Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 150
(#) zenetom válasza baloghz hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
jha értem köszi a segítséget csak kicsit fura volt az az "izé"
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
a LED-eknek ugyanolyan feszültségűeknek kell lenniük?
(#) bandikala válasza szamóca hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
itt is van egy: Kivezérlésjelző
(#) bandikala hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Én is megépítettem,de nem 100%-os.Az egyik LED folyamatosan világszik,Az egyik meg egyáltalán nem.

Segíccsetek!!!!!!!!
(#) jocokacska válasza zenetom hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Természetessen.
(#) ZLED hozzászólása Máj 16, 2008 /
 
Sziasztok!

Mit kell tennem ahoz hogy az LM3915-ös IC ne oszlopba jelezzen, hanem pontba. a 9-es lábat már kikötöttem, de még mindíg oszlopban jelez. Segítsetek!
(#) ferci válasza ZLED hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Kösd le GND-re , talán úgy oké lesz... ha még nem gyilkoltad meg. Lehet, hogy csak a "levegőben" hagyás nem elég neki.
(#) ZLED hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
LED oszcilloszkópot csinálnék. még annyit akarok megtudni, hogy elég lesz egy 10x10-es led mátrix?
(#) ZLED válasza ZLED hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
úgy szeretném hogy 5+ és 5-, az lm3915-össel meglehet oldani?
(#) picard666 hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy ha egy ledes vumetert a hangkártya kimenetére tenném (hangfallal párhuzamosan mondjuk egy jack osztóval), akkor onnan elegendő bemenetet kapna?
vagy esetleg megoldható, hogy az integrált alaplapira tegyem rá, nem a most használtra, és akkor csak a vumeter lenne a kimeneti dugón
tehát lényeg a lényeg: pcre kötve kell-e erősíteni a jelet, vagy megfelelő jelszintű?

(a kérdés áll az lm391x-re és a tranzisztoros vumeterre is mert még nem tudtam eldönteni, hogy mlyiket szereljem össze)
(#) Szebence válasza picard666 hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Szerintem egy előerősítőre mindenféleképpen szükséged lesz.
(#) picard666 hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
ez megfelelő előerősítő?
vagy esetleg tudsz mutatni egy olyat, ami +12 voltról megy és elegendő jelet ad ki? mert akkor y osztós molexet veszek és az egyiken lopom a 12 voltot a vumeternek, másikkal meg a preampnak
(#) Kovidivi válasza Szebence hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Előerősítő nélkül is működőképes lm39xx, és a tranzisztoros kivezjelző is, mert azok pontosan ekkora jelszintre vannak tervezve (az emberi méretű tranzisztoros kivezjelző biztosan, lm39xx-ből pedig a kapcsolási rajz dönti el, hogy mekkora jelszintet igényel.(referenciszint szerint) Az adatlapban találhatót sima hangkártya 100%-osan kihajtja!)!
Egyszerűen veszel egy jack dugót, amire párhuzamosan ráforrasztasz 2-3jack-aljzatot, és kész. egyikbe dugod a vu-métert, a másik kettőbe mondjuk erősítőt! ennyi.
(#) Attila86 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Idézet:
„Egyszerűen veszel egy jack dugót, amire párhuzamosan ráforrasztasz 2-3jack-aljzatot, és kész.”


Persze, akkor már legyen akár 20-30. A hangkártya meg csak úgy bírni fogja mert ő olyan. Hagy izzadjon!
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
szerintem izzadhat (de nem fog).
Már csak azért is, mert ezekben általában olyan végfok IC van, amire fülest is lehet kötni (mondjuk 16-32 ohmosat). Az erősítő bemeneti ellenállása kb. több 100 kohm, ebből ha kettőt ráköt, akkor ennek a fele (ami még mindig nem 32ohm!), plusz még rá a kivezjelzőt, aminek valószínűleg több 10kohm lesz a bemeneti ellenállása. Ezt el kell bírnia egy normális hangkártyának. nem? (de.)
(#) picard666 hozzászólása Jún 13, 2008 /
 
arra jutottam, csinálok egy lm3916os kivezérlésjelzőt
vetnétek egy pillantást a nyákomra, hogy jó-e? első saját tervezés
a tetején a ledeket szalagkábelen tervezem kivezetni, így a panelnek teljes a mobilitása és könnyebben beépíthető 5.25ös helyre
a tükrözés még nem történt meg (nem tudom, kell-e, nem néztem még meg, hogy merről áll az ic )
(#) Kovidivi válasza picard666 hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Szia!
Azt, hogy jól vannak-e összekötve a dolgok, nem néztem meg, csak néhány tippet adnék a szebb nyáktervezéshez! Sok sikert hozzá!

he_kép.jpg
    
(#) gambler hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
Üdv.!
Itt egy kapcsolás és a terv amit én rajzoltam, ez tuti működik. Raktam fel két képet a kész darabról is!
Jó építést!
Szabi
(#) picard666 hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
köszi az egyszerűsítési ötletekért
első nyák, aztán kicsit még mereven ragaszkodok a rajzokhoz
esetleg az áramkörre is tudnál vetni egy gyors pillantást?
(#) dj jones hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
Egy kérdés! Lehet-e UAA 180 -al "DOT" (futópont-ban) ban hajtani a 12 ledet ? ? ?
(Az UAA 170 volt erre kitalálva, de már nem kapható)
Köszi.
(#) tektonic hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
helló
abban kéne nekem egy kis segitség hogy vu métert szeretnék késziteni de elakadtam a kapcsoláson rajta vannak a kérdéseim előre is köszönöm a válaszokat

u.i. szerintetek müködhet a kapcsolás?
(#) Tomi111 válasza dj jones hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Üdv!

Szerintem az nem tudja a fénypontot, de az LM3914, 3916 igen. Igaz ezek meg csak 10 ledesek.
(#) Attila86 válasza tektonic hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Üdv.!

- Igen, az a bemenet.
- Azt az alkatrészt ha így van bekötve, akkor komparátornak hívják.
- A "330R" azt jelenti, hogy 330 Ohm.

Üdv.: Attila
(#) ethcbi válasza tektonic hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Az az IC-ben van benne, meg az ellenállás híd is. Csak a jobb érthetőség kedvéért kinyitották. Neked csak a lábszámozást kell figyelni.
(#) tektonic válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
köszz
(#) DonJoker hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Sziasztok!
A 90-es évek elején a Hobbielektronika újságban közöltek egy cikket egy disco keverő megépítéséről. Ebben volt egy kivezérlésjelző is A277D ICkkel, illetve van a kapcsolásban egy TL072CP is. Nincs meg valakinek ez a kapcsolás vagy az újság, mert félig megépítettem és talán most befejezném.
Köszönöm!
Üdv.:
Don
(#) gambler válasza DonJoker hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Szia!
A Rádiótecnika 93-as számában van a 273, 308, 343. oldalon a pdfben.
PDF
Szabi
(#) DonJoker válasza gambler hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Szia gambler!
Nagyon köszönöm a rajzot!
Üdv.:
Don
(#) Tomi20 hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Heló

UAA180-at hogyan kell bekötni, hogy pont üzemmódban működjön? Valahogy megoldható, mert a 4 ütemű Wartburg műszerfalában lévő üzemagyag-vízhőfok mérőben is ezek vannak, és ott csak egy LED világít mindíg. Nem szeretnék újat építeni LM391x-el, mert már készen van az UAA-s csak át szeretném alakítani. Köszi
(#) speki válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
anyi a megoldás hogy a ledeket nem 3 részre osztva kötöd be hanem minden led a pluszra van kötve
Következő: »»   29 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem