele amit otthon talált ...
De ahhoz még némi fadobozgyógyítás is kell, mert az előző tulajok közül valaki azt is megfaragta és csak utána lehet belőle komplett doboz (az utolső két hiányzó mély keret év végére érkezett csak meg)
Üdv.
(#) Gekko331 hozzászólása Feb 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy hangfalam sal srp 3040 hangszóróval .Ezt a váltót ajánlja hozzá a gyártó: https://www.somogyi.hu/product/hangvalto-hv-328-4301 viszont két hangfalnál az már kb 20 ezer forint.Valami más nem lenne jó hozzá(hv 316)?vagy érdemesebb ennyiért már venni egy használt hangfalat?
Elég jól szól (persze mihez képest ) de a mélyen nincs váltó .Tudnátok nekem ebben segíteni?Előre is köszönöm!
(#) GARFIELD13 válasza Gekko331 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Szia!
20 eFt?
Annyiért tűnt ma el egy Preludium B31 villámgyorsan az egyik nagy használt oldalon.
Azokon csak a mélyekről kell a szintén ilyen hárombetűs habszélt az új gazdának lekaparni és egy rendes lágyat rárakatnia és már szólhat is rajta a zene...
Tehát eléggé jó fogás volt szerintem.

Nem tudom, hogy milyen dobozt hallgatsz és mi van még a megnevezett mély mellett középnek és magasnak benne, ki építette és mi alapján?
Csak azt lehet tudni, hogy váltó az nincs benne.
Ez nem a legideálisabb kiindulási alap szerintem..

SZVSZ jobban járnál egy GYÁRI állapotú használt párral, amire a váltó virtuális árából és a meglévő hangszórók eladásából összerakhatod a pénzt.
Az összeg ismeretében meg el lehet kezdeni nézegetni, hogy mi férhet bele a keretbe amit még nem barkácsoltak szét és melyik lehet az ami bejöhet neked.
A választás joga a tiéd.
Üdv.
(#) Gekko331 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Szia!
Én is erre gondoltam,hogy nem éri meg költeni rá.Tekintve,hogy a doboz is találomra készült.Egy ezer éve készült hangfal csak most előhúztam a garázs mélyéről.
Ez a magas van benne:https://www.xmax.hu/m-n-c-professzionalis-nagyteljesitmenyu-alu-dome-magassugarzo-75-150w-8ohm
és ez a közép:
http://hangszoroshop.hu/spd/VIK6/HB13-539-Kozepsugarzok-kozep-hangszoro
Tehát innen onnan és csak kondi van a magason és mélyen.Azért gondoltam megnézem mit lehet kihozni ebből mert a hangereje meg van nem is borzasztó a hangja ,minden kókány mivolta ellenére.Valami olcsó váltót nem lehetne beletenni valahonnan?Dobna rajta?Vagy semennyire nem érdemes a projektel foglalkozni?
(#) GARFIELD13 válasza Gekko331 hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Szia!
Küzdeni lehet vele, de akkor időt, energiát kell rá szánni és sokat tanulni.
Olvas bele itt pl a mérések és váltótervezés részbe:
subvoice.hu
Ha még utána is tart a lelkesedés, akkor neki lehet fogni.
A középre a H2000-nél lehet peremet venni.
A honlapjuk szerint van viszonteladó a városban nálatok is (elméletileg), ott kérdezd meg.

Gyorsabb és egyszerűbb út egy jobb használt gyári dobozpár szerintem, mert én pl. tudom magamról biztosan, hogy bőven kevés lennék váltótervezéshez.
Nekem már elég, ha meg tudok menteni pár dobozpárt eredeti, hallgatható állapotában.

Bele lehet tenni valami olcsóbb használt váltót, de az csak a semminél lehet jobb egy kicsit, mert garantáltan nem passzolna ehhez a vegyes hangszórókészlethez.
A váltó helyett a váltás gyorsabb és jobb eredményt hozhat.
A döntés nálad van.
Üdv.
(utóirat: A kondi hogy van a mélyen?)
(#) Pinhead hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Üdv!
Egy 150w-os 8-ohmos mélyközép elé mekkora kondit kellene bekötnöm, hogy 200 hz-es felüláteresztő szűrőt kapjak? Párhuzamosan van kötve, két 150w-os soros 4 ohmos mélynyomóval. 450w-os basszusgitár erősítőhöz készül.
(#) Gekko331 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Szia!
Váltótervezésbe bele sem mennék ahhoz én kevés vagyok.Egy 4,7 µf van a középen és egy 2µf a magason .A mélyen nincs kondi.Az direktbe lett bekötve.
(#) papacica hozzászólása Márc 24, 2021 /
 
Sziasztok nekem volna két 3 utas hangváltóm ami sal autóba viszont a mélybe sok a közép mit lehet kezdeni ezzel a szarhalomal ,a tekercs a gond
(#) jani1987 válasza papacica hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Először is figyelj a nyelvtanra.
(#) vandorbot válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
" Csak lekaparni a habszélt és újat ragasztani rá" ? Hát nem. Ki kell venni a membránt pilléstől csévéstől. Utána kapirgálni, majd központozva újra ragasztani. Egyéb esetben könnyen találkozhatsz Rábasznyikov elvtárssal. Nagy mázli kell ahhoz, hogy pusztán szélcserével minden rendben lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2021
(#) Ge Lee válasza papacica hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Mindhárom útban van egy soros elem, a mélyen a tekercs a középen és a magason meg egy egy kondi. A tekerccsel teszel párhuzamosan egy kondit, és mindjárt meredekebben fog vágni, azaz "leszedi" a mélyről a közepet, de ugye mérni kellene mert utána lehet hogy marad ott egy jó nagy lyuk az átvitelben.
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Dehogy kell kivenni. A vidi habszélek maradékát kézzel le lehet kotorászni a membránról, késsel meg a vasról, utána némi alkoholos tisztítás, 2-3 réteg papírral központosítás, és mehet az új felragasztása. Egy unalmas téli délelőttön megcsináltam a 2db-ot.
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Az a tapasztalatom, hogy ha már a szélek elporladtak, akkor már pillék sem az igaziak. Ha igen, na akkor elég leszedni a porvédőt, a membránt megemelni és úgy ragasztani. De úgy sem egyszerű, különösen kontakt ragasztóval. Ha egyszer odakap, lenni baj. Nagy figyelmet, óvatosságot igényel.
(#) vandorbot hozzászólása Ápr 30, 2021 /
 
Találtam egy ilyet, használjátok egészséggel. 3 részes cikk. Hangváltók
(#) GARFIELD13 válasza vandorbot hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Szia!
"az új gazdának lekaparni és egy rendes lágyat rárakatnia" hogy pontosan idézzünk.
rárakatnia vs. ragasztani ...
Hol volt ebben a mondatomban a home made elcseszésre biztatás szerinted?
Közel 10 db Preludium van a bővebb családban szétszórva és eddig mindig sikerült megfeleő szakemberhez eljuttatni aki valóban nagybetűsen MEGJAVÍTOTTA.
Mind rendben működik azóta is.
Az tény, hogy nagyon körültekintően kell hozzá szerelőt választani és még az sem mindig garancia de akkor mondjuk azt, hogy eddig kb. szerencsém volt.
Senkinek sem javasolom, hogy Vifa M21-en kezdje otthon a peremezés gyakorlását, az csak megfelelő szakember kezébe való, mert már így is túl sokat tönkretettek.
Üdv.
(#) péter71 hozzászólása Máj 14, 2021 /
 
Sziasztok.Hangváltóba kondi csere lesz, remix bipolár kondit vettem. Ezt bárhogy belehet kötni. Ha mindegy,hogy kötöm be, akkor miért van a kondi megjelölve,és az egyik lába hosszabb,mint a másik.Ennek ellenéra beköthetem bárhogy? Nem kell polarítást nézni? Úgy értem,hogy a kondi hosszabb lába legyen a hangszórón,vagy a bemeneten,vagy mindegy?
(#) flaci76 válasza péter71 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ez nem a polaritást jelöli, hanem azt, hogy melyik fegyverzet van kivül a tok felé. Érzékeny áramközöben ez a láb könnyebben szedhet fel zajt a környezetből. Egy kis vonallal szokták jelölni. Hangváltó esetében nincs jelentősége.
(#) Forgo89 hozzászólása Jún 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy nagyon jó kis cikkbe futottam bele.:
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/orion_hs_280_hs_282_hangmino...a.html
Van egy Orion HS282-es hibátlanul működő hangfal párom. Ez egy örökség szóval nagyon fontos nekem!
A Cikkben látható módosításokat, fejletsztést szeretném elvégezni, DE a Felhasznált passzív áramköri elemeknél nincs meghatározva péládul kondik esetén a 400VDC vagy 600VDC-t kéne vásárolnom.
2x 4.7 µF MKP kondenzátor
2x 1 µF MKP kondenzátor
2x 1 mH légmagos tekercs
2x 0.33 mH légmagos tekercs
2x 4.7 Ohm 5W ellenállás
Tme.eu oldalon majdnem minden beszerezhető. Vagy tudtok jobb oldalt?

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2021
(#) pedav hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Sziasztok!

Építek egy nagy teljesítményű hangfalba hangváltót, de sajnos nagyon kevés hely áll rendelkezésre, hogy a tekercseket kellő távolságra és helyzetben tudjam elhelyezni az esetleges zavarok, modulációk... (javítsatok ki ha helytelenül írtam) elkerülése érdekében. Mellékelem a hozzátartozó 3 képet kérlek szakik benneteket, hogy segítsetek miszerint melyik formáció lenne a kedvező?
(#) proli007 válasza pedav hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Hello! Igazából egyik sem. A két tekercs középvonalának merőlegesnek kellene lenni egymásra. De ha csak ebből lehet választani, akkor az utolsó, vagy is mikor a két tekercs középvonala a legmesszebbre esik egymástól..
(#) pedav hozzászólása Júl 30, 2021 /
 
Üdv! A passzív hangváltó mélyhangszórójához tartozó tekercs huzalátmérője általában miért vastagabb, mint a hangszóró tekercse? Az átfolyó áram miatt? pl.: hangszóró huzal: 0.35, hangváltó vasmagos tekercs: 1,4 mm
(#) Gafly válasza pedav hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Mert:
- ott elfér;
- szűrőben jobb ha kisebb a veszteség;
- általában több rétegű a hangváltóban az induktivitás és igy nehezebben hül.
(#) ferci válasza pedav hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Szia!
Hasonlítsd össze a hangváltó tekercs ohmos ellenállását a hangszóróéhoz: kb. 2 nagyságrend is lehet - a tekercsé inkább pár század ohm, a hangszóróé pedig 4, 8 ohm környéke.
Ha a hangváltó tekercs is vékony drótból lenne, az impedanciája már a nagyobb ohmos összetevő miatt is nagyobb lenne és vele együtt a veszteség.
Következő: »»   129 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem