Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   391 / 398
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2021 1 /
 
Köszönöm.
(#) ZDERZSI hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Van két panel a birtokomban, de nekem nincs felszereltségem és (főként) megfelelő tudásom, hogy beültessem és fel is élesszem. Van olyan bátor ember Budapesten aki ezt a nemes feladatot megtudná oldani nekem?
A választ privátban szeretném megkapni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2021
(#) ZDERZSI hozzászólása Ápr 30, 2021 /
 
Kedves Fórumozók!
Találtam egy kapcsolási rajzot a Quad 405-ről és van benne egy részlet amit eddig még nem láttam, Segítségeteket kérem a beazonosításához. Ja és néhány szó a működéséről, mert jó lenne megérteni.
A T1 , T2 és R42, R43, c17 alkatrészekről lenne szó.
(#) mcc válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 / 1
 
Hangszóró védelem. Ha egyenfeszültség jelenik meg a kimeneten, akkor a triac rövidre zárja azt, így védve a hangszórót a leégéstől.
(#) ZDERZSI válasza mcc hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
A triakot megismertem, de mi az az alsó SC141B? -nem ismerem ezt a rajz jelet
(#) kapu48 válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
(#) ZDERZSI válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Először is köszönöm a tájékoztatást.
Lehet, hogy ez az áramkör egyenáram megjelenésekor rövidre zárja a kimentet?
(#) reloop válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Az R42-C17 aluláteresztő szűrő gondoskodik arról, hogy az előforduló legalacsonyabb frekvenciájú és egyúttal legnagyobb amplitúdójú kimeneti jel még ne aktiválja a védelmet. A 2N4992 bilaterális kapcsoló 7,5-9V-on nyit. A T2 egyszerű triak.
A működéséről crowbar speaker protection keresésre találsz bővebb irodalmat. A kedvencem Elliott cikke: Bővebben: Link
A crowbar kifejezést vasdorongnak fordítanám.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2021
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Köszönöm a tájékoztatást és a linket. De ez egy végfok gyilkos, ha jól értelmeztem a linket.
(#) reloop válasza ZDERZSI hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Ha mérlegre tesszük a végtranzisztor és a hangszóró árát nem kérdés merre billen a nyelve.
A relés védelemmel meg az volna a baj, hogy az 50 V egyenfeszültség tartósan fennálló ívet húzna a pogácsák között. A Quad a 405-ösnél kitartott emellett a hangszóróvédelem mellett, a 606 és 909-nél viszont elengedték. Ebből arra következtetek, hogy ők sem ebben látták a Szent Grált
(#) zorro41 hozzászólása Máj 3, 2021 / 4
 
Ha valakit érdekel:
Quad 405 Darlington.
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Köszönöm a pontos információt.
Lehet a Quad-ba beletenni JRC5534DD Op.Amp-ot? Ha igen kell-e valamilyen kompenzáció hozzá?
Volna lehetőség beszerzésére (4 darab) 12 USD áron. Érdemes?
(#) reloop válasza ZDERZSI hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Még nem próbáltam ebből az integrált áramkörből a JRC gyártmányt. Az adatlapján nem fedeztem fel érdemi különbséget a TEXAS-hoz képest.
Az 5534-hez nem kell kompenzáció.
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Nagyon örülök, köszönöm.
Nekem eddig ha kellett valamilyen OpAmp azt mind JRC-től volt.
Hát nem volt jelentkező a Quad csomag összeszerelésére.
Sajnos meghirdettem, mert addig csak alkatrész csomag, de ha valaki összerakja akár egy erősítő is lehet belőle.
(#) kameleon2 válasza ZDERZSI hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szerintem DIAC.
(#) mkrisz123 hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Sziasztok. Van itt valaki aki készít még 200watt teljesítményű quadot? Vagy tud elérhetőséget esetleg gyártóhoz?
(#) reloop válasza mkrisz123 hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Szia! Kérdezted már. Rád marad az építés öröme
(#) mkrisz123 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Akkor inkább rendelek valami kínait, de vevő lehetek használtra is, ha lenne valakinek fölös.
(#) soos csaba válasza mkrisz123 hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Hello!

Ha érdekel van QUAD 405-ös erősítővel el látott erősítő ami a KISO PA400Q-ra hallgat ami 2x200W-ot tud 4-ohmon vagy van a nagyobb testvére ami a KISO PA600Q-ra hallgat, ez már 2x300W-ot tud 4-ohmon.
(#) mkrisz123 válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Szia.
Lesz nekem is pár db. ilyesmi végfokom. Elsősorban a be azonosításában kérném a segítséged, hogy ezek melyikek lehetnek.
Mert minden félvezetőről le vannak csiszolva az adatok.
És nem tudni így milyen feszen üzemelnek.
Ami van tápom 2x 40volt ac. Az dc+-56 körül.
Ha esetleg így felismernéd......De a vásárlástól sem zárkózom el, ha meg tudunk egyezni.
Üdv...
(#) mkrisz123 hozzászólása Jún 9, 2021 /
 
Sziasztok szakik.
Nem tud valaki valamilyen elérhetőséget a Soós Csabához?
Az itteni elérhetőségeire nem reagál.
Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza mkrisz123 hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
A gyári Kiso-ban a végtranyók 2n3442-k a meghajtók pedig BD250, és ugyanúgy +/-50V-ról megy. Tehát 8 ohmon semmivel sem nagyobb teljesítményű mint bármelyik másik, annyiban tud többet, hogy bírja a 4 ohmot, ott többet ad le. Jól el is kellett vitatkoznom a tulajdonosával mert ő szerinte ez 400W-os (mert ő úgy vette) hiába állítottam neki, hogy 8 ohmon amin használja, ott ez egy mezei Quad, a 2x100W-jával.
(#) mkrisz123 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Ez rendben is van, de előbb valahogy ki kellene találnom, hogy ez melyik végfok.
A PA400 vagy a PA600, mivel le van csiszolva róla minden adat. És a PA600 tudtommal bírja a nagyobb tápot, mert nekem csak +-56v dc tápom van.
(#) Noby313 hozzászólása Szept 30, 2021 /
 
Sziasztok érdeklődni szeretnék, hogy ez javítható e és kb mennyibe kerülne?köszönöm a válaszokat. Ez egy Quad405 200w
(#) Bankó Csaba válasza mkrisz123 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Szia
Pa 400 - 4-16 ohm 2x 200 watt
Tápot pedig nagy lessz szerintem mert a nagy puffer kondik azok 63 V-os egyenként.
Most vettem egyet ami totálkáros, szét barmolta valaki :/
Állítólag így használták ..
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) mnyugger válasza Bankó Csaba hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 1
 
Beszélni ön madzsar?
(#) Bankó Csaba válasza mkrisz123 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Mind a 2 panel azonos !
(#) kameleon2 válasza Noby313 hozzászólására (») Jan 3, 2022 / 1
 
Minden javítható, amit ember készített.
(#) ZSS2 válasza Bankó Csaba hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Szia! nekem van egy pa600q,a végfok tápja most +-67v,gondolom a 220-230-as váltás miatt,de a pufferek a 6db siemens 4700uf 63v-osak.Ha most a puffereket 100v-ra cserélem minden mehet tovább? A panel közepén lévő 3db 1,2k 2w ellenállás elég forróságos...nem kell semmilyen változtatás, alkatrész csere,hogy stabilan működjön a végfok?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2022
(#) Bobika79 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Szia alkotó !
Megépítettem ,az elő fokot !
Holnap tudom tesztelni, hogy milyen a hangja ,de szeretnék hozzá egy hangszín szabályzót is ami egy kapcsolóval el tudnám választani ha éppen (Lineáris ) üzemmódban szeretném hallgatni !
Esetleg tudsz ajánlani egy hangszín szabályzót amit illene utána tenni az előfoknak ?
Következő: »»   391 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem