Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3298 / 3550
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Abban a linkben is le van írva, hogy: ha a nyomtató kapcsolódik a hálózathoz. Önállóan nem fog. És nem tudnak "androidul" a nyomtatók.
Idézet:
„felhasználók olyan nyomtatókhoz csatlakozhatnak, amelyek ugyanahhoz a Wi-Fi-hálózathoz csatlakoznak.”

Tehát csatlakozni kell egy hálózathoz wifin, ahol akár wifin, akár kábellel még egy számítógép is csatlakozik (mert anélkül nem lesz a hálózaton a nyomtató. Anélkül nem értelmezi a telefonod nyomtatási kívánalmait.)
De én nem hálózaton, én közvetlenül nyomtatnék.
Itthon is csatlakozni kell a hálózathoz, és hiába wifis router, hiába van wifim a telefonon, hiába wifis a nyomtató, önállóan nem ismerik fel egymást. Ahhoz az kellene, hogy ezt a szentháromságot összeimertessem, és a bekapcsolt számítógép fogja átadni a nyomtatónak, amit én "telefonról nyomtatok".
Mások hálózatát sem kívánom használni. Telefonról közvetlen nyomtatóra. Nem hálózatra, nem hálózaton át.
Például: a teherautómban szeretnék A4-es számlát nyomtatni a telefonomon lévő NAV-számlázóról, közvetlenül, nem laptopot is cipelve. (nem nagy cipelés, csak kerülné az ember a fölöslegest).

Idézet:
„Google Cloud Printing szolgáltatása.”

2020. december 31 -től azonban a Google megszüntette a Google Cloud Print nyomtatást, -ez a linkben is benne van.
...de ott is hálózat(ok)hoz csatlakozás volt...
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Példának okáért a Xerox phaser 3300 tud AP módban is működni, de ezt tudja az OKI c332dnw, sőt a HP sok vacka is. A xeroxból nem győztük kikapcsolgatni a wifi funkciót, mert amellett a vezetékes LAN nem ment
(#) távoli felhasználó hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Szeretnék változtatni a beállításokon, de jelszót kér a rendszer.

Hova írjam be?
A jelszó változtatást megtaláltam, de hogy most hova írjam a jelszót, azt nem.
Tudnátok segíteni?
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Nos, az én nyomtatóm is tud. (Tudna, ha arra lenne szükség). De ha nincs számítógép, akkor a telefonhoz önmagában nem szól. Pedig nekem arra volna szükségem:
Telefon+nyomtató.
Nem telefon-hálózat-nyomtató.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Ha a telefon WiFi képes, akkor AP is lehet?
Mert ha igen, akkor szerintem a nyomtató tud csatlakozni hozzá. Így talán lehet nyomtatni. Ha lenne WiFi-s nyomtatóm, kipróbálnám.
(#) sargarigo válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Éppen ezt akartam javasolni én is! Wifi hotspot néven szokott ez lenni. A nyomtatóddal rákapcsolódsz a telefon wifijére, és megvan a hálózat. Akár a teherautóban is. Ezzel együtt van pl a Ricoh gépekhez egy nyomtatásvezérlő androidra, az megkeresi a nyomtatókat, és pl pdf-et tud is ráküldeni.
(#) Kovidivi válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Köszi a tippet!
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Wifis a telefonom.
Wifis a nyomtatóm.
Mint már ma többször leírtam, önállóan nem képesek egymáshoz csatlakozni.
Úgy képesek (és ezt több weboldalon is leírják, ahol az a cím: "hogyan nyomtass telefonról"), hogy a telefon és a nyomtató ugyanarra a hálózatra csatlakozik.
Itt is folyamatosan ezt mondogatják, mintha nem mondtam volna el legalább háromszor, hogy én nem hálózatot, én két eszközt szeretnék csak.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
A nyomtató kezdeti beállításához szükséges lehet a vezetékes kapcsolat. USB, vagy Ethernet.
Ezek után csak meg lehet valahogy hekkelni, hogy a telefon WiFi AP-hez csatlakozzon. Ezt megjegyzi, ha normális fejlesztők vannak a gyártónál.
(#) szs válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Te sem érted...
Ha nincs a nyomtató kapcsolatban a számítógéppel, akkor magában a nyomtató nem áll szóba az egyszem telefonnal.
Kipróbáltuk többször.
Én az én nyomtatóm és telefonom közt.
A testvérem az ő nyomtatója és telefonja közt.
És keresztbe is.
Aztán néztünk utána, és aztán derült ki (amit itt is írnak) hálózatra kell kapcsolódni.
De mégegyszer leírom: nem jön létre hálózat a telefonjaink és a nyomtatóink közt, ha csak kizárólag ez a kettő eszköz van. Hiába wifis mind.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
A hálózat lehet a telefon WiFi AP, esetleg hotspotja.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Attól,hogy "lehet", még nem lesz.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Ezt ki is próbáltad, vagy csak gondolod?
A legtöbb telefon így képes routerként működni.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Most, pár perce is leírtam, hogy igen. Olvasd el fentebb.
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2446472.html#2446472
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Hihetetlen, de ha valamikor Újpesten leszek (valószínűleg jó pár hét múlva), ki fogom próbálni.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Még azt is hozzáteszem, hogy a számítógép és a nyomtató közt volt (és van) kapcsolat. De közös hálózatot is létre kéne hozni először, azután közösen már együttműködnének.
De hát én a három eszköz használatát szeretném elkerülni, ha elég a kettő.
Idézet:
„A legtöbb telefon így képes routerként működni.”

Képes, az én internetem (valójában) mobiltelefon, ha úgy vesszük. Egy internetrouter, amit a telenornál vettem (igen, vettem), sim kártyával működik. Wifit is ad, itthonról azon át netezek a telefonról.
De a Wifit híába kapcsolom be a nyomtatón is, (a telefonon eleve be van kapcsolva), ők csak keresnek, de a géppel nem építettem fel a hálózatot, tehát nem találják egymást.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
De nem keresni kell, hanem a nyomtatót beállítani, hogy a telefon által biztosított hálózathoz csatlakozzon.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Beállítottam, hogy "mobil hotspot" legyek. Nem találódtam meg.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Most nem tudom kipróbálni, mert emiatt nem tudok venni egy nyomtatót.
Milyen telefon, és milyen nyomtató, amivel próbálod?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Samsung A50 a telefon
És alant a nyomtató.

Ha ezt a kettőt (vagy bármely másik párost) rá tudod bírni arra, hogy a telefonról közvetlen nyomtasson, de úgy, hogy csak ezek vannak, nem "hálózatba kapcsolódva" mással, számítógép sincsen használva, közelben sincs, akkor oszd meg velem. Nagyon jól jönne.
(#) attika válasza szs hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
OTG-n és usb kábellel sem ismeri fel a nyomtatót?
Vagy mindenképpen vezeték nélkül kellene megoldani?
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 1
 
Úgy kezdem, hogy nyolc éve nincs androidos telefonom, és wifis nyomtatóm sem. Amit írok, az az elmúlt fél óra netes keresgélésének eredménye.

Ha ragaszkodunk az eredeti kérdésedhez, egy AP funkcióval rendelkező wifis printerre lesz szükséged. Mivel a cloud print szolgáltatás idén már nem támogatott, a printer gyártója által biztosított segédprogramra lesz szükséged, ez fogja a kapcsolatot biztosítani a két eszköz között.

Itt egy példa: Canon Pixma TR150. Nem lézer, nem is olcsó, cserébe viszonylag kicsi. Az opcionális akku megvásárlását nem javaslom, olcsóbb inverterről működtetni a hálózati adapterrel.

Ezen felül megfontolandó lehet a számla online küldése is, ha a programod tud pdf-be nyomtatni. Ez az igazán jövőbe mutató megoldás, mellesleg egy fillérbe sem kerül…
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Valószínűleg nem ezt a választ várod, de miért nem jó neked egy vezetékes hálózati nyomtató, amibe/ hátára ráraksz egy 2ezres használt routert? Az garantáltan működni fog, negy lesz a hatótávja és bármilyen telefonnal menni fog, nem app/ oprendszer függő. Ezek a funkciók sosem megbízhatóak és idővel megszűnik a támogatásuk is.
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 1
 
Akkor én is leírom neked még egyszer. A nyomtató, amit írtam, WiFi AP üzemmódban megy. Nem kell hozzá PC, hogy nyomtasson. Az OKInak saját alkalmazása van, a xeroxnak is, youtube oldalán találsz róla videót is.
Mindössze annyi kell ezekhez, hogy a nyomtatót állítod WiFi AP módra (amit rögtön írtál, hogy nem állítottad rá, pedig tudná), az így létrejött hálózatra csatlakoztatod a telefonod. Ekkor bizony meg fogja találni az alkalmazás a telefont és fogsz tudni nyomtatni is.
Az, hogy nektek sikerült olyan nyomtatót kifogni, ami ezt nem tudja, attól még ne nézd hülyének a másikat! Meg persze az se ártott volna, ha a rébuszok és a pufogás helyett inkább leírod milyen típussal gyűlt meg a bajod.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
(#) sargarigo hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Mielőtt átváltanátok személyeskedésbe, szerintem meg kell nézni mi a fontosabb: hogy mindenképp elkerüljük a hálózat használatot, vagy hogy tudj nyomtatni a meglévő eszközökkel? Előbbi esetben új nyomtató beszerzése tűnik a járható útnak (drága). Utóbbi esetben meg felragasztasz az oldalára egy routert, és megy. Én továbbra is ezt javasolnám. Ha úgy megy. Úgy tűnik nem marad más megoldás.
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Ha direkt csatlakozol a nyomtatóhoz a nyomtató WiFi AP módján keresztül, akkor működik simán amit szeretnél, "csak" a megfelelő alkalmazás kell hozzá.
@szs: kipróbáltam a kedvedért a Xerox Phaser 3330-as nyomtatót - működik így. Sajnos nem a Xerox saját alkalmazásával (az bejelentkezést kért, amihez nem volt kedvem), hanem a NokoPrint alkalmazással nyomtattam rá. A telefont közvetlen a nyomtató által létrehozott WiFi hálózatra csatlakoztatva az alkalmazás vígan megtalálta az eszközt, majd mivel pont ezt a típust nem találta a saját illesztői között, így a generikus illesztőt társítottam hozzá. Ezután megjelent a nyomtató az alkalmazásban és vígan engedett nyomtatni.
Hátránya, hogy tele van reklámmal az alkalmazás, valamennyi pénzbe kerül, hogy megkapd a reklámmentes verziót.
Előnye, hogy rengeteg nyomtatót ismer, s amelyiket nem, azt meg az általános illesztővel megpróbálja és azzal is működhet.

Próbáld ki, hogy tényleg közvetlen csatlakozol a nyomtatóhoz, majd ezt az alkalmazást telepíted, lehet, hogy pozitívan fogsz csalódni!
Bővebben: Play áruház
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 1
 
Szerintem nem NokoPrint-et telepitett, hanem NukuPrint-et.
Az is jó, csak nem nyomtat.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
(#) braner hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudtok javasolni valami megoldást usb-s internet-hez? Pár éve vásároltam németországban feltöltős mobilnetet usb-vel.Június közepén még hibátlanul használtam. Azóta nem kapcsolódik, vagy lefagy. Ezt találtam a PENNY oldalán:
"2021. június 30 -án a németországi 3G hálózat adóit lekapcsolták, hogy helyet biztosítsanak az újabb, gyorsabb szabványoknak, mint például az LTE - más néven 4G. Ezért a HSDPA már nem támogatott."
Pedig mindig HSDPA kapcsolatom volt. De mostmár nem tudom használni.
Van valami program, ami esetleg segít? Vagy valami USB-s modul? Keresgéltem már, de nem találtam ami szerintem megfelelne. Sajnos a kártya a stick-hez van regisztrálva. Nemtudom, hogy más usb-vel működne-e a kártya.
Üdvözlet mindenkinek
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 2, 2021 /
 
Véleményemet írom le mások számára. ☺
Pénteken vettem egy IKEA SVENSÅS betűtáblát, ami a linkelt képen látható. Fekvő orientációban tettem fel a falra, jól megáll, a karakterek jók.
Csakhogy: az apró írásjeleket (pl. pont) kicsit macerás letördelni a műanyag ívről, valamint összesen csak 4× "K" áll rendelkezésre, valamiért ebből van a legkevesebb, pedig kellene még. Remélem, hogy egyszer forgalmazzák majd külön is a műanyag karakter-íveket, mert jól jönne...
Amúgy csak ajánlani tudom a táblát, felszerelni könnyű, a karakterek jól benne maradnak, nem fakul ki (anyagában színezett), könnyű (rövid) feliratokat csinálni.
(#) Bakman válasza braner hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Ha azért dob egy hátast mert nem talál 3G-s hálózatot, akkor azzal nem tudsz mit kezdeni. Elsősorban HW függő hogy milyen hálózatra tud csatlakozni, ugyanakkor a HW masszívan összekapcsolódik a szoftverrel is.
Következő: »»   3298 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem