Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3273 / 3546
(#) nagym6 hozzászólása Máj 9, 2021 /
 
Üdv. Patkány létszám csökkentő kaját milyen arányban ajánlatos keverni, ami liszt, cukor, gipszből áll. Köszönöm.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 9, 2021 / 1
 
Nyers hal, patkányméreggel panírozva/töltve. Állítólag.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
A patkányméreggel van a probléma. Valami EU-s követelmény miatt annyira gyenge, hogy hatástalan. Eszik szépen a mérget, semmi eredménye.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 9, 2021 / 1
 
Nem gondoltam volna, hogy már azt is utolérte a túlzott elővigyázatosság. Nem vagyok érintett a témában, valamikor a műanyag előtti időkben egy idős bácsitól hallottam a receptet.

Isemrősömnél ez hatásosnak bizonyult: Bővebben: Link. Ha már próbáltad és nem jött be, akkor passzolok, csak innen-onnan összeszedett infóim vannak...
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Megpróbálom, köszi. Ez még nem volt.
Boltban mondta a kereskedő, hogy EU előírások miatt jócskán csökkenteni kellett a gyártóknak a hatóanyag töménységet. Minden vevője panaszkodik, hogy hatástalan lett. Amelyik nekem sok éve bevált, ugyanaz EU változatban azonnal hatástalan lett.
(#) szidom hozzászólása Máj 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Fényképet vasaltam nyáklapra, de elkövettem azt a hibát hogy vízbázisu lakkal kentem meg ecsettel, nem a szokott lakk spryt fújtam rá.
A száradási ideje 2 óra, de kb 2 percet volt rajt mikor észrevettem hogy befehéredik, azonnal megpróbáltam folyó vízben(azaz hogy a csap alatt, mert a környéken nincs folyó) lemosni, eredménytelenül. Most kb 1 órája tiszta alkoholban ázik. Amíg nedves, szép kontúros, de ha megszáradt újra fehér.
Tudtok valamit javasolni mivel tudnám leszedni, vagy egyszerűen csiszoljam le, és vasaljam újra?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) jani1987 hozzászólása Máj 9, 2021 /
 
Azt hittem, hogy gimis koromban kinyírtam a hifit. Mázlim volt, hogy nem. Szegény mennyit porosodott a mellék épületben. Csak egy forrasztás volt az egész meg egy biztosíték csere.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) szidom hozzászólása Máj 9, 2021 / 3
 
Sziasztok!
Időközben meglett a megoldás. Ha valakit érdekel, türelem, kb 2 óra alkoholos áztatás, a fogkefés dörzsölés abszolút nem használ, de rájöttem ha fogkefével folyamatosan viszem fel az alkoholt, és ujjbeggyel dörzsölöm az hatásos.
Sajnos nem tudok egy normális képet csinálni, de ez nem a telefon hibája, én vagyok hülye hozzá.
Élőben tényleg jól mutat.
(#) szidom válasza solti_imre hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Én úgy tudom ez egy politika mentes topik.
Legalább ezt a felületet ne fertőzzük ha lehet.
(Úgy értem politikával)
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) jani1987 válasza solti_imre hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Aztán milyen hatással lesz rá?
(#) solti_imre válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
A patkányok elkerülik a rokont...
(#) jani1987 válasza szidom hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Én arra vagyok kíváncsi, hogy ha nem ismerjük egymást akkor egy megmozduláson hogy megy az anyázás. De amikor találkozó van akkor béke van. Csak ne derüljön ki ki melyik csoporthoz tartozik. Hogy van ez?
(#) szidom válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Én csak ezért reagáltam,ha valakit megbántottam, bocsánatot kérek!
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Ez annak köszönhető, hogy akkor még nem találtad meg a hibát. Azóta már fejlődtél.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) bbb válasza szidom hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
A fehérséged a megmaradó papír miatt van. Ha más fajta "papírt" használsz, akkor nem fog kifehéredni. Viszont ezt a dolgot a nyák készítős topikban érdemes nézned, oldalak vannak már teleírva róla
(#) CHZ válasza szidom hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
WD40 feketébbé teszi, ha lefújod, vagy sárga kínai papírt használj.
Képen láthatod totál fekete marad a vasalás.
(#) Gafly válasza szidom hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Ezt a nyákra képet technikát kifejthetnéd bővebben, bár lehet jobb lenne a nyák-os topic-ban.
(#) Ge Lee válasza CHZ hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Azon a képen jól látható hogy miért kell vasalás után még visszatenni a nyákot a vasalóra. Több helyen is hibás a nyomat, elég nagy lyukak is vannak rajta.
(#) CHZ válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Nem jól látod,kimaratva sincs bemarás, teljesen homogén rézfelület!
Lefényképezném, de már be van építve, másikat tudok mutatni...
(#) Ge Lee válasza CHZ hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Nekem ez itt mindennek tűnik csak homogénnek nem, de ezen nem veszünk össze...
(#) CHZ válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Kép csalóka, por is megtéveszthet..
(#) enree hozzászólása Máj 10, 2021 /
 
Sziasztok!
Úgy alakult, hogy lett egy 1970-es kiadású gyönyörű (lesz nemsoká) kockaházunk! Olyan mákos vagyok, hogy van alatta egy 25nm-es pince, amiből műhely lesz. A kérdésem az lenne, hogy takarítás, portalanítás után szerintetek levihetek ide egy komolyabb számítógépet? Operatőr vagyok és néha vágok is, ehhez van egy komolyabb masina, referencia monitorral, meg minden egyébbel. A pince alapvetően száraz, a fele van csak betonozva, régen a gravitációs fűtés kazánja lakott itt és ezért nem betonozták telibe, hogy ha vízfolyás van, akkor nem álljon meg a víz. Mikor a fűtő rendszert szétszedtem és a csövekből leengedtem a vizet a végén kb vödörnyi a földre folyt, másnapra nyoma sem volt... Szóval a satupad, köszörű és társai itt lesznek az tuti, de a nagy számítógép vajon lejöhet ide, vagy inkább a nappaliban alakítsak ki neki helyet?
Csatolok egy képet is a pincéről, azóta a kazán kikerült (felejthetetlen élmény volt!), azt a két kis falat lebontottam ami a tűzifát tartotta kordában, amúgy 2m a belmagassága.

pince.jpg
    
(#) Gafly válasza enree hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Én még a mechanikai munkához is csinálnék rendes aljzatbetont, vakolatot és burkolatot.
Valamint rendes villanyszerelést.
A pénzkereső gépet és monitort nem tenném egy légtérbe a köszörűvel. 25 négyzetmétert meg nem tudom normálisan le tudod-e választani, még akár gipszkartonnal is, hogy ne két szűk lyuk legyen. Ez helyfüggő. Ha meg tudod csinálni normálisan, akkor jobb mint a nappali, mert nem szerencsés ha nagyon keveredik a munka és a magánélet...
Úgy tárolóhelynek is kell fenntartani valamennyit abból a 25 négyzetméterből, lehet azt is érdemes leválasztani, ne legyen olajszagú a krumpli.
(#) sargarigo válasza enree hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
A por és a pókhálók miatt én inkább levakolnám előbb. Főleg ha olyan drága, mint ahogy sejteted. Vagy legalább gipszkarton, de a csupasz falakat én nem mutogatnám neki. Amúgy gratulálok hozzá! Tudom milyen nagy élmény!
(#) enree válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Több mint a fele rendes, vasalt beton, ráadásul nem is rossz! Én a párásabb levegő miatt agyaltam ezen a dolgon... De a köszörüléskor, flexeléskor keletkező porra nem is gondoltam, jó felvetés!!!
(#) sargarigo válasza enree hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Vagy műhely, vagy műterem!
(#) enree válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Igen, valóban nagyon drága gép. Aki vágott már videót, az tudja, hogy nem éri meg a vason spórolni, mert megőrülsz ha állandóan várni kell rá...
Én arra gondoltam, hogy teljes portalanítás után lefújon a falat mélyalapozóval, az megköt minden maradék port. Csak a kicsit magasabb pára ami aggaszt. De azt hiszem igazatok van, megy a gép a nappaliba!
(#) jdani hozzászólása Máj 10, 2021 /
 
Üdv. Tudja e valaki, hogyan lehet két android rendszer között alkalmazást átvinni?
Van egy tablet, amin van egy app. Természetesen nem play-es, és nem lehet letölteni sehonnan.
Tehát a tabletra fel van már telepítve.
Hogyan tudnám ezt az alkalmazást átvinni, használni az androidos telefonomon?..
(#) enree válasza jdani hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Air droiddal le lehet szedni róla elvileg. Régen volt egy ingyenes, jogtiszta iGO, valami szülinapi verzió. Az nekem megvolt, így raktam át édesapám telefonjára, mert csak egy hétig volt letölthető.
(#) szidom válasza bbb hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Szia!
Ha megnézed a második képet amit feltöltöttem, látható hogy nem a papír maradt rajt, hanem vízbázisú lakkal és ecsettel dolgoztam. Látszik az ecset nyoma is. A kérdésem az volt hogy tudnám a lakkot eltávolítani, de már megoldódott.
Következő: »»   3273 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem