Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dekódolók
 
Témaindító: Bukall, idő: Dec 19, 2005
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Hp41C válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Idézet:
„Hp41C ...: Link Hát ehhez az ötlethez már az elméleti ismereteim kevésnek bizonyulnak.

A tudomány hozzá
(#) Gafly válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
A javasolt 10k és 220pF értékekkel olyan pár száz kHz lehet az órajel (mert minek gyorsabb).
A reset idejét ha jól emlékszem a konfigurációban lehet állitani órajelciklusban, tehát a programtól is függ. De semmiképpen nem másodpercek, sokkal gyorsabb.
Hirtelen áramszünet esetén ugyanúgy reset következik, majd utána beáll a kivánt érték.
A programot nem én irom, részemről nagyjából itt a vége a történetnek.
(#) Mzolee válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Köszönöm. Megnézem
(#) Mzolee válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Rendben. Köszi a segítséget! Ha jutok valamire azért még visszatérek
(#) Inhouse válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Bocsánat, én is elírtam, de nagyon, egy 74HC4067-re gondoltam. Én is csináltam monstanában egy ilyen "agyament" konvertálást. Egy effektet építettem a házi keverőmbe. µC nélkül is elérhető közvetlenül 14 track egy DFplayer minivel. Rendeltem egy 4*4-es fólia billentyűzetet (a 2 maradék a hangerő/előre hátra lépés). Igen ám, de ezek ugye mátrixba vannak kötve, és mivel fólia, nem is hozzáférhetőek a kivezetések. Viszont tetszett, hogy jó lapos és felragasztható...hmmm. Rendeltem később egy sima NYÁK-os mikrokapcsolósat is, az is mátrixos, de közvetlenül kivezethetőek a gombok egy kis barkácsolással. Azért közben nekiálltam ennek a konverziónak. A megoldás egy 74C922 (4*4-es gomb mátrix->BCD kód) + egy 74HC4067 (BCD->16 különálló kimenet) lett...volna, ha ennyi elég lenne. De nekem is még a végét illeszteni kellene a DFplayer minihez, ellenállásokat kell testre húzni, a 4067 kimenete meg logikai szint. Ezért kellenek még aktív kapcsoló elemek, és, hogy ne legyen egy külön NYÁK kis BC tranzisztorokból, ezért kellene még mögé 2db ULN2003 (7db darlington) és még 2 BCxxx... A kimeneti rész nélkül már működik. Szerencsére el is fog férni a panel maradék részén a hiányzó 2 IC és a 2 BCxxx, úgyhogy rakhatom ezt is, vagy a gombosat kivezetve, minden elektronika nélkül. Éljen a PIC mentes világ! Csak ironizáltam, ez így eléggé bal kezemmel vakarom a jobb fülem, de igazából megoldható. Főleg annak, aki nem tud µC-t programozni.
Szóval, neked a 74HC4067 lehetne megoldás, mivel a bemeneti adatok tulajdonképpen BCD kódok, a kimenet a 16 állapot szerinti logikai szint lesz, csak 1 kimenet aktív. Sajnos innen még kapuzni kell, hogy a kívánt kimeneted legyen, ez pl. 16*4 dióda, vagy kevesebb, mert 2 sorban egyezik a ki és a bemenet, meg lehet máshol is esetleg spórolni, csak át kell nyálazni a táblázatokat, persze így is brutális . Elvileg nem is kell tranzisztor a kimenetekre, mert magas szintnél nyitnak a diódák és +5V lesz, alacsonynál meg nem nyitnak és semmi... Ja és az elejére is kell még neked 4db felhúzó ellenállás, ha valóban csak "szakadás és zárlat" van az előző fokozat kimenetén.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2021
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem