Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 94
(#) Régi motoros válasza molnarf hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Na és konkrétan milyen néven keressem? Mondjuk "klímapalackra menetátalakító"?
(#) habazutty válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 8, 2021 / 1
 
Szia!
Az 1/4 SAE, a tipikus klímás szervízcsatlakozó, meg a splitek 6-os csöve a hollanderrel erre csatlakozik. Ha gyorsan kellene megoldanom, akkor megperemeznék egy darab 6-os csövet és hollandival fel a palack csatlakozására, a cső másik végére meg amit szeretnél ráforrasztani.
Bővebben: Link itt van némi info.
Biztos létezik adapter, de olyan irányba, ahogy Neked kellene, nem találtam…
(#) kaqkk válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Bővebben: Link Vegyél 1 tömlőt , vágd le az egyik végéről a csatlakozót és tegyél rá egy rézből esztergált bármilyen fejet ... Viszont nem értem a miértjét ... Az üres palackot akarod más célra (levegő) használni ?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) habazutty válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Ez is jó!
(#) molnarf válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Majdnem jó de ha így kéred ""klímapalackra koklendert"" akkor biztosan tudni fogjak mire is van neked szükséged.Latom készülsz meghalni te észkombájn...
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) Régi motoros válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Úgy van. Más célra használni. Mondjuk feltölteni argonnal, és direkt erre a kis palackra csavarni a nyomáscsökkentőt, hogy ne a 80kg -os 6 m3 -es palackkal kelljen birkózni, ha el kell vinni...
Úgyhogy a tömlős megoldás nem játszik.
Valami merev csatlakozás kell, azért gondoltam saját átalakítót készíteni, esztergálni, menetet fúrni.

Ez kicsi, könnyű, gyorsan szállítható.

Na most lehet kiröhögni engemet...
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) Régi motoros válasza molnarf hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Igen készülök... De ez téged ne zavarjon.
(#) habazutty válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Ki nem röhöglek, de azért óvatosan. Lehet, hogy érdemesebb lenne a palackból kitekerni a csapot és tenni bele egy másikat.
Esetleg szerezni egy kis nitropalackot?
(#) Régi motoros válasza habazutty hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
A nitropalack biztos nem a pár százas kategória.
A szelepcsere is megoldás, de azt se tudom milyen menetes...
Annak 19,7 (mondjuk 20) mm a külső átmérője, már ahogy mérni tudtam, nem sok lóg ki.

Most pedig elteszem magam holnapra. Köszi mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) Egri Frédi válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Ezek a belinkelt cuccok szerintem nem "profi" de még csak nem is "barkács" felhasználásra valók. Olyan lehet, mint az ALDI -ban és LIDL -ben kapható menetkészítő készletek. Valahol a "parasztvakítás" és az "egyszerhasználatos" szerszámok kategóriája. Vettem én is ( valamikor a kezdetekben ) egy ilyesmi "menetkészítő" készletet. A dobozának a szerszámüzleti árának megfelelő összegért. Szerencsém volt. Nem ért veszteség. A doboza azóta is megvan. A készlethez kapott 6.5 -ös fúróval fúrt furatba az M8 -as menetfúrót nem lehetett behajtani ...
Szerintem is jobban jársz, ha megveszed a gyári csöveket, idomokat hozzá. Nincs értelme metrikusra átalakítani. Sehol nem találsz majd hozzá metrikus menettel ellátott berendezést. Amit akarsz az olyan, mintha venni akarnál egy tehenet, hogy tudj inni egy pohár tejet ...
(#) StMiklos válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 9, 2021 / 2
 
Szevasz!

A colos meneteknek ( a hűtéstechnikában is használatos) vannak kiegészítő (de annál fontosabb) jelzései.
Pl: 1" 25,4mm-es menet, mint nálunk az M24, mérhetők.
De: van C1", ez vizes menet, eredetileg a cső 1" belső átmérőjét jelölte, kívül 31,5(?).
Aztán van: 1/4" NPT ennek sincs köze az 1/4 (6,35mm)-hez.
És akkor a SAE: ez a hűtős menetek kiegészítő jelzése.
Maga a szám, a használatos csőmérethez alkalmas szerelvény méretét jelenti. 1/4, 3/8, 5/16, 1/2, 5/8, 7/8 stb.
Kérdésedben az 1/4 collos csőhöz alkalmas: hollandi, közcsavar stb.
Az első kivételével egyik sem "mérhető".
És álljon itt a "probléma megoldó" táblázat, ahol tartalmazza a fizikailag mérhető méreteket is.

Üdv:
(#) kaqkk válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Akkor vegyél 6 os "klíma" hollandert és forrassz rá olyan csatlakozót amilyet szeretnél (keményforrasztás ! )
(#) viktorka0011 hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Sziasztok
Lenne egy kis problémám egy Hd klímával.A hiba jelensèg a következő.Bekapcsol a klíma hűt,minden jó kikapcsol és vissza és elkezd jegesedni a 6-os cső,kikapcsol vissza megint jó teljesen random.Esetleg van valakinek valami ötlete,mi lehet a probléma?
(#) Macsek71 hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Érdekesség ?

Többször figyeltem fel egy olyan hangra, mintha egy nagyobb relé elejtene. Készenléti módban levő inverteres klíma van mindkét szobában. (a kattanáskor tudomásom szerint sem a klíma, sem más elektromos eszköz nem volt bekapcsolva.) Lehet a készüléknek olyan nem publikált funkciója ami ilyen hanggal jár?
(#) GPeti1977 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Mióta van felszerelve, ki van tisztitva?
(#) viktorka0011 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
1 hete van felszerelve ès ki van tisztítva.
(#) kaqkk válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Ez inverteres avagy on -of rendszerű ?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021
(#) viktorka0011 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
On-off rendszerű
(#) kaqkk válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Akkor nem probléma , azoknál előfordul hogy indulásnál deresedik a nyomószelep , aztán később visszaolvad .
(#) viktorka0011 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Ez nem is zavarna csak elmegy a deresedés a hőcserèlőig,és így nem hüt.
(#) kaqkk válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Akkor nézesd meg a szerelővel aki felrakta , vagy gázhiányos , vagy nem lett rendesen le vákuumolva és idegengázos a rendszer .
(#) viktorka0011 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
A gàzhiàny àllandoan fenàlna,vagy nem jól gondolom?
Vàkumolva volt a rendszer.
(#) kaqkk válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Milyen gáz van benne ? Ez új vagy áthelyezett klíma ? Igen a gázhiány az állandóan fennáll .
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021
(#) viktorka0011 hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Atthelyezett,r410
(#) kaqkk válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Akkor valószínűleg szökött belőle a gáz és rátöltöttek (felborult a keverék arány) , hívd ki a klímást .Kérd meg hogy fejtse le és töltse fel friss gázzal ...
(#) viktorka0011 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Az lessz de szàmomra érdekes hogy egy ideig jó neki a benne lévő gàz aztàn nem,aztán megint jó.Mi vàltozik?
(#) kaqkk válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Furcsa dolgokat produkál az biztos , nem tudni mi változik vagy hogyan keverednek a komponensek .....
(#) Régi motoros válasza habazutty hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Ezt a táblázatot még nem láttam, de ebből legalább egyértelmű, hogy az 1/4 megnevezés az egyáltalán nem a méretére vonatkozik. Igazából csak arra az egyre nem tudok még rájönni, hogy a "Dash size" milyen méret akar lenni, ami -4?

A másik adat amit még hiányolok, hogy a menetprofil szöge vajon hány fokos lehet?
(#) Régi motoros válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Ennyivel máris okosabb lettem, tehát a SAE1/4 -es menet, az a 6.35mm átmérőjű csőhöz tartozik.

A csatolt táblázatodból ahogy elnézem, elvileg a 7/16"-20 UNF menet is rátekerhető a SAE1/4 menetes csonkra jól értem?
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
És ha úgy keresem, hogy UNF menet, akkor már meg is találtam, hogy ez is 60 fokos...
Következő: »»   77 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem