Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 68
(#) erbe válasza ftirius hozzászólására (») Máj 17, 2021 / 2
 
Idézet:
„Talált, süllyed.

Szemre orosz csoda. Nagyon pici a szíjtárcsája, így az áttétel is nagy. Szabályzóval használják, így a varrás sebességét szabályozni lehet.
(#) FeketeVipera hozzászólása Máj 25, 2021 /
 
Sziasztok!

Miután sikeresen újracsapágyaztam már vagy egy tucat aszinkronmotort, ezt a 3 kW-os orosz példányt tönkretettem. Ennek oka az volt, hogy csak az egyik pajzsa levehető, a másik az állórész aluöntvény házának része, és ennélfogva egy "vak" csapágyházba kell belepréselni (és nem beleütni....) a forgórész előzőleg megcsapágyazott tengelycsonkját. volt a csapágyházban egy körkörös hézagolólemez, valószínűleg ezt nem találta el tökéletesen a csapágy, így kicsit erőltetni próbáltam, mire a képen látható módon kitört a csapágyház fedele. Szerintetek javítható-e valami ügyes TIG-hegesztéssel, és ha igen, érdemes-e foglalkozni vele? Köszi a válaszokat!
(#) granpa válasza FeketeVipera hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 1
 
Pikk-pakk meghegesztik. Jobb lesz, mint új korában.
(#) Busz hozzászólása Máj 30, 2021 /
 
Kefés villanymotornak mi a jobb élettartam szempontjából, ha kapcsolgatom, vagy pörgetem folyamatosan?

Pl kefés fűkasza motor. Ha leállítom amíg odébbállok, cibálom a kábelt ( 10-20 másodperc) vagy ha közbe nyomom neki végig?
Ha nem forog nem kopik, de a hűtése is megszűnik. De a sok indulás meg lehet nagyobb igénybevétel mintha folyamatosan menne.
(#) hzoli2 hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Sziasztok, érdekelne a véleményetek, hogy egy szivattyú motort érdemes e megtekercseltetni vagy vegyek újat? Amiről szó lenne , egy stainberg sdw800 as buvár szivattyú (800W), nem kefés hanem kondenzátoros , van indító tekercs is benne , szétszedtem és a tekercs szép fekete , több helyen összeolvadt , szóval kampeca. most használtan 8E ért adnak egyet , az új ára pedig 12900.- Bp.-en van esetleg ahol megtekercselik?
(#) erbe válasza hzoli2 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Nem hiszem, hogy találsz olyan tekercselőt, aki 8000-ért megtekercseli.
(#) uniman válasza hzoli2 hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Megkapirgálhatnád a tekercset....hátha nem is rézből van.
A helyedben talán inkább más gyártmány felé kacsingatnék...ha már egyszer pórul jártál vele.
(#) zolika60 válasza uniman hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Bizony bizony, gyakori manapság, hogy alumínium dróttal tekercselnek. Szinte mindent. Motort trafót elektromágnest. Biztosan olcsóbb, de sajnos nem tartós megoldás.
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
A kérdező azt írja: "érdekelne a véleményetek". Sajnos úgy tűnik, annyira azért mégsem hogy, válaszra is méltassa a hozzászólókat...
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) pajesz66 hozzászólása Júl 22, 2021 /
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a motorról:

https://www.jofogas.hu/pest/Villanymotor_3kw_220v_1500_es_3000_perc...16.htm

Tele van ezekkel a net mostanában... kúpos rönkhasító "villamosítására" kellene. Sajnos a háromfázis nem járható út...
(#) uniman válasza pajesz66 hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Túl könnyű a súlya, a hasonló motorokhoz képest...Alu tekercs feltételezhető!
Kb. felét tudhatja a ráírt teljesítménynek...vagy még annyit sem!
Egy haverom vett ilyet, a 16A-s biztit nem veri le indításkor...ami ugyebár eléggé gyanús.
Tanulmányozd a rendes 3 kW-os motorok adatlapjait.
(#) pajesz66 válasza uniman hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Na igen... pont így gondoltam én is.... Köszi!
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Idézet:
„gyakori manapság, hogy alumínium dróttal tekercselnek. Szinte mindent.”

Ez mondjuk tökéletesen igaz.
Minap vettem UTP kábelt. Volt 65 és 165 Ft/m áron.
Az első aluminium, réz bevonattal...
(#) c27 hozzászólása Júl 22, 2021 /
 
Sziasztok!

Nyomógombos segédfázis indítású motorhoz lehet találni olyan kapcsolási rajzot ami a nyomógombot helyettesítené?
Lényegében ki akarom hagyni a nyomógombot, csak egy főkapcsoló van, és adott ideig adna csak áramot a segédfázis tekercsnek az elektronika. Egy ilyen kapcsolás kellene. A motor terheletlenül indul mindig ugyan úgy, szóval elég egyszerű lenne az eset. A relés megoldástól csak azért ódzkodnék, mert hallottam már olyat, hogy a relé érintkezői összehegedtek és megsült a segédfázis tekercs. Plusz épp nincs kéznél se, triak jobban lenne.
Minél kisebb helyen kéne elférnie. 555-nél lehetne egyszerűbb is, plusz nincs csak 230V.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2021
(#) VIM válasza c27 hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Szia! ITT az írás róla de a linkeket fel kell tennem újra, mert nem nyílnak meg.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Legalább egy ilyen relé kellene hozzá de szerintem egy GIM30 is megteszi ha nincs más. Bővebben: Link
(#) c27 válasza VIM hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Köszi, de sajnos ez nekem nagy. 450W-os a motor azért nincsenek akkora áramok, hogy egy mágneskapcsoló kelljen. Minél kisebb megoldás kéne. Talán egy SSR kéne a segédfázisra és valami kis egyszerű elektronika a be-ki kapcsolásához. Gondolkodok még rajta, skorinak van egy lágyindítós kapcsolása, lehet azt kéne variálni. Konditöltögetés is jó nem kell nekem precíz időzítés 1-2-3mp elég, de kézi indításnál amúgy sem volt soha pontos az időzítés. Valószínűleg ezt még belekalkulálták tekercseléskor (vagy kevés indítási ciklussal számoltak, de végül is ez mindegy).
(#) VIM válasza c27 hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Akkor Neked csak az időzítő kell. Fillérekből nem lehet megoldani.
(#) c27 válasza VIM hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Hétvégén ugyan nem érek rá, de jövő héten szánok rá egy kis időt és valamilyen kapcsolási rajzot csinálok. Majd feltöltöm és akkor jó lenne véleményezni, működik vagy sem. Nincs hely komoly időzítőknek, valami kis egyszerű, kis helyen elférő kell.
(#) VIM válasza c27 hozzászólására (») Júl 24, 2021 /
 
A saját vriációmat azért közöltem le mert az automatikus működtetéshez applikálható kapcsolás. Ha "sima" kézi indításra lett volna szükségem akkor fogtam volna egy VGK16-os kapcsolót és az egyik baktert "biccentősre" alakítottam volna ami a segédfázisra kapcsolta volna a kondenzátort amíg ott tartom a karját, majd elengedve leválasztja azt. Ez egy kissé drága mulatság és nagy is a mérete de lehet ilyen kapcsolót kapni.
(#) Lippincott hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Sziasztok!

A megfelelő motor kiválasztásában szeretném a hozzáértők segítségét kérni.

Szeretnék építeni egy drazsé/bevonat készítő gépet, azonban nem tudom milyen motort lenne érdemes felhasználni erre a feladatra. Ez a gép lényegében egy kis termetű betonkeverő, semmi más dolga nincsen csak egy megdöntött hengeres edényt kell forgatnia. (Kép)

Az edény tartalma amit forgatnia kéne kb 1Hz-es frekvenciával, max 10kg lenne, de a későbbiekben szóba jöhet bővítés mondjuk 20kg-ra.

Ilyen lassú forgás esetén megfelelő lehet léptető motor is, vagy inkább DC motort ajánlanátok?
A megadott tömeg és forgási sebesség szerint milyen módon válasszam meg a motor paramétereit?


A segítséget előre is köszönöm.
(#) VIM válasza Lippincott hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Szia! Egy jó képességű ablaktörlő motor a saját mechanikáját felhasználva is képes lenne erre a feladatra és a fordulat szabályzása is megoldható a többi kedvező adottsága miatt is. Bontóból is jó beszerezni.
(#) Kékróka válasza Lippincott hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 1
 
Szia.

A lassú fordulat szerintem a hajtóműves motorok felé irányít, viszont a folyamatos üzem hűthető kivitelt kívánhat. Mivel a fordulat nem kritikus így a léptető vagy a dc motort nem választanám.
talán egy pici három fázisút ami tud deltában 230v-ot és hozzá egy alap frekvenciaváltót, ha szabályozni is kell a fordulatot.

a rozsdamentes lakatosmunka sem lesz elhanyagolható

Mennyi ideig megy folyamatosan ?
Használt vagy új alkatrészekből?
(#) erbe válasza Lippincott hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
A motor nagynak tűnhet, az áttétel is elrettentő, de egyszerű és majdnem örök.
Régebbi automata mosógépmotor lassú fordulaton. A hajtás mehet az eredeti kerékre, az se túl gyors, de lapos vagy sokbordás (hosszanti bordás) szíjjal közvetlenül az edény oldalán is lehet hajtani. A lassú fordulat általában ~400. 6,333.. áttétellel 1 Hz. Nem megoldhatatlan feladat. A szlipet leszámítva kb. 6-os áttétel megfelel.
(#) Lippincott válasza erbe hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Pont van egy mosógép motorom elfekvőben, úgyhogy ez jó megoldás lehet.
Előfordulhat, hogy jó pár órát megállás nélkül üzemelne a gépezet, és amennyiben jól tudom ezek a mosógép motorok nem annyira szeretik ezt. Vagy a vázolt körülmények mellett ez nem okozna problémát?
(#) Gafly válasza Lippincott hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Szerintem a motor birni fogja, csak kiújul a sérved amikor a kész művet arrébb akarod rakni.
Illetve csapágy/motor nem szereti a cukrok.
Bár talán az aszinkron kevésbé utálja mint a kefés...
(#) erbe válasza Lippincott hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Milyen mosógép motor? Jó lehet pl. az Energomat, az orosz Eurika, de bőven akad külföldi (nyugati) is, csak azok már régen kimentek a divatból. Ha nincs a polcon évtized(ek) óta, nehéz találni. Keverőtárcsásé nem jó.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) kaqkk válasza Lippincott hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Miért építenél ? Vegyél egy hobbi betonkeverőt és vágd ki belőle a lapátokat , ha túl gyors akkor frekvenciaváltóval tudod szabályozni a fordulatot ... Ennyiből nem jönki ha magad építed ...
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) erbe válasza Lippincott hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Az aut. mosógépmotor lassú fordulata ~60 W-os. A gyors centrifuga fordulat 400 W körüli. Egy 8-10 kg tömegű motornak a 60 W semmiség, még ha nincs is jelentős hűtése. Bár ezt külső hűtéssel javítani lehet. De a mosógépben is órákon át zötyköli a ruhát, ráadásul közben irányt váltogat, ami rosszabb, mintha folyamatosan menne.
(#) uniman válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Ha a csatolt linket megnézed, akkor látod, hogy ott 7 és 16 literes betonkeverő szerepel...és nem 140 !
Következő: »»   59 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem