Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   19 / 22
(#) Gafly válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Bővebben (szakmai háttér):
Hülyén néz ki, ha hiányik egy láb a csőről, de ha már ezen okból úgyis ott van, akkor miért ne használják ki, például támasztéknak.
(#) merlingerin hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok!

Épített már valaki orosz IV-25 / IVLM1-1/7 csövekből mátrix VFD órát?

Vagy botlott valaki esetleg megépíthető projektbe valahol?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) gernerakos válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Vannak ilyen csöveim, előbb sorra is kerül.
(#) kisgeri válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Hosszabb távú terveim között nekem is ott van, de nem kerestem megépíthetőt.
(#) merlingerin válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Szia!

Hát én kerestem De nem lelek
(#) lajbi81 hozzászólása Máj 9, 2021 /
 
Sziasztok!
A linken található órához milyen csövek lehetnek jók? Nem igazán találom a leírásban.

https://azsiacenter.com/diy-in14-in4-nixie-tube-digitalis-led-ora-a...9.html
(#) mohinger válasza lajbi81 hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
IN14?
(#) lajbi81 válasza mohinger hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Igen az lesz! Elkerülte a figyelmemet.
A leírásban nem szerepel a cső típusa.
(#) blikkk hozzászólása Szept 9, 2021 / 3
 
Ez komoly: Analóg óra digitális kijelzéssel.
No comment
(#) kisgeri válasza blikkk hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Ezt sok évvel ezelőtt láttam már, de sajnos egy idő után ahogy a glimmek öregszenek, megbízhatatlan lesz. Viszont ami nekem is új, az oldal alján van egy link egy továbbfejlesztett verzióhoz, az még talán ennél is jobban néz ki
(#) kaqkk hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Most várjuk a legújabb óránk nyákjait kínából (saját ötlet saját picprogram ,közös tervezés és tesztelés Pálfi Sanyival és Felső Janival ) DS3231 RTC beállítható éjszakai fényerő ami ébresztéskor vissza áll a 100% ra (ennyit sikerült kihozni flow8 al a 16f628 ból) Ő az egyik prototipus
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2021
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Ő a másik Jani barátom külön lapra tette a tápot, ezért került 3 nyákra az áramkör .
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2021
(#) kaqkk hozzászólása Szept 11, 2021 / 4
 
Ja és a nixi (itt nonmultiplex meghajtást alkalmaztunk 3db 74595 és 6db 74141 segítségével ) Őt Fejő Janival követtük el ..

IN1 nixi.jpg
    
(#) silent15 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Nekem a DS3231-ek nagyon beváltak. Egy ZM1000-es nixie óra fut róla, nem programoztam bele a nyári téli átállást, de így, hogy át-átállítom rajta az időt, másodperc pontosak ennyi idő alatt.
(#) kaqkk válasza silent15 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Én is szeretem a DS-t
(#) madzagos hozzászólása Szept 13, 2021 / 4
 
IV22 vel is beindult.
(#) kaqkk hozzászólása Szept 29, 2021 / 4
 
https://www.youtube.com/watch?v=KFGSwzUaeOY&t=1s&ab_channel...laKiss
Elkészült az első a végleges verzióból , ezen már csak pár apróbb szoftveres igazítás lesz és lézervágott dobozba fog kerülni .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 15, 2021 / 2
 
https://youtu.be/_WufcHVTTYw
Ismét Felső Jani segítségével ....
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2021
(#) sandor1632 hozzászólása Nov 10, 2021 / 4
 
Sziasztok!

Készülőben egy VFD óra.

Nixie órát már építettem, de úgy gondoltam egy vfd óra is kell, jól mutatna a hifipolcon a csöves erősítő fölött.

IV-6-os csövekkel építettem.
Arduino pro mini vezérli.
DS3231 RTC ic adja a pontos időt.
A csöveket PCF8574-es port bővítőkkel meghajtott TD62783-asok működtetik, a programban minden szegmens külön meg van címezve, semmi multiplex.
A csipogó, kimeneti riasztórelé, valamint a csövek alatti rgb led-ek meghajtását egy ULN2003-as tranzisztormező biztosítja.
Az elválasztó pontokat smd rgb ledekkel oldottam meg, amikkel kikevertem a kijelző szemgemseihez hasonló szint, így jobban mutat. Erre majd még valami víztiszta köpenyt vagy üvegbúrát majd tenni akarok, hogy hasonlítson a kijelző csövekre.
A stabil 5V, 1,25V és 28V feszültségeket egy egy kapcsoló üzemű modul állítja elő. Megtáplálás ac/dc 9-12V lehet, rajta van a panelen az egyenirányító, így kisebb az esélye egy fordított polaritás miatti elhalálozásnak.
A 4db nyomógomb a riszatás be/ki kapcsolását, valamint a pontos ídő és a riasztási idő beállítását szolgálja. Ha a riasztás be van kapcsolva, akkor a jobb szélső cső tizedespontja világít, visszajelzés gyanánt. A beállított risztási időt, valamint a risztás állapotát eeprom-ban tárolja, hogy áramszünet után is csörögjön reggel az óra.

A panelterv és a vezérlőprogram is saját. A paneleket kézzel készítettem, tűfilccel.

Még a dobozolás hátra van, azt még most álmodom meg, hogy nézzen majd ki..
(#) kaqkk válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 1
 
Szuper a cuccos elismerésem ! Az alávilágítás nem az én világom de reméljük sok örömet okoz majd ! Minden reggel : "rohadj meg megint ordítasz ?"
(#) sandor1632 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Köszönöm!

Az alávilágítás kikapcsolható lesz, keverhető színnel, csak ezt még nem írtam bele a programba.

Még egy hőmérséklet mérési opción gondolkodok, mivel tudja ezt az RTC íc, csak ki kell belőle olvastatni.

Szidni nem fogom, ezt nem ébresztőóraként fogom használni, arra ott a nixie óra, csak úgy voltam vele, ha már egyszer óra, akkor tudja az ébresztési funkciót is.
Terveztem bele relés kimenentet, így akár kapcsoltatni is lehet vele bármit.
(#) kaqkk válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 1
 
Én is gondolkodtam a hőmérséklet mérésén , de három dolog miatt nem tettem bele a "fekete gyöngy" be 1: nem pontos +-3 fok 2 : valószínűleg zárt dobozban lesz az óra (a félvezetők által emelt hőmérsékletet mérné) 3 : 97% volt így is a pic kihasználtsága .
(#) sandor1632 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 1
 
Végül ma délután bele írtam a hőmérséklet mérést, meg a színkeverés menüjét is megcsináltam.
Elvileg így már csak dobozolás maradt a végére.

A hőmérséklet mérés ha nagyon pontatlannak bizonyul, akkor az egyik analóg bemenetre teszek egy ntc termisztort és kivezetem a dobozon kívülre.

Arduino-val oldottam meg, van még szabad láb, meg program memória is, ha módosítani kellene valamin.
(#) kaqkk válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 4
 
Mi ilyet álmodtunk
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) sandor1632 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Ötletes!
Mátrixban van hajtva?
(#) kaqkk válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Igen , 2db 20 bites megahajtó (HV5812) van rajta az egyik a szegmenseket a másik a digiteket kezeli .
(#) kaqkk hozzászólása Jún 30, 2022 / 2
 
A legújabb VFD RS232 kommunikációval 18f252 pic +DS3231 RTC Még vannak benne apróbb hibák de legalább már megy ... A következő az RS485 kommunikáció lesz (van vagy 3-4 VFD evvel a vezérléssel ) Na és ezerrel terveződik az optonixi is ...
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2022
(#) merlingerin válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Szia! Nagyon látványos! Publikus lesz esetleg?
(#) kaqkk válasza merlingerin hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Lehet publikus , de a kijelző "talált" még tán tipusszáma sincs ...
(#) merlingerin válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Szia! Ha pénztárgépes, soros kijelző, akkor mindegy a gyártó, típus is... Max a soros port sebessége más, de azt a legtöbbön lehet vagy jumperrel, vagy forrpöttyel állítani...
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem