Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS232 kérdések
 
Témaindító: tizedeske, idő: Júl 21, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 25
(#) proba válasza mechanika hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Átalakító rx-tx lábát összekötném, akkor vissza jön az adat gondolom. Utána az usb-soros átalakító rx,tx lábát csatlakoztatnám a szintillesztőhöz. A szintillesztő kimenő rx - tx lábát összekötném.Ekkor is ugyan úgy vissza kell jönnie a küldött adatnak. Ez után jöhet az olvasóval való kísérletezés.
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
PL2303 típusú USB RS232 átalakítóm van de a driverével nem akar működni win10 alatt, van valami trükk amivel működésre lehet bírni?
(#) Doky586 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
A prolific chip-teszterével ellenőrizd nem-e hamis terméket kaptál. Utána vidd vissza 2héten belül a boltba..
(#) pont hozzászólása Jún 1, 2021 /
 
Sziasztok! Ha valakinek lenne ötlete mit ronthatok el azt nagyon megköszönném. Egy elvileg szabvány rs232 115200-al kötném arduino-ra, de nem megy USB-soros átalakítóval sem az ami max232-öt építettem egy nyákba. Külön a Kínai max3232-essel ellátott panellel működik, amit én készítettem nyákot azzal csak értelmezhetetlen karakterek jönnek mintha rossz lenne a baud. Próbáltam közvetlenül is 13-12 lábakon, az 1k-1k-led kapcsolással is, ugyan az a hiba.

1.JPG
    
(#) proba válasza pont hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Hogy tudjam, szivat, vagy elrontotam, sima feszültségmérés az első. A bemenetre 0V kimeneten +8-10 be 5V ki -8- -12V. Ezt visszafordítva a ttl kimeneten a bemenő szintnek kellene lenni. Ha ez megvan, már csak a tápszűrés, illetve olyan probléma, hogy a PC test, meg a tápegység test összeveszik. ( kapcsolóüzemű táp, Y kondenzátor ) . Ami még szívatott, a nem használt bemenetek nem lóghatnak, mert valamiért "áthallásos" .
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2021
(#) pont válasza proba hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Köszönöm a tippeket, a bemeneteket földre direktbe, vagy 5-10k-val?
(#) Hp41C válasza pont hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
3.3V -os táphoz a max3232 ajánlott.
(#) pont válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Köszönöm, de 5v-os táp van, 7805 tól kapja az arduino is az 5v-ot.
(#) superuser válasza pont hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Fogalmi zavart érzek.

Idézet:
„Egy elvileg szabvány rs232 115200-al kötném arduino-ra, de nem megy USB-soros átalakítóval sem”


Az RS232-t USB-soros átalakítóval nem tudod bevinni az Arduinoba.
Az USB-soros átalakító RS232-USB átalakításra való, jellemzően PC - soros port, vagy PC-TTL UART létrehozására használható. Ezek az átalakítók driverrel illeszthetőek a PC-hez.

Érdemes lenne átgondolni, újrafogalmazni a kérdést, esetleg képet feltenni a kérdéses eszközökről, kapcsolásról.
(#) pont válasza superuser hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Jogos észrevétel, némileg zavarosan fogalmaztam. Szóval azzal a kapcsolással aminek a nyáktervét feltettem (az egy arduino shield) nem működik akkor sem, ha rá van dugva az arduinora, és akkor sem, ha az arduino nincs rajt, hanem az rx pin helyéről (nyákterven a jobb felső pin) egy usb-ttl átalakítóval bevezetem egy pc-be amin fut a realterm program. (Tehát ezzel csak azt akartam mondani, hogy az arduino programhibát kizárhatjuk.) Külön kapcsolási rajz nem készült, a nyák vonalvezetésén azért látszanak dolgok, pl. hogy nincsenek a bemenetek földre húzva, ezt holnap tudom javítani.
(#) proba válasza pont hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Soros port tesztnek én a kimeneti oldal RX-TX összekötést használnám. Úgyis van felesleges kapu, az a két kivezetés meg akár hasznos is lehet a jövőben. ( pl diagnosztikai célokra.)
(#) superuser válasza pont hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Szívesen segítenék, de így kapcsolási rajz nélkül csak találgatom, hogy miről lehet szó.
Általánosságában a max232-vel probléma szokott lenni, hogy nincsenek meg az ajánlott kapacitások, illetve ha az RS232 pinjeiről van meghajtva, akkor nem elegendő a tápfeszültség/áram amit az RS232 ki tud adni. Ilyen esetben a MAX232 részére érdemes valahonnan külön tápot biztosítani.
(#) pont válasza superuser hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Az adatlapja szerinti 1 mikro-s kondik vannak mindenhol és a 16. láb a 7805-ről kap 5v-ot.
(#) proba válasza pont hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Esetleg a kondik minősége? Folyamatos adásban hány volt van rajtuk?
(#) pont válasza proba hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
A nem használt bemenetek földre kötve, az élő bemeneten (8-as pin) 0v, akkor a TTL kimeneten (9-es pin) 4,5v, ha az ic 8,5v-ját teszem a bemenetre akkor meg a kimeneten 0 volt lesz. Végeredményben nincs változás .

Névtelen.jpg
    
(#) proba válasza pont hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Valami nem kerek. A max232 12V 5V szintillesztő. 8 láb RS232 bemenet itt +8-12V illetve -8 - -12V a kívánt jelszint. Itt a 0V kb értelmetlen.

max232.jpg
    
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Amúgy meg teszi a dolgát, A működési szórásból adódóan a 0V az neki már -12V tehát magas (TTL 4,5V ), a +8V meg rs232 alacsony (TTL -0V). Pont azt kapod.
Ha a forrásod 0V -5V között változik, és a kívánt eredmény is ez, akkor rossz IC-vel próbálkozol.
Az újabb PC-k valódi soros portja is hadilábon áll állítólag a szabvány szerinti feszültségekkel. (-12 +12)
Amúgy nem értem mit szeretnél. Az USB soros átalakító pont az arduino szintű ( polaritású) feszültségeket állítja elő. (0-5V, 0-3,3V) A max232-re akkor lenne szükséged, ha sima 9 (25) tűs soros csatlakozóval csatlakoznál a géphez,( ez már ritka mint a fehér holló) vagy valami extra, -12-+12 szintekkel működő külső hardverhez csatlakoznál.
(#) pont válasza proba hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
A hestore-ból vettem, csatolom az adatlapját azon 8,5 v szerepel. A készülék egy független áramforrásról (12v) működő GPS vevőből származó NMEA üzenetekből "kivont" sebesség adat megjelenítése LCD kijelzőn, ehhez kell az arduino. Szóval a szabványos RS232 GPS jelet szeretném feldolgozni arduino val ezért kell a szintillesztés. És ez tökéletesen működik, egy ilyennel Bővebben: Link csak nem akarnék még egy külön panelt, ezért az amúgy is szükséges shieldbe terveztem max232-öt de ez egyenlőre nem működik.....
(#) Doky586 válasza pont hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
RS232 kábelen az a jó hogy vissza tudod hurkolni és tesztelni tudod a kábelt/bekötést/szintillesztőket...

(mondjuk csavarhúzóval rövidrezárod a 13-14 (vagy 7-8) lábakat (attól függően melyiket használod)
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) proba válasza pont hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
A GPS vevő kimenete biztos hogy -8 +8 ? Lehet a szabványtalan jelszintekkel (12V-0V) a kis kínai megbirkózik, de a tiédnek feladja a leckét. Üresen hány volt van a vevő kimenetén? Illetve némelyik piszok módon nem ad semmit, míg a bemenetén nincs meg a kellő feszültség. ( a kis kínai is csak RX-en csatlakozott, a tx nem volt bekötve?
A másik, a logoló programodat valahogyan rá lehet beszélni, ne karaktereket küldjön, hanem hexa kódokat, abból lehet látszana, fix szinten van a bemenet, esetlegesen van e köze a bemenethez.
A következő, bár ha egyik modullal működik a másikkal is kellene, biztosan jó a sebesség? Némelyek az elsőre küldött adatsebességen próbálnak kommunikálni később.
Ezt a logot hogyan kaptad, a GPS vevő küldi, vagy csak összeszedett valamit a paneled?
Az előző javaslatot is kipróbálnám, ( visszahurkolás) még ha némi plusz vezetéket is igényel. Ezzel azért némi bizonytalanság kiszűrhető...
(#) Hp41C válasza pont hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Ay NMEA nem 4800 Baud -dal megy?
NMEA-183
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Szerintem igazad van, mert amivel még én találkoztam, az 4800-al ment, és bekapcsolás után elkezdte ontani másodpercenként az üzeneteket, még kérni (azaz Rx irányban semmit sem kapott) sem kellett...
(#) Doky586 válasza proba hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Nekem ugyan másfajta GPS-em van, de a portsebesség az nálam mindegy 4800-115200 bps-ig bármi lehet automatikusan felismeri és abban küldi.
4800 esetén 99% a kihasználtság még 1Hz frissítés esetén is, ami a beállított adatok esetén már azért elég szélsőérték.
(#) Gafly válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Mármint miután mondtál neki valamit, hogy szeretnél, azután azt küldi, nem az NMEA alapértelmezést.
Mármint nem azt küldi amit szeretnél, hanem konkrétan azt amit mondtál neki.
(#) Doky586 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Nem tudtam hogy a PuTTY ilyesmit csinál..

De mindenesetre bármilyen értéket adok a putty-nak egyből jönnek az adatok..
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) Gafly válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Idézet:
„bármilyen értéket adok a putty-nak egyből jönnek az adatok”

Nahát ez az amit próbálnék mondani.
Ha semmit nem mondasz, akkor is jönnek ám...
Ha pedig mondasz valamit, akkor azt kapod, amit kértél...
(#) Doky586 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
OK értem, nem kell papagájt játszanod, de akkor azt mondd meg hogy mit állítsak be ahhoz hogy olyan hibás képet kapjak mint amit pont mutatott 8:22 -kor..?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021

gps5.PNG
    
(#) Gafly válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Lehet nem pont ugyanazt a nyelvet beszéljük.
Mindent kikapcsolsz, PC nem ad semmit, fizikailag (drót) megszakitva a PC -> GPS modul kommunikáció.
Bekapcsolás után, GPS modul -> PC irányában mit látsz, másodpercenként jönni?
(#) pont hozzászólása Jún 2, 2021 / 1
 
Elnézést eddig dolgoztam nem voltam gépközelben, szóval a kis kínai szintillesztővel gyönyörűen működik, 115200-al, egészen biztos, hogy semmi más nem rossz mint az általam beépített max 232 működése, lehet ez a 8,5 volt kevés.....
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Akkor örülés.
Következő: »»   24 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem