Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1018 / 1149
(#) Inhouse válasza nbalazs88 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
A gyártók szeretnek nekik fontos/neked felesleges dolgokat rászitázni, illetve imádják, ha nem írják ki rendesen az alkatrész nevét, hanem rövidítenek, kódolnak...ehhez kell a szakmai tapasztalat, hogy valaki felismerje, mi is lehet az. Egy ilyen tranzisztornál ez nem olyan vészes, de pl. manapság a PWM IC-k feliratai alapján keresni...na az igen!
Az adott alkatrész specifikációjában (datasheet) általában benne van, hogy éppen milyen gyártási adatot szitáztak még rá.
Az A9999, B9999, C9999, D9999...jelű tranzisztorok nagy valószínűséggel kiegészítendőek a "2S"-el az elején.
(#) nbalazs88 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 12, 2021 / 1
 
Egy információ dús válasz Köszi
Villanyszerelőnek végeztem nem is annyira régen, nem elektro műszerész, sajnos ez nekem még nem megy de amúgy tervben van tanulni ezt is...
Szóval ebből nincs tapasztalat, így nehéz kitalálnom mit akart a "kedves" gyártó
Szóval akkor simán előtte lehet.
Végén az 48? nem jöttem rá datasheet ből sem
(#) Régi motoros válasza nbalazs88 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Pedig ott van a mellékelt adatlapon a jobb felső képen.
Az első sor Part No. Típusszám.
A második meg Lot No. Csomagszám, vagy valami ilyesmi lehet, angolosok előnyben...

Általában elmondható, hogy a típusszám egy sorban van (persze néhány kivétel erősíti a szabályt). További számok lehetnek pl gyártási hét hónap stb, ki mit tesz rá...
(#) pucuka válasza nbalazs88 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
A 48 az nagy valószínűséggel a gyártás idejének kódja. Pl. 2004, 8. hét, de nem biztos. Reklamáció esetén a gyártó ebből tudja, hogy melyik sorozattal van baj.
Az adatlapon pedig szerepel, a jobb felső sarokban a bekeretezett External Dimensions feliratú részben, b. Lot No. címen. Az eszköz méretrajzán pedig a feliratok helye a. és b. -vel jelölve.
A japán számozási rendszerben a típusszámok ún beszédesek. A 2S... azt jelenti, hogy kétrétegű félvezető elemről van szó. (diódánál 1S....) Ha az Y = A akkor PNP kisteljesítményű, ha B akkor NPN nagy(obb) teljesítményű, ha C akkor NPN kisteljesítményű, ha D, akkor NPN nagy(obb) teljesítményű tranzisztor. Az ezek után következő számsor kvázi sorszámozás a tényleges darabot jelöli.
(#) Epu2 válasza nbalazs88 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Más gyártó. Valószínű az az eredeti.
(#) Suba53 válasza nbalazs88 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Japán félvezető jelölési rendszer. 2SA, 2SB PNP tranzisztorok, 2SC, 2SD NPN tranzisztorok, 2SK teljesítmény fetek, ... stb.
Elég kusza, mert nem csoportosítják őket, hanem amikor megjelenik egy új típus, akkor az éppen következő sorszámot kapja.
Az európai jelölési rendszer logikusabb, és beszédesebb. nálunk pl. a BC kis jelű szilícium tranyó, a BD teljesítmény tranyó, és általában az NPN-PNP komplementer párok egymás utáni sorszámokat kapnak, és az egymás utáni számok sokszor az azonos csoporthoz tartozást is mutatják.
A japánoknál nincs ilyen, két szomszédos sorszámú eszköz teljesen más tulajdonságú lehet.
(#) gino072 hozzászólása Máj 13, 2021 /
 
Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, egy alkatrész pótlására. Tv táppanelen van, J8 15mm. Honnan tudom pótólni. Képen látható alkatrészt
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) antiktelefon válasza gino072 hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
J alapján jumper, vagyis egy darab drót egy ferrittel, átkötöd és kész. De ezt neked kell látnod, kép alapján ezt mondanám.
De ez okkal égett el, valószínűleg fet, fet driver, fet zavarszűrő köre és talán még más is röpködött.
(#) rectamas válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Szerintem a J jelölés ellenére dióda. A mellette levő nem beépített kondenzátor is E jelölésű.
Kellene a felirata.
A többivel egyetértek, valószínűleg más is tönkrement.
(#) antiktelefon válasza rectamas hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Igen, azt néztem én is, de az a 15mm meg az egyenes vonal jelölés a nyákon duplán megkavaró.
Na majd megmondja, közelről egy pengével kaparva hamar kiderül ferrit vagy dióda-e. Valószínűleg típus alapján vagy pwm ic adatlapból kiindulva többre menne, mint egy közeli képből, úgyis szüksége lesz rá a jívatáshoz.
(#) kadarist válasza gino072 hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Szia!
Az egy zavarszűrő ferrittel ellátott átkötés, semmi komoly.
(#) Bakman válasza gino072 hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
E2 kondenzátor (electrolytic capacitor), J8 átkötés (jumper), 15 mm hosszú. Szerintem. Az átkötés égett el vagy ív keletkezett az átkötés és a kondenzátor pozitív lába között? Úgy tűnik, az is be volt ültetve de a kép készítése előtt ki lett forrasztva.
(#) gino072 hozzászólása Máj 13, 2021 /
 
Köszönöm a segítőkészséget! A kondikat én vettem ki mert az eggyik púpos volt, a másik pedig eldurrant. Valószinü zárlatosak lettek az idő során. A J jelölés akkor jumper, de a hoszzat nem értettem minek jelölik! A kondi és a jumper között húzott át valószinüleg. Mégegyszer köszönöm a segitséget
(#) alienco hozzászólása Máj 14, 2021 /
 
Sziasztok! Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a következő alkatrész? Egy maroknyit találtam belőle, legalább 25 évesek és kiváló fényes állapotban vannak. A menetes rész tömör, a hengeres rész üreges. Az egyiket bele lehet dugni a másikba, de megfelelő kontaktus nem alakul ki, pl. a gravitáció hatására is könnyedén ki tud esni. Elnézést, ha nem is elektronikához használható.

image001.jpg
    
(#) BZS válasza alienco hozzászólására (») Máj 14, 2021 / 1
 
Szia!
Talán valami pozicionáló tüske lehet. Méreteik mekkorák?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2021
(#) alienco válasza BZS hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Köszönöm! 20mm magasságú, M3 menettel.
(#) Sebi válasza alienco hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Késes csatlakozóval (Pl. DS121) szerelt egységek rack-be csúsztatásánál biztosítják a csatlakozó pontos egymásba vezetését. Ahogy BZS tippelte.
(#) alienco válasza Sebi hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Hálás köszönetem, hogy többet tudhatok!
(#) Gafly válasza alienco hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Jellegében hasonló.
(#) alienco válasza Gafly hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Neked is köszönöm! Sokat gondolkodtam, mire lehet jó, de nem tudtam rájönni.
(#) c27 hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Motorola ic amiről nem találok infót. 15165772
Egy datasheet jó lenne, vagy legalább tudnám milyen ic. Már egy ideje bújom a google-t, de semmi használható. Valaki tudna segíteni?
(#) kissi hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Sziasztok!

PSAT-6-4P-250 SWITCH-ben elköszönt a bekarikázott alkatrész, hátha valaki már ismeri, hogy mi lehet(ett) ( talán 085T még olvasható rajta !?)...Segítséget kérnék a beazonosításban, hátha valakinek ismerős... !

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2021
(#) Egri Frédi válasza c27 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Egy kép sokat segítene ...
(#) vision61 válasza kissi hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szia!

Lehet pl. LM2596 is, de abból is van néhány fix feszültségű, illetve változtatható kimeneti feszültségű típus. Semmi nem maradt a feliratból?
Talán az R21, R58 utalhat a változtatható kimeneti feszültségre?
(#) c27 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Képet mellékeltem. Valamilyen BLCD motor vezérlőben van, jó lenne egy datasheet.
(#) vision61 válasza c27 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szia!

Gyanítom, hogy ez egyedi jelölés, kideríteni szinte lehetetlen.
(#) c27 válasza vision61 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Helló!

Valószínűleg egy cél ic, hall szenzoros BLDC motorhoz. Gondoltam elindítom az áramkört, de így nehéz lesz.
(#) cs_gabor hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Sziasztok, szeretném megkérdezni, mivel tudnám helyettesíteni a S793A jelzéssel ellátott TO92 tokozású tranzisztort(?), amely egy szárítógép időzítő egységében található.

Köszönöm a segítséget előre is.
(#) gaboca323f hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék a képen látható alkatrész beazonosításában.
Kenyérsütő gépben volt 2db hőbiztosíték felett egy szilikon tokban.
A hiba az a géppel, hogy a fűtőszál nem melegít. A két hőbizti jó.
Ezen az alkatrészen a műszer mindkét irányban szakadást jelez.
Az áramkörön a buzzer alatti R25 csatlakozóra van vezetve.

Van valakinek ötlete mi lehet ez?
(#) Egri Frédi válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
Ez úgy néz ki, mint egy hőpatron - de nem tenném rá a nyakam.
Olyan 35 éve volt dolgom egy Moulinex olajsütővel, amiben egy ehhez hasonló adta meg magát. Elvileg az a szerepe, hogy ha a hőbizti nem kapcsol a meghatározott hőmérsékleten - azt túllépve - megszakítja az áramkört a tüzeset elkerülése érdekében. A gond akkor van, ha hamarabb szólal meg, mint a hőbizti. Azt vissza lehet kapcsolni, ezt meg csak cserélni. Én egyszerűen kikötöttem, mert ki az a marha, aki úgy süt krumplit, hogy nincs a konyhában ... Viszont előírás, ezért alkalmazzák.
Valószínűleg elfáradt a használatban vagy gyári hibás volt ...
Következő: »»   1018 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem