Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   831 / 960
(#) ötfelezős válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Az amúgy nem hegesztés?
(#) Tomi20 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 30, 2021 / 1
 
Másfajta blankolásra való, Én nagyon szeretem a yokarit, dobozban nem tudod idő hatékonyan mással tövön leszedni az mbcu köpenyét, illetve elosztószekrényeknél is hasznos, ha pl 20-50cm-en kell leszedni a köpenyt, végighasítod vele, és meg is van. MT kábelhez nem jó, az biztos.
(#) habazutty válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 30, 2021 / 1
 
Nekünk van 4 a haupaból. Én nagyon szeretem. A vágás is kézre áll. Az elsőt sok évvel ezelőtt 4000 Ft körül vettem, az mostanában romlott el.
(#) gyuszo válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Így érthető, hogy neked ez volt a legkedvezőbb szerelésben és árban.
De ha talajban 40 méterre egy másik épületbe kell elvinni, az más, ráadásul kell egy plusz földelőszonda is.
De aki nem rendelkezik kellő tapasztalattal, anyagismerettel, hogy mit lehet a kereskedelemben is kapni kedvező árban és jó minőségben annak nem biztos, hogy ez jó ötlet.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
(#) sany válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 30, 2021 / 1
 
A Stanley szerintem is. Én is elégedett vagyok az automata blankolóval.
Számomra az egyetlen hátrány ezeknek a szerszámoknak, hogy csak 6 mm2-ig blankolható a vezeték a legtöbbjükkel, jó lenne, ha 10 mm2-est is vinné. Egyszer már láttam olyat csak a márkáját nem tudom.
(#) SzervízMacska válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Nekem a középsőből kettő is van, mindkettő Garant 72861 cikkszámú Bővebben: Link. Nagyon megbízhatók, húsz éven keresztül használtam őket megelégedéssel, és a mai napig hibátlanul működnek.

Az alsó egész másra való, dupla szigetelésű kerek kábelek külső köpenyének gyors eltávolítására való. Ilyenem is van, valóságos áldás egy egyszerű kábelkéskez képest. Mindig bent tartottam az utazó szerszámosban.
(#) Teaway válasza sany hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
KNIPEX PreciStrip-re keress rá. 0.08-16mm2-ig csupaszol.
(#) hegman válasza sany hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Létezik, nem magyar pénztárcának való. Kicsi könnyű 0,05-től 16mm2!!! Jó, strapabíró.
Druseidt 05144
Az ára viszont meglepő.
(#) hegman válasza hegman hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Hoopsz benéztem, érvéghüvely prés járt a fejemben.
Blankoló a Weidmüller stripax 0,x-től 10-ig hivatalosan de két három fogással megy a 16-os is.
(#) Teaway válasza hegman hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Weidmüller stripax az 6-ig megy, legalábbis a régiek (ami nekem is van). Az újak 10-ig mennek?
(#) hegman válasza Teaway hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 1
 
Stripax
Ez van nekem, ez már 10mm2-ig.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
(#) Tomi111 válasza hegman hozzászólására (») Júl 1, 2021 / 1
 
Szia!
Neked jó a Stripax? Szereted? Kézre áll? Nekem is van, de nem igazán jön be. Van egy régi fajta, több mint 30 éves. 95%-ban azt használom. Csatoltam képet róla. Lehet, hogy csak a megszokás a hosszú évek alatt, de nem szeretem a Stripaxot. A régi igaz csak 2,5-esig jó, de egy családi ház/lakás szerelésénél tökéletes. A kötődobozoknál egy pillanat alatt végzek és szerintem kisebb erőkifejtéssel megy a blankolás. Ez teljesen körbevágja a szigetelést, de rézbe nem vág bele. Már a Stripax állása sem tetszik, hogy szemből megy bele a vezeték és nagyobb erő kell a használatához.
(#) Wind-Storm válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Valami itt félrement? A középső Haupa, nem Garant.
Az általad képen mutatotthoz hasonló nekem is van/volt, de abból olcsó kínai másolat..
(#) SzervízMacska válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Szerintem nem. Akkoriban több márkanéven is lehetett kapni ezt a fajta fogót. Csak azért írtam, hogy az enyémek épp Garantok, mert ez az igazság. Ez európa talán legnagyobb szerszám konszernjének (Hofmann) az al-márkája…
(#) hegman válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 2, 2021 / 1
 
Szerintem szokás kérdése. Semmi bajom nincs azzal, hogy szemből megy bele, sőt néha jó is mert kis helyen is lehet használni. További előnye, hogy nem kell nézni melyik helyre kell rakni a vezetéket a blankoláshoz mert 0,05-10-ig (16) tudom használni.
(#) Joe_001 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Sziasztok.
Az olyan nekem Yato néven van. Amúgy olyan ez mint Ságvári Endre filmjének a címe: 32 Nevem Volt...
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2021
(#) Busz hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
A relés biztonsági kapcsolóban univerzális a behúzótekercs tehát 230 és 400V-ról is működik?

https://www.vilagitascenter.hu/tracon_reles_biztonsagi_kapcsolo_gom...t_link
(#) Teaway válasza Busz hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Szerintem nem, a tekercs 230V-os. A 7-es pontot az N (nulla)-re kell kötni.
(#) Wuti91 hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
A kérdésem az lenne hogy 3 fázisú FI relénél és kismegszakítóknál a felső oldal mindig a betáp vagy lehet az alsó oldal is?
(#) teglascs válasza Wuti91 hozzászólására (») Júl 7, 2021 / 1
 
Szerintem gyártó/típusfüggő. Esetleg add meg a pontos típust vagy csinálj fotót.
(#) Wuti91 válasza teglascs hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
ezek lennének
(#) Zsolt 73 válasza Wuti91 hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Szia !

A páratlan számozású a betáplálás .
(#) Zsolt 73 válasza ötfelezős hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Nem tudtam eldönteni, egyiket sem tartom lehetetlennek .
(#) Wuti91 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Köszi!!
És a PEN-t csak a FI relé előtt lehet szétválasztani vagy lehet utána is?
(#) _BiG_ válasza Wuti91 hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Csakis előtte!!
(#) teglascs válasza Wuti91 hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Gondold végig, hogy működik, és megérted: az ÁVK azt figyeli (akkor old le), hogyha a fázison és a nullán folyó áramok közt különbség van (mondjuk egy meghibásodás miatt a PE felé folyik az áram egy része). Ha a PEN-t vezeted át rajta, akkor szegény nem fogja észrevenni, hogy a hibaáram a nulla helyett a föld felé megy, esetleg egy ember testén keresztül.
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Mondok egy érdekeset, Ha PEN van rajta átvezetve, a másik kapcsán a fázis, de van külön védővezető is, akkor le fog oldani. Ki is lett próbálva.
Hogy jobban lássad, készítek egy rajzot a mérőhelyről.
Tehát itt csak a PEN, a Nulla és a PE látszik. Felűről, a tetőtartóról jön a PEN.
A lakáselosztóba a vezérelt felől csak a leágaztatott PEN vezeték megy be.
Az állandó mérőről már a szétválasztott PE és a Nulla.
A PEN szétválasztás így a mérőhelynél, a plombált részen kívül van, da a lakáselosztó előtt.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2021
(#) ötfelezős válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Ha PEN van rajta átvezetve, a másik kapcsán a fázis, de van külön védővezető is
...akkor a PEN-ből le kell radírozni a PE betűket, nem?
(#) gyuszo válasza ötfelezős hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Nem. A Vezérelt ÁVK-ba a leágaztatott PEN megy be. Nézd meg a rajzot is.
Az állandó ÁVK-ba a szétválasztott Nulla.
A rajzon elég jól látszik szerintem minden.
A mérőhelyről a vezéreltről a PEN 10 mm2, a fázis, pedig 6 mm2, mivel a vezérlőbe csak ez fér bele.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2021
(#) ötfelezős válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Én értettem ezt, de te nem fogod az adást, hogy én mit mondok. Ahol a hibaáram más úton jár, az nem PEN...
Következő: »»   831 / 960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem