Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   121 / 127
(#) Gafly válasza valve hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Igazad van, manual szerint valószinűleg nem oda van kötve az encoder, hanem a PNC3-ra.
Láthatólag voltak már kisérletezések arrafelé...
Ámbár szerintem a referenciát akkor is valamelyik A243 bemenetről szedheti...
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2021
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 26, 2021 /
 
Mitsubishi fx2n-32mr PLC-n lemerült az elem, illetve a program error LED villog, Run nem világít, elem csere után sem javul meg. Mit lehet tenni? Gondolom a program valami flash memóriában van nem az elem tárolja.
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 26, 2021 / 1
 
Az elem tényleg nem tárolja a programot!
Viszont annak a memóriának ami tárolná a programot, az elem ad tápot, ha nincs hálózati táplálás!
Ha mindkét tápellátás megszűnik, a program is "távozik" a PLC-ból!

Ilyenkor elő kell keresni a program mentését és visszatölteni a plc-be!
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
A manuál ezt írja elem cserekor:
"Kapcsolja ki a PLC tápellátását. Távolítsa el a felső fedelet (Z) a PLC -ről. Vegye ki az akkumulátort a tartóból - húzza ki és cserélje ki.
(Ezt 20 másodperc múlva kell elvégezni, ha a PLC RAM -jában tárolt aktuális adatok nem vesznek el).
Helyezze vissza az akkumulátort és a fedelet.
- Funkcióbővítő kártya használatakor ügyeljen arra, hogy az akkumulátor vezeték ne érintse meg a funkcióbővítményt
tábla.
- Az akkumulátor cseréje megköveteli a felhasználóktól, hogy ellenőrizzék az adatok integritását, például a PLC programot (amikor EPROM vagy
EEPROM kazetta nincs csatlakoztatva), reteszelt (elemmel támogatott) eszközértékek és RTC értékek.
Mielőtt a PLC -t RUN -ra kapcsolja, győződjön meg a művelet biztonságáról.
- Ha az akkumulátorral biztosított adatok instabillá válnak, törölje a reteszelt (akkumulátorral ellátott) eszközöket, és továbbítsa az adatokat
újra. Szükség esetén állítsa be újra az RTC és az alapértelmezett értékeket."
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Tehát igazam van!!
...na jó van még extra 20 másodperced...
(#) pipi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 26, 2021 / 3
 
Idézet:
„(Ezt 20 másodperc múlva kell elvégezni, ha a PLC RAM -jában tárolt aktuális adatok nem vesznek el).”

Gondolom gugli fordított - nem kicsit - félre
inkább 20 mp-n belül kell elvégezni, és akkor nem vesznek el.... gondolom így partszélről
(#) kendre256 hozzászólása Aug 28, 2021 /
 
Szedett már szét valaki Mitshubishi FX2N-32MR PLC-t? Szét lehet úgy szedni, hogy az "alsó" részét kicserélem (ahogy nézem, az a tápegysége), miközben a "felső" rész az elemmel megtartja a programot? A program máshol "természetesen" nincs meg...
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) kendre256 válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 28, 2021 / 1
 
Simán sikerült szétszedni, két csavar és két műanyag fül rögzíti az alsó részt a felsőhöz. És még a program is megmaradt...
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 6, 2021 /
 
Létezik olyan windows exe program ami úgy néz ki mint egy HMI, azaz tudunk gombokat, kapcsolókat, jelzőlámpákat, szám mezőket behúzni, és azokhoz rendelni Modbus címeket? Vagy visual studióhoz egy kész library?
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Minden valamire való HMI gyártó ad (ingyen, vagy pénzért) fejlesztői környezetet a gyártmányaihoz!
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Nem érted
(#) kistee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Arra gondolsz, ami úgy működik, mint egy HMI , de PC-n fut? Vannak ilyen szoftverek (én az RSView-t használtam), a runtime verziójuk tudja ezt. De általában nagyon drágák. Biztos vannak egyszerűbb, nyílt forrású megoldások is, de erről nincs információm.
(#) Peter65 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
A LabView-t ismerem valamennyire, azzal biztos meg lehet csinálni. De ha nincs meg, vagy nem ismered, csak ezért megvenni, és elég küzdelmesen leprogramozni nem valószínű, hogy megéri.
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Nem hát!!
De ez rajtad múlik! Ha le tudnád írni mit akarsz...normálisan, megfelelő mélységben.

Egyébként annyi PC-n futó HMI (SCADA) megoldás van, hogy beleőrülsz!! Még ingyenes is..

Pl: WinCC, ez mondjuk nem ingyenes!
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Elméleti kérdés egyenlőre, a Contec gyárt USB I/O modult nagyon drága, tele van felesleges alkatrészekkel (ennek ellenére néha lefagy), van hozzá telepítő CD, ezen van a drájver, visual basic példa program, ami alapján lehet használni, viszont találtam nagyon olcsón hasonló usb vagy ethernet I/O egységet, viszont ehhez nincsen olyan megoldás amit az előbbihez felvázoltam, és elterjed Modbus protokolt használ.
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Mit takar a nagyon olcsó?
Manapság egy Beckhoff, vagy Wago terepi I/O modulok használtan fillérekért mennek! Akár 250Ft/IO ár alatt is... Garantáltan stabilak.
Pl: nekem van egy CAN-bus-os terepim, akármennyi kimenettel, ingyen hozzám vágták.
Ezekhez a modulokhoz van mindenféle kommunikációs interfész.
(#) david10 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Ha valamelyik program nyelvben jobban otthon vagy akkor QT vagy RADstudio + MODBUS könyvtár hozza. Az tény hogy ezek nem direkt SCADA programok, de ugyanúgy vannak benne gombok és fényképeket/szövegmezőket is lehet beszúrni.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Megtaláltam amit kerestem, igaz direct el van rontva mert a konstruktorba bele van égetve a COM port száma vagy az IP cím, átírtam form felületre és műkodik.
ModbusC#
(#) Suba53 hozzászólása Okt 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Sok éve hozzám került egy bontott Simatic S5-100U PLC. Egy barátom épített át egy vezérlést és ez fölöslegessé vált. Azért adta, mert tudja hogy alkatrész bányának használom az ilyen levetett elektronikákat. De ezt nincs szívem szétszedni. Hat modulja van, két analóg bemenet, két digitális kimenet, a vezérlő, meg egy táp. Igazából azt sem tudom hogy működőképes-e. Van még valaki aki ilyen régi PLC modulokkal tud mit kezdeni?
Elcsereberélném más használt dolgokra ha akad akinek ez még értéket jelent.
(#) kendre256 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 3, 2021 / 1
 
Ilyen PLC-ket nem nagyon használnak már, de ha egy-egy modulja esetleg tönkremegy, akkor az nagyon kell. Pár éve még a kb. 20 éve működő rendszerekhez nagyon nehezen tudtam 20-30 eFt-okért analóg modulokat szerezni az Ebayről. Ha működőképesek (jó eséllyel azok, mert eléggé tartósak), az Ebayen el tudod adni őket. Nekem most már nem kell, mert a régi rendszereket folyamatosan cserélik le, így egyre több tartalék keletkezik a megmaradókhoz.
Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy ezek, ha régiek is, nem teljesen értéktelen dolgok (ha működőképesek persze).
(#) Suba53 válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Az Ebay nem az én világom. Akkor lehet hogy mégis bányát csinálok belőlük inkább.
Sok finom alkatrészt pakoltak bele a németek.
(#) Josi777 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Én Schenider PLC-hez használok Webes HMI-t. A fejlesztői környezete tartalmaz egy Webvisualization lehetőséget, ahol magad tudod szerkeszteni a webes felületet. Elérni a PLC IP címén keresztül lehet. Nem kell hozzá külön program.
(#) GPeti1977 hozzászólása Okt 21, 2021 /
 
Csak egy elvi kérdás, sok pénzért megvásárolt ipari felújított gépben levő PLC program kinek a tulajdona?
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Van az üzemeltetéshez kapcsolva valami szolgáltatás?
Vagy megvetted, mint egy kenyeret, és azt csinálsz vele amit akarsz?
Illetve a programhoz hozzáférsz?
(#) Peter65 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 21, 2021 / 2
 
Szerintem csak akkor lehet biztosan megmondani, ha a program készítője és az akkori megrendelője között lévő szerződés tartalmát megismered. A program készítő tehet olyan kikötéseket, ami miatt a program nem került az előző géptulajdonos tulajdonába, így a gép eladáskor nem is tudja eladni, ezért a gép megvásárlásakor nem is kerül a te tulajdonodba. Egyes technológiák esetében akár szabadalmi kérdések is meghúzódhatnak ennek hátterében.
Ezt megelőzendő amikor a gépet megvásárlod, a szerződésben célszerű olyan kikötéseket is belefoglalni, hogy az is a te tulajdonodba kerüljön. Az előző tulajdonos dolga, hogy ha ezt vállalja, akkor az ezzel kapcsolatos lépéseket is megtegye, illetve ezeket te is kikötheted (pl.: adja át a forrás fájlokat, dokumentációkat, stb.)
(#) helektro válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 21, 2021 / 2
 
Ha ez egy tömegtermék, akkor a gyártóé. Ha egyedi készítésű a program, akkor szerződéstől függ.
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 9, 2021 /
 
Találtam régi Omron C200H CPU és IO modulokat, az előlapján van programozó csatlakozó, de a cxprogrammer-rel nem tudok hozzá csatlakozni. Mit lehet tenni?
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Mi a kábel?
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Ez a fajta
(#) aky87 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Szia, esetleg több infót a PLC-ről, kábelről, kép...
de esetleg ezért nem megy:

IMG-0127.jpg
    
Következő: »»   121 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem