Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 szegmenses LED kijelző
 
Témaindító: Sonic-182, idő: Szept 21, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 22
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
8s003f3p6 IC van rajt
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Ez egy mikrokontroller. Szerintem át kell írni a programot.
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Fix feszültségre nem lehet kötni?
(#) Hp41C válasza teszti hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Multiplexelve vezérli a kontroller a digiteket és a hozzájuk tartozó tizedespontot is. Nem lehet fix feszültségre kötni.
1. A kontroller programjának müdosítása.
2. Talán a kontrolleren valahogy módosítható pl. kiválasztó lábak más szintre való kötéséval.
3. A kijelző szétbontásával a D2 LED katódját a 6. a D3 LED katódját a 2. lábra átkötni.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2017
(#) teszti válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Megpróbálkoztam a 3. megoldásoddal, de nem lett jó.
A 7-es lábat elvágtam, így eltűnt a pont mindenhonnan.
Más lábakat nem vágtam el.
A 7-es láb katódját összekötöttem a mellette lévő 6-os láb katódjával és a 2. lábhoz kötöttem, itt viszont meghülyült egy szegmensen kívül eltűnt az összes, és az a szegmens is hibás lett.
Mit rontottam el?
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Min ügyködsz? Ha egy kész, működő áramkört akarsz módosítani, áruld el légy szíves, mi az?
Az általad linkelt képen egy multiplex kijelző van. Próbáld meg értelmezni a rajzot. A tizedespontok nem cserélhetők fel.
Megbontottad a kijelzőt, vagy csak a lábakat cserélted fel? A tizedespontot áthelyezni csak a szoftver módosításával lehet.
(#) teszti válasza teszti hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Az nem lehet jó megoldás, hogy mivel most a 7-es láb nem csatlakozik sehová, így az 1-es és 7-es lábat összekötöm?

nedudgi: ez egy voltméter, ennek szeretném megoldani, hogy a feszültség változásával ne ugráljon a pont hanem mindig az első világítson.
(#) Hp41C válasza teszti hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Idézet:
„... ez egy voltméter, ennek szeretném megoldani, hogy a feszültség változásával ne ugráljon a pont hanem mindig az első világítson.”

Átkötéssel nem fog menni sehogy sem. Ha mindug az első tizedespont világítana csak (és erről a kontroller nem tudna), az alacsony feszültségű tartományban a mért érték tízszeresét fogod leolvasni. Pl.: 3.25 V -ot jelenítene meg a kontroller, de a "fix" pont miatt 32.5V lenne elolvasható.
(#) teszti válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Esetleg olyat nem lehet megcsinálni, hogy mindig világítson a összes tizedespont? Ha kell akkor ehhez a 4. digitet fel tudom áldozni.
(#) Hp41C válasza teszti hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Idézet:
„3. A kijelző szétbontásával a D2 LED katódját a 6. a D3 LED katódját a 2. lábra átkötni.”

Most nézem csak jobban, sajnos elírtam..... Helyesen:
3. A kijelző szétbontásával a D2 LED anódját a 6. a D3 LED anódját a 2. lábra átkötni.

Nincs meg ennek a voltmérőnek a típusa, rajza, fényképe?
(#) teszti válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Ilyen: Bővebben: Link

Amit írsz azt úgy gondolod, hogy magát a kijelzőt faragjam szét? Nem veszélyes ez egy kicsit?
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Hát igen, ez az egyszerűbb, egy hasonló kijelzőt már rendeltem ami jó lenne, csak az kb. még egy hónap míg ideér. Ha egyszerűen meg lehetne mókolni a jelenlegit annak örülnék.

Ha világítana az összes tizedes pont, az nem lenne gond, mert a többit letakarnám.
(#) Peter65 válasza teszti hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Ha a 7. lábat leválasztod az eredeti vezérlésről, és egy ellenállással a negatívra kötöd, akkor jó eséllyel az összes tizedespont világítani fog.
(#) teszti válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Sajnos nem, mindegyik világít 10V fölött, de 10V alatt az első elsötétül.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
(#) Peter65 válasza teszti hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Akkor sajnos a programja úgy van megírva, hogy 10V alatt az első digit már nincs a multiplexeléssel kiválasztva.
(#) Tardief hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Mikrokontrollerrel szeretnék vezérelni 14db 7 szegmenses kijelzőt. 2db 3 digites és 2db 4 digites számot szeretnék kijelezni. A mikrokontrollerrel nem tudom folyamatosan vezérelni a multiplexelést, így nem tudom, hogy mi lenne a legjobb megoldás.
Van jobb megoldás annál, hogy az összes digit elé kerül egy-egy latch?

Köszönöm!
(#) ktamas66 válasza Tardief hozzászólására (») Nov 14, 2017 / 1
 
(#) Tardief válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Valóban erre van szükségem.
Köszönöm.
(#) Tabi válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
(#) granpa válasza Tabi hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Jobb későn, mint soha!
(#) Moderátor hozzászólása Vadász Csaba hozzászólására (») Feb 5, 2020
 
A fórum teljes felületén tilos a kereskedelmi tevékenység! Erre a célra kizárólag az Apróhirdetési részleg vehető igénybe.
(#) gabilow hozzászólása Okt 30, 2020 /
 
Szép napot!
Kérdezném,hogy ezt a kijelzőt,(közös katódos)Bővebben: Link meg tudja hajtani egy Max7219 IC? Köszi.
(#) Bakman válasza gabilow hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
A kijelzőben lévő két sorba kötött LED miatt nagyon határeset. Ha az adalap szerinti legrosszabb eset áll fenn, miszerint a 20 mA eléréséhez 5.2 V-ra van szükség, akkor nem. Ha adott szegmenshez elég a 4 V, akkor igen.

Lehet emelni az IC feszültségét 5.4 V-ra, de az már nagyon pengeélen táncolás.

Lényeg: üzembiztosan nem.
(#) gabilow válasza Bakman hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Ok,köszönöm.
(#) morzsa15 hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy wharfedale rádióm abban van egy 7 szegmenses 4 digites kijelző sc16426 vezérlővel. De csak 8888-at mutat illetve van még erre a vezérlőre kötve pár darab led az is folyamatosan világit. Amúgy a rádió rendben működik.

Mi lehet a probléma?
(#) retro man hozzászólása Jún 21, 2021 /
 
Sziasztok!
A minap túrkáltam a régi cuccaim között és a kezembeakadt összesen 19db! TIL308-as, 6db TIL306-os és kb 6db TIL302-es kijelző. Arra emlékeztem hogy vannak ilyen kijelzőim de hogy ilyen mennyiségben arra már nem. Annak idején (kb 20-25 éve) azt hiszem egy frekvenciamérő volt megcélozva, már kapcsolási rajz is megvolt hozzá valamelyik szakkönyben vagy szakfolyóiratban jelent meg, de idő hiányában nem valósult meg az építése. Arra gondoltam hogyha már ennyit megvárakoztattam ezeket a kijelzőket, akkor valamit kezdeni kellene mostmár velük.

A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban hogy mi a különbség a 306-os és a 308 között, mert az adatlapjaik alapján nem igazán tudom eldönteni
(#) dolargaan válasza retro man hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
A TIL306-ban van számláló is.
(#) retro man válasza dolargaan hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Köszi a gyors választ, most már kezd derengeni nekem is valami.
Tehát ha frekimérőt akarok építeni akkor a TIL308-as elé kell még egy 74LS90 vagy valami hasonló számláló és akkor lesz egyenértékű a 306-ossal.
(#) dolargaan válasza retro man hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Igen, jól érted.

A TIL302 az csak "csupasz" kijelző, ahhoz dekóder is kell. De azt biztosan észrevetted.
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem