Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos fűnyíró probléma
 
Témaindító: Vadmagyar, idő: Jún 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 24
(#) erbe válasza hg6dab hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Annak az a dolga, hogy melegedjen, hiszen egy rövidre zárt menet. Nem ok nélkül rosszabb az ilyen motor hatásfoka. Amíg néhány watt kell csak, mint egy lemezjátszó vagy kisebb ventillátor, megfelel. De komolyabb célra, nagyobb teljesítménnyel ...
(#) Attila91 hozzászólása Máj 16, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Hecht 1000 fűnyíró, ami rendesen elindul, de 1 perc használat után lassul a teljesítmény, a motor elkezd füstölni, túlterhelődik. Mintha fékezne a szíj. Ezt hogy tudom megoldani?
(#) Ronin válasza Attila91 hozzászólására (») Máj 16, 2021 / 3
 
Szia. Kidobod a kukába, és többet nem veszel hulladékot.
Csak olyat vegyél ami nem szíjas, nem szénkefés.
(#) VIM válasza Attila91 hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Szia! Talán a lehajtási tengely csapágyazását kellene megnézni, hogy nem e az szorul meg ami után pedig az ékszíj megcsúszik és az füstöl. Ez a segéd tengely csapágyazás egy idő után labilissá válik, kimelegszik a szíj feszítése miatt, majd nem lesz párhuzamos a behajtó tengellyel és elkezd csúszni a szíj. Valóban nem egy jó konstrukció.
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
A motor csapágya szokott beleolvadni a műanyag csapágyházba, elmozdul arra, amerre húzza az ékszíj.
Az, hogy nem egy jó konstrukció, nagyon enyhe leírása az ilyen típusú ipari hulladékoknak.
(#) sany válasza Attila91 hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Dobd ki, én is kidobtam. Én így oldottam meg. Hiába új csapágy. Ha a csapágyat kicseréled, előjön más hiba. Sajnos nekem is tanulópénz volt.
(#) sany hozzászólása Máj 16, 2021 /
 
De, hogy tehetnek bele szénkefés motort?
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Máj 16, 2021 / 1
 
Szerintem így olcsóbban tudták kihozni az egészet. Jóval kisebb motor de nagy fordulatszám, áttétel ékszíjjal és már meg is van oldva a kis motor okozta probléma.

Szerencsére még lehet kapni aszinkron motoros fűnyírót.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Hogy lehet megállapítani az üzletbe kirakott fűnyírón, hogy az milyen motoros?
(#) btamas81 válasza sany hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Elkezded forgatni kézzel a kést, és érződik hogy közvetlen a motort hajtod, vagy van közbe szíj is. Ami szíjas, azt kerülni kell messzire. Én egy ágdarálóval jártam meg, ami ilyen szíjas hajtású volt.
(#) VIM válasza sany hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Szia! Ha így néz ki alulról a hajtás akkor minden bizonnyal szíjas.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Néztem ezt a robbantott rajzot de nem derült ki belőle, hogy a motor pajzs része az műanyag volna. Persze ettől még a feszítés során nem lesz stabilabb, strapabíróbb ez a megoldás.
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Nem biztos, hogy "szíjas"...a legújabbak már "fogaskerekesek" !
(#) sany válasza VIM hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Műanyag minden része.
(#) sany válasza uniman hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ez olcsóbb lehet, mint a közvetlen a motor tengelyre szerelni a kést?
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Az áttétel miatt a kisebb motor is van olyan erős...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ja így már világos. Akkor pl. 1300W -os fűnyíróban is, ezért van nagyon picike motor.
(#) uniman válasza sany hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Öklömnyi méretű a motor, rézszínű alumínium huzallal megtekerve...8,9 kilós az egész gép a szokásos 15 helyett. Kínai hajórakományoknál ez is nagyon számít.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) mikrodigit válasza Attila91 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Elolvastam az Árukeresőn a Hecht 1000-ről szóló 5 legrosszabb (1 *-os) véleményt, nem semmi:

Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza Attila91 hozzászólására (») Máj 17, 2021 / 1
 
Szia!
Bocs, hogy elveszem a kedved, lelombozlak, de tényleg nem volt szerencsés vásárlás kefés motorral hajtott gépet venni. A Tiéd noname, de enyém egy "neves" gyártó terméke volt. Nem írom le a gyártót, mert azt is "kimoderálják", ahogy szokták. A lényeg, hogy két évadot sem ért meg, pedig az összesen 8-10 óra(!) üzemet jelent.
Ha most meg is tudod javítani, a későbbiekben csak a baj lesz vele. Az aszinkron motorosnál maximum csapágy csere szükséges X évenként, mert persze azt is úgy csinálják meg, hogy a kosz meg a por biztosan belemenjen a csapágyba. De még mindíg egyszerűbb és olcsóbb a javítása.
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Máj 17, 2021 / 1
 
Szét kell szedni pár ilyen gépet, amit visznek neked javításra és tudni fogod egy életre, mit kell kerülni.
(#) sany válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Idézet:
„...,de tényleg nem volt szerencsés vásárlás kefés motorral hajtott gépet venni.”

Ezt sajnos az eladók nem mondják.
(#) Elektro.on válasza sany hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Én is most cseréltem a 14 éves Alko-mat, de figyeltem arra. hogy ne szíj hajtású kefés legyen.
Agrimotor-t választottam. Itthon gyártják, elvileg van alkatrész.
igazi véleményt még nem tudok adni róla, egyszer mentem végig a kerten vele eddig.
Talán majd a nyár végén lesz vélemény. Esetleg annyi, hogy kés élezéssel kell kezdeni...
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2021
(#) Ronin hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Az aszinkron motoros gépek ára miért van így fent az egekben? Én 25 éve vettem a kis MTD 32-esemet 10e-ért újan, aminek azóta sincs semmi baja. Kondi már picit gyengébb, nem 12, hanem 8uf-os, de indul rendesen, majd kap újat.
(#) VIM válasza Ronin hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Ha már kimérted a kondenzátort és kevésnek találtad az értékét akkor jobb lenne cserélned, mert az állandó üzemi kondenzátoros gépeknek ez a haláluk (az értékvesztett kondenzátorral való működtetés). A probléma a vágáskor fog majd jelentkezni ahol szükség volna a nyomatékra de a csökkent kapacitás ezt nem tudja biztosítani, nő az áramfelvétel, melegszik a tekercs és "kész". Vigyázni kell vele.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Még ilyen irányú "tanulópénzt" nem kellet megfizetnem. Ez nálam hasonló mint a mosógépből is csak felül töltőset esete.
(#) Ronin válasza VIM hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szia. Egyelőre nem érződik ilyesmi, és akkora füvet sem szoktam vele nyírni ami megfojtaná. De mint említettem cserélve lesz.
(#) fecameca válasza Ronin hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Aszinkron motoros narancssárga Tesco fűnyíró 1kW-os aszinkronmotorral, még a néhai 2011-ben elhunyt apósomnak vettem 7000 Ft-ért, most a fiamék használják, de már odaadta az anyósnak is kölcsön. A hüvelykujjamnyi fát is röhögve elvágja, szinte elnyűhetetlen. Érdekes módon nincs hangja, amikor itt a szomszéd berregteti, azt hiszem benzinest használ, pedig húzza maga után a kábelt, mondom, ez biztosan kefés motor, ráadásul üt a főtengelye, vagy elkapott valamit valószínűleg.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2021
(#) erbe válasza fecameca hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
~24 éve kollégám hozott egy IMI-t. Csapágyas lehet...
Megtekercseltettem ( ), csapágyat cseréltem. Nem jött érte. Azóta én használom. Fűgyűjtőt vettem hozzá. Tavaly akartam cserélni, már nem kapni. Agrimotorost vettem, nagyobb teljesítményű, szélesebbet vág. Gyorsabban is halad, nagyobb a puttony, ritkábban kell üríteni. Ellenben a régi IMI a 900 W-jával felszippantja a földről az elfekvő füvet, míg az új csak azt dobja be, amit éppen levág. Nagyon jó (gyorsabb, mint a sógorom erősebb benzinese) de szerintem nem fog 3x évet kibírni, mint az IMI.

Mikor megvettem az Agrimotorosat, sokáig nézegettem. Ajánlottak Hecht-et is, szintén aszinkront. Gyanús volt, mert 200 W-tal erősebb, fél kg-mal könnyebb és 10000.-rel drágább. Maradt az Agri...
(#) hg6dab hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Vettem egy Einhell GC-ET 4530-as fűszegélynyírót. Ezen nincs a damiladagoláshoz szükséges nyomógomb a forgófejen. Annyit írnak róla, hogy teljesen automatikus damiladagolás. Ez hogy működik?
Következő: »»   17 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem