Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 31
(#) rihekopo32 válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Szia. Van egy beteg Braviam. Legszivesebben kidobnám. Fél éve a pincében van, csak a helyet foglalja. Ugyanezzel a hibával került hozzám még 4 évvel ezelőtt. Én a káva és az LCD közé egy gumi kapilárcsövet raktam, ami folyamatosan nyomta a flexi kábeleket az LCD hez. Tipus hiba.
Ezzel a megoldással még most is müködik, de a kijelzö kapott 2 félmiliméteres vertikális csikot.
Valószinű nálad is néha pirosba megy át az egész kijelző.
Nem olvastam amit irtál, de haragszok erre a Braviara, azért irtam le.
A vicc, hogy most is egy nagy bráviára irok, mert amit tud a Sony ebbe a kategoriába, az veri az összeset. :thumbup

UI. Ingyen vihető amúgy, csak még nem hirdettem meg. Ha valaki mellettem van. amit nemhiszek, akkor viheti.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) vede hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Sziasztok. Probálkoztam egy Sony Trinitron KV1434M3-ba a STBox video jelét bekötni. Amit csináltam (VidJelBekotes.JPG). Az 500Ohmos trimmert közepállásban és az STBoxot bekapcsolva mikor a TV dugaszát 220V-ba dugtam, valami pukkant . Az F601 3.1A-es biszosíték jó, de a 3.3Ohmos 10W-os ellenállás megszakadt. Úgy gondolom most elérkezett az ideje kérdezni . Mit csináltam rosszul? Lehet-e így bekötni a video jelet, hogy működjön is (vagy hogyan jól)? Egy PC NTC ellenállással helyettesíthetem-e a kiégett 3.3Ohmost s be merjem e kapcsolni miután visszaállítom az eredeti kapcsolást(visszakötöm a 10K-t - R214)?
P.S. Nálam a ~220V helyett ~234V van.
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) kadarist válasza vede hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Szia!
Ennek a modellnek nem galvanikusan leválasztott a tápegysége, ezért nem lehet ilyen átalakítást így elvégezni. Szerezz hozzá egy RF-modulátort vagy egy videomagnót a box képének és hangjának átviteléhez.
(#) vede válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Köszönöm a választ. Esetleg az ellenállás helyettesítésével kapcsolatban van valami megjegyzésed?
(#) kadarist válasza vede hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Próbáld ki azt az NTC-t.
(#) Cinema válasza vede hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Nincs Euro-Scart csatlakozója egyik készüléknek sem?
Mert a legegyszerűbb és biztonságos csatlakozás az egy Scart-Scart kábellel lehetséges és így a STB még vezérelni is tudja a TV-t.
Így belenyúlva egy készülékbe nem lehet jó eredményt elérni, ez kókányolás. Ha nincs megfelelő csatlakozási mód, akkor vagy el kell felejteni, vagy új készüléket kell venni.
Ha meg valami pukkant, az semmi jót nem jelent.
Ha meg valóban nincs elválasztva galvanikusan a hálózattól a tápegysége, akkor semmit ne csatlakoztass hozzá! - mert ez már így életveszélyes!
Tudom ez nem nagy segítség, de nincs sok választási lehetőséged.

Üdv!
(#) vede válasza Cinema hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Szia!
A kis Sony TV-nek nagyon jó képe van, kár lenne eldobni. Sajnos csak RF bemenete van. Megoldottam egy rossz régi video játék (talán Sega - Mario játék ment rajta stb) modulátorával (P~5V*10mA). Az 5V-os tápot is az STB-ból kapja. Elfogasható minőség kerekedett vele. Hála Istennek az NTC beépítése után az élet visszatért a készülékbe (Majd azért teszek bele 3.3Ohmos ellenállást, mert így nem igazán bírná a ki-be kapcsolgatást).
Köszönöm a segítséget, üdv.
(#) krapulax6 hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok.
Sony Bravia XF70 smart tv-hez kernek segitseget..
Bar lehet,hogy mas tipusu Bravianal is megvan a jelenseg:
Keszulek kikapcsolasa utan kb. 2 perc mulva visszakapcsolja az usb-ket.
Kulso Hdd felporog illetve bekapcsol az erositom is mert annak a tapjat usb-s relen keresztul
Kapcsolja a tv.
Ket perc utan kikapcsolja ...azt nem tudom ,hogy ezutan kapcsolgatja-e mert nem volt turelmem kivarni.
Konyveben,neten semmi leiras nincs errol.Probaltam frissiteseket ,energiatakarekos modot ki-bekapcsolni de semmi eredmeny.
LG smart tv-n nem volt ilyen jelenseg.
(#) pedro7 hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok ! Hozzám került egy kidobásra szánt Sony KDL-32S3020-as tv.Megjavíttatni már nem éri meg viszont gyakorolni, ismerkedni szeretnék vele.Az a tippem, hogy csak valami táp hibája van.Hátha a segítségetekkel előbbre jutok és el tudom indítani.
A hibajelenség hogy 220V-ra kapcsolva csak pirosan ég a led és kattanás hallatszik a tápról,de nem kapcsol be. Tudnátok segíteni,hogy melyik alkatrészeket mérjem meg vagy milyen feszültségeket ellenőrizzek ?
(#) D_Zsolt hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy KDL-65W857C amin a kép fele teljesen sötét, külső sérülés nincs rajta, tehát nem törés eredménye. Mi lehet a legnagyobb problémája? T-Con?
(#) kadarist válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Szia! T-con, LCD-szalagkábel hiba és bufferhiba is lehet. Bővebben: Link
(#) D_Zsolt válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Köszönöm! Egy T-con használt, tesztelt 35€ körül van, gondolom a szalagkábel sem lehet egetverő, de mi is ez a bufferhiba pontosan?
(#) kadarist válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Általában a T-Conról az LCD felé két szalagkábel megy egy hosszú nyáklapra, amin még van elektronika. Erről a bufferről van még vékonyabb kábelekkel bekötve maga az LCD panel.
(#) D_Zsolt válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Ha jól sejtem, buffer hiba esetén nem javítható?!
(#) kadarist válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Az még javítható. Vannak javítós videók, nézd meg őket.
(#) D_Zsolt válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) kiszebra hozzászólása Nov 11, 2020 /
 
Sziasztok!

KV-E2961K TV-röl lenne szó. Írtátok többen, hogy a G2 rács potijával lehet szórakozni, ha nem indul a TV. Kicsit tekergettem, ez nem segített, de aztán az eltérítés panelját átforrasztva feléledt a TV. (hibás kondik után kutattam, de mérve mind jónak bizonyult) Félek, hogy ez ideiglenes, meglátjuk.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet ezt az RV701-et müszerrel munkapontba állítani? Nem szeretném, hogy feleslegesen folyjon túl sok vagy épp kevesebb áram a kelleténél.
(#) tufatofu válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 11, 2020 / 1
 
A G2(segédrácsot) úgy érdemes beállítani, hogy a képen a visszafutási csíkok eltünjenek és élvezhető legyen a kép. A fókuszt szintén a legélvezhetőbb élességre.
(#) kiszebra válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Köszi!
(#) merciabc hozzászólása Feb 23, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy "kis" problémám a Sony KDL50w755c készülékünk, mely 3hete bekapcsoláskor csak fehér háttér fogadott. Vmi demo hang is indul rajta, de kép nincs. Mondták h t-con hiba, rendeltem egy vadi újat, mely most megjött. Kicseréltem, de bekapcsolásra csak "demo" hang van, és sötét fekete képernyő! Mi lehet akkor a hibája? Vagy ez vmi szoftweresen vmi? Nem tudom hol keressem a hibát?! Tudnátok segíteni?
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Annyi info még, hogy mondták, valószínűleg a t-con eepromját rakjam át, lehet hogy ez blokkolja a mainbord-ot.
Megcsináltam, de ugyan úgy csak fekete kijelző fogad, és valami demó hang...?
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Szóval, a nagy érdektelen segítség esetén megválaszolom maga a megoldást.
A tévé vezérlő alaplapja elszáll egy autómata frissítésben, nem hozza magát helyre!
Ezért volt a fehér háttér, és a demó zenélés!
De, mivel ez már androidos "okos" tévé, CSAK a hozzá installált tcon-t ismeri fel, hiába cseréltem eepromot benne!
Minden lap a tévében imei számmal van összepasszintva!
Megoldás: egy sérült kijelzőjű másik tévéből mindent átpakolni!
Annyi, hogy a tápvezérlőjét legalább nem kell...
(#) fakóló hozzászólása Aug 3, 2021 /
 
Üdv
Van egy sony kd55a1 oled tv. Bekapcsolás után megjelenik a standby lámpa (fehéren) majd kialszik, ezt 3-szor megcsinálja aztán átvált pirosra és 8-szor villog majd ezt a piros villogást ismételgeti.
Mire utal a 8 piros villogás az oled tv-nél?
(#) Gafly válasza fakóló hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Idézet:
„Mire utal a 8 piros villogás az oled tv-nél?”

Szerintem hibára.
Idézet:
„EIGHT Blinks Problem with the audio (AUDIO), unit goes to standby and blinks the self-diagnosis code. Check IC406 audio amp, PS401 and 402.”
(#) fakóló válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Idézet:
„Szerintem hibára.”
Jogos, magas labda volt.
IC406-ot viszont nem találok
(#) diginewl hozzászólása Nov 10, 2021 /
 
Tiszteletem!
Kérem a segítséget az alábbi LED TV-vel kapcsolatban. Ugyan nem Sony-de nekünk majdnem olyan- és Skyline indította a topikot, azaz egy Starlight TV-nk van, ami megadta magát.
Jól látható, hogy egy nagy ellenállás ütött át megfelelő fény, és hanghatás után - a hálózati automatát is lecsapta.
Van valakinek ötlete, hogy induljak el? Mekkora lehet ennek az ellenállásnak az értéke? Kapcsolási rajzot/értéket honnan tudnék szerezni? Vagy inkább vigyem be a panelt egy szervízbe?

Köszönettel: Jenő
(#) IQNUKU válasza diginewl hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Szia!

A panel javítható, bár nem egyszerű eset. Szemlátomást egy csomó (SMD) alkatrész tönkrement. Rajzot nem találsz hozzá. Egyik kicsit eltérő változatát javítottam már.
Egyszerűbb, ha rendelsz innen egy működő panelt.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2021
(#) proba válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Vagy az eladó panelek fényképeiről esetlegesen leolvasott értékekkel próbálkozol. ( a vásárlás jobb ötlet)
(#) diginewl válasza IQNUKU hozzászólására (») Nov 11, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget!!!
Megrendeltem a panelt (igaz ez nem HE mentalitás, de megalkuvó macskák vagyunk).
Viszont, ha megjön, akkor le tudom róla olvasni a kiégett R értékét. Annyi ráfordítást megér a másik, ha attól feltámad. Lesz kettő áramkör )) A vicc, hogy alig használjuk ezt a TV-t, azaz másodlagos monitornak van néha/két három hetente bekapcsolva. Most lett pont 3 éves...tervezett avulás itt is figyel Tanulság: áramtalanítani kell, ha ritkán használjuk, nem elég a standby.
(#) CHZ válasza diginewl hozzászólására (») Nov 11, 2021 /
 
Idézet:
„Viszont, ha megjön, akkor le tudom róla olvasni a kiégett R értékét. Annyi ráfordítást megér a másik, ha attól feltámad.”

Ellenállás csere nem fogja megoldani, több félvezető is zárlatos lett azon a panelen, de ezeket is ki tudod mérni.
Következő: »»   30 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem