Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztorok helyettesítése
Lapozás: OK   137 / 145
(#) granpa válasza Helios hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Beírod a fejlécben a keresztreferenciáknál és lőn. Mindet megtalálod pl. MPSA vagy 2N előnévvel.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) madzagos válasza Helios hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
MMBTA42=MPSA42. MMBTA92=MPSA92
(#) TAttila77 válasza Helios hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Dehogynem. Madzagos is írta , de az MMBT5551=2N5551, MMBT5401=2N5401. Az MMBT az mind SMD verziók. Előszeretettel használom ezeket igen sok helyt.
Üdv.
(#) Helios válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Szia!

Nekem is pont SMD-ben kellene. Csak mint álltalában minden ilyen esetben sehol nem találok egy helyen mindent.
(#) TAttila77 válasza Helios hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Farnell =FDH kft. , TME, SOS electronics, RS online /RS data/, Distrelec, a komolyabbak, ha más ithonin nincs.
A COVID hullámok óta ne nagyon reménykedj, hogy minden pik-pak zökkenőmentesen fog történni. Mint Topi is megírta, és már tavaly óta tudjuk néhányunk, hogy igen omoly multú félvezetőgyár kiégett Japánban, de Kínában is megrogyott egyik valami földrengés, vagy nem tudom mi okán, meg a dágvány is betett rendesen. Nem minden van mostanában, így nem vagy egyedűl. Én LCD TV-hez Processzort nem kapok emiatt, de mást se mindenütt, vagy egyáltalán sehol sem. Ami van, azok a félvezetők, bármik iszonyatosan megdrágúltak. Veszem észre egy idelye. Olvasd Topi cikkét, mindent elmagyaráz.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) Helios válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Rendben és köszönöm
(#) TAttila77 válasza Helios hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Ne feledd, hogy máshol még javában lezárások vannak, javában pusztít ez a dágvány és nem tartanak kis hazánkhoz képest sehol sem, ez is rendesen közrejátszik.
(#) sammy1982 hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Sziasztok! Sikerült vennem egy 1968-as Senator V 472 típusú erősítőt. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a 2n2148-as germánium alapú tranzisztort mivel tudnám helyettesíteni? Válaszotokat köszönöm.
(#) TAttila77 válasza sammy1982 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Azt semmivel se. Legalábbis vannak áramköri körülmények, ahol nem. Bontásból esetleg valami hasonlót, vagy szerzel donor készüléket egy lomistól ha van. De ritka darab, nem sok esély lesz rá. A germánium tranzisztoros erősítőknek volt egy jellegzetes hangjuk. Attól volt az, ami. A nyitófeszültsége is teljesen más egy Ge tranyónak. Lehet kisérletezni Si tranyóval, talán, de más lesz a munkapont és akár elszállhat a végfok. Jópár éve egy CB rádió Germánium tranyós hangvégfokát akartuk egy kollégámmal javítani, de nagyon nehezen ment, ki is váltottuk mással, modernebb és jobb erősítővel. Amúgy a germánium tranyók és aztal készűlt végfokok elég kényesek voltak az impedanciára is, eleg hamar elszálltak. Nemhiába tértek át a Szilíciumra. A Si tranyók sokkal jobban bírták, bírják.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) sammy1982 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Igen sejtettem, hogy nem lesz alternatíva, elég idős készülék. Ebay-en találtam hozzá eredetit de megfizethetetlen áron. Köszönöm a válaszod.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Szerintem igazad van: TO3 tokos NPN Ge tranzisztort tényleg nehéz...
(#) vision61 válasza sammy1982 hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Szia!

Adatlapját nem néztem, de itt van néhány helyettesítő felsorolva. Kérdéses persze ezek beszerezhetősége is.
Estleg ASZ1018, ASZ15, vagy GD241C. Ez utóbbi a Proxima rádióban volt.
Közben láttam a listában az OC26 is szerepel, ilyen még talán nekem is van.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2021
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
ASZ15 kapható a HAM Bazárban 600 Ft/db áron.
A Videoton Orpheus rádió végfokából AD149 bontható.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2021
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Szerintem NPN kell a kollégának, nem PNP...
(#) sammy1982 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Köszönöm ez a tranzisztor jónak tűnik. Igen pnp kell.
(#) Gafly válasza sammy1982 hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Ilyenkor van az, amikor bocsánatot kell kérnem, mert felületes voltam.
Az adatlap nem azt mondja kivül, mint belül.

Szerintem párban illik cserélni, és méréskor a kollektor-emitter zárlatot is kell nézni, nem csak a két diódát, mert tipikusan úgy szoktak tönkremenni...
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Persze, hogy párban kell cserélni. Erre írtam azt amit, hogy igen macerás a cseréje. Nagyon kényesek és még bétára is vogyázni kell. Èn nem hinném, hogy a jó kis 2N helyett ASZ megfelelhet, de ne legyen igazam. Én már eljátszottam ezt régen sokszor.
(#) metabo123 hozzászólása Júl 19, 2021 /
 
Sziasztok! Javítok egy Akai AA-R21 típusú rádiós erősítőt. Az elmúlt napok viharos időjárásai, villámlásai közben ment tönkre a tulaj állítása szerint. Az egyik oldal vég– és meghajtó tranzisztorára jött a pusztulat.
A kérdésem, hogy milyen tranzisztorokkal tudnám helyettesíteni a halottakat:
2sd716-2sb868 páros helyett lenne itthon 2sc5200-2sa1943,
2sa817-2sc1627 helyett pedig MPSA92-42 páros.

Jó választás lehet ez?
Segítségetek köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2021
(#) sargarigo hozzászólása Aug 17, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen tápom, amiben elpusztult a gyári végfok tranzisztor (D1047).
Tudnátok helyette ajánlani valamit ami a HEstore-ban kapható? Eredetileg BD249-re gondoltam, de az nincsen ahogy láttam. Azt se bánnám ha túl lenne biztosítva, hogy legközelebb ne adja fel a küzdelmet.
(#) szikorapéter válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
2SC széria valamelyik nagyobbja nem adja ki? (2SC5200?) , vagy talán még a MJL21194, ezek mindkettő van hestore-n a tokozat is hasonló.
Mod.: Esetleg TIP3055 bár ott a toknak vannak hátrányai mert a TO3-hoz képest kevesebb TDP-t bír, és nehezebben is ad át hőt.
Anno nekem is volt ilyen piros panelesem abba 3055-öt tákoltam bele csúnyán, de azóta is megy.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2021
(#) kadarist válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Helyettesítők: Bővebben: Link
(#) granpa hozzászólása Aug 17, 2021 /
 
Az a portugál nyelvű szemét még mindig ott van, ha belenéznék a keresztreferenciákba.
(#) sargarigo hozzászólása Aug 17, 2021 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Milyen szemét? Kitűnő keresztreferencia oldal.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Fogadd el a sütiket, oszt nem lesz ott. Ha nem fogadod el, nem is tudod megnézni. Ez van
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Nem az oldallal van problémám, az kitűnő, hanem ezzel sütés baromsággal.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 25, 2021 /
 
Hali!
Az MJE13003 (TO-126) ugyan az, mint az E13003 (TO-220)? Természetesen, teljesítmény külonbségre gondolok.
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Adatlap szerint egyforma.Létezik még KSE jelű is.Itt nézd meg,3 féle tokozásút találtam.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Köszönöm! TO-220 as tok. van nekem. Be is fér a TO-126 helyére.
(#) DanielLong hozzászólása Nov 30, 2021 /
 
Sziasztok, valaki tudna nekem tanácsot adni, hogy mivel lenne érdemes helyettesíteni egy 15-20 éves 100W-os házimozi sub erősítőben a következő tranzisztorokat:
HSD669ATés a komplemens HSB649A? (Q105 és Q106)

A sub sematikus ábrája: LINK (Infinity PS-8) Természetesen csak az USA modellhez van manual, az európai verzióban a betáp rész kicsit bonyolultabb.

Ami alapján ugye helyettesítőt keresnék, az a Power Dissipation, V_CBO, V_CEO, V_EBO, I_C és h_FE. Viszont ami igen megnehezítette a dolgom, az a magas V_CBO és V_CEO, amire én nem látom a dizájnban, hogy szükség lenne. Ha azt kihagyom, akkor már csak a stabilan 100 feletti h_FE okoz fejtörést.

Amikre gondoltam eddig:
MJE15035G, bár úgy sejtem, hogy ez nem pont arra való, mint nekem kell, viszont a h_FE kb azonos és minden másban még jobb is.

BD139-10 ez sajnos nem elérhető vagy épp a komplemense nem kapható. Itt a V_CBO és a V_CEO alacsonyabb, de minden más kb azonos.

Előre is köszönöm, ha valaki ránéz és ad valamilyen tippet!
Következő: »»   137 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem