Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » H-híd hiba
 
Témaindító: mspike, idő: Jan 30, 2006
Lapozás: OK   10 / 11
(#) mateatek válasza compozit hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Idézet:
„Tehát 250 mW a veszteség 10 kHz-en. Na és? 20 kHz-en meg fél watt lesz. Kell némi hűtöborda rájuk. ( ha már lesz a híd kimenetén terhelés is )”


Nem sok H hidat csináltam még életemben. De azért azt elég húzósnak találom, hogy egy H híd fél wattot zabáljon úgy, hogy semekkora terhelés nincsen rajta.

Idézet:
„Nem értek a fémkeresőkhöz, de azt el tudom mondani, hogy mit csinál egy tekercs egy híd kimenetén, de nem akarom megérteni, hogy mitől lesz ebből fémkereső.”


Nem kellene ezzel OFF-olni a témát, de ha nem dob ki a modi és szeretnéd, teszek föl egy pár másodperces videót, amiből szerintem könnyen érthető.
(#) compozit válasza mateatek hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Sajnos, ideális kapcsolóelemek nincsenek, így a FET sem az. Tehát, valamennyi energiát eldisszipálnak.

Ne tegyél fel videót, mert nem érdekel, én már ezt nem fogom megtanulni.
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Egyes mikrokontrollereken is be lehet állítani ún. Dead-Band időt. Alapvető probléma, hogy a FET-ek lezárása lassabb, mint a nyitása.
(#) compozit válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Ilyen topológiával, hogy a félhíd gate-ek össze vannak kötve, nem is lehet megvalósítani. De a BCA ( Current ballanced amplifier ) azért egész jót lehet csinálni mindenféle DT nélkül.
(#) mateatek válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Igen és valószínűleg ez okozza az egybenyitást a föltett skiccem esetében.
(#) ktamas66 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Tegnap nézegettem ezt a meghajtót, a demóban pont PWM-ből csinál INH-INL jelet. Bővebben: Link
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 16, 2021 /
 
Sziasztok. Az alany 4db K30T60 IGBT és 2db IR2103 alapkapcsolása, a lebegőtáp (híd közepéről) 1µF-al megy, dióda 1N4148 az IR2103 felett. Táphidegítés az IR-ek felett 100µF-al és 100nF-al.

Arduino-ból jövő jel Q felső és Q alsó. Ez szépen 5V TTL ahogy illik, késleltetéssel hogy ne nyisson össze. Táp jelenleg az IGBT-ken és az IR-eken is 12V (azonos táp) áramkorláttal a hibák kiszűrése végett.
A kimeneten 200mV jel jelenik meg, rondán de megjelenik igaz félhidanként, ha a teljes hidat próbálom munkára bírni nem megy. Gyári alapkapcsolás semmi komoly, a híd két oldalán keresztbe van kötve a Hin és Lin hogy 2 szálon tudjam a hidat vezérelni.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Lehet meg is van a válasz. Az 1µF valószínű kevés lesz, alsó IGBT szépen nyit-zár, felső IGBT nem kap szinte vezérlés jelet, most néztem több rajzon is 10-22µF -ot raknak rá, az enyém 1µF valószínűleg kevés lesz.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Sajnos maradt minden ugyan annyiban, alsó IGBT nyit szépen, felsőnél bemegy a chipbe a jel de ki egy 200mV körüli maszlag jön.

Kép1-en 5V/div értékkel a kimeneten lévő jel, Kép2-n ugyan ez csak az alsó vonal (felső IGBT) 100mV /div-el vizsgálva.
Ami feltűnt hogy valamiért az alsó és felső ugyanott nyit? Ezt miért teszi holott ellenfázisú jelet kap főleg úgy hogy erős időbeli eltolás van.
Bemenet az IR-en képen látszik a bemeneti jelforma és annak késése is.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Mekkora a PWM frekvenciája?
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Alacsony, 1Khz körül alakul. Potméterrel állítható de a max 2Khz körül van, a legalacsonyabb olyan 300Hz körül megy.
(#) foxi63 válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Szia!
Azt ellenőrizted, hogy a LIN bemenet fordított? alacsony szintre magas a kimenet.
(#) szikorapéter válasza foxi63 hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Akkor itt lehet a gebasz, mivel nekem mint a bemenet is képen is látszik van egy Q és annak fordított barátja némi késleltetéssel a kettő közt. Valószínűleg ezért nem nyit a másik oldal mert összenyitna.
Akkor ha összekötöm a H és L bemenetet akkor vezérelhetem egy fázisú jellel? Mármint az L úgyis fordított fázisú bemenet, így neki a nulla lesz a magas szint.
(#) szikorapéter válasza foxi63 hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Nem javult, ugyan az a helyzet, a bemenetre (H és L) ugyan azt a jelet kötöttem / a másik oldalra az ellenázisut ugyan így de a meghajtó nem nyitja a felső IGBT-t.
(#) ktamas66 válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
A Vb lábon ellenőrizd a feszültséget.
(#) szikorapéter válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
A Vb lábon 0,6V-al kevesebb mint Vcc-n (dióda miatt).
Most jelenleg a Vcc 15V , 14,4V van a Vb lábon folyamatosan.
(#) ktamas66 válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Akkor ezért nem nyitja ki a felső fetet. Mikor alsó zárva van, legalább 8-10V-tal magasabb feszültségnek kellene ott lenni, mint a táp, hogy kinyithassa a felsőt. Mérjél feszültséget csak a kondin.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Szia!
Azért a Vas.18:28-as beírásodhoz mellékelhetted volna a rajzot is - úgy talán kiderülne, hogy a 2103 Vb lába miért nem ugrik fel 22 volt környékére. Ha a Vs lábat nem húzza le sosem egy alsó IGBT, akkor nem fog megtörténni.
(#) proli007 válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Hello!
.. és egyébként is csak arra az időre lesz 22V-on, amikor az alsó IGBT épp lezár. Tehát műszerrel mérve nemigazán jó eredményt ad.
(#) ferci válasza proli007 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ez természetes.. ezt már több helyen is kitárgyaltuk, hogy multiméter nem való ilyen szituációkhoz.. az a jelforma se lesz tökéletes négyszög, mert a pár µF töltése azért nem egy ic-kimenet.
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Lehet nem teljesen értem, 22V nem magas? Hisz a chip max paraméterén 25V szerepel, azért adtam neki 15V-ot mert szinte mindenhol annyit látok írva neki áramkörökben. A diódán keresztül jut a 8-as láb táphoz igaz ott a dióda feszével ejtve.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Köze nincs hozzá... az a "rész" azért " hide side" meghajtó, mert sokszáz volton is lehet, a fet résztől függően.
Az ic "bemenő része" a max 25 voltos.
Más alkalmazásokban az a "22" volt a gnd-től számitva sokszáz volt+14 votlos lesz.
Adatlapot nézd meg: offset max 600 V.
A rajzodat tedd fel esetleg.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Bocs, annyira nem ismerős az ic, eddig IR2110-el próbálkoztam de ismerős ajánlotta ezt , de eddig nem jutottam vele dűlőre miért nem nyitja a felső oldalt meg.
Pedig egy nagyon egyszerű kapcsolás...

Mod.: Ez a teljes híd egyik oldala.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021

unnamed.jpg
    
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Oké.. akkor csak ezt az oldalt működtesd és úgy, hogy felváltva akarjon nyitni a két igbt.
A szkópot pedig tedd rá a Vb lábra.

Nem ártana, ha tudnád mérni az így felvett áramot az alsó igbt betápnál source-ben( pár ohm sönt és szkóp).
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Na pont ezaz hiába az ellenfázisú jel nem úgy nyit. Mondjuk nem is nyit...
Mindjárt ráteszem a Vb-re és megnézem mit produkál.
A felvett áram nagyon kevés pár mA , nincs terhelés a kimeneten.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Csak azért kértem, hogy nem nyitnak-e egybe..
Freki mekkora, a 22 u nem sok?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Azért a 4148 helyére tegyél egy cseppet combosabb gyors diódát és nézd meg a nyákot, minden rendben van-e a Vs, Vb lábak körül.
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Rendben, a nyák "próbanyák" így könnyen javítható, igaz már mértem mindenhol zárlat ellen.
UF4007-es jó lehet gyorsdiódának?
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Jó hát..
"szakadás" is lehet, kontakthiba!
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ez egy hasonló a felső fet szempontjából.
A "töréstől" felfelé 15 volt a felső fet gate feszültség, jel.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021

IR...JPG
    
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem