Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   832 / 959
(#) proba válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Ha nem ismernélek, akkor vitatkoznék, így egyszerűen csak nem értem mit/miért írsz. De úgy látom nem vagyok egyedül.
(#) gyuszo válasza proba hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Én is értem amit ír, de két más dologról beszélünk. Amit ír, neki is igaza van.
(#) ötfelezős hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Sorkapocs említette itt ez év januárjában, hogy "Kicsit régi irodalom, de a maga nemében ritka jó és mai napig nagyon hasznos, a VIV/Műszaki kiadású ún. "zöld könyv", a Villamos szerelőipari kézikönyv (Baumann Pál szerk.)"
Megtaláltam a scribd-en.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Üdvözlet! Családi háznál a különböző tarifájú áramkörök haladhatnak azonos védőcsőben? Konkrétan az A1 tarifás a B tarifással. Mérőhelytől a lakás elosztóig.
(#) Rosszmáj hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Van egy "muzeális" villanyórám, ki szeretném próbálni. Hogy kell bekötni?
Az, hogyan került hozzám, nem publikus csak vicces.

P1040574.JPG
    
(#) Atis57 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
Szia!

bekötés;
balról; 1-Lbejövő
2- lL elmenő (mért )
a 3-4 meg a nulla.

Ez a mérő már múzeális érték, ebben a sorozatban még "Hektowattóra mérők" is vannak.!
azaz 100Wh -ként számlázták az energiát .
Ez a háború előtti árban olyan 180Ft/kWh volt.
Vajon miért is nem volt áram mindenkinél?
(#) Atis57 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
Szia!

Nem ! A B tarifásat mindig külön csőben kellett vinni.
(#) pucuka válasza Atis57 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Idézet:
„100Wh -ként számlázták az energiát”

Persze, mert annak a pár darab 25W -os égőnek kellett a kisebb mértékegység.
Nekem még volt olyan lámpafoglalatba csavarható T elosztó, amiben volt két aljzat, meg a lámpafoglalat.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2021
(#) Rosszmáj válasza Atis57 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Kösz!
(#) gyuszo válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Ahány tarifa, annyi védőcső, ez lehet akár 4 is.
(#) sany válasza Atis57 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Mi ez a tarifa kifejezés?
(#) Atis57 válasza sany hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Szia!
a közönséges nappali-éjszakai megnevezés újmódi elnevezése.
(#) sany válasza Atis57 hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Köszi, le vagyok maradva.
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
Attól függően, hogy mire és mikor használod az áramot, különböző áron és feltételekkel számolják fel neked.
Bővebben: Link
(#) gyuszo válasza sany hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 2
 
A tarifák magyarázata és díjai :
Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Olyan híreket hallottam, hogy az e-on felvásrolja az ELMŰ-t. 2021 január 1-től. Aztán az a hír járta, hogy 2021. július 1-től. De még mindig van elmű-émász hálózati kft.
A fogyasztásmérő helyek gyártói már kiadták az új rendszerengedélyes termékeiket, ami 2021 július 1-től érvényesek.
Most akkor hogy van ez?
Ez azért lehet érdekes, mert tudjuk, hogy sok tekintetben eltérő a követelmény a szolgáltatók (szolgáltatási területek) között.
(#) GPeti1977 válasza Atis57 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Idézet:
„Ez a háború előtti árban olyan 180Ft/kWh volt.”

Mekkora volt a fizetés?
(#) Atis57 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Szia!

hivatalnokok; 120-200 Pengő
munkások; 50-150 Pengő
parasztok; 0-100 Pengő + amit a piacon eladtak.



1927-es pengőhöz viszonyítva állapították meg: 1 pengő= 3,4 forint
tehát 1kWh akkor 52 Pengő !
(#) david87 hozzászólása Júl 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy elekrtomos sütőm 230V-os 2250W teljesitményü 3x1 vezetékel szerelt 230as dugvila volt rajta. Én kicseréltem 3x 1,5 vezetékre és tettem rá dugvilát. A kérdésem az lenne hogy használhatom én igy vagy szoljak egy villanyszerelőnek aki az órátol hoz nekem 3x2,5 vezetéket?
(#) proba válasza david87 hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
A hivatalos válasz nem. Olvasd el a sütő kézikönyvét. Amúgy meg erősen attól függ hol használod. 1-es alu hálózaton ott is sütsz ahol nem akarsz, normális 1,5-ös réz hálózaton szerintem biztos működik. ( persze nem a kert végén....) Senki sem nézi milyen hálózatba dugod, csak a te érdeked, hogy ne gyulladjon ki a ház a használattól.
(#) vargham válasza proba hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Én 3x2,5 vezetéket vittem a sütőig. Ott pedig felszereltem egy nagyáramú, ipari dugaljat. Vettem kábelt és dugvillát, úgy vártam a szerelőt. Ugyanis csak akkor él a garancia, ha a dugvillát szerződött szerelő dugja be! Megkértem, hogy a vicces eredeti kábelt cserélje le a készüléken. Teljesen egyetértett. Mesélte, hogy rendszeresen mennek ki garanciális javításra, mert a dugó beleolvad a dugaljba. Szóval ennyit arról, hogy jó-e az, amit a gyár rátesz.
(#) sany válasza vargham hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Nekik jó.
(#) gyuszo válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Fokozatos az átállás én is a július 1-ről tudok. Úgy látszik mégsem történt meg. Lehet a hirtelen jött nagy szabadság miatt.
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
A 3x2,5 mm2 vezeték az jobb választás egy sütőhöz. Ha egy szakképzett villanyszerelő szereli, akkor 1 év a garancia, ha szerződött, akkor 2 év, legalábbis egy sütőnél én ezt olvastam.
Ugy tudom talán ebbe:
Bővebben: Link
Ezen nincs dugvilla gyárilag, csak érvéghüvelyezett kábelvég, de ennek gyárolag 3x1,5 mm2 a vezetéke, azt nem szükséges cserélni.
Az nagyon fontos, hogy a csatlakozás ne essen meleg közelébe, a sütő mellett legyen, ne mögötte.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2021
(#) david87 válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Mivel használt sütő beépíthető csatlakozás majd a pára elszívó fölé lesz felszerelve.
Nekem erre nincs garancia.
A lakás most lett át fűzve vagy 2 éve 3x1,5-es réz vezetékek vannak a falba sajnos a konyhába nincs villany víve
csak a világítás,
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2021
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Ha azt az étkezőt csak arra használod, hogy pizzafutárt felhívod és rendelsz, akkor elég a világítás, de ha ott főzni, sütni szeretnél, akkor egy 8-12 db konnektorra szükséged lehet.
Ideje kihívni egy villanyszerelőt vele megtervezni és kialakítani.
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Ez a "második kör". Vésés, stb...
Szerintem nem lesz népszerű a kolléga a családban.
(#) proba válasza vargham hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Én meg bedugtam a konnektorba, ami mellette volt. ( a hálózat odáig 2,5 réz, de mással közös egy darabon) Senki nem kérdezett semmit, sem beüzemeléskor, sem garanciás javításkor ( kapcsoló óra csere) . Elfogadták, a falon van egy konnektor be van dugva működik. A gázcsövet, csapot azt cserélt a beüzemelő, de az elektromos része nem érdekelte. Amúgy azt sem értem ez hogyan működne. Egy gázszerelő nem érintésvédelmi végzettségű, egy erősáramos meg had ne szereljen gázt. Ketten meg úgysem jönnek. Ha ezen kötözködnek javításkor, az kb a sapka esete a nyuszikával. Ha olyannyira komoly lenne a kérdés, akkor beüzemelésnél kellene bemutatni valamiféle villanyszerelői papírt. Amit egy ismeretlen házon megnézném hogyan adnak hitelt érdemlően. Ha meg megkövetelnék biztos ami biztos alapon a plusz látható vezetéket, a sütő gyártó, vagy a garanciás szerviz lehúzhatná a rolót. Esetlegesen a magyar embereket ismerve felárért bármilyen szakvélemény kapható...
(#) _BiG_ válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Én augusztus 1-ről hallottam, mint kitolt határidő.
(#) vargham válasza proba hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Villanysütőről van szó. Amit vékonyka vezetékkel, és dugvillával szállítottak. Valamint csak akkor volt érvényes a garancia, ha az ő szerelőjük telepíti. Vagyis csavarozza be a kábel egyik végét a készülék sorkapcsába, és dugja be a konnektorba a dugvillát. Külön fel is hívtam ezért az ügyfélszolgálatot. Vicces... Kijött az ember, és megkértem, hogy a vicces gyári csatlakozó helyett használja azt, amit én vásároltam. Jó ötletnek tartotta. Aztán pecsételt a garancia papírra, hogy telepítette a készüléket.
Következő: »»   832 / 959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem