Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1599 / 1670
(#) sonajkniz válasza klausz18 hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Én ezt szoktam használni.
Kicsit drgább, de csinosabb, nagyon kicsi, és a nyugalmi áramfelvétele szinte nulla.
(#) berjoska hozzászólása Júl 28, 2021 / 12
 
Kedvenc időtöltésem a SAMSUNG Smart TV-n Youtube videók nézegetése. Sajnos a két távvezérlőn sok és kicsi a kezelő gomb. Sötétbe kell keresgélnem őket. Nagyon bosszantott a dolog, és ezért egy kukából kimentett 6 gombos PHILIPS (talán légkondi) távvezérlővel készíttetem egy IR kód fordítót. A 6 db. Nyomógomb kódját egy IR dekódolóval kiolvastam, mindkét távvezérlőből. A program a bejövő jel helyett az SAMSUNG kódot küldi ki 3x, mert ez a szabványuk. A gyors keresés előre hátra gomb sorozatot ad amíg a gombot nyomom. A TV jobb alsó sarkán van az IR vevő és ezért ide néz adó dióda. A végleges készülék a TV USB portjából kap táp feszt. A használt nyomógombok (középső, play) OK. (a négy nyíl) FEL, BALRA, JOBBRA, LE, és a RETURN.
(#) kameleon2 válasza berjoska hozzászólására (») Júl 30, 2021 / 1
 
Engem komolyabban érdekelne a hobbid. Fejlesztünk és soha nem maradt elég idő az IR távirányítókra, pedig sok bosszúságtól megóvna, ha egyszerűen tudnánk kezelni. Régebben én is vesződtem velük, de volt hozzá Philips Pronto-m. Egy olyan eszköz kellene, ami rögzíteni tud több parancsot és vissza tudja sugározni. A vezérlése RS-485-ről menne. Találtam hasonló eszközöket, de egyik sem volt az igazi. Leginkább klíma és média távirányítás lenne a cél. PC LIRC-el még megoldja az ember, de hardverből kellene.
(#) MPi-c hozzászólása Júl 31, 2021 / 49
 
Sziasztok!
Régi öntözésvezérlőmet újítottam meg: új áramkör, látványosabb kijelzés, a funkciók kismértékű módosítása.
Néhány kép félkész állapotban és működés közben.
(#) mnyugger válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Nagyon pofás. Igazi profi termék.
Ha lenne kertem, megvenném tőled.
(#) Ronen02 hozzászólása Júl 31, 2021 / 19
 
Tegnap lett kész,
kb 2 havi munka eredménye (idő hiánya)
6E5P, Push Pull. Nincs lemérve, de az biztos,
hogy szép hangú (nekem ) . Az biztos, hogy az első,
Értelmesen dobozolt erősítőm
(#) Potkiller válasza Ronen02 hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Szia! Szép lett, de kíváncsi lennék, mit tud egy kapcsolási rajz esetleg?
(#) Gafly válasza Ronen02 hozzászólására (») Aug 1, 2021 / 2
 
Kereskedelmi forgalomba ne hozzad érintésvédelmileg, de az életérzést hozza.
(#) nyomtatós válasza Gafly hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Vadászni kéne valahonnan olyan gumipipákat, amiket régen a motorindító kontikra tettek.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021

unnamed.jpg
    
(#) MPi-c válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Hát... éppen nem eladó, majd talán, ha valami újabb készül
Köszi mindenkinek!
(#) Roni72 válasza berjoska hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Nagyon király cucc Tényleg agyrém, hogy mennyire ergonómiátlan távirányítókat képesek kreálni a fejlesztők. Régóta keresem én is az alternatívákat: pl. van egy relatíve nagyon jó kis androidos megoldás, irplus névre hallgat, egyszerű HTML-szerű felületen importálható/exportálható az UI.
(#) tomi52 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Szép a rajzolata!
Mekkora a kijelző, és Te alkottad a karaktereket?
(#) MPi-c válasza tomi52 hozzászólására (») Aug 1, 2021 / 2
 
3.5" Nextion kijelző, a Nextion Editorral generált Arial fontokkal. Az ikonokat a netről vadásztam és Photoshop-pal alakítottam méretre. Jó sok "reszelgetés" - két év - után jutott a jelenlegi állapotba a projekt.
Feltöltöttem egy videót is. A színek nem túl jók, és gyorsítottam, hogy ne legyen túl hosszú.
(#) JZoli válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Hát ez nagyon szuper és nagy tudású vezérlő lett! Gratulálok hozzá!
(#) Egri Frédi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2021 / 2
 
Gondolom az alkatrész kiforrasztásával nincs gondod ...
Ha ki van forrasztva én a képen látható "DESOLDERING WIRE" -t jól átitatok folyasztószerrel és egy lapos Weller heggyel rányomom az ónos furatokra. Ha átmelegedett, némi tili-toli után szinte "réz tisztára" lehet a furatokat és a pedeket kitisztítani. ( A művelet mindkét oldalon elvégzendő ... )
(#) Alkotó válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Teljesen jó a javaslatod, és általában nálam is működik. Itt annyiban más a helyzet, hogy kicsi a PAD és a furat is, ezért az ónszívó szalaggal egy-két kísérlet alapján nem jutottam előrébb (persze lehetett volna még kicsit erőltetni a dolgot. De az ón-szívás olyan jól működött, hogy nem kerestem más megoldást.
(#) vagnerjazon válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Szia!

Nagyon szép lett!
Így, hogy a 90°-os csatlakozók oldala ("füle"?) lapjával rajta fekszik a nyákon, nem nehéz rádugni/lehúzni az ellenpárt? Vagy enged annyit a másik irányba a csatlakozó, amennyit - ha szabadon lenne - hajlani akarna az a "fül"?
(#) MPi-c válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Szia!
Bocs, de nem értem a kérdést. A csatlakozók így tökéletesek, lentről felfelé csúsznak rá az ellenpárra. Csináltam képet, hogy lásd. Üdv!
(#) vagnerjazon válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Bocsánat, félreérthető voltam, ezekre és a 4 pines változatára gondoltam.
(#) MPi-c válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Gyárilag ilyen a csatlakozó, ezen alul van a "fül". Kis erő kell az oldáshoz, csatlakoztatáshoz.
(#) vagnerjazon válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Igen, tudom, hogy ilyen, azért kérdeztem.
Az érdekelt, hogy vajon mekkora a különbség az "erőltetésben" a jelen megoldás és aközött, ha a panel szélén túllógva szabadon lenne a füle.
(#) StefuPeti válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Szia.
Nagyon tetszik a munkád, régóta szeretnék valami ilyesmi zónás öntöző rendszert épiteni.
Esetleg a kapcsolási rajzot feltennéd ide?
Nagyon kiváncsi lennék rá.
/Szerintem nem csak én/
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Hugyan működik ez az ónszívó szalag dolog? Egyszer én is meg akartam kísérelni ezzel kiszedni egy cserének szánt csatlakozót, de végül nem sikerült. Nincs itthon folyatószer (nekem sosem volt) és "ceruza alakú" hegy van a pákámban.
[Ezzel akár áttmehetünk másik topikba is, mert itt picit off.]
(#) silent15 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Röviden a kapilláris hatás miatt a finom szövésű szallagba felszívódik az ón. Én személy szerint nem szoktam folyasztószert használni és több típusnál még be is vannak vonva vele. Én is szeretem, könnyebb vele dolgozni, mint a "pisztollyal", ráadásul ha kombinálod a kettőt, nincs furat, ahonnan ne tudd kiszedni, illetve a PAD-eket remek vele tisztítani (oda már mehet a folyasztószer )
(#) bbalazs_ válasza silent15 hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Szerintem nem kapilláris hatás, bár adhézió. Egy sima felületű rézhuzalra is felszalad az ón. Itt inkább a felület nagy.
(#) Bakman válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Sokkal több van két huzal között, mint amennyi felszalad, belediffundál a rézre/be. Utóbbi is érvényesül de a kapilláris hatás sokkal több ónt vesz fel.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Plusz egy szavazat a kapillárisra.
(#) MPi-c válasza StefuPeti hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Semmi különös nincs benne. Ime:

onzozo1.pdf
    
(#) bbalazs_ válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Mélyebben belegondolva valóban igazatok van, elnézést a korábbi belekotyogásért.
(#) bbatka válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Én meg azt gondolom, hogy mind a kettő hatás érvényesül.
Én szoktam hozzá folyatószert használni. A pákával belenyomom az ónszívó szalag végét a gyantába. A szalagon lévő gyanta mennyiség nekem mindig kevés. Ez így elég hatásos.
Következő: »»   1599 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem