Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kemence építése házilag
Lapozás: OK   20 / 21
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 18, 2021 / 1
 
Idézet:
„de egy fazék vizet (10 l) nem fogsz tudni felforralni 1 db. gyertyával”

Dehogynem.
Csak idő és megfelelő hőszigetelés (hőveszteség elegendő mérséklése) a kérdés.
(#) exabit válasza matyas98 hozzászólására (») Feb 18, 2021 / 1
 
Szerintem nézegess gyári kemencék katalógusadatait abból tudsz becsülni.
Én pl. ilyet találtam: 40L kemence, 6kW, felfűtés 1000 fokig 75 perc alatt.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2021

kemence.png
    
(#) matyas98 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Ezzel természetesen tisztában vagyok
(#) matyas98 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Pontosan így van
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
ALLAH hosszúra fogja növeszteni a szakálladat, mire a zasszony így megfőzi a levesed...
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Egyébként szerintem eléggé nehéz lenne gyakorlatban megvalósitani.
Hőveszteség ebben az esetben három fő forrásból származhat:
- Hővezetés,
- Hőáramlás,
- Hősugárzás.
Jó lehetőség mindhárom minimalizárására, ha egy tükörfényesre polirozott gömb belsejében van nulla gravitáción és vákumban, fekete matt fazékban a viz. Például az ISS zsilipkamrájában. De ez több gyakorlati problémát is felvet. Szerintem egyetemi szakdolgozat téma lehetne a korrekt igazolása/cáfolása a problémának. Sajnos nem netről össze CTRL C/CTRL V téma...
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Idézet:
„- Hővezetés,
- Hőáramlás,
- Hősugárzás.”

Ez a hőátadás 3 formája.
Én nem is ismerek többet, hacsak a tudomány nem talált iskoláséveim óta...

Idézet:
„és vákumban”

A Himalájában olyan 45°C -on forr a víz a halálzónában.
Vákumban ennél is kevesebb, fejből nem tudom.

Mire a csirkenyak és láb megfő ezen a hőfokon, addig ALLAH hosszúra növeszti a szakállad !
(#) GPeti1977 hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Lehet kapni nagyon olcsón 400W-os fűtőcsöveket, ezekkel egy hőszigetelő kemencébe beépítve mekkora hőfokot lehet elérni? Szemre narancssárgán izzik.
Bővebben: Minta
(#) Egri Frédi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 27, 2021 / 1
 
Ahogy elnézem, ez szobai hősugárzóba való fűtőszálak. Kemencébe építve a - fűtőszállal - szerintem: 6 - 800 °C -ot el lehet érni ( jó hőszigetelés mellett ). Viszont a 2 vége szoba hőmérsékletre van tervezve, ami nem biztos, hogy elviseli ezt a hőmérsékletet.
(#) llaczo hozzászólása Dec 7, 2021 /
 
Sziasztok.
A cégem vett egy félkész edzőkemencét. Főnök szeretné ha egyszerű hószabályzó helyett időre beállított hőszabályzás lenne. Fém lehűtés ideje miatt.
Tud valaki ilyen hőszabályzót javasolni? Esetleg megépítem én is. PLC vagy PIC programozás nem akadály.
Köszönöm a tippeket.
(#) proli007 válasza llaczo hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Hello! Ahhoz hogy programot írjál, első sorban az edzéshez kell érteni, és csak másodsorban az elektronikához/programozáshoz.
Edzés-hőkezelés..
(#) llaczo válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Köszönöm a linket. A kezelő problémája megoldva. Még csak az enyém maradt.

Dolgozott már valaki AD597 K típusú hőelemes modullal? PIC vagy arduino megoldáshoz jó lehet.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Üdv !
Ezek helyett a téglák helyett nincs valami más ami használható ? Illetve mivel lehet összeragasztani őket ? DIY olvaszto
(#) granpa válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 14, 2022 / 1
 
Samott téglát, vízüveges samottporral ragasztani. Ahogy látom, ez Ytong. Van saját ragasztója. Alumíniumhoz elég a közönséges tégla is (kéménytégla jobb).
(#) kendre256 válasza granpa hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Ez nagyon nem Ytong... A J23 kb. 1300°C-ot kibír, az Ytong az nem ilyen. A samott téglát kb. gyémánt tárcsával lehet vágni, a J23-as téglát meg bármilyen bicskával (mint az Ytongot ). Csak a samott téglát könnyű beszerezni, a J23-at meg nem..
A J23 tűzálló, hőszigetelő anyag, a samott, meg a tégla nem szigetel.
(#) kendre256 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 15, 2022 / 2
 
J23-as hőszigetelő tűzálló téglát nehéz beszerezni, helyette Vermikulit hőszigetelő táblát lehetne használni. Az is kibír 1100°C-ot, van olyan cég, amelyik méretre is vágva postázza.
Bővebben: Link
Vagy itt is van:
A tűzálló téglákat tűzálló habarccsal lehet ragasztani, a vermikulitot nem tudom mivel. De össze lehet rakni úgy is, hogy nem kell feltétlenül ragasztani, el lehet fedni a nyílásokat, ahol kimenne a meleg. Valami kerete úgyis lenne, az meg összetartja.
(#) vandorbot válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Találtam egy ilyet: J23..
(#) kendre256 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Ez jónak tűnik. Azért rendelés előtt felhívnám őket, hogy mennyire alakítható, fűrészelhető stb. Valószínűleg igen, de azért rákérdeznék.
(#) vandorbot válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Elvileg ugyanazt a J23 anyagot árulják, ami a videóban van. Arra gondoltam, a hamu nagyon jó hőszigetelő, napokig megtartja a parazsat. Vízüveggel bekeverem és téglákat öntök belőle. Jó lenne valahogy habosítani, de ha anélkül se rossz, akkor jó.
(#) kendre256 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 16, 2022 / 1
 
Én nem kísérleteznék bizonytalan végeredmény reményében. Ha már önteni akarsz, van tűzálló beton, az arra való. Az egyik kemencémet abból csináltam. Annak csak az a baja, hogy valamilyen szinten hőszigetelő is. Emiatt a kiöntött betont utólag kellett "farigcsálnom" hogy a két lap közé tett fűtőszálból "kijöjjön a meleg" a tűztérbe.
Négy kemence megépítése után hidd el nekem, hogy a legjobb a J23 a tűztérbe. Utána valami tűzálló, de nem porló tábla (pl. vákuumformázott kerámiaszálas tábla), ami jól tud támaszkodni valami vázra (vázba). Végül ezeket becsomagolni pl. kőzetgyapotba, vagy üveggyapotba, hogy minél kevesebb hő szökjön el (meg ne égessen a külseje).
A negyedik kemencém.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) vandorbot válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Köszi az infókat. Nálam más lesz a szitu. Ha belenézel a belinkelt videóba akkor láthatod mire készülök. 19 Db J23 kell hozzá. 1 Zsák tűzálló beton sem ócó. A vermakulit még inkább nem.
(#) vandorbot hozzászólása Feb 4, 2022 / 1
 
Közhasznú infó.
Ha REC-C100 PID szabályzót rendeltek pár dologra figyeljetek oda.
Az utána következő Betűk, számok jelentése. F: PID self tuning function. Utána következő betűk: Az érzékelő tipusok: K tip, J tip, N tip, E tip. Utána két szám: 02: 0-400 fok, 05: 0-999 fok, 06: 0-1200 fok, 07: 0-1372 fok, 08: 0-1600 fok. Utána kötőjel, majd a Kimenet tipusa: pl. V: Pulzáló feszültségű kimenet Szilárdtest relé vezérlés. Ami cekászos fűtésnél jó, ha úgy van. Majd csillag jel után két betű az alarm1 alarm2 funkciókra utal.
FK 02-V tipusút vettem ami elvileg 400 fokig megy, de menűből átállítható 999 fokra. Amit adtak hozzá kicsi K tip szenzort az 600 fokig mér. Aki nagyobb hőmérsékletet akar, annak pluszban rendelni kell hozzá olyan K tip szenzort, ami a fölött is mér.
(#) vandorbot válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Esetleg még ez is megfelelő lehet. Ytong Multipor
(#) kendre256 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Az Ytongot nem kemencék belső burkolására találták ki. A gyártója szerint leginkább mészkőhöz hasonlít. Sehol nem láttam olyan adatot, hogy 1000-1200°C hatására milyen lesz a szilárdsága, hőtágulása stb. Én ki sem próbálnám, a (sok) olcsóbb megoldás a végén mindig drágára jön ki, az időt nem is beszélve.
(#) vandorbot válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Max. 720 fokig használom paplannal, tartó kerettel. Adatlap
(#) tinker hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Sziasztok ! Mobil kerti kemencék építésével foglalkozom, és egy elektromos megrendelésem akadt... a lényeg... 55x40x70 cm kemence sütőteret kellene felfűtenek 400 fokra, pizzasütési hőmérsékletre . Tudtok-e ehhez nekem méretezési segédletet . Arra lennék kíváncsi hány db, és milyen teljesítményű fűtőszál lenne alkalmas erre. Villanyszerelőm van, de a méretezést sajnos nem tudja megoldani. Köszönöm előre is a segítségeteket !
(#) zolika60 válasza tinker hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
Nincs ember aki ezt kitalálja pontosan. Nem csak a sütőtér hőmérséklete és mérete számít, hanem annak hőszigetelése is. Valamint, hogy milyen tömeget képvisel a kemence falazata. Hiszen azt is fel kell melegíteni. Viszont túlméretezni szabad, hiszen jól szabályozható. Én kísérletképpen olyan 5-6Kw fűtőbetétet építenék be a hozzá való hőszabályzóval és kipróbálnám elég-e. Ha nem még tennék hozzá.
(#) uniman válasza tinker hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
Nézz utána a gyári cuccoknak...Pl. az egypizzásban 2x800W-os cekász van. De a 2-5kW-os sem ritka, igaz az utóbbiban 4 pizza süthető (egymás mellett!).
A ...x70 cm, az melyik méret lenne? ...mert a pizzasütők csak 9-15 cm magas sütőtérrel rendelkeznek, 70 cm (de még a 40 sem) nem kívánatos sütőtér nagyság, a pizzákat nem egymás felett sütögetik!
Meg aztán az sem mindegy, hogy 5 perc alatt vagy több óra alatt érik el a kívánt hőmérsékletet.
Az is fura, hogy a hőmérsékletszabályozásról mintha elfeledkeztél volna...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2022
(#) tinker válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Köszönöm ! 9 kW teljesítményt terveztem... esetleg megbízható szabályzót tudtok hozzá ajánlani. ?
(#) tinker válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Köszönöm ! Kemenceépítéssel foglalkozom... ha gázos , vagy fatüzelésű lenne nem kérdeznék itt.. tisztában vagyok a kemencék geometriájával. A kemencéin nem csak pizzasütésre, hanem bármilyen más (pulyka, malac stb.)sütésére is készülnek. A tervezett kemence 55 cm széles, 40 cm magas és 70 cm mély lenne. 9 kW (3x3kW)teljesítményűre tervezem. A szabályzás a következő kérdés lett volna.. Esetleg megbízható szabályzó termosztátot tudtok ajánlani ? 450 fokot tudnia kellene a pizza miatt. Nem zavar a felfűtési idő.. ne az enyém lesz...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
Következő: »»   20 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem